صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر عالی

شماره عضویت
    67

تاپیک جامع نژاد های فرشته ماهیAngelfish / Pterophyllum scalare

در این تاپیک به نژاد شناسی ماهی انجل فیش پرداخته میشود.
    ماهی انجل خود یک سیکلید امریکاییست .اما به خاطر جفت زنی های انتخابی بشر به صورت هیبریدی در امده و اکنون شاهد انواع بسیاری از این ماهی زیبا هستیم.
    ویرایش توسط shellman2008 : 16th February 2011 در ساعت 03:55 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    Pterophyllum altum يا آنجل آلتوم

اين گونه به نام هاي Deep Angelfish و Orinoco Angelfish نيز معروف مي باشد . اين ماهي در حوضه رود Orinoco ريو فوقاني ، ونزوئلا ، كلمبيا و جنوب شرقي برزيل زندگي مي كند . بزرگي اين گونه در محيط وحشي تا 50 سانتي متر ، از نوك باله پشتي تا نوك باله پاييني گزارش شده است . در اكواريوم اين گونه بيش از 40 سانتي متر رشد نكرده است . زمينه بدن اين ماهي نقره اي رنگ با راه راه عمود ي قهوره اي رنگ ميباشد . PH مناسب بين 4.5 تا 5.5 مي باشد . اين گونه به آبي نرم و كمي اسيدي احتياج دارد همانند ساير گونه هاي آنجل .

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    Albino Angelfish یا انجل البینو

انجل التوم با نام های مشترک دیگر Pterophyllum scalare شناخته میشود.محل زندگی این نوع بیشتر در حوزه ی امازون_اکوادور_پرو و برزیل میباشد.سایز نهایی این نوع انجل تا 18 سانتی متر گزارش شده است.ph مناسب برای این نوع بین 5/8 تا 2/7 میباشد.

Marble Angelfish یا انجل مرمری

محل زندگی این انجل هم مانند نژاد قبلی است.مناسب ترین ph برای این نوع بین 6/8 تا 7/2 در نظر گرفته میشود.همچنین سایز این نوع انجل هم مانند نوع قبلی تا 18 سانتی متر میرسد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    Black Lace angle fish یا فرشته ماهی نوار مشکی

شرایط این نوع مشابه نژاد قبلی میباشد.

Gold Veiltail Angelfish یا انجل دم پرده ای(طلایی)

نژاد دم پرده ای(طلایی)دم های بسیار بلند و کشیده و چروک را داراست.بهترین ph برای این نوع بین 6/8 تا 2/7 در نظر گرفته میشود.سایز نهایی این نوع تا 15 سانتی متر هم میرسد.
    ویرایش توسط shellman2008 : 17th April 2011 در ساعت 08:59 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    Smokey Leopard Veil Angel یا انجل پرده ای ببری

رنگ قهوه ای دودی رنگ و خال های دم و باله از نشانه های این نوع است.ph و سایز نهایی مشابه انواع دیگر است.

Koi Angelfish یا انجل کوی

از بارز ترین نشانه ی نژاد کوی رنگ زرد بر روی سر است.سایز نهایی این نوع تا 15 سانتی متر میرسد.بهترین ph برای این نوع بین 5/8 تا 7 در نظر گرفته میشود.

Red Angelfish یا انجل قرمز

این نوع رنگ قرمز متمایل به پرتقالی دارد.بهترین ph برای انها بین 2/6 تا 7 در نظر گرفته میشود.سایز نهایی این نوع بین 12 تا 15 سانتی متر است.
    ویرایش توسط simple mind : 18th September 2010 در ساعت 08:29 AM

