صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 148
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    امروز به پرنده ام این خوراکی ها را دادم که در زیر می بینید

[IMG][/IMG]

هویج، لوبیا سفید و نخود بخار پز شده، استخوان ، کشمش سایه خشک، فندوق و گردو
    دو یا سه بار در ماه استخوان مرغ همراه هویج، گردو و فندوق میدم چون ویتامین A و ویتامین D موجود در خشکبار توسط هویج بهتر جذب میشه و جذب این ویتامین باعث جذب بهتر کلسیم موجود در استخوان میشه در واقع این خوراکی ها مکمل هم هستند

:smile (264):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    منم به جمع شما اضافه شدم.
    تخمه ، گردو ، فلفل دلمه ای ، سیب
    برای کاکاتو که پر کن هستش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    امروز من برای کاکاتو تخمه گذاشتم . با هویج و پاستا و برنج پخته تو آب بدون نمک یا هر چیز دیگه ای .
    اما فقط تخمه ها رو خورد
    هویج رو تیکه تیکه کرد و ریخت پایین .
    برنج و پاستا هم که اصلا نگاه نکرد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری، قورباغه درختی
    شماره عضویت
    894
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    امروز من برای کاکاتو تخمه گذاشتم . با هویج و پاستا و برنج پخته تو آب بدون نمک یا هر چیز دیگه ای .
    اما فقط تخمه ها رو خورد
    سلام
    فکر کنم شما باید خیلی بیشتر مراق طوطیت باشی توی این سایت دو تا از بچه ها طوطی پرکن دارند فکر کنم باید با اونها صحبت کنی... من شنیدم کاکاتو ها خیلی بیشتر از بقیه طوطی ها حساس هستند
    :smile (204):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    اما فقط تخمه ها رو خورد
    بهنوش جون روزی که برنج یا پاستا می خوای بدی باید یکیشون رو انتخاب کنی 2تاش با هم زیاد هست. غیر تخمه چی می خوره؟ بلال رو حتما امتحان کن چون پرکن هم هست تا مدتی یکی از وعد های تخمشو کم کن جاش بلال اگه می خوره بزار. میوه ها رو هم آبشون رو هم می تونی استفاده کنی نمی دونم اگه انگور هم نمی خوره یکدونه رو له کن بدون هسته آبش رو بریز تو آبش یا حتی سبزیجات رو بپزش آبشون رو می تونی بریزی فقط زیاد نریز که نخوره کمش هم کافی هست.

هویج رو باز بهش بده همین تکه تکه کردن هم خوبه همشم تکه نمی کنه مدل خوردنشون اینجوریه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    اما فقط تخمه ها رو خورد
    سلام عزیزم
    طوطی شما پرکن است و رام هم نیست بنابراین شما باید خیلی با احتیاط غذاش را تغییر بدی ... تخمه را کم کن ولی این کار باید بسیار به تدریج انجام بدی من طوطی خوشگلت را دیدم و می دونم توی چه وضعیتی است از اینکه قبول کردی نگهش داری و از اون شرایط سخت نجاتش بدی تا شاید حالش بهتر بشه خوشحالم
    اینکه شما یه بار یا دوبار یا سه بار یا ده بار براش یه غذایی بذاری و اون نخوره نباید نا امیدت کنه من پیشنهاد میدم که ظرف غذاش را دوتا کن یکی برای تخمه و غذاهای خشک یکی هم برای غذاهای تر ، میوه جات و سبزی جات
    ظرف تخمه اش همیشه تخمه داشته باشه چون کاکاتو ها بسیار حساس تر از سایر طوطی های پرکن هستند و شیوه نگهداریشون کمی متفاوت تر از سایر طوطی هاست

بودن ظرف غذای جداگانه مزیت داره و اون اینه که شما می تونی چند مدل خوراکی براش بذاری و اون حق انتخاب داره شاید از مزه یکی بیشتر خوشش بیاد و اون را اول بخوره و شما اینطوری راحت تر می تونی با سلیقه اش آشنا بشی
    فعلا نخ سبزیجات براش نذار ممکنه بترسه بذار اول با مزه غذاهای جدید آشنا بشه بعد براش بذار فرمول مراقبت از پرنده شما و شرایط قبلی زندگیش با سایر طوطی های پرکنی که دوستان خوبمون توی این تالار ازشون نگهداری می کنن فرق می کنه
    یه پیشنهاد دیگه هم برات دارم
    توی بخش معرفی پرنده های اعضا طوطی ات را معرفی کن تا به تاپیک اختصاصی خودت تبدیل بشه و دوستان بتونن تخصصی تر راهنماییت کنن
    فعلا گذاشتن اساب بازی و چیزهای جدید برای طوطی شما مجاز نیست کمی صبر کن تا به محیط جدیدش آشنا بشه بعد

