صفحه 46 از 67 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 668
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    سلام و خسته نباشید
    من یه تانک 25*45*50 دارم . سامپ دارم براش درست میکنم .(برای اولین بار در دنیا ) میخوام توش گوپی و مولی و سوردتیل بریزم ولی گیاه هم میخوام تا حدودی داشته باشم . مثلا 10 عدد گیاه با نگهداری اسون و سخت جون .
    نظرتون درباره نوری که میتونم واسش درست کنم چیه ؟ در مورد همش هم بگید که چه بهتر مثل مهتابی و ال ای دی و .........

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط transporter_66 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من یه تانک 25*45*50 دارم . سامپ دارم براش درست میکنم .(برای اولین بار در دنیا ) میخوام توش گوپی و مولی و سوردتیل بریزم ولی گیاه هم میخوام تا حدودی داشته باشم . مثلا 10 عدد گیاه با نگهداری اسون و سخت جون .
    نظرتون درباره نوری که میتونم واسش درست کنم چیه ؟ در مورد همش هم بگید که چه بهتر مثل مهتابی و ال ای دی و .........
    سلام

برای تانکی با گیاهای معمولی و بدون تزریق دی اکسید مسئله ای نیست که سامپ بکار ببرید . نور هم لامپ های زیرکابینتی و یا اف پی ال استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    اخه تا اونجایی که تو پست های قبلی خوندم گفتن یه مهتابی صورتی دوتا سفید و غیره .الان مهتاب های اف پی ال فقط سفید و افتابی داره نوع لامپ زیر کابینتی هم فقط سفید و افتابی داره مشکلی واسه رشد گیاه پیش نمیاد و فتوسنتز که البته دقیقا نمیدونم چیه به راحتی انجام میشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    اخه تا اونجایی که تو پست های قبلی خوندم گفتن یه مهتابی صورتی دوتا سفید و غیره .الان مهتاب های اف پی ال فقط سفید و افتابی داره نوع لامپ زیر کابینتی هم فقط سفید و افتابی داره مشکلی واسه رشد گیاه پیش نمیاد و فتوسنتز که البته دقیقا نمیدونم چیه به راحتی انجام میشه؟
    نور آفتابی بدرد گیاهای آکواریومی نمیخوره . شما فرمودی گیاهای معمولی و سخت جون میخوایین نگه دارین پس لامپ های معمولی جوابگو هستن . اگه فتوسنتز میخوای بایستی سیستم تزریق دی اکسید و نور خوب و بستر مناسب و تجهیزات مناسب اینکارو فراهم کنی
    در غیر اینصورت فقط چند نوع گیاه مقاوم میتونید نگهداری کنید و البته با رشد بسیار کند
    برای گیاهای معمولی مقدار نور رو 1 وات برای هر دو لیتر در نظر بگیرید

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    ممنون از پاسخ سریعتون
    اره دارم طبق اموزش یکی از تاپیک ها یک منبع co2 درست میکنم .( دست ساز ) به خاطرر همین میخوام گیاهام خوب رشد کنن . و کمبودی نداشته باشن دارم تاپیک های مختلف سایت رو مطالعه میکنم . هم از نظر بستر و هم کود مشکلی نداشته باشن . فقط الان موندم واسه نور . منظورم از گیاه سخت جون این بود که گیاهایی که در دسترس باشن و نگهداریشون ساده - معمولی باشه . نگهداری کنم . واسه همین دارم سامپ درست میکنم . وگرنه آک 50 سانتی سامپ نیاز نداره اونم با چنتا ماهی گیاه خوار .به خاطر همین موندم ال ای دی بگیرم بزنم چند رنگ قاطی کنم یا همین مهتابی اف پی ال یا لامپ زیر کابینتی ؟ ببخشید اینقدر سوال میکنم
    بی تجربه هستم در این زمینه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    ممنون از پاسخ سریعتون
    اره دارم طبق اموزش یکی از تاپیک ها یک منبع co2 درست میکنم .( دست ساز ) به خاطرر همین میخوام گیاهام خوب رشد کنن . و کمبودی نداشته باشن دارم تاپیک های مختلف سایت رو مطالعه میکنم . هم از نظر بستر و هم کود مشکلی نداشته باشن . فقط الان موندم واسه نور . منظورم از گیاه سخت جون این بود که گیاهایی که در دسترس باشن و نگهداریشون ساده - معمولی باشه . نگهداری کنم . واسه همین دارم سامپ درست میکنم . وگرنه آک 50 سانتی سامپ نیاز نداره اونم با چنتا ماهی گیاه خوار .به خاطر همین موندم ال ای دی بگیرم بزنم چند رنگ قاطی کنم یا همین مهتابی اف پی ال یا لامپ زیر کابینتی ؟ ببخشید اینقدر سوال میکنم
    بی تجربه هستم در این زمینه
    سامپ دی اکسید رو هدر میده و پرت میکنه . حتی روی سطح آب هم تلاطم باشه دی اکسید رو که گازی فررار هست پرت میکنه . نظر بنده اف پی ال 6500 کلوین و یا T5 و یا زیرکابینتی سفید 6500 کلوین T5 و یک لامپ صورتی هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    ممنون به خاطر جوابتون میخوام الان یه مهتابی اف پی ال تهیه کنم . و یه لامپ صورتی
    بعد یک سوال دیگه نمیدونم جاش اینجاست یا نه ؟ شما فرمودین که سامپ دی اکسید رو پر میکنه ولی تو بیشتر جاها که من دیدم اکثرا فیلتر سطلی داشتن و توش سرامیک و میکرومک و غیره میزاشتن به غیر زغال
    اخه سامپ من هم خیلی کوچیکه توش فقط چند تا ابر و پد و یک ردیف سرامیک قرار میخوام بدم. به نظر شما اگه باشه مشکلی پیش میاده ؟ یا اگر باشه هم ایرادی نداره ؟ چون تا اونجایی که من فهمیدم فقط تو روز باید دی اکسید به گیاه ها برسه درسته . پس در روز احتیاجی به سامپ ندارم فک کنم فقط در شب روشن باشه . نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم /

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام سیستم تصفیه باید 24 ساعت روشن باشه
    تا با جریان ابش 32 و مواد مغذی به گیاها برسه و در اب پخش بشه

چون شما 32 دست ساز هم داری با سامپ دیگه 32 کمی تو ای میمونه فیلتر های در بسته بیشتر بارش استفاده میشه
    از یک سیستم تاپ فیلتر هنگ ان استفاده کن که خیلی گرون هم نیست فقد چرخش ابش کمتر از 3 برابر حجم تانک نباشه
    برای این حجم تانک هم
    مهتابی اف پی ال بهتره و اقتصادی تره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    خوب الان سامپ رو درست کردم یعنی ازش استفاده نکنم ؟
    نظرتون درباره این قرص های co2 چیه ؟ هر قرص برای 50 لیتر و یک هفته کافیه اینجور که شنیدم
    اگر از قرص استفاده کنم دیگه احتیاجی به کپسول نیست فک کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام اگر این قرص ها چنین کارایی داشت ما هممون از اون استفاده میکردیم
    در مورد سامپ هم ما نظراتمون رو گفتیم و در نهایت برای هر مورد خود شما تصمیم گیر نهایی هستید

صفحه 46 از 67 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)