کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    دوستان سلام
    بعد از چند وقت که نبودم یه سوال برام پیش اومد اونم اینه:
    من الان دو تا کاسکوی رام دارم وقتی اینا رو بیرون میارم با هم نوک به نوک میشن به قول معروف عشق بازی میکنند سر هم دیگه رو میخارونن صداهای عجیب در میارن ولی تو قفس که میزارم طوطی جدیده تا میره تو قفس اون یکی اون ناراحت میشه دلیلش چیه نه به عشق بازی های بیرونشون نه به اون دعوا ها خودم حدس میزنم که طوطی اولی خوشش نمیاد این بیاد نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟
    سلام
    وقتی یکی از طوطی ها میره توی قفس یکی دیگه ... و دعواشون میشه نشان دهنده این هست که طوطی صاحب قفس ... هنوز با طوطی جدیداون قدر آشنا نشده که بهش اجازه بده وارد قلمرو اش بشه .... (البته اگر طوطی ها تون نرو ماده باشند) حرکات بیرون از قفس ملاک نیست ... مهم اجازه داخل شدن به قلمرو هست ...

برای اینکه به هم عادت کنند دو راه هست :

اول:
    بهتره که قفس هاشون کنار هم باشه و فقط وقتهایی که بیرون هستند در کنار هم باشند .... اگر دلتون میخواد پرنده ها را جفت بندازید باید صبورانه این حالت را حفظ کنید ... و در این مدت به هیچ عنوان هر دوتا را به قفس یکی شون منتقل نکنید ... بعداز یک مدت قفس ها را به قدری به هم نزدیک کنید که بتونند نوک همدیگر را لمس کنند... این باعث میشه که باهم آشنا بشن بدون اینکه به قلمرو یکدیگر وارد شده باشند ... یک مدت هم در این حالت باشند... بعد یه بار امتحان کنید ببینید آیا با هم در یک قفس جور میشن یا نه ... حداقل یک هفته با هم در یک قفس باشند می تونید هم هر دوتا را به یک قفس جدید بندازید ... قفسی که چیدمان لوازم اش طوری باشه که احساس کنند به یک مکان جدید وارد شدند

دوم : اهمیتی به اینکه با هم دعوا می کنند ندهید .. بندازید کنار هم بعد از یک هفته اگر همچنان کتک کاری می کردند از هم جداشون کنید و مطئن باشید که با هم جور نمیشوند.... البته این زمانی که میگم یک هفته بسته به شدت کتک کاری داره اگر دعواشون زیاد شدید نیست میشه بیشتر کنار هم نگه داشت
    اما از اونجا پرنده های ما فرم عادی زندگیشون را درکنار ما از دست دادند و جز قفس قلمرو دیگری ندارند من روش اول را بیشتر توصیه می کنم ... یواش یواش باهم آشنا میشن و همدیگر را می پذیرند

بذارید در مورد شاه طوطی که جفت انداختم توضیح بدهم الان نزدیک به 11 ماه
    آشناییشون میگذره ... خیلی با هم خوب هستند به هم غذا هدیه می دهند و یک لانه هم براشون گذاشتیم که دائم میرن توش و میان بیرون و حتی شبها داخل لانه می خوابند... ولی هنوز ندیدم که جفت گیری کرده باشند...
    این مثال را زدم که بگم یه وقت ممکنه هر دو پرنده آمادگی کامل داشته باشند و سریع جفت بخورند گاهی هم این زمان طولانی میشه ... گناهی هم ندارند چون به مقدار زیادی از شرایط طبیعی خودشون دور هستند

رام بودن عامل دیگری است که باعث میشه در طوطی های بزرگ جفت شدن سخت اتفاق بیفته ... طوطی ها برای جفت گیری لازم هست که اخلاق انحصار طلب داشته باشند... ولی وقتی طوطی رام میشه و بعد میخواد با طوطی دیگری جفت بشه از اونجا که خیلی از نشانه های عادی جلب جفت را نداره (مثل صداهای طبیعی آواز خوانی و جلب جفت - خصوصا اگر حرف بزن هم باشه )* جفت شدنش با یک طوطی دیگه زمان طولانی تر نیاز داره

