صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 117
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    انگل لرنه يا كرم قلابدار پوستي
    توي سايتها ديدم استاد آژيده كامل ترين متن رو نوشتن اين تايپك با استفاده از مطالب ايشون نوشته ميشه
    انگل قلاب دار لرنه نوعي انگل سخت پوست ماهيان آب شيرين است.اين انگل در واقع كرم نيست و در ماهيان سرد آبي يا استخر ي بسيار رايج است و به ندرت در اكواريوم مشاهده مي شود. و توسط گلدفيش ها و كوي هايي كه در استخرها پرورش داده مي شوند به همراه گياهان اكواريومي و استفاده از غذاي زنده عوامل اصلي انتقال اين سخت پوست به داخل اكواريوم است.
    اين انگل ماه ها زير پوست و سپس عضله بدن ماهي پنهان شده و رشد ونمو مي كند و به هنگام رسيدن به بلوغ شروع به بيرون آمدن از بافت بدن ماهي مي كند كه در اين حالت زخم هاي بسيار زشتي روي بدن ماهي ايجاد مي شود
    علايم:
    اصلي ترين شيوه شناخت اين انگل روي پوست بدن ماهي است رنگ اين انگل معمولا" سبز روشن يا سفيد و يا قرمز است
    خراشيدن و كوبيدن پوست به اشياي داخل اكواريوم
    مشاهده نقاط ملتهب و قرمز روي سطح پوست
    زخم هاي قرمز و باز روي سطح پوست
    گوشه گيري ماهي
    سست شدن ماهي و رفتن به حالتي شبيه خواب يا كماو نهايتا مرگ ماهي
    درمان:
    بر داشتن انگل توسط موچين يا انبر كوچك از روي سطح بدن ماهي و حمام كوتاه مدت با پرمنگنات پتاسيم(10 ميلي گرم به ازاي هر ليتر آب و حمام دادن ماهي به مدت 10 دقيقه

http://www.****************.com

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    corn snake
    شماره عضویت
    7558
    در مورد راه اندازی برکه راهنمایی کنید،من باغ دارم و دوست دارم برکه راه اندازی کنم ولی احساس میکنم مشکل های محیطی زیاد باشن از جمله قورباغه،سمور،خزنده های مختلف،و دمای هوا در فصل گرما و و و ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط salouki نمایش پست ها
    در مورد راه اندازی برکه راهنمایی کنید،من باغ دارم و دوست دارم برکه راه اندازی کنم ولی احساس میکنم مشکل های محیطی زیاد باشن از جمله قورباغه،سمور،خزنده های مختلف،و دمای هوا در فصل گرما و و و ...
    راه اندازي بركه شرايط خاص خودش رو دارد مي تونيد اطلاعات خوبي رو از سايت Koiiran :: خانه دريافت كنيد. شرايط محيطي مثل دما در بركه مشكل ساز نيست و شرايط آب و هوايي مثل باران تاثيرگذار هستند و با فنس و يا زه كشي و يا بالا اوردن سطح بركه از سطح زمين ساير موارد را مي توان كنترل كرد. بنده سعي ميكنم در اولين فرصت مطالب رو در سايت خودمون قرار بدم. موفق باشيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    corn snake
    شماره عضویت
    7558
    ساخت یه فیلتر واسه برکه کوی چقدر حداقل هزینه برمیداره؟
    همچنین بحث مشکل به نظرم زیبا سازی برکه هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    ساخت یه فیلتر واسه برکه کوی چقدر حداقل هزینه برمیداره؟
    همچنین بحث مشکل به نظرم زیبا سازی برکه هست

سلام
    این بسته به نوع برکه و اندازه اون داره
    اینکه با بتون ساخته بشه
    یا فقط گودبرداری بشه
    خصوصیات برکه مورد نظرتون رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    corn snake
    شماره عضویت
    7558
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام
    این بسته به نوع برکه و اندازه اون داره
    اینکه با بتون ساخته بشه
    یا فقط گودبرداری بشه
    خصوصیات برکه مورد نظرتون رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد
    مساحت حدود 9 متر بیشتر و کمتر میخوام باشه
    با عمق متوسط 90 تا 120 به صورت پلکانی
    اگه فقط گود برداری شه با پارچه های ضد آب درستش کرد ارزونتر از بتن نمیشه؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    مساحت حدود 9 متر بیشتر و کمتر میخوام باشه
    با عمق متوسط 90 تا 120 به صورت پلکانی
    اگه فقط گود برداری شه با پارچه های ضد آب درستش کرد ارزونتر از بتن نمیشه؟
    شما در ساخت برکه یا حوض برای نگهداری ماهی کوی باید مواردی رو در نظر بگیرید
    رعایت اندازه مناسب حوضچه(در صورتی که براتون مقدور هست تا حد ممکن ابعاد رو بزرگ در نظر بگیرید) با در نظرگرفتن ابعاد بزرگتر کیفیت اب حوضچه دیرتر کیفیت خودشو از دست می ده و همچنین در اینده با افزایش سایز ماهیان شما با مشکل روبرو نخواهید شد در نظرداشته باشید انتخاب محل بسیار مهم هست چون در طول روز باید به حوضچه کمترین مقدار نور خورشید تابیده بشه در صورت تابش مستقیم نور خورشید با جلبک شدید روبرو خواهید شد همچنین کمبود اکسیژن در اب که برای ماهیان سر ابی مثل سم هست
    برای فیلتراسیون هزینه های متفاوت هستند و بستگی به خودتون داره می تونید به از اتمام کار و ساخت حوضچه حجم تقریبی حوضچه رو حساب کنید تنها با یک واتر پمپ مناسب برای اون حجم اب رو به بیرون هدایت و پس از تصفیه داخل سامپ یا همچین چیزی اب رو مجددا به حوضچه هدایت کنید و یا می تونید از فیلتر های قویتری همچون فیلتر سطلی و یا اسکیمر استفاده کنید که متعاقبا هزینه بالاتری خواهد داشت

