صفحه 3 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 668
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام به همه دوستان گلم

ترکیب نور زرد به 2 نور صورتی و سفید چقدر میتونه تاثیر داشته باشه تو رشد و شادابی گیاهان ؟
    نور زرد مخصوص اکواریوم که مارک سرا یا جی بی ال باشه خیلی خیلی کم هستش یا اگر هم که
    باشه فقط توی سایز 120 هستش
    خیلی از جاها خوندم میشه از لامپهای اسرام مخصوص گیاه استفاده کنم سوال من اینه که
    1- آیا واقعا میشه از اون استفاده کرد و نتیجه گرفت ؟
    2- نور این لامپ زرد هستش ؟
    3- اینکه روی مهتابی مارک جی بی ال زده مثلا 4000 k اگه من همین مهتابی رو گیر بیارم حتی توی الکتریکی که روش همین مقدار نور و همون مقدار وات و همون رنگ رو داشته باشه باز هم فرق میکنه؟
    اگه بله که چرا تفاوت قیمتشون انقدر زیاده اگه نه که یجوری توضیح بدید ما هم متوجه بشیم
    من خودم اکواریوم گیاهی دارم ... چون شیشه و میز خارجی هست نتونسم ترکیب نور ایده ال به دست بیارم
    سایز مهتابی اون 90 سانتی هست که من خودم رو کشتم 2تا مهتابی 90 سانتی صورتی مارک سرا پیدا کردم ..
    هر چی گشتم یه رنگ سفید یا زرد هم پیدا کنم همه میگن قراره تو بار جدید برامون بیاد!!!!
    اما نیست که نیست
    کلا این اکواریوم من 3 تا جای مهتابی داره من چکار کنم ؟! مطمئنم که 2تا نور صورتی هیچ فایده ای نداره
    اکواریومم بی نهایت قشنگه .. گیاهام خراب نمیشند اما رشد جالبی ندارند
    ممکنه کمک کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    اینکه بعضی از فروشندگان اکواریوم میگند که حتما باید فتوسنتز باشه یا اینکه مخصوص اکواریوم باشه اگه نباشه جلبک می بنده صحت هم داره یا نه ؟
    اگه داره من چه مدل مهتابی برم از لاله زار یا هر جای دیگه که شما عزیزان میدونید بگیرم که کلوین و وات و رنگش برای اکواریوم مفید باشه ؟

باز هم ممنون:smile (144):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    ???لطفا یه نفر جواب ده.
    با تشکر
    سلام
    اساتید نظر دادن ولی منم یه راه ساده و کم هزینه بگم خدمتتون
    شما با استفاده از 2 تا ترمینال سرامیکی یا حتی پلاستیکی میتونین قضیه پایه رو حل کنین
    کافیه ترمینال رو ببندید روی دو خروجی لامپ در هر طرف و سر های دیگشو بزنید به خروجی ترانس
    پیشنهاد هم میکنم که از ترانس های الکترونیکی نسبتا جدید استفاده کنید که یکباره روشن میشه و دیگه چشمک زدن ترانس های قبلی برای روشن شدن و ایجاد استرس برای ماهی رو نداره
    ولی از اینا بهتر به نظرم لامپ های fbl برای شماست
    قیمت خاصی نداره و به دلیل وجود ابعاد مختلف میتونین به خوبی زیر تاجتون قرار بدین و فضا رو پوشش بدین

موفق باشین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    اینکه بعضی از فروشندگان اکواریوم میگند که حتما باید فتوسنتز باشه یا اینکه مخصوص اکواریوم باشه اگه نباشه جلبک می بنده صحت هم داره یا نه ؟
    اگه داره من چه مدل مهتابی برم از لاله زار یا هر جای دیگه که شما عزیزان میدونید بگیرم که کلوین و وات و رنگش برای اکواریوم مفید باشه ؟

باز هم ممنون:smile (144):
    والا من تقریبا میتونم بگم که توی فروشنده های نوابی یه آدم سالم ندیدم که بشه به حرفشون اعتماد کرد
    البته نه رد میکنم و نه تایید و فقط نظر خودمو میگم

