نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4

اسکاتیش ترير / scottish terrier

توضیحات: تریر اسکاتلندی دارای پاهای کوتاه و بدن تقریباً بلند است. سگ قدرتمند و فعالی است. دارای پوشش مضاعف است که در زیردارای موهای نرم و لایه بیرونی موهای سخت و سیمی مانند دارد. اکثراً به رنگهای سیاه ، گندمی ، راه راه و یا سایر رنگها یافت می شود. گوشها نوک تیز ، بینی بزرگ و دندانها بزرگ می باشند. چشمها بادامی شکل و تیره و گردن عضلانی است. دمش دارای طول متوسط است که آنرا افراشته یا کج نگاه می دارد.

خلق و خو: تریر اسکاتلندی سگی است کوچک و سرسخت ، دوست داشتنی ، جذاب ، بازیگوش با رفتاری دوستانه. این نژاد دارای خصوصیات رفتاری عجیب و غریبی است. دیدبان بسیار خوبی است. گاهی اوقات لجباز می شود و باید از سنین پایین تحت آموزشهای جدی و آرام قرار گیرد. هرگز تریرها را تنبیه بدنی نکنید و با خشونت با انها بازی ننمایید. می تواند نسبت به اعضای خانواده هم (غیر از صاحبش) حالت تهاجمی داشته باشد. سر زنده ، مغرور و باهوش. به هیچ عنوان نسبت به افراد غریبه تمایل و علاقه ای ندارد. معمولاً به یک یا دو نفر خو می گیرد و برای آنها زندگی می کند. به پارس کردن و کندن زمین علاقه دارد. پیاده روی و بازی با توپ را نیز دوست دارد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود.

وزن و ارتفاع: وزن در نرها: (8-10) ک.گ ، در ماده ها: (8-10) ک.گ

ارتفاع در نرها: (25-28) س.م ، در ماده ها: (25-28) س.م

مشکلات سلامتی: برخی در حرکت کردن مشکل دارند. آلرژی نسبت به کک و شپش ها ، مشکلات پوستی و مشکل فک قابل ذکر می باشد.

شرایط نگهداری: برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد داخل خانه پر جنب و جوش است و نیازی به حیاط ندارد. هوای خنک را ترجیح می دهد.

فعالیت بدنی: اگر یک حیاط در اختیارش قرار دهید این سگ ورزشی کوچک نیازهای بدنی خود را تأمین می کند. به پیاده روی و بازی با توپ به همراه صاحبش در پارک ها و محیط بیرون علاقه زیادی دارد.

طول عمر: حدود 12-15 سال.

آراستن: برس کشیدن و شانه زدن منظم ، استفاده از شامپو خشک . استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. موهایش دو بار در سال به آرایش شدن توسط متخصص نیاز دارد. ریزش مو در این نژاد کم و ناچیز می باشد.

تاریخچه: تریر اسکاتلندی در سال 1700 در اسکاتلند به وجود آمد اما تریری که ما امروزه با این اندازه و شکل می شناسیم در سال 1890 پدیدار شد. او در ابتدا Aberdeen Terrier نام داشت که این اسم گرفته شده از شهر اسکاتلندی با همان نام بود. مانند سایر سگهای بلند و پا کوتاه برای شکار جوندگان خصوصاً سمور ، روباه و خرگوش از او استفاده می شده است اما امروزه تریر اسکاتلندی یک حیوان خانگی خوب بشمار می رود.

برگرفته از شركت اطلس دام
    ویرایش توسط hsoonheb : 16th December 2011 در ساعت 09:29 PM

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7100
    منم اسکاتیش تریر دارم ولی شکلش این نیست
    فکر کنم برای من میکس باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    18376
    من هم یکی دارم ولی مثل نیست

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)