صفحه 1 از 12 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 117
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279

ماهی ژاپنی کوی(koi)

اين ماهي زيبا فاميل نزديك ماهي عيد خود ما و از بستگان ماهيان گلدفيش است.
    در بعضي كشورها پرورش و نگهداري از آنها به نوعي موروثي شده و نمايشگاهها و جشنواره هاي بزرگي در نقاط مختلف دنيا بصورت ساليانه براي انتخاب بهترين آنها بر پا شده و منتخبان اين جشنواره ها به قيمتهاي بسيار گزافي به فروش ميرسند.اليته در بعضي از رستورانها نيز آنها در ليست غذاي مشتريان قرار ميگيرند.
    اين ماهيان زيبا بيشتردر استخرها و حوضهاي خانگي بزرگ نگهداري ميشوند ولي ميتوان آنها را در آكواريوم نيز نگهداشت.آنها در رنگها و شكلهاي دلپذيري توليد و با توجه به مشخصات ظاهري و رنگي تعريف شده ، از يكديگر متمايز ميشوند.

نگهداري و پرورش آنها تقريبا آسان بوده و ماهيان زيبا و مقاومي هستند.
    این ماهی شباهت های تغذیه ای زیادی با ماهی طلایی داره با این تفاوت که از نظر اندازه تقریبن چندین برابر ماهی طلایی میشه ! ماهی بسیار دوست داشتنی و بسیار باهوشی هست و به سرعت به شما اخت میگیره . نگه داشتنش در آکواریوم ممکن نیست مگه اینکه حداقل 500 لیتر گنجایش داشته بشه . جزو ماهی های سرد آبی هست و نیاز به بحاری به هیچ وجه نداره . در کنار لب دو سبیل داره که به شناسایی غذا بسیار کمک میکنه . غذاهایی که میشه بهش داد شامل گلوگه خمیر نان , کته برنج بی روغن و نمک . گلوله های آرد سویا جو بلغور نرم شده یا پخته . قطعات ریز گوشت و کرم خاکی و اسفناج پخته و کاهوی نیم و میگوهای ریز پز هست . این ماهی رو در دسته های چند تایی نگه میدارن رشدشون خیلی سریعه طوریکه در یک آکواریوم ختا 100 لیتری در کمتر از 4 ماه به بیش از 40 سانتیمتر میرسه در صورت تغذی خوب . فیلتراسیون باید طبق معمول قوی باشه چون ماهی بسیار پر خوری هست . در صورت نگهداری در آکواریوم حتمن هر هفته یک سوم آب رو عوض کنین با آب تازه تا ماهی همیشه شاداب بمونه . یک روز در هفته هم بهش نباید به هیچ عنوان عذا بدین و گرسنگی داره وگرنه چاقی درونی پیدا میکنه و تنبل میشه و از شادابی می افته !
    ویرایش توسط shellman2008 : 16th February 2011 در ساعت 04:19 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام. بطور غیرقابل باوری علاقمند به نگهداری این ماهی شدم.. و یه تانک براش خالی کردم و میخوام چنتا بگیرم.. سئوال: بهترین نوع یا نژاد این ماهی کدوم نژاده که حداقل ارزش نگهداری و بزرگ کردن در عین لذت بردن روهم داشته باشه؟ و در ایران هم موجود باشه؟ ممنون

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    باسلام. بطور غیرقابل باوری علاقمند به نگهداری این ماهی شدم.. و یه تانک براش خالی کردم و میخوام چنتا بگیرم.. سئوال: بهترین نوع یا نژاد این ماهی کدوم نژاده که حداقل ارزش نگهداری و بزرگ کردن در عین لذت بردن روهم داشته باشه؟ و در ایران هم موجود باشه؟ ممنون