برای ساخت بهتره از بتن استفاده کنید یا ماشه سیمان چون هزینه کمتری خواهد داشت نسبت به سایر مصالح استفاده از پارچه های ضد اب هم امکان پذیر هست ولی قیمتی چندین برابر مصالح بتن خواهد داشت

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    corn snake
    شماره عضویت
    7558
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    شما در ساخت برکه یا حوض برای نگهداری ماهی کوی باید مواردی رو در نظر بگیرید
    رعایت اندازه مناسب حوضچه(در صورتی که براتون مقدور هست تا حد ممکن ابعاد رو بزرگ در نظر بگیرید) با در نظرگرفتن ابعاد بزرگتر کیفیت اب حوضچه دیرتر کیفیت خودشو از دست می ده و همچنین در اینده با افزایش سایز ماهیان شما با مشکل روبرو نخواهید شد در نظرداشته باشید انتخاب محل بسیار مهم هست چون در طول روز باید به حوضچه کمترین مقدار نور خورشید تابیده بشه در صورت تابش مستقیم نور خورشید با جلبک شدید روبرو خواهید شد همچنین کمبود اکسیژن در اب که برای ماهیان سر ابی مثل سم هست
    برای فیلتراسیون هزینه های متفاوت هستند و بستگی به خودتون داره می تونید به از اتمام کار و ساخت حوضچه حجم تقریبی حوضچه رو حساب کنید تنها با یک واتر پمپ مناسب برای اون حجم اب رو به بیرون هدایت و پس از تصفیه داخل سامپ یا همچین چیزی اب رو مجددا به حوضچه هدایت کنید و یا می تونید از فیلتر های قویتری همچون فیلتر سطلی و یا اسکیمر استفاده کنید که متعاقبا هزینه بالاتری خواهد داشت

برای ساخت بهتره از بتن استفاده کنید یا ماشه سیمان چون هزینه کمتری خواهد داشت نسبت به سایر مصالح استفاده از پارچه های ضد اب هم امکان پذیر هست ولی قیمتی چندین برابر مصالح بتن خواهد داشت
    شرکت جی بی ال محلول و پدر های ضد جلبک داره به نظرتون چاره ساز نیست؟واسه اکسیژن کمپرسور نمیصرفه؟
    من هرچی عمق رو بیشتر در نظر بگیرم واسه فرار از گرما واسه ماهی ها بهتره درسته؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15936

سلام جناب مدير. من تازه عضو شدم و

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    خوب همینطور که خودتون هم اشاره کردین بازار پر شده از گونه های مختلف ماهی های بی کیفیت که متاسفانه با تکثیر و جفت زدن هر ماهی که دم دستشون میاد باعث بوجود اومدن همچین ماهی های می شن مخصوصا اگه تولید داخل هم باشن که چه بهتر (البته تولید کننده هایی هم هستند که از ماهیان وارداتی هم بهتر تولید میکنند ولی خوب این دسته متاسفانه کم هستند)

ميخواهم يه تايپيك ايجاد كنم و از دوستان بخوام براي راه اندازي يه تانك بزرگ براي نگهداري گلدفيش و كوي هاي بزرگ راهنماييم كنن اما متوجه نميشوم كه از كجاي سايت بايد تايپيك ايجاد بشه ممنون ميشم راهنمايي كنيد

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط purnoman نمایش پست ها
    ميخواهم يه تايپيك ايجاد كنم و از دوستان بخوام براي راه اندازي يه تانك بزرگ براي نگهداري گلدفيش و كوي هاي بزرگ راهنماييم كنن اما متوجه نميشوم كه از كجاي سايت بايد تايپيك ايجاد بشه ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    سلام

به این تالار خوش آمدین

نیازی به ایجاد تاپیک جدید نیست. سوالات خودتون در این زمینه را در همین تاپیک یا تاپیک زیر مطرح کنید :

http://www.parsipet.ir/thread719.html

صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)