صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربرفعال

شماره عضویت
    1406

انتخاب و خريد سگ

انتخاب و خريد سگ

(نکاتي در مورد انتخاب و خريد سگ
    )
    سگها به دلايل زيادي به عنوان حيوان خانگي مورد استقبال قرار گرفته اند. از آن جمله مي توان به زيبائي, شخصيت وفادار, فراهم آوردن محيطي شاد در محيط زندگيشان اشاره کرد. اما بايد به خاطر داشته باشيد که علاوه بر آنچه ذکر شد, مسئوليت مستقيم مراقبت از آنها بر عهده دارنده اشان مي باشد
    .

پيش از انتخاب و خريد سگ بايد به پرسشهاي زير پاسخ دهيد
    :
    1- آيا نحوه زندگي شما با نگهداري يک سگ همخواني دارد؟

2- آيا محل زندگي شما طوري هست که بتوانيد از يک سگ نگهداري کنيد؟
    3- آيا در منزل شما کساني هستتند که از سگها خوششان نيايد يا به هر دليل نتوانند حضور سگ را تحمل کنند؟

4- آيا در منزل شما کساني هستند که به هر دليل داراي آلرژي به آن باشند؟
    5- آيا کساني را مي شناسيد که در غياب شما از سگتان نگهداري کنند؟

وضعيت کاري و مالي شما چگونه است, در اين مورد نيز بايد به پرسشهاي زير پاسخگو باشيد:
    1- آيا شما استطاعت مالي جهت نگهداري از سگ را داريد؟

2- آيا شما مي توانيد علاوه بر نيازهاي شخصي و ضروري خود نيازمنديهاي مختلف يک حيوان را پاسخگو باشيد؟
    3- آيا توان پرداخت هزينه هاي بهداشتي و پزشکي ساليانه حيوان را خواهيد داشت؟

علاوه بر آن نکات ديگري نيز بايد مورد توجه شما قرار گيرد:
    1- آيا وقت کافي براي گذراندن با سگ خود را خواهيد داشت؟ ( نظير قدم زدن و بازي کردن و
    ... )
    2- آيا شما در منزل از حيوانات ديگري نگهداري مي کنيد و يا احتمالا فرزندان خردسالي نيز داريد؟ در چنين موردي معمولا بودن يک حيوان خانگي به طور کلي چندان مناسب نمي باشد, زيرا کودکان هنوز درک کافي از يک حيوان خانگي را ندارند
    .
    3- از چه حيوانات ديگري در خانه نگهداري مي کنيد؟

4- احتمالا از فرزندان و حيوانات قبلي که در منزل نگهداري مي کرديد چه نوع واکنشي را نسبت به اين عضو جديد نشان خواهند داد؟

پدران و مادران توجه کنند:
    آيا شما توله اي کوچک را براي کودکان خود جهت نگهداري در منزل انتخاب کرده ايد؟ اگر چنين است بايد به شما بگوئيم که خريداري يک توله حساس و کوچک نمي تواند بهترين راه آموزش مسئوليت پذيري به کودکان باشد. ( زيرا که حيوانات اسباب بازي نيستند ) و در صورتي که کودکان شما قادر به نگهداري از اين توله نباشند زندگي سختي را خواهند گذراند. حقيقت آن است که در چنين مواردي شما خود بايد مسئوليت نگهداري از سگي را که براي کودکان خود تهيه کرديد بر عهده بگيريد. توجه داشته باشيد که يک توله عضو جديدي از خانواده است و بايد تمامي افراد خانواده در نگهداري و مراقبت از او کوشا باشند
    .

انتخاب سگ

حال اگر ميتوانيد چنين مسئوليتي را بر عهده بگيريد بايد بدانيد که چه نوع سگي را مي خواهيد و نژادهايي را انتخاب کنيد که با نيازها و شرايط شما هماهنگي دارند. اگر مي خواهيد از يک توله نگهداري منيد مطمئن باشيد که توله سالمي را انتخاب کرده ايد.

حال نظر شما را به نکاتي جلب مي کنم که براي انتخاب يک سگ سالم مورد توجه قرار بگيرد
    :
    1- چشماني درخشنده و شفاف و بدون هيچ نوع ترشح اضافي

2- پوست و گوش هاي تميز

3- لثه هائي سالم و صورتي رنگ و دندانهاي سالم و مرتب
    4- بدني سالم و بدون هيچگونه ناهنجاري در اندام ها
    5- پوست درخشنده و سالم
    6- چشم و قوه بينائي و شنوائي سالم و قوي. سعي کنيد با ايجاد محرک هاي مناسب اين حواس را امتحان کنيد.
    در صورتي که سوالات و يا ابهام خاصي در مورد سلامت حيوان داريد, مي توانيد از دامپزشک مورد اعتماد خود کسب اطلاع نمائيد. به خاطر داشته باشيد که تنها دامپزشک مي تواند مشاور خوبي در اين موارد باشد
    .

