کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    طوطیم فکر کنم مریض شده
    کمی میلرزه و بیحال شده چیکار کنم؟
    اما وقتی میرم طرفش حالش خوب میشه هنوز گاز میگیره اما غذا از دستم میگیره و میخوره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    طوطیه من چند روزه وقتی غذاشو براش میذارم سیر که میشه سعی میکنه ظرف غذاشو بندازه پایین و اگه نتونه اینکارو بکنه هر چی تو ظرفشه میریزه بیرون شبا هم که تخمه براش میذارم و روشو میندازم بعضی وقتا اینکارو میکنه بعضی وقتام صبح زود تقریبا 7.8 اینکارو میکنه ضمنا تو همین چند روزه سرو صداش خیلی زیاد شده هم حرف زیاد میزنه هم سوت و جیغ خیلی بیشتر از قبل یه جوری که کم پیش میاد اروم باشه نمیدونم چش شده؟:7:
    نمیشه قاطعانه گفت چرا ولی میشه چند تا احتمال داد

1.ممکنه ناشی از اختلالات عصبی باشه.به طوطیتون توجه بیشتری کنید و اسباب بازی و لوازم بازی بیشتری براش مهیا کنید
    زمان بیشتری رو باهاش سپری کنید و ...
    2.ممکنه ناشی از بلوغ جنسی و فصل باشه
    تو این فصل رفتار های قلمرو طلبی و جفت یابیشون تشدید میشه

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام اين كه ميگي ميلرزه شايد بهش استرس وارد شده بخاطر همون هم بيحاله و هم ميلرزه چون من خودم يه كاسكو به اسم عسل دارم كه يه 24 ساعت اين طوري بود تازه اسهال ضعيف هم داشت بعد فهميدم مهمون غريبه داشتيم اين طوري شده بعد از 1 روز كاملا سرحال شد نگران نباش فقط مدام چك كن كه اسهال نداشته باشه چون خيلي مهمه تازه عسل من وحشي هستش 1 ماهه كه آوردمش

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    دوست من
    کاسکوم اسهال هم داره دستشوییش ابکی هست راستی خودشو خیلی میخارونه میتونم حمامش ببرم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    دوست من
    کاسکوم اسهال هم داره دستشوییش ابکی هست
    سلام

مدفوع آبکی یا اصطلاحا اسهال به خودی خود و در حالت کلی بیماری نیست بلکه یک علامته
    با توجه به اینکه طوطی شما جوجه نیست احتمال اینکه مشکلتون حاد باشه کمه

1.اگر طوطی آب یا غذا و میوه آبکی بخوره طبیعتا آب دفع میکنه. غذاییش چی بوده قبل از اینکه اسهال بشه؟؟میوه هایی مثل گوجه سبز و خیار و ... هم تشدید میکنن این حالت رو
    2.آیا جاش سرد نشده؟؟اگر جاش سرد بشه یا در معرض باد سرد یا خنک قرار بگیره سرما میخوره...
    3.حال عمومیش چطوره؟کسل شده؟گوشه گیر شده؟زیاد چرت میزنه؟آیا پر های پشت گردنش رو پف میده؟
    4.در معرض استرس شدید نبوده؟استرس خودش یکی از عوامل بروز این مشکله
    5.غذا خوب میخوره یا غذاش کم شده؟
    6.آیا جدیدا حمام نبردینش؟
    7.سینش تو پره یا لاغر شده و جناق سینش داره مشخص میشه؟؟

اینا رو سریعا جواب بدید ...

با تشکر
    آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    تا وقتي بهتر نشده بهتره كه حمامش نكني البته نظر منه چون خود حمام كردن كمي استرس وارد ميكنه ضمنا بايد ببيني بقيه علايمي كه آقاي آژيده گفت رو داره يا نه اگه نه تا 1 روز هر 2 الي 3 ساعت روزنامه كف قفسش رو عوض كن ببين وضعيت اسهالش چه جوري هستش اگه رو به بهبود بود كه از استرسه اگه ادامه داربود بايد با يه فرد خبره مشورت بكني ضمنا مدفوع طوطي همراه باكمي آب هست اگه نشه سبز و سفيدش رو تشخيص داد ميشه اسهال اشتباه نگيريد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام دوستان.فردا دوهفته میشه که تی تی پیش ماست.تو این مدت غیر تخمه ، حبوبات پخته شده وسیب رومعمولا می خوره..یه بار هم توت فرنگی.
    به نظرتون غذای خواص دیگه ای هست که شروع کنم پیشش بذارم تا کم کم عادت کنه؟ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    سلام دوستان.فردا دوهفته میشه که تی تی پیش ماست.تو این مدت غیر تخمه ، حبوبات پخته شده وسیب رومعمولا می خوره..یه بار هم توت فرنگی.
    به نظرتون غذای خواص دیگه ای هست که شروع کنم پیشش بذارم تا کم کم عادت کنه؟ممنون
    سلام به دوست خوبمون آقا ياسر، تو ميتوني از سبزيجات اسفناج،هويج وجعفري بهش بدي كه ويتامينa داره و يكي از ويتامين هاي ضروري براي طوطيه
    از خشكبار گردو،بادام زميني، انجير خشك وتوت خشك بده وسعي كن تخمه كم بدي
    ميوه جات ميتوني علاوه بر سيب پرتقال، نارنگي توت فرنگي بهش بدي
    ولي كاهو و خيار بهش نده چون اسهال ميگيره
    و مورد آخر اينكه مواظب باش كه زياد از حد اونو لوس نكني كه نيازش به تو با اسباب بازي ها و خوراكيها جبران بشه (مثل دوستمون كه در صفحات قبل از اين بابت ناراحت بود):53:
    البته اين نظر منه اساتيد بايد نظر نهايي رو بدن:smile (135):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام ياسر جان تي تي اسم خيلي قشنگيه تبريك ميگم اسم كاسكوي من عسله علاوه بر چيزهايي كه دوستان گفتن عسل من فلفل دلمه خيلي دوست داره و من بهش ميدم ولي سعي كن همه غذاهارو هر روز بهش ندي چون براش عادي ميشه و دلشو ميزنه اونوقت يه مدتي ممكنه اون غذا رو نخوره اگه از دستت غذا ميگيره خيلي خوبه عسل من وحشيه تازه 1 ماهه كه آوردمش چند روزي هستش از دستم غذا ميگيره سعي ميكنم همه چي رو با دست بهش بدم البته هر صبح جاي تخمش رو پر ميكنم:smile (268):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    تكليف پرهايي كه از ريشه مي افته و اونهايي كه ميشكنه يا قيچي ميشه چي هستش ؟ آيا دوباره در مياد؟ چقدر طول ميكشه؟:smile (198):

صفحه 335 از 1238 نخستنخست ... 235285316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354385435835 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)