صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 53
    کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    با تشکر از دوست عزیزمون که عکس های زیبا رو قرار دادن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    خيلي ممنون
    اينارم بچه بگيريم بهتره؟
    مگه قيمتاشون چنده؟
    هيچ كدوم از اينا سمي نيستن؟
    ممنون
    خیر.مار ها در سایز بچگی تلفاتشون خیلی زیاد تره.
    قیمت این مار ها بسته به نژاد از 200 تومن شروع میشه تا ...
    اکثر مار هایی که در ایران معامله میشه سمی نیستن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_hetete نمایش پست ها
    سلام
    واقعا لذت بردم و البته کمی هم حسرت خوردم،سوالی که برام پیش اومد فکر میکنم پیتونها تا 5 متر و حتی بیشتر هم رشد میکنند و وقتی بزرگ میشن هم واقعا ترسناکند و شوخی بردار نیستند براحتی آدمو میخورند، فکری به حال اون موقع کردین؟
    اشتباه فکر نکردید رضا جان.پیتون ها در طبیعت تا 7_8 متر هم رشد میکنن.ولی شرایط تراریوم ما کلی با طبیعت فرق داره.
    پیتون بال های خانگی نهایتا" تا 3 متر رشد پیدا میکنند.
    لازم به ذکره که پیتون بال های معمولی کوچک ممکنه موقع غذا خوردن دست رو گاز بگیرن.ولی نمیتونن انسان رو ببلعند.

