صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه جفت مولی خریدم که بر عکس نوشته های اینجا ماده کوچیکتر از نر هستش
    نژاد ماده بالنی هست طبق چیزایی که توی نت خوندم
    زمانی که خریدممشون فروشنده گفت ماده دو سه روز دیگه زایمان میکنه اما تقریبا یک ماهه خریدم اما خبری از بچه نیست شکمش خیلی بزرگه به نظرتون به خاطر نژادشه یا بارداره؟محل دفعش سفید هستش یه مفدار اندازه نقطه بالای محل دفعش هم سفید بود از اول
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    نژاد بالن نسبت به دیگر نژادها از جثه کوچکتری برخوردار هست . به خاطر فرم خاص بدن ، شکم ماهی بزرگ به نظر میرسد ولی این دلیل بر باردار بودن آن نیست.
    به حرف فروشندگان محترم هم زیاد توجه نکنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    نژاد بالن نسبت به دیگر نژادها از جثه کوچکتری برخوردار هست . به خاطر فرم خاص بدن ، شکم ماهی بزرگ به نظر میرسد ولی این دلیل بر باردار بودن آن نیست.
    به حرف فروشندگان محترم هم زیاد توجه نکنید.
    سلام مولی ماده و دوتا ماده گپی من توی یک روز همه باهم مردن.
    نرگوپی هم دوروز قبل مرده بود شرایط آب و خوراکشونم خوب بود فقط مولی نرموند که امروز واسش ماده خریدم از نژاد خودش و قرمز رنگ درشتم هست اما بازم ازنر یه مقدار کوچیکتره
    توی مغازه متوجه باله بالایی نشده بودم اما الان دیدمش انگار خورده شده و حالت بادبانی شده دمش هم یه خورده زدگی داره این دمخوره هست؟سالمه خوب میخوره و جنب و جوش خوبی داره اما باله بالایی و دمش زدگی داره اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام مولی ماده و دوتا ماده گپی من توی یک روز همه باهم مردن.
    نرگوپی هم دوروز قبل مرده بود شرایط آب و خوراکشونم خوب بود فقط مولی نرموند که امروز واسش ماده خریدم از نژاد خودش و قرمز رنگ درشتم هست اما بازم ازنر یه مقدار کوچیکتره
    توی مغازه متوجه باله بالایی نشده بودم اما الان دیدمش انگار خورده شده و حالت بادبانی شده دمش هم یه خورده زدگی داره این دمخوره هست؟سالمه خوب میخوره و جنب و جوش خوبی داره اما باله بالایی و دمش زدگی داره اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام
    لطفن عکس ماهی را ارسال کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام
    لطفن عکس ماهی را ارسال کنید.
    سلام ببخشید بابت تاخیر گذاشتن عکس
    اینم عکسش

این قرمزه منظورمه
    دو شب پیش وقتی توی اتاق نبودم دیدم عروسها خودشونو میزنن به قفس رفتم آرومشون کردم دیدم ماهی توی آک نیست کل خونه رو زیرو رو کردم افتاده بود روی روزنامه خواستم برش دارم چسبیده بود خواستم از روزنامه جداش کنم سه ردیف از پولک هاش روی روزنامه جاموند بعدش انداختمش توی آب باز جون گرفت تا دیروز غذا نمیخورد اما حالا سرحاله اما یه مشکلاتی داره
    اول اینکه اون قسمت که پولکش دراومده یه حالت سفید زده اون خوب میشه و پولک جاش درمیاد؟اون سفیدک ها خوب میشه یا دارو لازم داره؟
    دوم اینکه دمش تا نصفه حالت سفیدک شده و یه مقدار زدگی درست شده میگید چیکارش کنم؟
    ویرایش توسط sahar_sh : 21st October 2015 در ساعت 01:20 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام ببخشید بابت تاخیر گذاشتن عکس
    اینم عکسش