اگر قصد دارید که طوطی ها را جفت بندازید باید به نکاتی که گفتم توجه داشته باشید ... اگر هم نه که ... حیوان نر و ماده را کنار هم نندازید ... چون اون وقت غریزشون تحریک میشه و ممکنه مشکلات رفتاری پیدا کنند (به هر حال تحمل این شرایط برای پرنده ناراحت کننده است )
    موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    سلام.
    از وقتي تي تي رو آوردم كلي تخمه خورده يه ذره هم ذرت خام روي كف قفس ريخته بود.سيب هم گذاشتم بار دوم خورد.
    ولي چيزي كه زياد نگرانم كرده اينه كه خيلي با پر و بالش ور ميره وبا نوكش اينور اونور مي كندشون .يه خورده هم نسبت به ديروز پشت پرش كه باهاش ور ميره به هم ريخته شده.البته چيزي ته قفس نديدم از پرو بالش جز چند تاكرك.امروزهم خيلي كف قفس نشسته.در حالي كه ديروز همش از در وديوار قفس بالا پايين ميرفت و حتا با اسباب بازيها هم ور ميرفت.
    نظر شما چيه در اين مورد؟

راستي قفسش رو يه قفس حسابي گرفتم.ایتم شماره: ۵

ممنون
    سلام
    لطفا برای گذاشتن عکس از این آدرس استفاده کنید :http://www.parsishare.ir/
    به نظرم هنوز برای قضاوت در مورد طوطیتون کمی زود هست ... شاید داره پر آرایی می کنه طوطی ها زمان زیادی از روز را به پر آرایی اختصاص میدن .... به نظرم کمی صبور باشید .. شما تا به حال پرنده نداشتید؟ پرنده ها هر روز پر آرایی انجام میدن یه پر را با منقار میگیرن و از اول تا آخر اون را میکشند با اینکار اون را مرتب می کنند با همه پرهای بدنشون هم این کار را انجام میدن ...
    عکسی از طوطی تون را برامون بذارید ...
    شاد باشی
    ویرایش توسط sepideh : 5th May 2011 در ساعت 01:33 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    دقيقا همون كاريرو ميكنه كه بنده در مورد پرنده هاي زيادي مثل مرغ وخروس واردك ديدم.آخه من شمالم وازين پرنده ها زياد مي بينم.فكر كنم هميني باشه كه شماميگيد.چون همه شون رواينور اونور ميكنه وبعدش خودش وبالشو ميكشه و باز مي كنه.نه عزيز تا الان پرنده اي نداشتم.در روز اگه زيادبهش سربزنم و آروم جلوش بشينم اشكال نداره كه؟محل قرارگيريش هم بالا وجلوي چشمامه دقيقا.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    دقيقا همون كاريرو ميكنه كه بنده در مورد پرنده هاي زيادي مثل مرغ وخروس واردك ديدم.آخه من شمالم وازين پرنده ها زياد مي بينم.فكر كنم هميني باشه كه شماميگيد.چون همه شون رواينور اونور ميكنه وبعدش خودش وبالشو ميكشه و باز مي كنه.نه عزيز تا الان پرنده اي نداشتم.در روز اگه زيادبهش سربزنم و آروم جلوش بشينم اشكال نداره كه؟محل قرارگيريش هم بالا وجلوي چشمامه دقيقا.

