صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 47
    کاربرفعال

شماره عضویت
    2743

عکس های طوطی و پرندگان خانگی p0licce

دوستان گرامي درود.
    بنده حيوانات زيادي در خونه بصورت ازاد نگه ميدارم و اطلاعات تجربي خوبي در موردشون دارم كه به زودي معرفيشون ميكنم و اطلاعاتم رو به اشتراك ميزارم. 6تا مار دارم يه ميمون ساندر لريز. 2تا ايگوانا يه اكواريمو و اينم كه خاكستري جديد منه كه هيچ اطلاعاتي در موردش ندارم و از دوستان گرامي تقاضاي كمك دارم.
    البته مطالعاتي كه كردم مشكلات دوستان رو ندارم.5 روزه خريدمش. 3 ماهشه. چشاش سياه. پراش كامله. بالاش چيده شده. ناخن هاش رو چيدم. حمومش كردم. اصلا غار نميزنه. ظرف 5 دقيقه باهام دوست شد. رو دستم مياد. غذا از دستم ميگيره. گاز نميگيره.گردن بهم ميده و كلي بگم رام رام.
    حالا دوستان محبت كنن بگن چطوري تربيتش كنم. ميدونم هنوز زود حرف بزنه. اما پي پي تكنه همه جا. به حرفام گوش بده. ممنوون ميشم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .به فروم ما خوش اومدین .خوشحال میشیم از تجربیات شما استفاده کنیم .
    درباره طوطی بهتر بود قبل از خرید اطلاعاتتون رو کامل می کردید .خیلی نازه .مبارک باشه .من درباره سن طوطی اصلا اظهار نظر نمی کنم ولی طوطی تو 3 ماه پر و دمش کامل نیست (من با 4 تا جوجه خودم مقایسه می کنم حتما دوستای دیگه هم نظرشون رو می گن).طوطیه شما پرورشی بوده ؟حلقه تو پاشه؟البته رشدش بستگی به تغذیشم داره .در کل اصلا مهم نیست .مهم اینه که طوطیه شما دردسر رام کردن نداره فقط باید تربیتش کنید.
    شما مشکلی ندارید تو رام کردن .فقط مشکل نگهداریشه که باید خیلی مراقبش باشید.چون هنوز خیلی جوجست و بدنش ضعیفه .تو حموم کردن مراقب باشید آب تو بینیش نره وتو ناخن گرفتن هم مراقب باشید .براش اسباب بازی بذارید تا سرگرم بشه .اول نشونش بدین اگه دیدید ترسید اونو مرحله به مرحله بهش معرفی کنید.بهش استرس وارد نکنید بذارید کاملا به شما اعتماد کنه و احساسه امنیت کنه .یه ساعتای خاصی بیاریدش بیرونه قفس .اگه مرتب بیرون باشه تو تربیتش به مشکل بر می خورید.
    الان فقط باید بهش بازی یاد بدین یا کارهای جالبی که خودتون دوست دارید که هم طوطیه شما سرگرم بشه و هم شما از وجودش لذت ببرید.از همین الان هم حرف زدن رو باهاش تمرین کنید .بعضی از طوطی های خاکستری ممکنه تو 7 یا 8 ماهگی به حرف بیان .ولی شما فقط تمرین کنید باهاش .به زمانه سخن گویی کاری نداشته باشید .تو بخش آموزش شهرزاد عزیز درباره ی آموزش حرف زدن مقاله هایی گذاشته که حتما کمکتون می کنه .
    درباره مدفوعش هم بهتره زیاد سختگیر نباشید .عادت دادن طوطی به مدفوع کردن تو یه مکان خاص خوبه واسه ما ولی برای خود طوطی ممکنه در آینده مشکلاتی بوجود بیاره .مثلا اگه جایی که همیشه مدفوع می کنه رو پیدا نکنه یا شما نباشید که اونو جابجا کنید بهش فشار میاره و عصبی میشه و ... پس بهتره سختگیر نباشید.
    طوطیه شما سنش خیلی کمه و راحت می تونید تربیتش کنید .ما تو بخشای آموزش کارهای جالبی که می تونید بهش یاد بدین رو می ذاریم .حتما سر بزنید سوالاتتون رو راجع به تغذیه و روش نگهداری رو تو بخش طوطیه خاکستری مطرح کنید .پیشنهاد می کنم تالار رو از اول بخونید .بچه ها کمکتون می کنن.مقالاتی هم درباره روش نگهداری و تغذیه طوطی تو بخش طوطی سانان هست که حتما بخونید .امیدوارم بتونیم کمکتون کنیم .
    ویرایش توسط sepideh : 2nd September 2010 در ساعت 05:02 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .به فروم ما خوش اومدین .خوشحال میشیم از تجربیات شما استفاده کنیم .
