نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

طوطی خاکستری آفریقایی تیمنه-کاسکو دم شکلاتی-Timneh African Grey

نام علمی:

Psittacus erithacus timneh

سایز: متوسط - 9اینچ
    سرزمین بومی: آفریقا
    طول عمر:بالای 50 سال
    سر و صدا: متوسط

توانایی سخنگویی:

طوطی خاکستری بعنوان اینشتین دنیای پرندگان شناخته شده طوطی خاکستری افریقایی تیمنه سخنگویی عالیست و توانایی درک و فهمیدن لغات و عباراتی که فرا می گیرد را دارد.برای آموزش و تمرین طوطی باید اسباب بازیهای متنوع و زیادی در دسترس داشته باشد.

کشف این میزان هوش و توانایی ها در طوطی خاکستری را مدیون الکس که توسط دکتر ایرن پپرزبرگ تعلیم دیده بود هستیم.الکس قادر بود رنگها را تشخیص دهد و تعداد اشیا را بشمارد.الکس الف با را فراگرفته بود و در تشخیص دادن اسم اشیا در عکس تمرین می کرد.

طوطی خاکستری تیمنه طوطی اجتماعی می باشد با اینحال شکل گیری خصوصیات رفتاری طوطی به صاحب و محیطی که در آن زندگی خواهد کرد بسیار وابسته است.این طوطی علاقه چندانی به در آغوش گرفتن و.. ندارد ولی از خاروندن و نوازش سر و همینطور تمرینات هوشمندانه لذت می برد.

خاکستری تیمنه از بازیگوشی و گاهی شوخی های مرموزانه با صاحبش لذت می برد.
    گار گرفتن و پرخاشگر بودن بیشتر از خصوصیات طوطی نر و خجالتی بودن از خصوصیات طوطی ماده است.طوطی خاکستری مستعد پر کنیست و از کمبود کلسیم , کمبود ویتامین آ کمبود ویتامین دی و عفونتهای ادرای بیش از سایر طوطیها رنج می برد و مستعد است.همچنین بیماریPBDFاز دیگر بیماری های شایع در این طوطیست.

طوطی خاکستری تیمنه نسبت به محیطهای استرس زا بسیار حساس و آسیب پذیر است و در محیطهای آرام و بدون استرس بهترین می شود.

این طوطی بسیار حساس است و وابستگی عاطفی شدیدی به صاحبش پیدا می کند.زمانی که طوطی به خانه شما وارد می شود 18 ماه زمان لازم است تا خود را فردی از خانه دانسته و کاملا با شما و محیط منطبق شود بنابراین توصیه ما این است زمانیکه طوطی خاکستری خریدین 18 ماه اول مسافرت نرین و طوطی را به کس دیگه نسپرید یا طوطی را با خور به جاهای دیگه در این مدت نبرین.

به آموزشهای مثبت و تشویق واکنش خوبی نشان می دهند. بسیار باهوش هستن و سرعت یادگیری بالایی دارن. در واقع شکل گیری خصوصیاتی مثل پرخاشگر بودن و یا عصبی بودن و داشتن ناهنجاریهای رفتاری نتیجه بار آمدن غلط و محیط نامناسب است.

من خودم شخصا به طوطیم اجازه پرواز می دهم چون اجازه پرواز دادن اعتماد به نفس و حس امنیت خوبی به پرنده می دهد و پرنده حس می کند اگر از چیزی خوشش نیامد و برایش استرس آور بود توان پرواز کردن را دارد.

ترجمه:شهرزاد
    منبع:

www.birdchannel.com
    ویرایش توسط بابک آژیده : 4th September 2010 در ساعت 12:09 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام خدمت دوستان عزیز من یک تیمنه حدود 9 ماه دارم حدود 2 ماه است.هنوز من دستم رو که داخل قفس میبرم میترسه و یک مقدار قار میکشه. چی کار کنم تا راحت تر با من باشه. ممنون از راهنمایتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز من یک تیمنه حدود 9 ماه دارم حدود 2 ماه است.هنوز من دستم رو که داخل قفس میبرم میترسه و یک مقدار قار میکشه. چی کار کنم تا راحت تر با من باشه. ممنون از راهنمایتون
    سلام .شما دستت رو داخل قفس نبر .چون طوطی ها قفسشون رو قلمرو خودشون می دونن .دوست ندارن که کسی به قلمروشون وارد شه .الان دو ماهه و مدت زیادی نیست که وارد محیط جدید شده و به دست شما خیلی اعتماد نداره .اگه بیرون از قفس بتونی این اعتماد رو جلب کنی داخل قفس هم این اجازه رو به شما میده . دست رو نباید داخل قفس کنی فعلا چون باعث ترس و استرس هم میشه .شما می تونی اگه تمرینی هم هست بیرون قفس انجام بدین .اگه از شرایطش و ارتباطی که تونستی باهاش برقرار کنی بیشتر بگی راحت تر می تونیم راهنماییت کنیم .

درباره طوطی خاکستری تو لینکی که می ذارم بحث میشه .شما می تونی سوالات بعدی و توضیحات دیگرو تو لینکی که گذاشتم بپرسی .
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=47

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    ممنون از راهنمای خوبتون مرسی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام سلام .خوبین ممنونم از راهنمایهاتون .دوستان جهت راهنمایی مختصر شرحی از وضعیت طوطیم خاسته بودند.
    که راهنماییم کنند.1 دم شکلاتی حدود9ماه داره 2 ماه است که اوردمش خونه بیشتر سوت میزنه من رو میبینه 1 سوت میزنه که بهش چیزی بدم .از زنگوله سیب بادام زمینی و جوانه گندم خیلی خوشش میاد .از دست غذا میگیره دست تو قفس مکنم غار میکشه.ممنون میشم راهنماییم کنید برای بهتر راه افتادنش. متشکرم شاد باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام خوبین . کاسکوی من فقط دو سه روز اول جیغ کشید حمامش می کنم نزدیکش می رم فقط می ترسه اما قار نمیکشه به جز دو سه تا صداهای کوچیک صدای دیگه ای در نمیاره حتی صبح ها که همه میگن سروصدا می کنه ماله من ساکته ساکته !!! به نظرتون مشکلی داره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)