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3902
    سلام
    آنجلهای من بعد از چند بار تخم ریزی موفق ، بعد از استراحت ، ایندفعه تخم ماهی ماده حدودا یک ساعت بعد از تخم ریزی همه اش سفید میشه ! از لحاظ شرایط آب مشکلی نسیت ، فکر میکنم ماده مغذی به بدنش نرسیده ، چه موادی و ویتامینی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh01 نمایش پست ها
    سلام
    آنجلهای من بعد از چند بار تخم ریزی موفق ، بعد از استراحت ، ایندفعه تخم ماهی ماده حدودا یک ساعت بعد از تخم ریزی همه اش سفید میشه ! از لحاظ شرایط آب مشکلی نسیت ، فکر میکنم ماده مغذی به بدنش نرسیده ، چه موادی و ویتامینی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟
    خراب شدن تخم در صورتی که ماهی نر تخم ها رو بارور کنه تنها دلیلش کیفیت اب تانک دوست عزیز
    این اتفاق برای من هم افتاد بار اول تخم ها تبدیل به لاور شدن بار دوم و سوم تخم ها سفید شد با جابجای جفت به یک تانک با اب تازه مشکل حل شد

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3902
    سلام
    اول اینکه بابت اینکه اشتباها جای دیگه پست داده بودم معذرت ، دوم هم اینکه درست میفرمایید اما مشکل من اینه که دقیقا تا نهایتا یکی دو ساعت بعد تمامی اونها سفید میشن !!!!! حتی بعضی ها هم به یکی دو دقیقه هم نمیکشه ! شرایط آب هم پی هاش 7 سختی در حد 100 پی پی ام ! آب کاملا تازه ، نیترات نیتریت هم صفر ...
    ممنونم
    فکر میکنم از غذا باشه چون فقط بهشون دل میدم ، نظر شما چیه ؟؟؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh01 نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه بابت اینکه اشتباها جای دیگه پست داده بودم معذرت ، دوم هم اینکه درست میفرمایید اما مشکل من اینه که دقیقا تا نهایتا یکی دو ساعت بعد تمامی اونها سفید میشن !!!!! حتی بعضی ها هم به یکی دو دقیقه هم نمیکشه ! شرایط آب هم پی هاش 7 سختی در حد 100 پی پی ام ! آب کاملا تازه ، نیترات نیتریت هم صفر ...
    ممنونم
    فکر میکنم از غذا باشه چون فقط بهشون دل میدم ، نظر شما چیه ؟؟؟
    من هم برای تغذیه مولد هام از دل و بیو مار استفاده می کنم
    من الان 9 جفت انجل دارم و این مشکل رو فقط به دلیلی که عرض کردن خدمتتون تخم هاشون سفید شد
    تانک دیگه ای اماده کنید و بعد از کلر زدایی جفت رو به تانک جدید منتقل کنید و بعد از هر بر غذا دهی باقی مانده غذا ها رو سیفون کنید
    ویک یک تانک مجزا برای تخم ها اماده کنید که بعد تخم ریزی تخم ها رو ار والدین جدا کنید
    وقتی که جفت اماده تخم ریزی شدن و لوله تناسلی شون اومد بیرون به اب تانک متیل بلو اضافه کنید
    و منتظر نتیجه باشید و نتیجه رو گزارش کنید

ارادتمند

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3902
    سلام
    من الآن 4 جفت دارم که تا یکماه پیش خوب کار میکردن ، الآن بعد از تخم ریزی یک دقیقه تا دو دقیقه نصفی سفید میشن ، امروز که دقت کردم بعضی هاشون سفید رنگ هستند همون موقعی که ماده تخم میذاره ، بعد از تخم ریزی پولیکا رو تو همون آبی که خدمتتون عرض کردم قرار میدم ، بعد هم متیلن بلو ! اما متاسفانه به اونجا هم نمیرسن .... حدس زدم مشکل از سختی باشه که با کم و زیاد کردنش هم مشکل حل نشد ، این مشکل دقیقا زمانی بوجود اومد که من نر و ماده رو جدا کردم تا استراحتی بکنن ، بعد از یکماه همشون اینطوری شدن !!!!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)