    درباره طوطی بهتر بود قبل از خرید اطلاعاتتون رو کامل می کردید .خیلی نازه .مبارک باشه .من درباره سن طوطی اصلا اظهار نظر نمی کنم ولی طوطی تو 3 ماه پر و دمش کامل نیست (من با 4 تا جوجه خودم مقایسه می کنم حتما دوستای دیگه هم نظرشون رو می گن).طوطیه شما پرورشی بوده ؟حلقه تو پاشه؟البته رشدش بستگی به تغذیشم داره .در کل اصلا مهم نیست .مهم اینه که طوطیه شما دردسر رام کردن نداره فقط باید تربیتش کنید..
    مرسیی سپیده جان
    خوش آمد گویی خوبی* بود توضیحاتتون جالب بود، و حتما به مطالب سر میزنم،، یعنی* عضو شدم که مطلب بخونم.
    آره طوطی من پرورشیه، اینجا تو دبی اصلا اجازه وارد کردن حیوانات وحشی رو به صورت قانونی نمیدن، اینجا ما حیوانات خوبی* دریافت می*کنیم، طبق چیزایی که خوندم مثل اینکه تو ایران افتظاه.
    اینو هم یکی* از دستم تو بازار حیوانات برام انتخاب کرد. اون به کارش وارده. اینارو معمولا از کوچکی میارن تغزیشون میکنن و بعد میفرشنش. حلقه توی پاش هم چون قانونی وارد شده، خود شهرداری اینکارو میکنه.
    فعلا که سر حاله و بازیگوش و مطیع. تقریبا تمام کارایی رو که گفتین انجام میدم، فقط تو قفس نیست، و تو خونه آزاده مثل بقیهٔ حیوانتم. اما مواظبشم تا با هم آشنا بشن.
    مرسی* از راهنمایی هاتون.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    چقدر حسوده این پرنده.
    دیشب رو دوشم نشسته بود، بعدش پرید رو مبل و گذاشت رفت. پس از مدتی* که از من دور شده بود. میمونم اومد پیشم و بغلش کردم این دید. از دور بودو بودو اومدو باز نشست رو شونم،، تا حالا حیوونی به حسدی این خاکستری ندیده بودم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    نيش مارارو كشيديد؟
    تو تراريوم هستند؟
    خيلي ممنون
    واقعا كاسكوي خوبي داريد.خيلي خوشگله.
    من آرزومه يه همچين كاسكويي داشته باشم ولي تو ايران مراكز پرورش وجود ندارن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    طوطی خاکستریت حرف نداره دوست عزیز. شما خیلی از کسانی مثل ما که وحشی خریداری می کنن جلو هستین چون طوطی رام هست و با آدمها بوده . یکی از بهترین دوستات می شه. در مورد حسودی بله به شدت حسود هست و بعد مدتی خونه رو هم خونه خودش می دونه خلاصه که از اون مدلهاست که خیلی باید تحویلش گرفت چون حسود و حساس و بسیار باهوش هست.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    مرسیی سپیده جان
    خوش آمد گویی خوبی* بود توضیحاتتون جالب بود، و حتما به مطالب سر میزنم،، یعنی* عضو شدم که مطلب بخونم.
    آره طوطی من پرورشیه، اینجا تو دبی اصلا اجازه وارد کردن حیوانات وحشی رو به صورت قانونی نمیدن، اینجا ما حیوانات خوبی* دریافت می*کنیم، طبق چیزایی که خوندم مثل اینکه تو ایران افتظاه.
    اینو هم یکی* از دستم تو بازار حیوانات برام انتخاب کرد. اون به کارش وارده. اینارو معمولا از کوچکی میارن تغزیشون میکنن و بعد میفرشنش. حلقه توی پاش هم چون قانونی وارد شده، خود شهرداری اینکارو میکنه.
    فعلا که سر حاله و بازیگوش و مطیع. تقریبا تمام کارایی رو که گفتین انجام میدم، فقط تو قفس نیست، و تو خونه آزاده مثل بقیهٔ حیوانتم. اما مواظبشم تا با هم آشنا بشن.
    مرسی* از راهنمایی هاتون.
    پس طوطیه شما دقیقا مثل طوطیه منه .چون طوطیه منم پرورشیه و من مشکل رام کردن نداشتم.