موفق باشید.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    درود
    چه اشتیاقی به این پست نشون دادن که دیشب تا حالا این همه پست آمده، من هنوز توضیحاتی ندادم. خوب صفحهٔ مارها همیشه خالی* مونده، باید از یه جا شروع کرد، مطلب که زیاده از کجا شروع کنیم؟؟؟
    خوب اول از چیزهای خیلی* ابتدایی که اکثرا دارن می*پرسن.
    مارها در کلّ کره زمین ۲۰% سمی یا نیمه سمی هستن و ۸۰ % سمی نیستن. بحث ما فعلا در مورد مارهای غیر سمی هستش. این مارها نیش ندران، و با یک حرکات ناگهانی معمولا دهان طعمه رو با با دهنشون میگیرن، و به دور طعمه کویل میشن یا میپیچن. مار کنترل تنفس طعمه رو به دست میگیره، و در هر زمان بازدم؛ پیچش رو سختر میکنه تا دیگه طعمه نتونه نفس بکشه، به اصطلاح خفه بشه. کل این پروسه، بستگی به نوع طعمه ۱-۲ دقیقه طول میکشه. بعضی*ها میگن این فشارا استخانهای طعمه رو میشکنه صحت نداره، فقط خفه میکنه. و بعد از خفه کردن، از سر شروع میکنه به طعمه رو بلعیدن. و طعمه رو تمام و کمال فرو میبره.
    این صحنه اصلا خوشایند نیست، و معمولا بنده نگاه نمیکنم، اما اگه دوستان بخوان می*تونم سری آینده عکس بگیرم و بذارم.
    مارهی پرورشی معمولا با موش و یا جوجه تغذیه میشن. موش چون زیاد زادو ولد میکنه و خیلی* سریع، واسه همین به راحتی* ما اینجا می*خریم و میدیم به مارها. مشکلاتی که موشها به وجود میارن اینه که معمولا حشرات موذی به همراه دارن، و منتقل می*کنن به مارها. مثل کنه. اما خوب اینجا ما همه چیز در اختیارمون هست و مثل ایران نیست که موش گیر نیاد، چون معمولا مارها موش رو از جوجه خیلی* بیشتر دوست دارن.
    مار حیوان کم غذ*آی* هستش، ۱ موش واسه ۱ ماه کافیه. واسه همین میرم مسافرت خیالم راحته که کسی* نمیخواد ازشون مراقبت کنه. اما تا زمانی* که کوچک هستن من هر ۱۵ روز بهشون غذا میدم و بعدها که بزرگ میشن هر ۱۵روز بهشون ۲تا غذا میدم. مار پس از اینکه غذا خورد. تا ۱ هفته استراحت میکنه که غذاش حضم بشه، و دقیقا پس از ۱ هفته مدفوع میکنه، و میدونیم که حتی چه ساعتی* پس میده، میذاریم جای خودشون که اونجا دفع کنن. پس از اون هم دیگه دارن میگردن واسه خودشون. اینکه میگم ۱۵ روزی یکبار بهشون غذا میدم، اگه به تاخیر بیفته تا یک ماه هیچ مشکلی به وجود نمیاد، جای نگرانی نیست.
    مارهی من کلا پرورشی هستن. در حقیقت اگه کسی* بخواد مار نگهداری کنه حتما باید مطمین باشه که ماری که داره میخره پرورشی هست. چون مارهای که از طبیعت گرفته میشن همیشه این احتمال داره که باز حمله ور بشن.
    البته مارها پس از مدتی* زندگی* با انسان و در صورتی* که مثل مارهی ما تو خونه آزاد باشن و روزی چند ساعت رو با آدم بگزرونن، یکم اهلی میشن، در حقیقت از رو درجه حرارت بدن صاحب خودشو میشناسه، اما اینم باز دلیل نمی*شه که اگه وحشی باشه به صاحبش حمله نکنه. پس همیشه مطمئن باشین که ماری که میخواین بخرین پرورشی هستش.
    مارهای من از کوچکی بزرگشون کردم، یعنی* زمانی* که ۲۰ سانت بیشتر نبودن، واسه همین هم هیچوقت مشکلی* بهاشون نداشتم که بهم حمله کنن. البته شده که یه مدت مسافرت بودم وقتی* برگشتم منو از یاد برده بودن وقتی* می*خواستم بهشون نزدیک بشم، شیهه میکشیدن، یا چی* میگن سفیر میکشیدن،، اما خوب بعد از اینکه با ملایمت لمسشون کردن، ارروم شدن.
    کلا مارها حیواناتی بسیار تمیز، کم خرج و سالم و زیبایی هستن. تمیزیشون از اینه که پرو پشم و این چیزا ندران که بریزن. شما مار رو خاک هم که بذاری بعدش برش داری، کوچکترین چیزی بهش نمیچسپه، و شمارو کثیف نمیکنه. کم خرج هم که گفتم ماهی* یکی* ۲تا موش بیشتر نمیخواد. مارها معمولا مریض نمیشن و بیماریهأی واگیردار به انسان منتقل نمیکنن، هرچند که ما میذاریم هفته*آی* یکبار شنا کنن، اما حمام کردن احتیاج ندران. یعنی* از ظروریات نیست، چون بدنشون بو نمیده.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    مارها بستگی به نوعی تغذیشون اگه از کوچکی بزرگشون کنین پوست اندازیشن رو خواهید دید. اگه مرتب بهشون غذا داده بشه چون دارن بزرگ میشن، ۲ هفته یکبار پوست میندازن. زمان پوست اندازیشون رنگ پستشون کدر و زشت می*شه، چشمشونم یکمی سفید میشه، در این زمان حتما باید تو محیط مرطوب باشن که به راحتی پوست بندازن، ما معمولا مارهأی رو که میخوان پوست بندازن میذاریم تو جای مخصوص که درجه حرارتش خوبه، و یه حولهٔ زبر هم خیس میکنیم، که هم رطوبت داشته باشه هم زبریش باعث بشه که مار خودشو بهش بکشه و راحت تر پستشو در بیاره، پوست اندازیشم از سرش شروع میکنه و میکشه مثل یه لولهٔ خالی میافته. به مرور که بزرگ میشن پوست اندازیشونم دیر به دیر میشه، یعنی* وقتی* به رشد کامل رسیدن شاید سالی* ۲ بار بیشتر پوست نندازن. چون در حقیقت رشدش کامل شده و پوستش براش تنگ نمیشه.
    مارهای پرورشی که در دامن انسان بزرگ بشه تا زمانی* که گرسنه ش نباشه غذا نمیخوره. بنابر این جای نگرانی نداره که اگه بزرگ بشه آدمو میخوره،، اما به هر حال همیشه باید مواظبشون بود. و زمانی که بزرگ شدن نزاری به دورت بپیچه. چون مارهای پایتون و بوا بعضیاشون تا ۷-۸ متر بلند میشن و وزنشون به ۲۵۰ کیلو میرسه. بنابر این حرکتاشون کنده، هم*چین که دارن آروم آروم میپیچن شما هم بیا از زیرش در برین. اما در کلّ تا گرسنه نباشن غذا نمیخورن.خیلی* از مارها هستن که قهر میکنن و غذا نمیخورن مخصوصا مارهأی که از طبیعت گرفته شده باشن. نمیخورن تا بمیرن یعنی* در حقیقت خودکشی میکنن. شما اگه خواستین مار بخرین، حتما باید مار جلوی خودتون غذا بخوره، در غیر این صورت، باید به زور بهش غذا بدن و این درد سر بزرگیه.
    آنهایی که غذا نمیخورن ممولا کسانی* با زور غذارو میچپونن تو حلقشون که این کار واسه بعضی از مارها جواب هم نمیدهم چون مار پس میده.
    خلاصه اینکه حتما حواستون باشه که مارها خودشون غذا بخرن، من در حال حاضر از ۳ قولوهام که برمه*آی* هستن و معمولا برمه ائی*ها غذا میخورن یکیشون نمیخوره،، کوچیک هم هستش.اینقد نخورد تا الان دیگه قدرت شکار هم نداره، واسه همین گذاشتمش جائی* که مرتب بهش غذا بدن به زور تا جون بگیره و امیدوارم که بعدش خودش شکار کنه هر چند که امید چندانی ندارم.
    ویرایش توسط p0licce : 6th September 2010 در ساعت 01:06 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    معرفی مارهی من
    پیتون برمه*آی* البینو
    این مار که از نژاد همون پیتون قهوه*آی* هستش معمولا ۷-۸ متر طویل می*شه. در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی* میکنه، وزنش به ۲۰۰ کیلو هم میرسه.
    البته البینو رشدش از بقیه کمتره، و یکم هم حساستره. اما خوب خوشرنگه خوشکله و اگه پرورشی باشه خیلی* آروم، لطیف و هرچی* بگم کم گفتم سایز بزرگش جزو گرانترین ۱۰ حیوان دنیاست، کوچیکش یعنی* ۳۰ سانتیشو من اینجا خریدم ۱ میلیون تومن.
    انتونیو الان ۱۶ ماهش هست و ۲ متر طولش هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    ممنون رضا جان اگه تونستید یه فیلم از غذا خوردنشون بزارید باید جالب باشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    راستی اون میمونه رو معرفی کن

