نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

دانستنی ها درباره پرورش مرغ عشقBreeding Lovebirds

پرورش مرغ عشق, ایده خوب یا بد؟

پرورش مرغ عشق این کوچولوهای دوست داشتنی علم و تجربه بی نظیری را به شما هدیه می کند پرورش مرغ عشق به تلاش و علم زیادی نیاز دارد ولی با اینحال اگر شما مرغ عشق نر و ماده در اختیار داشته باشین و سن بیشتر از 10 ماه باشد پرورش و تولید جوجه به راحتی انجام خواهد شد و جفت شما سریعا جفت گیری می کنند. نکته مهم در این قسمت تشخیص صحیح طوطی نر و ماده می باشد که چندان آسان نیست.

از طرف دیگر پرورش مرغ عشق کاری اعتیاد آور پر هزینه و همچنین شکننده احساسات می باشد من زمانی که طوطیهام جوجه می زارن عاشق تک تک جوجه هاشون هستم این جوجه ها هیچ ترسی از انسان ندارن و با لب و دستهایتان بازی می کنند و فوق العاده شیرین و دوست داشتنی هستن.

سختی دیگر پیدا کردن خانه مناسب برای این دوست داشتنی هاست چون شما نمی تونین همه جوجه ها رو نگه دارین و از طرفی تک تک جوجه ها رو به شدت دوست دارین.من خودم دست از پرورش مرغ عشق کشیدم چون پیدا کردن صاحب مناسب واقعا کار اسانی نبود.
    مورد دیگر اگر به دنبال تجارت و پول هستین پرورش مرغ عشق را از سر بیرون کنید چون مردم حاضر نیستن هزینه چندانی برای این پرنده پرداخت کنند در حالیکه پرورش تغذیه دستی و ... هزینه زیادی در برداشته و بیشتر از هزینه زمان زیادی برای پرورش گرفته شده.

بنابراین پرورش این نوع پرنده صرفا کاری است که نیاز به عشق و علاقه دارد.من هیچ پرورش دهنده ای رو نمی شناسم که پرورش مرغ عشق برایش سود آور بوده باشد.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 22nd March 2011 در ساعت 01:57 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fischer
    شماره عضویت
    14
    فوق العاده بود دوست مهربان مخصوصا انتخاب عکسها
    پرورش لاوبرد مثل اسم خودش فقط لاو می خواد .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

تعیین جنسیت

مرغ عشق نر و ماده از لحاظ ظاهریشبیه هم هستن و هیچگونه تفاوت آشکاری در این دو جنس دیده نمی شود تا بتوان به راحتی گفت این مرغ عشق نر هست یا ماده البته برخی تفاوتهای بسیار جزیی وجود دارد که با اینحال روش مطمئن و قطعی برای تشخیص جنسیت نیست مانند طوطی خاکستری که در هر دو جنسیت تفاوت ظارهی آشکاری وجود ندارد.

از نظر جثه مرغ عشق ماده کمی از نر بزرگتر است و قسمت سر مرغ عشق ماده به مقدار بسیار کمی کوچکتر است.

قسمت مخرج ماده برای دفع تخم پهن تر است و همچنین از مرغ عشق نر کمی خشن تر است همچنین هنگام نشستن رو چوب نشیمنگاه فاصله بین دو پا از هم بیشتر از مرغ عشق نر است.پرورش دهندگان حرفه ای مرغ عشق با دیدن استخوان بندی مخرج به سرعت پی به جنسیت طوطی می برن.مخرج مرغ عشق نر مانند نقطه و استخوان ها به هم نزدیکتر است و به نظر می رسد انعطاف پذیر نیست

این روش تهیین جنسیت مانند انسان می باشد که قسمت لگن زنها برای به دنیا آوردن از مردها پهن تر است.این روش روش قاطع و مطمئنی نیست ولی پرورش دهندگان از این روش زیاد استفاده می کنند.

به تفاوت های ظاهری اطمینان نکنید:

بسیار اتفاق افتاده که با روشهای ظاهری که گفته شد جفت ها را انتخاب می کنند و بعد از مدتها بی نتیجه بودن و آزماش متوجه می شویم 2مرغ عشق نر یا 2 مرغ عشق ماده با هم بوده ان و با وجود تفاوت های ظاهری ولی هر دو یک جنس بوده اند!حتی روش دیگری که استفاده می شود گذاشتن تخم است تا ببینن کدام پرنده رو تخمها می نشیند و این روش نیز با خطا ماوجه شده چون دیده شده مرغ عشق نر نیز رو تمها می خوابد. بنابراین هیچ روش ظاهری وجود ندارد که بوطر قطعی جنسیت را مشخص کند.

آزمایش DNA:

اگر قصد پرورش مرغ عشق دارین بی شک باید از آزمایش تعیین جنسیت دی ان ای استفاده کنید.این آزمایش با تست انتهای پرهای کنده شده و همپنین آزمایش خون موجود است.

رفتارهای جنسیتی:

یکی از ویژگی های رفتاری مرغ عشق ماده جمع کردن خورده چوبها یا هر چیزی ر زیر پرها و حمل برای ساخت لانه است. با اینحال در این مورد نیز گزارش شده که مرغ عشق نر هم این کار را انجام داده البته من خودم تا به امروز ندیدم و تنها گزارش دیگران بوده.و به نظرم این روش تا 80درصد صحیح می باشد.

در این تصویر 2 جوجه مرغ عشق رو می بینن که با بالا رفت سن این سیاهای رو نوک محو می شود.

ترجمه:شهرزاد
    www.avianweb.com

ادامه دارد....

کاربر ساده

شماره عضویت
    3433
    سلام
    اگه میشه سریعتر توضیحاتونا اضافه کنید ....

خیلی مطالب خوبی بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)