صفحه 15 از 15 نخستنخست 123456789101112131415
نمایش نتایج: از 141 به 144 از 144
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza-a نمایش پست ها
    سلام .. میشه لطفا به من بگین روش درست دستی کردن کاسکو چیه ؟؟من چهار ماهه که یه کاسکوی 3 ساله خریدم ( البته موقع خرید گفتن 2 سالشه الان فهمیدم 3 سالشه شایدم بیشتر ) .. کاسکوی من به شدت از دست وحشت داره و تا دست میره سمتش میگه نکن گاز میگیره یا میچسبه به میله های قفس .. میذاره سر و نوکش رو ناز کنم ولی نمیذاره دستم سمت پاهاش بره .. ما بردیمش همون مغازه ای که خریده بودیم و فروشنده گفت بدین من رامش کنم .. به زور اوردش روی دست و با انگشتاش پاهای کاسکو رو نگه داشت .. از اون به بعد خیلی بدتر شده و تا میریم سمتش میلرزه .. یه هفته هم حرف نزد تا امروز که یه ذره سوت زد .. حالا میشه روش درست دستی کردن کاسکو رو بهم بگین ؟ با توجه به سن بالاش و ترسش از دست ..
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza-a نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون .. من تاپیک رو از اول خوندم و تاپیک دومی هم که گفتین رو حتما میخونم .. بزرگترین مشکل من اینه که کاسکوی من از دست به شدتتتتت میترسه .. حتی وقتی نزدیک قفسش میشیم شروع میکنه به لرزیدن های شدید و تا دور نشیم خوب نمیشه .. ولی یه وقتهایی میذاره ناز و بوسش کنم ( اونم از روی ترس ) از چوب هم خیلی وحشت داره .. بنابراین من نه میتونم از چوب نشانگر استفاده کنم نه طبق روش دیگه ای که گفته بودین دستم رو نزدیک قفس بگیرم و بهش جایزه بدم ... چهار ماهه که دارم باهاش تمرین میکنم اما دریغ از پیشرفت .. واقعا خسته م کرده دیگه نمیدونم چیکار کنم ..
    دوست عزیز وقتی طوطی شما از دست تا این حد میترسه چه اصراری به ناز کردن سر و منقارش دارید ؟ تعجبی نداره که هیچ پیشرفتی نداشتید . شما کاملا باید اعتماد طوطی رو بدست بیارید یعنی باید از اول شروع کنید .

یه هفته به هیچ عنوان دست رو برای ناز کردن سر و منقار به سمتش نبرید . فقط تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس . تو یه فاصله مناسب از قفس (جایی که نمی ترسه) بشینید و باهاش اروم حرف بزنید یا باهاش یه کلمه خاص رو تمرین کنید . هر روز کمی صندلی رو به قفس نزدیک کنید . صبور باشید لطفا .

شما ذهنیتتون درباره چوب نشانگر اشتباهه . وافعا فکر میکنید برای شروع تمرین باید سریع یه چوب بهش نزدیک کنیم و ازش انتظار داشته باشیم که فورا به این شی ناشناس خوش آمد بگه؟

اول از همه درباره چوب نشانگر یه توضیح بدم ، این وسیله هرچیزی میتونه باشه برای طوطی های کوچیکتر حتی از خلال دندون هم میشه استفاده کرد یا از چابستیک (چوب غذاخوری) هم میتونید استفاده کنید. قرار نیست طوطی خرابش کنه چون فقط برای یه تماس کوچیک با منقار ازش استفاده میشه . نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که این وسیله درست مثل اسباب بازی جدید ، برای طوطی ناآشناست ، پس مراحلی که برای آشنا کردن طوطی با اسباب بازی جدید انجام میدیم برای این وسیله هم باید انجام بدین . می ترسه ؟ مهم نیست . دو روز این وسیله ( چوب نشانگر) رو دور از قفس و جایی بذارید که تو دید طوطی باشه ولی طوطی هیچ خطری احساس نکنه . دو روز بعد یکم ببرید نزدیک تر به قفس بذارید ، همینجور ادامه میدین تا بتونید این وسیله رو کنار قفس بذارید . وقتی این چوب رو میخواید حرکت بدید آهسته اینکار رو انجام بدین ، چون هر چوب یا وسیله ای ، حتی اگه برای طوطی آشنا هم باشه اگه با سرعت حرکت داده بشه باعث ترسش میشه .

هر وقت تونستید اونقدر به قفس نزدیک بشید که طوطی از شما فرار نکنه یا نترسه ، غذا دادن با دست رو شروع میکنید . قبلش خبر بدید که کار اشتباهی انجام ندین که دوباره اعتماد طوطی به شما از بین بره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    سپیده خانم ممنون از جوابتون .. آخه کاسکوی من راحت میذاشت نازش کنیم و از دست هم غذا میگرفت .. فقط مشکل داشت که به پاهاش دست بزنیم و بخواد بیاد روی دست .. من دیدم داره اذیت میشه و شرطی شده نسبت به ما ( چون فقط از من و همسرم میترسید و با غریبه ها خوب بود ) بردم عوضش کردم یه کاسکوی دیگه گرفتم .. در رابطه با این یکی هم تو تاپیک پرسش و پاسخ نوشتم اگر که کمکم کنید یه دنیا ممنون میشم .. راستی ممنون بابت توضیحاتتون درباره ی چوب نشانگر چون من نمیدونستم باید چند روز کنار قفس باشه . خیلی کمکم کرد ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    14752
    سلام من تازه یک ملنگو 8 ماهه نر خریدم.میرم طرف قفس خودش را میکبه به قفس آرامش نداره.چکار کنم زودتر رام بشه؟10 روزه خریدم قفس هم نزدیک دیوار ارتفاع 1 متری هست.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash12458 نمایش پست ها
    سلام من تازه یک ملنگو 8 ماهه نر خریدم.میرم طرف قفس خودش را میکبه به قفس آرامش نداره.چکار کنم زودتر رام بشه؟10 روزه خریدم قفس هم نزدیک دیوار ارتفاع 1 متری هست.
    دوست عزیز سوال و جواب توی همون تاپیک ملنگو انجام میشه فقط عرض کردم صفحات اول این تاپیک رو بخونید برای آشنا شدن با طریقه ی روی دست آوردن یک طوطی.ممنون

صفحه 15 از 15 نخستنخست 123456789101112131415

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)