صفحه 36 از 67 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 668
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

یک بار این تاپیک رو از اول بخونید خیلی چیز ها در مورد نور گیاه دستگیرتون میشه...

میتونید خودتون LED بخرید و یک سیستم نور راه اندازی کنید . درد سر داره ولی شدنیست

ال ای دی شنبه - سیستم های روشنایی آکواریم شنبه ( ال ای دی LED )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    15252
    سلام مگه نور 15000 هزار کلوین چه ایرادی رو برای پلنت پیش میاره

فرستاده شده از C6603ِ من با Tapatalk

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaevil نمایش پست ها
    سلام مگه نور 15000 هزار کلوین چه ایرادی رو برای پلنت پیش میاره

فرستاده شده از C6603ِ من با Tapatalk
    سلام
    طیف نور با 15000 کلوین خوب نبودنش برای گیاهان اکواریوم دلایل زیادی داره هیچ گیاهی به این درجه کلوین احتیاج نداره و کلوین مورد نیاز برای گیاهان بیشتر از 6700 نیست و این اندازه اصولی و شبیه سازی شده با طیف حرارتی نور خورشید هستش
    روبرو شدن با انواع جلبکها , سوزاندن گیاهان به علت شدت و قدرت نور و ...از مشکلات اصلی در استفاده از این مقدار (15000کلوین)هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    No
    شماره عضویت
    15453
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان عزیز من تازگی یه ال ی دی گرفتم اما نامرد ها به من انداختن باید نور سفید صورتی میدادن اما سفید ابی دادن حالا می خواستم ببینم که می تونم بجای عوض کردن ال ی دی سفید روی چند تا از ال ی دی های سفید یه سلفن صورتی بکشم تا تولید رنگ صورتی بکنه یا این که باید نور صورتی درست کنم ؟
    بعد اگر نور زیاد باشه خراب میشه گیاه یا نه ؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69mail.com نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان عزیز من تازگی یه ال ی دی گرفتم اما نامرد ها به من انداختن باید نور سفید صورتی میدادن اما سفید ابی دادن حالا می خواستم ببینم که می تونم بجای عوض کردن ال ی دی سفید روی چند تا از ال ی دی های سفید یه سلفن صورتی بکشم تا تولید رنگ صورتی بکنه یا این که باید نور صورتی درست کنم ؟
    بعد اگر نور زیاد باشه خراب میشه گیاه یا نه ؟
    سلام

طیف نور مورد نیاز گیاهان آکواریومی 5500 تا 7000 کلوین هست و شما نمیتونید با قرار دادن ورق سلیفون طیف مورد نیاز گیاها رو تامین کنید . در واقع نور خود لامپ باید مناسب باشه
    می تونی ببریش ال ایی دی های رنگ آبی رو با صورتی عوض کنن

ابعاد تانک رو بنویسید تا دوستان باتجربه ما در مورد مقدار نور مورد نیاز به شما کمک کنن

موفق باشی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    No
    شماره عضویت
    15453
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

طیف نور مورد نیاز گیاهان آکواریومی 5500 تا 7000 کلوین هست و شما نمیتونید با قرار دادن ورق سلیفون طیف مورد نیاز گیاها رو تامین کنید . در واقع نور خود لامپ باید مناسب باشه
    می تونی ببریش ال ایی دی های رنگ آبی رو با صورتی عوض کنن

ابعاد تانک رو بنویسید تا دوستان باتجربه ما در مورد مقدار نور مورد نیاز به شما کمک کنن