اول اینکه فکر نمیکنم برای تانک گیاهی نیاز به کلوین باشه- کلوین گرمایی هست که از نور به وجود میاد (نه از لامپ) در صورتی که تانک گیاهی نیاز به شدت نور داره
    دوم اینکه من با لامپ های مثلا پارس وطنی رشد جلبکو دیدم با آرکادیا هم دیدم ولی خوب لامپ پارس خیلی بیشتر تولید میکنه
    برای تستش هم میتونین نور این لامپو در کنار یه اسرام ببینین
    هر دو coll day light هستن ولی اسرام نور سفید داره و این یکی نور زرد یا کرم . یه چیزی مثل نور خورشید که عشق جلبک هاست

یه چیزی که دوستای پلنت کار کم بهش میپردازن هم رنگ آبه
    جایی ندیدم که به این توجه کنن که کدر شدن یا زرد شدن آب باعث افت کیفیت نور میشه
    زمانی که از مکمل های غذایی یا چوب های تازه وارد استفده میکنیم رنگ آب تغییر میکنه و باعث میشه نور کمتر از آب عبور کنه و کیفیت اصلی رو از دست بده

حالا من پیشنهاد میکنم از لامپ های fbl استفاده کنین
    چون شدت نور بیشتری دارن و افت کیفیت کمتری در مدت زمان معین نسبت به فلورسنت ها دارن
    و با توجه به تجربه شخصی خودم اهمیتی به ارکادیا و لامپ های فتو سنتز ندین

موفق باشین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    با سلام.
    برای یک تانک 70 لیتری با ارتفاع 40 چه نوع نور و مارکی رو پیشنهاد میکنید؟چند وات؟ کلوین؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    با سلام.
    برای یک تانک 70 لیتری با ارتفاع 40 چه نوع نور و مارکی رو پیشنهاد میکنید؟چند وات؟ کلوین؟
    ممنون
    اشکان جان عرض تانک شما چقدر هستش؟ لطف کنید بگید تا بشه بهتر نظر داد دوست خوبم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    با درود.
    عرض تانک 30 و طول 60 ..
    ممنونم کیوان جان.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    با درود.
    عرض تانک 30 و طول 60 ..
    ممنونم کیوان جان.
    دوست گرامی برای این عرض من دو تا مهتابی سفید (آرکادیا یا غیره فقط کلوین بالایی داشته باشه حداقل 6400) و یک مهتابی صورتی فتوسنتز (آرکادیا فتوسنتز) پیشنهاد میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام.
    یکی از دوستان قصد داره تا برای خرید مهتابی یرای تانک تازه تاسیس گیاهیش بره لاله زار ..بنظرتون ارزششو داره منم یه چند ساعتی کارو بپیچونم :smile (226):و باهاش برم.(از نظر اینکه مثلا یه مارک بهتر یا چه میدونم اسرام یا فیلیپس ) یا اینکه خیلی تفاوت قیمت داره برم لاله زار یا از همون ماهیران ارکادیا بگیرم..
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    باسلام.
    یکی از دوستان قصد داره تا برای خرید مهتابی یرای تانک تازه تاسیس گیاهیش بره لاله زار ..بنظرتون ارزششو داره منم یه چند ساعتی کارو بپیچونم :smile (226):و باهاش برم.(از نظر اینکه مثلا یه مارک بهتر یا چه میدونم اسرام یا فیلیپس ) یا اینکه خیلی تفاوت قیمت داره برم لاله زار یا از همون ماهیران ارکادیا بگیرم..
    ممنون
    دوست گرامی برای تانک گیاهی از ترکیبی از لامپ فتوسنتز و لامپ کلوین بالا استفاده کنید برای لامپ کلوین بالا میتونید به لاله زار مراجعه کنید اما برای اسرام اطلاع ندارم فعلا تو بازار هست یا نه؟ چون یک مدت نایاب شده بود

موفق باشید.

صفحه 3 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)