سلام اشکان عزیز
    نوع باله بلند این ماهی واقعا زیباست
    خاص بودن این ماهی در شکل فلس هاش هستش که یک کم فلس داره و فلس هاش خیلی درشتن این تو شهر ما این کوی بیشتر خواهان داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    سلام دوستان، من یه تانک 1000لیتری با 15تا کوی اصیل دارم که نکته جالب اینجاست که 2ساله تو حیاط و در معرض هوای آزاد و تابش مستقیم آفتاب قرار داره و روزهایی از زمستان سطح آب آکواریومم یخ میزنه اما کوی ها نه تنها آسیب ندیدن بلکه رنگشون باور نکردنیه! اینارو 3سال پیش یکی از دوستانم از تایلند برام آورد که سایزشون الان این 35 تا 50سانته و مثل سگ دست آموز شدن و روزی یکساعت صرف بازی کردن باهاشون میکنم، عاشق نون سنگک و هویج رنده شده هستن، توصیه میکنم حتما نگهداری از این ماهیهای ملوس رو تجربه کنید.
    از مدیران سایت تقاضا دارم مطالب بیشتری در این زمینه تو سایت بذارن، باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    درود به شما.
    من الان 2 تا ازين خوشگلا رو دارم و واقعا ماهيهاي بامزه و سرگرم كننده اي هستن و غذا هم هر چي بهشون بدي نه نميگن..فقط ..
    فقط هفته گذشته چنتا گوپي گرفتم بعنوان خوراك براي آروانام و گفتم كه اين 10 - 20 تا گوپيو بزارم كنار كوي هام تا تو ساعات غذا دهي به آروانام بدم و شب شد و بعدشم صبح..
    خلاصه صبح اومديم آلاوولامونو (اسم آروانامه= آلاوولا) تغذيه كنيم ديدم يدونه گوپي هم نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    حالا هي رو فرش و كنار آك و روي آكواريوم و تو دهانه ورودي فيلتر و بگرد دنبال حداقل يدونه جنازه!! ولي افسوس كه كوي هاي عزيزتر از جانم همرو بجاي آلاوولاي عزيزتر از جانم ميليده بودن.
    البته يبار ديگه هم اومدم براشون دكور آنوبياس كار كنم ، بازم ايندفعه ديگه بفردا نكشيد همون بعد از ظهرش آنوبياسهامم خورده بودن..
    حالا ميگم فومني عزيز شما يه چنتا عكس از اين كوي خوشگلات برامون بزار تا حال كنيم.
    واي پسر چقدر درد و دل كردم.. امان از دست اين كوي ها ، اگه بدوني چه بلايي سرم آوردن!
    ارادتمند همگي

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    درود به شما.
    من الان 2 تا ازين خوشگلا رو دارم و واقعا ماهيهاي بامزه و سرگرم كننده اي هستن و غذا هم هر چي بهشون بدي نه نميگن..فقط ..
    فقط هفته گذشته چنتا گوپي گرفتم بعنوان خوراك براي آروانام و گفتم كه اين 10 - 20 تا گوپيو بزارم كنار كوي هام تا تو ساعات غذا دهي به آروانام بدم و شب شد و بعدشم صبح..
    خلاصه صبح اومديم آلاوولامونو (اسم آروانامه= آلاوولا) تغذيه كنيم ديدم يدونه گوپي هم نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    حالا هي رو فرش و كنار آك و روي آكواريوم و تو دهانه ورودي فيلتر و بگرد دنبال حداقل يدونه جنازه!! ولي افسوس كه كوي هاي عزيزتر از جانم همرو بجاي آلاوولاي عزيزتر از جانم ميليده بودن.
    البته يبار ديگه هم اومدم براشون دكور آنوبياس كار كنم ، بازم ايندفعه ديگه بفردا نكشيد همون بعد از ظهرش آنوبياسهامم خورده بودن..
    حالا ميگم فومني عزيز شما يه چنتا عكس از اين كوي خوشگلات برامون بزار تا حال كنيم.
    واي پسر چقدر درد و دل كردم.. امان از دست اين كوي ها ، اگه بدوني چه بلايي سرم آوردن!
    ارادتمند همگي

سلام اشکان عزیز .. واقعا ماهی های با مزه ای هستن .. رشد سریعی دارند .. تنها بدیشون همین معده پر نشدنیشون هست که واقعا سیر کردن اینا کار سختی هست ..

ماهی های سرد آبی معمولا همه چیز خوارند از برنج پخته بگیر تا انواع میوه جات حتی اگه یه غذا بکشدشون هم نه نمیگن و میخورن .. هر چی سایز دهنشون باشه قورت میدن ..