سلام
    خب پس طوطی شما داره پرآرایی می کنه جای نگرانی نیست
    قفسی که براش گرفتید خیلی خوب و بزرگ است ...مبارکه طوطی تون باشه نه هیچ اشکالی نداره که بهش سر بزنید .... مگه توی خانه تنها ست ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085

سلام
    مبارک باشه.عجب قفسیه.مثل ویلا میمونه تا قفس....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    خب پس طوطی شما داره پرآرایی می کنه جای نگرانی نیست
    قفسی که براش گرفتید خیلی خوب و بزرگ است ...مبارکه طوطی تون باشه نه هیچ اشکالی نداره که بهش سر بزنید .... مگه توی خانه تنها ست ؟

سلام.من كار خودم برنامه نويسي وطراحي سايته.به همين دليل بيشتر اوقات توخونه پشت سيستمم.هر وقت هم پا ميشم از پشت سيستم يه سري بهش مي زنم و كنارش مي شينم چند دقيقه.خانومم هم سر كار ميره غروب مياد.يعني تا غروب من و تي تي تنهاييم.فقط مشكلم الان اينه كه برخلاف ديروز كه كلي از قفس بالا پايين رفت و بازيگوشي در آورد و با اسباب بازي هم ور رفت امروز كلا كف قفس يه گوشه واستاده وكاري نمي كنه.فقط چند بار واسه غذا رفت بالا و دوباره برگشت پايين

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام دوستان
    با نزدیک شدن فصل گرما مجبورم جای قفس تیکو رو عوض کنم و ببرم اونور اتاقم چون دقیقا جلوی کولره :smile (49):و از طرفی میخوام قفسشم بزرگ کنم و از این قفسهای مدل 8028 واسش بخرم
    میخواستم بدونم جابجایی و تعویض قفس شک واسش ایجاد نمیکنه؟ بچه تازه شده مثل یه طوطی طبیعی و امروزم قشنگ دیگه ماچ کردن و یاد گرفته:smile (264):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    وقتی یکی از طوطی ها میره توی قفس یکی دیگه ... و دعواشون میشه نشان دهنده این هست که طوطی صاحب قفس ... هنوز با طوطی جدیداون قدر آشنا نشده که بهش اجازه بده وارد قلمرو اش بشه .... (البته اگر طوطی ها تون نرو ماده باشند) حرکات بیرون از قفس ملاک نیست ... مهم اجازه داخل شدن به قلمرو هست ...

برای اینکه به هم عادت کنند دو راه هست :

اول:
    بهتره که قفس هاشون کنار هم باشه و فقط وقتهایی که بیرون هستند در کنار هم باشند .... اگر دلتون میخواد پرنده ها را جفت بندازید باید صبورانه این حالت را حفظ کنید ... و در این مدت به هیچ عنوان هر دوتا را به قفس یکی شون منتقل نکنید ... بعداز یک مدت قفس ها را به قدری به هم نزدیک کنید که بتونند نوک همدیگر را لمس کنند... این باعث میشه که باهم آشنا بشن بدون اینکه به قلمرو یکدیگر وارد شده باشند ... یک مدت هم در این حالت باشند... بعد یه بار امتحان کنید ببینید آیا با هم در یک قفس جور میشن یا نه ... حداقل یک هفته با هم در یک قفس باشند می تونید هم هر دوتا را به یک قفس جدید بندازید ... قفسی که چیدمان لوازم اش طوری باشه که احساس کنند به یک مکان جدید وارد شدند

دوم : اهمیتی به اینکه با هم دعوا می کنند ندهید .. بندازید کنار هم بعد از یک هفته اگر همچنان کتک کاری می کردند از هم جداشون کنید و مطئن باشید که با هم جور نمیشوند.... البته این زمانی که میگم یک هفته بسته به شدت کتک کاری داره اگر دعواشون زیاد شدید نیست میشه بیشتر کنار هم نگه داشت
    اما از اونجا پرنده های ما فرم عادی زندگیشون را درکنار ما از دست دادند و جز قفس قلمرو دیگری ندارند من روش اول را بیشتر توصیه می کنم ... یواش یواش باهم آشنا میشن و همدیگر را می پذیرند

بذارید در مورد شاه طوطی که جفت انداختم توضیح بدهم الان نزدیک به 11 ماه
    آشناییشون میگذره ... خیلی با هم خوب هستند به هم غذا هدیه می دهند و یک لانه هم براشون گذاشتیم که دائم میرن توش و میان بیرون و حتی شبها داخل لانه می خوابند... ولی هنوز ندیدم که جفت گیری کرده باشند...
    این مثال را زدم که بگم یه وقت ممکنه هر دو پرنده آمادگی کامل داشته باشند و سریع جفت بخورند گاهی هم این زمان طولانی میشه ... گناهی هم ندارند چون به مقدار زیادی از شرایط طبیعی خودشون دور هستند