    اما اینکه تو قفس نیست .ببینید من فقط نظر خودمو میگم (با توجه به 4تا طوطیه پرورشی که داشتم)آزادی بیش از حد باعث میشه شما تو تربیتش دچار مشکل بشید .الان که کوچیکه حتما باید با قفس آشنا بشه و باید یه وقتایی رو برای بازی تو قفسش بمونه تا یاد بگیره وقتی شما نیستید با اسباب بازی های داخل قفس بازی کنه و تنهایی بازی کردن رو یاد بگیره .من نمی دونم شما چقدر واسه حیووناتون وقت می ذارید .مطمئنا یه وقتایی باید به حیوونای دیگه اختصاص بدین .طوطی ای که فقط یاد بگیره با شما باشه تحمل اینو نداره که شما یه لحظه تنهاش بذارید شاید الان متوجه نشید چون هنوز کوچیکه و شخصیتش کاملا شکل نگرفته .اینم حتما می دونید که طوطیه خاکستری خیلی حساسه .دیگه میله خودتونه .من تجربه خودمو بهتون گفتم .امیدوارم به مشکل برنخورید.:smile (263):

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    میشه از مارها هم عکس بزاری؟
    و مارها هم تو خونه آزادن؟
    در مورد کاسکو هم نکنه که مارها رو ببینه آخه کاسکو هم مثل من از مار خیلی میترسه؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    با سلام به دوست عزيز
    كاسكوي شما يك جوجه چشم سياه در حدود 4-5 ماهه هست....Hand feed هست و از طبيعت شكار نشده بلكه از يكي از فارمهاي پرورش طوطي آورده شده ....در پاش حتما يك حلقه هست كه بهش اصطلاحا حلقه ss گفته ميشه...تاريخ تولد دقيقش و همچنين جنسيتش و نام فارمي كه در اون توليد شده بايد روي حلقه حك شده باشه.....پرندگان هند فيد از همون ابتدا رام هستند و انسان رو از جنس خودشون مي دونن.....كاسكوي شما در اين سن بسيار بسيار بسيار حساس به انواع ويروسها و بيماريها هست پس بسيار مراقب باشيد ......حتما اونجا تشريف ببريد oasis center يكي از شعبات Pet Land در دبي اونجا هست كه مي تونيد لوازم و اسباب بازيهاي خوبي براش اونجا تهيه كنيد......دبي داستانش با ايران فرق ميكنه چون اونجا تخمه آفتاب باز نيست و شما بايد جعبه هاي غذا كه در اون مخلوطي از چند نوع دانه هست رو براش تهيه كنيد ....در دبي غذاي مخلوط با مارك Trill موجوده و اين نوع غذا بسيار كيفيتش عالي هست پس از Pet Land براش بخريد .
    كلم بروكلي حتما براش بگيريد و بهش بديد و ذرت رو بدون نمك و روغن براش بپزيد و بهش بديد...در دادن ميوه كمي محتاط باشيد چون هر ميوه اي مناسب اين جوجه 5 ماهه نيست .....خربزه-طالبي-هندوانه-خيار-مارچوبه-آووكادو-سيب زميني خام-شكلات-قند آنچه با شكر درست ميشه-قهوه-انواه شيريني خشك و تر -لبنيات از هر نوع -ريواس رو مطلقا بهش نديد .
    آنچه در ظروف تفلون پخته ميشه در دراز مدت باعث بيماريش ميشه....حتما براش كف دريا يا همون mineral block بگيريد و بهش بديد.....پت لند داره.......طوطي شما محاله كه تا سن 10-12 ماهگي صحبت كنه چون خاكستريهاي كونگو يا همون كاسكو هاي دم قرمز در سن حدود يكسالگي هنجرشون توانايي تقليد صداها رو پيدا ميكنه......از همين امروز چند كلمه يا جمله رو در طول روز براش چندين بار با يك صدا & بلند و واضح تكرار كنيد تا 5-6 ماهه ديگه به حرف بياد.....واجبه كه شاه پر هاش رو كوتاه كنيد و اين كار رو بايد دام پزشك انجام بده....اونجا متخصص پرنده زياده ببريدش پيش يكي از اونها .
    مطلقا باد مستقيم كولر گازي بهش نخوره .....هفته اي يكبار با اسپري بهش آب اسپري كنيد و مراقب باشيد تا آب رو به سمت بينيش نپاشيد....بعد از حمام هيچ كولري روشن نباشه.
    در مورد رام كردن هم هيچ توصيه اي ندارم چون اين جوجه رامه رام هست....فقط مراقب غذا-سلامتي-بازي باهاش و تمرين صحبت كردن باهاش باشيد..بسيار بسيار مراقب باشيد كه پر كني feather pluking نگيره ......اگر هم سوالي بود بنده و دوستان عزيز ديگه در تاپيك طوطي خاكستري افريقايي در خدمت هستيم.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    نيش مارارو كشيديد؟
    تو تراريوم هستند؟
    خيلي ممنون
    واقعا كاسكوي خوبي داريد.خيلي خوشگله.
    من آرزومه يه همچين كاسكويي داشته باشم ولي تو ايران مراكز پرورش وجود ندارن.
    درود دوست گرامی
    مارهای من نیش ندران. ۸۰% مارها سمی نیستن و نیش نداران، به زودی معرفیشون می*کنم. کلا تو خونه آزاد هستن، اما مهمون که برامون میاد، یا هوا که سرد می*شه میزاریمشون تو تراریوم.
    اگه میتونین کار حمل کاسکو از دوبی* رو انجام بدین، من می*تونم اینجا براتون بخرم.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)