صفحه 15 از 15 نخستنخست 123456789101112131415
نمایش نتایج: از 141 به 148 از 148
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahsavar نمایش پست ها
    سلام

به عروس حبوبات چی باید بدم؟
    سلام
    انواع حبوبات رو میتونید استفاده کنید فقط 24 ساعت نم کنید بعد ابپز ماش و عدس رو میتونید زودتر از نم بردارید
    تاپیک زیر رو بخونید
    http://www.parsipet.ir/thread26430.html#post175162

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با یلام طوطی من دویست وهفتاد گرمه در پست قبلی دوی ان از قلم افتاده بود طوطی من دو سال ونیم سن داره و به غیر استخوان به چای وپولکی علاقه ی زیادی داره و جثه ی ان از طوطی های هم نژادش که دیدم کمتره ودر طول روز اگر استخوان نباشه تقریبا یکی دوتا پسته ومقدار بسیار کمی تخمه میخوره ولب به میوه ها غیر از اب انگور وهندوانه نمیزنه.دامپزشک طوطی من یک سری مکمل غذایی و ویتامین برای چاق کردنش پیشنهاد کرده ولی من از دادن اینجور چیزها به طوطیم امتناع کرده ام چون مواد تشکیل دهندش چندان مناسب نبوده ودرطول روز بیرون از قفس به سر میبره و همش توی کابینت های اشپزخونه میپره و بیرون اوردنش خیلی سخته ولی وقتی پیش یک کاسکوی دیگه باشه وببینه اون داره غذا میخوره شروع میکنه به خوردن غذا در این زمینه وجود اینه موثر نبود باتشکر از جواب شما خواهش میکنم کمکم کنید
    سلام
    کلن غذاهایی که میدید مشکل داره پولکی و چیی میدید به پرنده
    استخوان هم اگه میدید باید قط اب پز باشه بدون نمک و روغن
    کم کم به قفس عادتش بدید و غذاهای جدید رو بهش معرفی کنید
    فعلن به نر من ازز مکمل مثل توتال تابرنیل استفاده کنید تا ویتامین مورد نیازش بهش برسه
    میوه ها -جبوبات- سبزیحات حتمن باید تو غذاییش باشه
    در انی مورد تو انجمن تاپیک هست پیدا کنید و بخونید
    اموزش عکس گذاشتن هم هست تو انجمن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با یلام طوطی من دویست وهفتاد گرمه در پست قبلی دوی ان از قلم افتاده بود طوطی من دو سال ونیم سن داره و به غیر استخوان به چای وپولکی علاقه ی زیادی داره و جثه ی ان از طوطی های هم نژادش که دیدم کمتره ودر طول روز اگر استخوان نباشه تقریبا یکی دوتا پسته ومقدار بسیار کمی تخمه میخوره ولب به میوه ها غیر از اب انگور وهندوانه نمیزنه.دامپزشک طوطی من یک سری مکمل غذایی و ویتامین برای چاق کردنش پیشنهاد کرده ولی من از دادن اینجور چیزها به طوطیم امتناع کرده ام چون مواد تشکیل دهندش چندان مناسب نبوده ودرطول روز بیرون از قفس به سر میبره و همش توی کابینت های اشپزخونه میپره و بیرون اوردنش خیلی سخته ولی وقتی پیش یک کاسکوی دیگه باشه وببینه اون داره غذا میخوره شروع میکنه به خوردن غذا در این زمینه وجود اینه موثر نبود باتشکر از جواب شما خواهش میکنم کمکم کنید
    ببخشید چه جوری میتونم براتون عکسش را بذارم؟!
    سلام . توضیحات لازم رو آقا ابولفضل دادن ،

چایی اصلا و به در هیچ صورتی نباید به طوطی بدین ، کافئین داره و باعث مشکلات قلبی در طوطی میشه سعی کنید به جاش آب میوه طبیعی بدین به طوطی ( نه آب میوه آماده ) پولکی هم ندین اصلا ، اگه میوه و سبزیحات دوست نداره حتما آبش رو تهیه کنید و همیشه از یه میوه شیرین برای شیرین کردن و خوشمزه تر کردن آب میوه یا آب سبزیجات استفاده کنید . مثل سیب

هندونه به اندازه یه بند انگشت کفایت میکنه .. انگور هم روزی فقط یه دونه . میوه های شیرین باعث میشن طوطی زود سیر بشه و از غذاهای دیگه استقبال نکنه .. پس زیاده روی نکنید در دادن این میوه ها

میوه و سبزیجات و حبوبات همونطور که مدیر بخش گفتن به غذاییش وارد کنید اگه نمیخوره ، کم کم قاطی غذا هایی که دوست داره بهش بدین .. یا خودتون جلوی طوطی این غذاها رو بخورید .. ذرت رو هم معمولا طوطی ها استقبال می کنن ، هر 3 حالت پخته یا نیم پز یا خام ( یکم بجوشونید ) رو امتحان کنید .