رام بودن عامل دیگری است که باعث میشه در طوطی های بزرگ جفت شدن سخت اتفاق بیفته ... طوطی ها برای جفت گیری لازم هست که اخلاق انحصار طلب داشته باشند... ولی وقتی طوطی رام میشه و بعد میخواد با طوطی دیگری جفت بشه از اونجا که خیلی از نشانه های عادی جلب جفت را نداره (مثل صداهای طبیعی آواز خوانی و جلب جفت - خصوصا اگر حرف بزن هم باشه )* جفت شدنش با یک طوطی دیگه زمان طولانی تر نیاز داره

اگر قصد دارید که طوطی ها را جفت بندازید باید به نکاتی که گفتم توجه داشته باشید ... اگر هم نه که ... حیوان نر و ماده را کنار هم نندازید ... چون اون وقت غریزشون تحریک میشه و ممکنه مشکلات رفتاری پیدا کنند (به هر حال تحمل این شرایط برای پرنده ناراحت کننده است )
    موفق باشید
    شیکرا جان ممنون از راهنماییت
    منم همون روش اول رو شروع کردم قفس هاشون به هم نزدیکه بیرون از قفس خوبند از نر و مادگیشون خبر ندارم میدونم از ظاهر نمیشه و یه جایی رو پیشنهاد کنید تا تشخیص جنسیت رو انجام بدم ب ارفتار هایی که از مکسی (طوطیه اولم)دیدم احتمال میدم نره و رفتار های دومی (وودی)نشون میده ماده که به تشخیصم در موردشون 10 درصد بیشتر احتمال نمیدم
    حرکات جفت گیری رو برا هم انجام میدن گردنشون رو بالاپایین میکنن بالهاشون رو باز میکنن صدا تق تق در میارن زیاد موندم چکار کنم فک نکنم جفت بندازم ولی علاقه ی زیادی به این کار دارم اما زمان زیادی خواهد برد فعلا روش اول رو اعمال میکنم تا ببینیم خدا برامون چی میخواد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستانه عزیز...
    من خیلی نگگران بودم آرام به حرف نیاد ...ولی ماشالا....الان خیلی خوب حرف می زنه حتی توانا بود رو هم تا اخرش می خونه ...و دستی شده فقط یه مشکلی داره ...
    وقتی مهمون می یاد خونمون مخصوصا بچه ها یا کسانی که سن بالا ...پیر...هستند می پره رو شون از هرجاشون بتونه اویزون می شه ...اگه کسی تجربه ای در این مورد داره خوشحال می شم بگید..

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با نزدیک شدن فصل گرما مجبورم جای قفس تیکو رو عوض کنم و ببرم اونور اتاقم چون دقیقا جلوی کولره :smile (49):و از طرفی میخوام قفسشم بزرگ کنم و از این قفسهای مدل 8028 واسش بخرم
    میخواستم بدونم جابجایی و تعویض قفس شک واسش ایجاد نمیکنه؟ بچه تازه شده مثل یه طوطی طبیعی و امروزم قشنگ دیگه ماچ کردن و یاد گرفته:smile (264):
    سلام
    بهتره اول چند روزی با قفس قبلیش جا به جاش کنید و به محل مورد نظرتون ببرید تا با محیط اشنا بشه .
    و قفس جدید رو چند روزی بذارید جلوی دیدش که با اونم اشنا بشه و وقتی بیرونه ببرید نزدیک قفس جدید تا کم کم ترسش ریخته شه و بعد قفس رو عوض کنید چون به یکباره عوض کردن قفس موجب استرس در طوطیتون میشه.

صفحه 326 از 1238 نخستنخست ... 226276307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345376426826 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)