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3225
    دست درد نکنه بابت مطالب که ارسال کردی

این پست مجداد نوشته شد . لطفا فارسی تایپ کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    سلام دوستای عزیزم
    من میخواستم سگ بگیرم بین bulldog و سگ جیبی نمیدونم کداام برای اپارتمان مناسبه
    خیلی ممنون می شم راهنماییم کنید
    مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط paria نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیزم
    من میخواستم سگ بگیرم بین bulldog و سگ جیبی نمیدونم کداام برای اپارتمان مناسبه
    خیلی ممنون می شم راهنماییم کنید
    مرسی
    سگ جیبی منظورتون همون شیهوا هوا باید باشه

بولداگ مستعد انواع بیماری های تنفسی و قلبیه.به نظر من همون شیهوا هوا بهتره...هر چند اخلاقش یه کم بده

پامرانین بهترین گزینست!پاگ هم هر چند میتونه مثل بولداگ مشکل براش به وجود بیاد ولی بی نهایت بازیگوش و اجتماعیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    نه منظور من شیهوا هوا نیست.یه نزادی دیدم که اندازه شیهواهوا بود ولی ظاهرا خیلی فرق داشت
    و اینکه من تریر و شیتزو داشتم قبلا می خوام یه سگ متفاوت از این نزاد ها بگیرم
    و اینکه می خوام زیاد اذیت نداشته باشه چون من مشغوله درس و دانشگاهم
    چی پیشنهاد می کنید؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نه منظور من شیهوا هوا نیست.یه نزادی دیدم که اندازه شیهواهوا بود ولی ظاهرا خیلی فرق داشت
    و اینکه من تریر و شیتزو داشتم قبلا می خوام یه سگ متفاوت از این نزاد ها بگیرم
    و اینکه می خوام زیاد اذیت نداشته باشه چون من مشغوله درس و دانشگاهم
    چی پیشنهاد می کنید؟
    من پیشنهاد می کنم از نژاد مالتیز بگیری . بهترین سگ برای آپارتمان همین نژاد هستش. سر و صدای کمی داره. خیلی ارومه. تربیت پذیری خوبی هم داره .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    مالتیز هم یه نزاد شبیه شیتزو از نظر ظاهر.من یه سگ متفاوت می خوام

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    مالتیز هم یه نزاد شبیه شیتزو از نظر ظاهر.من یه سگ متفاوت می خوام

چه ویژگی های ظاهری رو در نظر داری ؟ اندازه ؟ شکل گوش ها ؟ پوشش بدنی ؟

می تونم چند تا پیشنهاد دیگه بدم پریا جان.
    من خودم شخصا نژاد پاپیلون رو خیلی دوست دارم . خیلی با نمک هست مخصوصا مدل گوش ها و رنگی که داره صورتش رو شبیه بال های پروانه می کنه. تنها ایرادش می تونه پارس کردنش باشه که اگر خوب تربیتش کنی قابل کنترل هستش . اینم عکسش هست . البته تا به حال ندیدم کسی داشته باشه . فکر می کنم باید سفارش بدی تا برات بیارن.

نژاد بعدی پامرانین هستش . این سگ هم خیلی با نمک هست . سر و صداش زیاده ولی باز با تربیت خوب می تونی صداش رو کنترل کنی .

پاگ هم همون طور که آقای آژیده پیشنهاد داد خیلی سگ مهربونیه . اما مراقبت های خاص خودش رو نیاز داره . در کل هر سگی مراقبت های خاص خودش رو نیاز داره و همین طور باید به خوبی تربیت بشه تا سگ ایده آل شما بشه. جدیدا هم خیلی طرفدار پیدا کرده و من خیلی می بینم که از این سگ خریداری و نگهداری می شه.

ویرایش توسط hsoonheb : 5th September 2011 در ساعت 01:20 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    من خیلی ممنونم از راهنمائیتون
    منظورم از تفاوت همون پوشش بدنی و سایزشون بود
    پاگ و بولداگ از لحاظ رسیدگی و اخلاقی خیلی فرق دارن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سگ بولداگ کلا در دسته ی سگ های نگهبان و گارد قرار می گیره . اما در کل سگ های آرامی هستند. کم پارس می کنند . یکی از ویژگی های خاص اون ها خر خر کردنشون وقت خواب هست. چین های صورتشون هم باید همیشه تمیز بشه. چهره ی سگ های پاگ هم خیلی مهربون تره.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)