اگه کلا بد غذا هست اما غذاهای روی سفره رو میخوره .. غذاتون مثلا برنج رو کم نمک ( یا بهتره بدون نمک باشه ) و بدون روغن درست کنید بهش بدین . گوشت مرغ خوب پخته شده بهش بدین ، اگه نمیخوره وقتی دارید بهش استخوون میدین یکم گوشت روش باقی بذارید فقط حتما باید خوب پخته بشه . در هفته سعی کنید یک بار بهش استخوون بدین ،

با آجیل ها سیرش نکنید .. پسته فقط یه دونه اونم به صورت جایزه ... مثلا در ساده ترین حالت ، ازش اسمش رو بپرسید و اگه جواب داد یه پسته بدین . این یه مثال بود . ممکنه بازی های دیگه ای بلد باشه و بتونه با انجام دادنش از شما جایزه بگیره . غذاش رو وعده بندی کنید .. یعنی مدام ظرف تخمه جلوش نباشه، دو وعده اول رو سعی کنید میوه جات ، سبزیجات و حبوبات باشه و وعده سوم رو میتونید 2 قاشق براش تخمه بذارید ( اگه خیلی بد غذاست ) . کم کم که به خوردن غذاهای دیگه روی آورد تخمه رو کلا حذف میکنید و شبا فقط موقع خواب 2 قاشق میدین بهش ..

یه نکته دیگه اینکه بیرون بودن زیاد طوطی ممکنه باعث بشه طوطی کمتر غذا بخوره .. به خاطر فعالیت و جنب و جوش بیشتر .. سعی کنید در روز موقعی که روی قفس میشینه خودتون هم کنارش بشینید و غذا بخورید مثلا میوه ، کلا دیدن یه شخص یا طوطی دیگه موقع غذا خوردن ، طوطی رو به خوردن غذا تشویق میکنه .

شما سوالتتون رو تو تاپیک های مختلف میپرسید .. یه تاپیک داریم که سوال و جواب های مربوط به کاسکو مطرح میشه .. ادامه سوالاتتون رو تو این تاپیک که لینکش رو میذارم بپرسید :

http://www.parsipet.ir/thread10936-629.html#post255566

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17611
    سلام طوطی من خیلی به موز علاقه داره.جوری که بین همه غذاهاش موز رو بیشتر میخوره..براش خوبه؟مشکلی نداره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsh نمایش پست ها
    سلام طوطی من خیلی به موز علاقه داره.جوری که بین همه غذاهاش موز رو بیشتر میخوره..براش خوبه؟مشکلی نداره؟
    موز کم بدین چون طبیعت گرم داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsh نمایش پست ها
    سلام موز جز غذاهای مجاز هست . اما سعی کنید غذهای دیگه هم در اختیارش بذارید .فقط با یه غذا یعنی موز سیرش نکنید. موز رو به اندازه بدین تا جلوی خوردن غذاهای دیگرو نگیره

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    24654
    سلام خسسته نباشي
    من يه شاه طوطي دارم دو ماهو رد كرده ميخوام ديگه دون بخوره از سرلاك بگيرمش من از مغازه اي كه خريده بوودمش بهم يه سري دوونه قاطي داد گفت يه وعده از سرلاكو بهش نده اين دونه هارو بزار جلوش
    حيوون فقط با اون دونه هاا يجورايي بازي بازي كرد ولي فكر نكنم خوردش ميخوام بدوونم اين راه حل درستيه بعد ميتوونم هويچ يا سيب رنده كنم جلوش بزارم يكم توو غذا دادن بهش خوودم خيلي حساسم دوست ندارم اصلا اذيت شه ممنون ميشم اگه يه راهنمايي كنيد🙏🏿🙏🏿

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد پيكر نمایش پست ها
    سلام خسسته نباشي
    من يه شاه طوطي دارم دو ماهو رد كرده ميخوام ديگه دون بخوره از سرلاك بگيرمش من از مغازه اي كه خريده بوودمش بهم يه سري دوونه قاطي داد گفت يه وعده از سرلاكو بهش نده اين دونه هارو بزار جلوش
    حيوون فقط با اون دونه هاا يجورايي بازي بازي كرد ولي فكر نكنم خوردش ميخوام بدوونم اين راه حل درستيه بعد ميتوونم هويچ يا سيب رنده كنم جلوش بزارم يكم توو غذا دادن بهش خوودم خيلي حساسم دوست ندارم اصلا اذيت شه ممنون ميشم اگه يه راهنمايي كنيد
    سلام. دوست عزیز تاپیک قبلی که سوال کرده بودید پاسختون داده شد. لطفا سوالات مربوط به شاه طوطی رو در همون تاپیک ادامه بدید.

صفحه 15 از 15 نخستنخست 123456789101112131415

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)