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    يه چند وقتيه كه غذاي پرنده من به شرح زيره :

صبح ها : فلفل سبز تند و شيرين - لوبيا سبز - فلفل قرمز شيرين - گل كلم - حبوبات خيس خورده - پسته تازه - يه روز ذرت و يه روز نخود فرنگي - كمي نون ( بعضي نون ها را خيلي دوست داره مثل بربري ) ( فكر كنم اهل قسمت ترك نشين استراليا بوده !!!!)
    بعداظهر ها : انگور - بعضي روز ها خرمالو - نارنگي و يا پرتقال - سيب - چند روز در ميان سيب زميني پخته - ماهي يه بار نصف تخم مرغ پخته با پوست - هر از چند گاهي سالاد ( شامل هويچ رنده شده - كاهو - كلم - كلم بروكلي و كلم قرمز - خيار و گوجه ) هر 2 هفته يه بار استخوان ران مرغ پخته - و انار - چيز هاي جديد هم ميخوره مثل زالزالك - زغال اخته -

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    این هم خوراکی هایی که امروز به طوطیم دادم

بشقاب صبحانه :

[IMG][/IMG]

بشقاب عصرانه :

[IMG][/IMG]

البته شب هم به اندازه یک قاشق غذا خوری تخمه بهش دادم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

سلام

طوطی های من ( خصوصا ژاردین ) دو روزی میشه که حبوبات پخته نخوردن یعنی از دو روز پیش وقتی برگشتم خانه دیدم که حبوباتشون را نخوردن من هم دو روز بهشون اصلا حبوبات ندادم امروز به جای حبوبات پخته ، حبوبات خیس کرده دادم( حبوباتیکه دو روز خیس خورده اند آبشون عوض شده و یه جوانه خیلی کوچک زدن.. متاسفانه توی عکس دیده نمیشه) ، لوبیا سفید خام خیس خورده ، نخود خام خیس خورده، لویبا چیتی خام خیس خورده و گندم خام خیس خورده به همراه فلفل دلمه ای قرمز، سیب، کلم بروکلی ذرت خام تازه و لویبا سبز که می بینید
    نکته مهم اینه که هیچ وقت نباید گذاشت که خوراکی دل طوطی را بزنه ، من به محض اینکه می بینم از خوردن یه چیزی خسته میشن عوضش می کنم

[IMG][/IMG]

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها

سلام

طوطی های من ( خصوصا ژاردین ) دو روزی میشه که حبوبات پخته نخوردن یعنی از دو روز پیش وقتی برگشتم خانه دیدم که حبوباتشون را نخوردن من هم دو روز بهشون اصلا حبوبات ندادم امروز به جای حبوبات پخته ، حبوبات خیس کرده دادم( حبوباتیکه دو روز خیس خورده اند آبشون عوض شده و یه جوانه خیلی کوچک زدن.. متاسفانه توی عکس دیده نمیشه) ، لوبیا سفید خام خیس خورده ، نخود خام خیس خورده، لویبا چیتی خام خیس خورده و گندم خام خیس خورده به همراه فلفل دلمه ای قرمز، سیب، کلم بروکلی ذرت خام تازه و لویبا سبز که می بینید
    نکته مهم اینه که هیچ وقت نباید گذاشت که خوراکی دل طوطی را بزنه ، من به محض اینکه می بینم از خوردن یه چیزی خسته میشن عوضش می کنم

[IMG][/IMG]
    مرسی شیکرای عزیزم که اینقدر قشنگ توضیح می دی .کیف می کنم وقتی ظرف غذای طوطی هاتو می بینم .البته یکم هم حسودیم میشه :smile (268):ای کاش طوطیه منم هرچی میاوردم می خورد . کلم برکلی اینجا نمیارن . خیلی جاها پرسیدم .میگن چون زود خراب میشه و کسی نمی خره نمیصرفه واسه ما که بیاریم .یه مدت براش خریدم عاشقش شده بود .حیف واقعا هرچی که دوست داره کم پیداست :smile (119):

صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)