این قرمزه منظورمه
    دو شب پیش وقتی توی اتاق نبودم دیدم عروسها خودشونو میزنن به قفس رفتم آرومشون کردم دیدم ماهی توی آک نیست کل خونه رو زیرو رو کردم افتاده بود روی روزنامه خواستم برش دارم چسبیده بود خواستم از روزنامه جداش کنم سه ردیف از پولک هاش روی روزنامه جاموند بعدش انداختمش توی آب باز جون گرفت تا دیروز غذا نمیخورد اما حالا سرحاله اما یه مشکلاتی داره
    اول اینکه اون قسمت که پولکش دراومده یه حالت سفید زده اون خوب میشه و پولک جاش درمیاد؟اون سفیدک ها خوب میشه یا دارو لازم داره؟
    دوم اینکه دمش تا نصفه حالت سفیدک شده و یه مقدار زدگی درست شده میگید چیکارش کنم؟
    سلام
    دوست عزیز ابتدا لازمه عرض کنم این ماهی سوردتیل ماده هست نه مولی !!!
    یکی از خصوصیات سوردتیل بیرون پریدن از آکواریوم میباشد که حتی از یک شکاف باریک هم میتوانند به بیرون بپرند. برای تانک حتمن از درپوش استفاده کنید.
    در مورد جدا شدن پولک امکان ایجاد عفونت وجود داره پس بهتره از یک داروی جنرال استفاده کنید.
    در صورت در دسترس نبودن دارو به میزان یک گرم در لیتر نمک به آب اضافه کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام
    یکی از خصوصیات سوردتیل بیرون پریدن از آکواریوم میباشد که حتی از یک شکاف باریک هم میتوانند به بیرون بپرند. برای تانک حتمن از درپوش استفاده کنید.
    در مورد جدا شدن پولک امکان ایجاد عفونت وجود داره پس بهتره از یک داروی جنرال استفاده کنید.
    یعنی این مولی نیست؟فروشنده که گفت مولیه سرم کلاه گذاشته
    با مولی نرم جفت نمیشه؟
    نمک خوراکی استفاده کنم یا نمک مخصوص؟دمش هم خوب میشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام
    یعنی نژادشون فرق داره یاکلا متفاوت هستن برای جفت شدن؟سرم کلاه گذاشتن دوباره[emoji17]
    نمک خوراکی یا نمک مخصوص باید بخرم؟زیر شکمش سیاه بود میخواد زایمان کنه یا طبیعیه؟ورم نداره شکمش خیلی کم ورم داره که معلوم نیست
    الان رفتم دیدم این نژاد رو از تو سایت اما نرهایی که توی آک کنار همین ماده بود قرمز و دقیقا شبیه همین با باله بالایی بلندتر بودن ولی دمشون شمشیری نبود مث نر مولی خودم بودن

ویرایش توسط sahar_sh : 21st October 2015 در ساعت 03:11 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    یعنی این مولی نیست؟فروشنده که گفت مولیه سرم کلاه گذاشته
    با مولی نرم جفت نمیشه؟
    نمک خوراکی استفاده کنم یا نمک مخصوص؟دمش هم خوب میشه؟

یعنی نژادشون فرق داره یاکلا متفاوت هستن برای جفت شدن؟سرم کلاه گذاشتن دوباره[emoji17]
    نمک خوراکی یا نمک مخصوص باید بخرم؟زیر شکمش سیاه بود میخواد زایمان کنه یا طبیعیه؟ورم نداره شکمش خیلی کم ورم داره که معلوم نیست
    الان رفتم دیدم این نژاد رو از تو سایت اما نرهایی که توی آک کنار همین ماده بود قرمز و دقیقا شبیه همین با باله بالایی بلندتر بودن ولی دمشون شمشیری نبود مث نر مولی خودم بودن

خیر دوست عزیز متاسفانه فروشنده یا ناوارد بوده یا از وجدان کافی برخوردار نبوده که احتمال دوم بسیار قویتر است.
    این ماهیها از دو گونه متفاوت هستند و قابلیت جفت شدن ندارند.
    در مورد نمک هم از نمک بدون ید استفاده کنید. ( نمکهایی که به عنوان غیر بهداشتی و در بسته بندی قدیمی در بعضی از سوپرمارکتها موجود است )

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)