موفق باشی
    تانک من کوچیک هست 30x30x30
    الان من 27 عدد ال ی دی دارم که دوتاش ابیه خودم می تونم صورتیش کنم دمت گرم
    الان دیگه اون ال ی دی رو برداشتم و فعلا یدونه مهتابی زیر کابینتی گذاشتم 50 سانتی رنگ گرم هم هست
    باز هم اگر کمک کنید ممنون میشم یه سوال یعنی اگر بیش از 7000 کلوین باشه گیاه خراب میشه یا این که دیگه تاثیری نداره و نور الکی روشنه ؟
    راستی یه سوال دیگه این چراق هارو من در روز چقدر روشن بزارم برنامه روشن و خاموش شدن چراغ رو بگید ممنون میشم بعد منظور از خاموش کردن خاموش کردن مطلق هست ؟ یعنی تاریک تاریک ؟ چون من اکواریوم کوچیک هست و تو اتاق خوابم شب که می خوابم همه چراق ها رو خاموش میکنم و هیچ چراقی روشن نیست اما وقتی تو اتاقم هستم همیشه یه مهتابی روشن هست می خواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69mail.com نمایش پست ها
    تانک من کوچیک هست 30x30x30
    الان من 27 عدد ال ی دی دارم که دوتاش ابیه خودم می تونم صورتیش کنم دمت گرم
    الان دیگه اون ال ی دی رو برداشتم و فعلا یدونه مهتابی زیر کابینتی گذاشتم 50 سانتی رنگ گرم هم هست
    باز هم اگر کمک کنید ممنون میشم یه سوال یعنی اگر بیش از 7000 کلوین باشه گیاه خراب میشه یا این که دیگه تاثیری نداره و نور الکی روشنه ؟
    راستی یه سوال دیگه این چراق هارو من در روز چقدر روشن بزارم برنامه روشن و خاموش شدن چراغ رو بگید ممنون میشم بعد منظور از خاموش کردن خاموش کردن مطلق هست ؟ یعنی تاریک تاریک ؟ چون من اکواریوم کوچیک هست و تو اتاق خوابم شب که می خوابم همه چراق ها رو خاموش میکنم و هیچ چراقی روشن نیست اما وقتی تو اتاقم هستم همیشه یه مهتابی روشن هست می خواستم ببینم چیکار باید بکنم ؟
    سلام دوست عزیز 10 ساعت در روز نوردهی داشته باشید کافیه..

کلوین بیشتر گیاه رو خراب میکنه و میسوزونه .. ضمن اینکه به جلبک میخورید ..

نور رو طوری تنظیم کنید که خودتون میخوابید اون رو هم خاموش کرده باشید و

10 ساعت رو پر کنید..

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    No
    شماره عضویت
    15453
    دست شما درد نکنه خیلی ممنون از راهنمایی تون
    فقط یه چیزی من نزدیک خونه هر چی گشتم صورتی نبود حالا اگه قرمز بندازم چی میشه و این که اگه صورتی باشه خیلی بهتر عمل میکنه

Sent from my HTC One using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    No
    شماره عضویت
    15453
    بعد از کجا بفهمم نورم چند کلوین هست ؟ من ۲۷ عدد ال یی دی دارم ازین گرد ها بهش میگن تو بازار کلاهی می خوام ببینم چقدر کلوین داره بعد چند تاش رو صورتی کنم ؟ حالا نمیشه قرمز کنم 😁😁

Sent from my HTC One using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیز
    لطفا قبل از خرید کاملا از چیزی که میخوای بخری اطلاعات کسب کن.من هم مثل شما اون روزای اول خیلی چیزها رو اشتباهی خریدم و پول بیشتری خرج کردم.......
    به قسمت نور در این سایت و سایتهای دیگر برو و کاملا مطالب رئ بخون بعد اقدام به خرید کن ..........عجله نکن.....این یک اکوسیستم هست و کوچکترین اشتباه مانع انجام کار میشه .
    باید از پاور led .....با 5500 تا 6500 استفاده کنی .......بازم عجله نکن..........یه 2 تا 3 ماهی در مورد کل مجموعه تحقیق کن بعد اقدام به خرید کن...........با این عجله اش یا شور میشه یا بی نمک

صفحه 36 از 67 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)