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    پیتون برمه*ای قهوهی
    این مار پیتون قهوه*آی* برمه*ای هستش معمولا ۷-۸ متر طویل می*شه. در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی* میکنه، وزنش به ۲۰۰ کیلو هم میرسه.

بنده شدیدا پیتنهای برمه*ای رو دوست دارم، همچنان که از اسمشون پیداست، اصلیتشون از کشور برمه هستش.
    این ۳ قلوها جدیداً به دست من رسیده، متاسفانه یکیشون غذا نمیخوره، با اینکه پرورشی هم هستش،
    الان ۴ ماهشونه و ۸۰ سانت طول دارن.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    پیتون بوا
    پیتونهای بوا در جنگلهای آمریکای مرکزی و لاتین زندگی* میکنن و باز به چند دسته تقسیم میشن در رنگها و اندازه مختلف.
    بازم بوا هوای گرمو مرطوب را دوست دارن، بدنشون نسبت به بقیه گرد نیست، یکم مستطیل شکله. خیلی* خوش اشتها هستن، بیشتر بر روی درختا چمبره میزنن. اینا هم ۷-۸ متر بلند میشن.
    ارنولد من بسیار خوش اشتها و قوی هستش، بدور دستم که می*پیچه فشارش از بقیه بیشتره بوا از نوع رّد تیل هستش. الان ۹ ماهشه و ۱.۸ متر هستش.
    رشدش نسبت به بقیه بیشتره. راستی* یادم رفت بگم مارها فقط دور دست چپ میپیچن،، به دست راست نمیپیچن.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    بال پیتون
    بال پیتونها افریقایی هستن. اما زیاد طویل نمیشن، یکم کلفت میشن. نهایت نهایت به ۲.۵-۳ متر برسان، واسه همین که دیگه بعضی*ها زیاد نگرانی* ندارن . همه جا و همیشه می*شه با خودت حملش کنی*،
    بسیار بد خوراک هستش،، حتا پرورشیهاش هم بسیار کم پیدا میشن که خودشون بخورن،، واسه همینه که اگه میخواین بال پیتن بخرین حتما باید مواظب غذا خوردنش باشین.
    تا کوچیک هستن مرگو میر در بینشون زیاده،

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    مارهای خودت که دیگه دستچینه واقعا محشرن
    من تا به حال خیال میکردم مار در کل حتی موقع خرید بی دنگ و فنگه نمیدونستم موقع خرید اینقدر باید حواست جمع باشه

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)