اما رنگ بندی و حرکاتشون خیلی با مزه هست .. چند تا هم گلد فیش بریز براشون .. سیستم فیلتراسیونی که براشون گذاشتی چی هست ؟

چون خیلی زود آب رو کثیف میکنند ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    گوپی رو نمیدونم چی بگم ولی من تابستونا کنارشون فایتر، انواع کوریدوراس و لوچ و بلک گوست نگه داشتم اصلا نگاهشونم نمیکنن چه برسه به خوردن ولی علاقه خاصی به برامدگی سر و چشمهای حبابی گلدفیشیا دارن به طوریکه تو چشم بهم زدن میبینی گلدفیشت 80% جانبازه:-d
    سعی کنید روزی 4بار و در وعده های متوسط بهشون غذا بدی، عاشق کندن کندوکاری تو تانکن ، کوی بزرگ من که هربار یه مشت سنگ رو میکنه تو حلقش بعد میریزه بیرون!
    نیاز به فیلتراسیون آنچنانی هم نداره، من فیلتر زیرشنی با دوتا فیلتر داخلی ویپرو تو یه تانک 3متری گذاشتم کفایت میکنه هر دو هفته هم یک سوم سیفون میکنم آبشونم مستقیم از چاه میکشم و هم دما هم نمیکنم، واقعا بی دردسرن بر عکس اون یکی تانک سیچیلایدم که تو خونست!!!
    دوربین خوب تهیه میکنم و چندتا عکس ازشون میگیرم میذارم حالشو ببرین

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه تانک 1000لیتری با 15تا کوی اصیل دارم که نکته جالب اینجاست که 2ساله تو حیاط و در معرض هوای آزاد و تابش مستقیم آفتاب قرار داره و روزهایی از زمستان سطح آب آکواریومم یخ میزنه اما کوی ها نه تنها آسیب ندیدن بلکه رنگشون باور نکردنیه! اینارو 3سال پیش یکی از دوستانم از تایلند برام آورد که سایزشون الان این 35 تا 50سانته و مثل سگ دست آموز شدن و روزی یکساعت صرف بازی کردن باهاشون میکنم، عاشق نون سنگک و هویج رنده شده هستن، توصیه میکنم حتما نگهداری از این ماهیهای ملوس رو تجربه کنید.
    از مدیران سایت تقاضا دارم مطالب بیشتری در این زمینه تو سایت بذارن، باتشکر
    جناب فومنی درود. این که شما در حیاط منزلتون از کویی نگهداری کردید چیز دور از انتظاری نیست. ماهی کویی جزو ماهیان Pond fish یا برکه ای هست. در کشورهای خارج همه و همه در بیرون منزل ازش استفاده می کنند. در مورد یخ زدن سطح آب آکواریوم ( ! ) که البته فکر کنم منظور شما سطح آب حوض بوده، باز هم جای تعجب نیست. کویی از خانواده کپورماهیان هست و جزو ماهیان سردآبی است! این ماهی فقط به اکسیژن دهی قوی نیاز داره وگرنه ماهی نسبتاً مقاومی هست.

عکسهایی از این ماهی زیبا:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام اشکان عزیز .. واقعا ماهی های با مزه ای هستن .. رشد سریعی دارند .. تنها بدیشون همین معده پر نشدنیشون هست که واقعا سیر کردن اینا کار سختی هست ..

ماهی های سرد آبی معمولا همه چیز خوارند از برنج پخته بگیر تا انواع میوه جات حتی اگه یه غذا بکشدشون هم نه نمیگن و میخورن .. هر چی سایز دهنشون باشه قورت میدن ..

اما رنگ بندی و حرکاتشون خیلی با مزه هست .. چند تا هم گلد فیش بریز براشون .. سیستم فیلتراسیونی که براشون گذاشتی چی هست ؟

چون خیلی زود آب رو کثیف میکنند ..
    سلام از بندست حامد جان.
    در مورد تغذيه همونطور كه خودت هم گفتي و دوستمون فومني عزيز هم گفتن يك همه چيز خوار واقعي هستند و خيالم راحته..
    در باره تصفيه هم يدونه اينترنال (كه داخلش سيپوراكس اوشن فري + چنتا سراميك و پد قرار داره) به پمپ هوا وصله و كار ميكنه.. اما نكته درمورد اين سبك ماهيها كه فضولاتشون بيشتره سيفون بموقع از كف براي خارج كردن فضولاته كه سعي ميكنم هفته اي حداقل 40% رو براشون انجام بدم .. كه انصافا تا حالا اينكارو نكردم و هميشه 2 هفته يكبار يا شايدم..... ميشه..

ارادت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    سلام منظورم دقیقا سطح آب آکواریوم بود نه حوض آب! شب هایی از زمستان که برفی باشه وقتی برق قطع میشه و آب تانک از جریان میفته در عرض کمتر از یکساعت سطح آب حالت یخزدگی پیدا میکنه! من چندبار با این حالت مواجه شدم، بابت تصاویر زیبا هم از شما متشکرم

صفحه 1 از 12 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)