صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر عالی

شماره عضویت
    67

فیلتراسیون از طریق سامپ

در این تاپیک به بحث در مورد ساخت سامپ و فیلتراسیون در ان پرداخته میشود.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    آیا سامپ داخل آکواریم بهتره ساخته شه یا خارجش؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    3469
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    آیا سامپ داخل آکواریم بهتره ساخته شه یا خارجش؟
    علت استفاده از سامپ داشتن حجم بالایی از باکتر مفید هست.بدین معنی که
    با داشتن محل بزرگی ما توانایی استفاده از حجم زیادی از متریال را خواهیم داشت و در نتیجه عملیات گرفتن ذرات معلق اب ( مکانیکی) و بهتر سازی کیفیت اب (بیولوژیکی) و گرفتن بو و ترکیبات دارویی (شیمیایی)

سامپ معمولا داارای 3 یا 5 خانه هست
    و معمولا باید 20% از حجم اب تانک اصلی در اون درجریان باشه(در جریان باشه و نه حجم سامپ 20% از حجم تانک اصلی باشه)
    اب به وسیله ower-flow از تانک اصلی به طرف سامپ سرازیر میشه که این محل محل مناسبی برای استفاده از بیوبال هست زیرا بیو بال با سیستم تر و خشک (wet/dry) بالاترین بازده رو داره در ضمن حجم باکتریهای مفید تانک هم بالا خواهد رفت و اب باکیفیت تری خواهیم داشت.
    با وارد شدن اب به سامپ با عبور از الیاف با درجه تخلخل های مختلف (از درشت به ریز) ذرات معلق اب گرفته خواهد شد و بعد از گذشتن از قسمت مکانیکی وارد قسمت بیو لوژیکی خواهد شد.که میتونیم از ساب استریت پرو محصول شرکت ایهایم و یا میکرو مک محصول شرکت JBL و یا سرامیک مححصول شرکت JBL ویا بیو گلاس و... استفاده کنیم.این محصولات با داشتن تخلخل بالا برای تامین محل های مناسبی برای قرار گیری و ایجاد کلنی های مناسب برای باکترهای مفید امونیاک خوار و نیتریت خوار هستند.
    و بعد از گذشتن از این مرحله وارد قسمت شیمیایی میشود که مسئول گرفتن بو و ترکیبات شیمیایی مضر اب هست و یا سبک سازی اب و ....
    و سپس وارد مخزنی میشود که پاور هد درون ان قرار دارد. پاور هد مسئول رساندن اب از سامپ به تانک اصلی هست. و به این ترتیب چرخه فیلتراسیون اب بوسیله سامپ طی خواهد شد.

نحوه فیلتراسیون با توجه به نکاتی تایین میشود :
    مثل تعداد ماهیها
    حجم اب داخل تانک
    مقدار غذا دهی روزانه و ....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4895
    من 1 سامپ خاجی دارم بالای تانک دارای 8 خونست خانه اول ابر دوم و سوم پشم شیشه چهارم زئولیت پنجم سرامیک ششم هوا دهی هفتم بیوبال و هشتمی خالی ترکیبش چطوره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    من میخام یک آکواریوم به ابعاد 60*45*30 خریداری کنم.و از اونجایی که زیبایی آکواریوم و شفافی آب برام اهمیت داره نمیخام آبش زود کثیف بشه و به خاطر اینکه نمیخام مدفوع ماهی هام تو آب معلوم باشه و یا به فیلترم بچسبه علاقه ای به فیلتر های اینترنال ندارم .تصمیم گرفتم یک سامپ 20*30*50 یا 40 اکسترنال بدم برام بسازن. میخاستم نظرتون رو با توجه به تجربه ی بالاتون بهم انتقال بدین.که آیا خطر شکستن آکواریوم با توجه به سوراخ شودنش وجود داره؟آیا شیشه 6 میل برای سامپ و تانک کافیه یا کفشو 8 بندازم ؟ آیا سامپ با یک اورفلو میتونه مدفوع ماهیهارو جمع کنه ؟ممنون.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط gwamir نمایش پست ها
    من میخام یک آکواریوم به ابعاد 60*45*30 خریداری کنم.و از اونجایی که زیبایی آکواریوم و شفافی آب برام اهمیت داره نمیخام آبش زود کثیف بشه و به خاطر اینکه نمیخام مدفوع ماهی هام تو آب معلوم باشه و یا به فیلترم بچسبه علاقه ای به فیلتر های اینترنال ندارم .تصمیم گرفتم یک سامپ 20*30*50 یا 40 اکسترنال بدم برام بسازن. میخاستم نظرتون رو با توجه به تجربه ی بالاتون بهم انتقال بدین.که آیا خطر شکستن آکواریوم با توجه به سوراخ شودنش وجود داره؟آیا شیشه 6 میل برای سامپ و تانک کافیه یا کفشو 8 بندازم ؟ آیا سامپ با یک اورفلو میتونه مدفوع ماهیهارو جمع کنه ؟ممنون.
    استفاده از سامپ شرایط خاص خودشو داره و نوع ابزیانی که نگهداری میکنید خیلی مهم هست و بیشتر هم برایه ابشور کارایی داره چون هم دستگاههایه زیادی وجود داره و هم تعویض مرتب اب مشکل و نشدنی هست
    اگر اکواریوم ابشیرین دارین الکی خودتون رو تو دردسر سامپ ندازین و با تعویض مرتب اب یا استفاده از فیلتر سطلی کیفیت اب اکواریوم رو بهبود ببخشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61

درود دوست عزیز ..

لطفا هی سوالتون رو تکرار نکنید ..

تو 2 تا تایپیک پرسیدین ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    ممنون از جوابتون شرمنده من تازه وارد سایت شما شدم و زیاد وارد نیستم.لطف میکنید ایرادهای سامپ رو بفرمایید.تا بتونم بهتر تصمیم گیری کنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    ممنون از جوابتون شرمنده من تازه وارد سایت شما شدم و زیاد وارد نیستم.لطف میکنید ایرادهای سامپ رو بفرمایید.تا بتونم بهتر تصمیم گیری کنم.
    خواهش میکنم دوست عزیز ..

منظورتون رو از ایرادات سامپ متوجه نشدم .. اما کلا سیستم سامپ برای آب شیرین کارایی لازم رو نداره ..

استفاده از تاپ فیلترها خیلی بهتر هست .. که در بخشهای مربوطه توضیحات کاملی در موردش میتونید ببینید و استفاده کنید ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    واقعا از اینکه بالاخره بک مکان تخصصی رو پیدا کردم که میتونم سوالاتم رو بپرسم خوشحالم و از شما بخاطر اینکه همچین جایی رو ایجاد کردین و بدون هیچ چشم داشتی به سوالات تازه کارها جواب میدین ممنونم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)