نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا ، دبوسی
    شماره عضویت
    9733

4 مشاوره و راهنمایی در باره طوطی

سلام به همه دوستان
    من تو زندگیم پرنده زیاد داشتم ولی متاسفانه طوطی تا حالا نداشتم ، الان تصمیم گرفتم که یه طوطی واسه خودم بخرم ، من تو یه خانواده 3 نفری با پدر و مادرم زندگی میکنم ، یسری تحقیق روی انواع طوطی انجام دادم و خوب به نتایجی هم رسیدم !!!!
    اول از همه اینکه احتمالا من میخوام از همین سایت خرید کنم ، به نظر شما مشکلی نداره ؟؟؟؟(میدونم که حتما باید طوطی رو از نزدیک دید و .... ولی اگه اینجا معتبر باشه از نظر من مشکلی نداره ندید و خرید !)
    و اما نتایج : طوطی ماکائو و کاکادو طوطی های خیلی خوبی هستند ولی به دلیل قیمت بالا امکان خریدنش رو ندارم
    طوطی های خورشیدی ، ملنگو ، شاه طوطی ، رزیلا ، لوری و هلندی یا حرف نمیزنن یا اینکه خیلی کم به حرف میفتن و البته اونایی که حرف نمیزنن جیغ های خیلی بدی دارن
    خوب من به 3 طوطی رسیدم که فکر کنم برای من بد نباشه : 1-کاسکو 2-آمازون تاج زرد 3-اکلکتوس
    کاسکو خیلی حساسه و شاید تو خونه با کسی دیگه گرم بگیره و منو نخوات(آخه من تا ساعت 5 یا 6 سر کارم و نمیبینمش)
    میمونه آمازون و اکلکتوس ، خوب دوستان نظر شما چیه ؟البته اگه فکر میکنید سایر طوطی ها به درد من میخورن نظرتون رو بگید ؟ اینا فقط یسری تحقیق از جانب یه تازه کار بود
    تو همین سایت زده آمازون تاج زرد و اکلکتوس زیر 6ماه ، چشم دودی و قرنطینه شده وجود داره ، اکلکتوس رو زده 1.5 و آمازون رو زده 1 ، نکته مهم اینه که من نهایت میتونم 1.5 خرج کنم و توانایی خرید بالاتر از این رو ندارم (البته 1.5 با قفس و سایر امکانات ولی اگه طوطیه خوبی پیدا بشه تا 1.5 هم باید باهاش کنار بیام)
    خوشحال میشم بنده رو راهنمایی کنید و خواهش میکنم در مورد قفس و سایر امکانات هم توضیح بدین
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط fghdmhmmd نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من تو زندگیم پرنده زیاد داشتم ولی متاسفانه طوطی تا حالا نداشتم ، الان تصمیم گرفتم که یه طوطی واسه خودم بخرم ، من تو یه خانواده 3 نفری با پدر و مادرم زندگی میکنم ، یسری تحقیق روی انواع طوطی انجام دادم و خوب به نتایجی هم رسیدم !!!!
    اول از همه اینکه احتمالا من میخوام از همین سایت خرید کنم ، به نظر شما مشکلی نداره ؟؟؟؟(میدونم که حتما باید طوطی رو از نزدیک دید و .... ولی اگه اینجا معتبر باشه از نظر من مشکلی نداره ندید و خرید !)
    و اما نتایج : طوطی ماکائو و کاکادو طوطی های خیلی خوبی هستند ولی به دلیل قیمت بالا امکان خریدنش رو ندارم
    طوطی های خورشیدی ، ملنگو ، شاه طوطی ، رزیلا ، لوری و هلندی یا حرف نمیزنن یا اینکه خیلی کم به حرف میفتن و البته اونایی که حرف نمیزنن جیغ های خیلی بدی دارن
    خوب من به 3 طوطی رسیدم که فکر کنم برای من بد نباشه : 1-کاسکو 2-آمازون تاج زرد 3-اکلکتوس
    کاسکو خیلی حساسه و شاید تو خونه با کسی دیگه گرم بگیره و منو نخوات(آخه من تا ساعت 5 یا 6 سر کارم و نمیبینمش)
    میمونه آمازون و اکلکتوس ، خوب دوستان نظر شما چیه ؟البته اگه فکر میکنید سایر طوطی ها به درد من میخورن نظرتون رو بگید ؟ اینا فقط یسری تحقیق از جانب یه تازه کار بود
    تو همین سایت زده آمازون تاج زرد و اکلکتوس زیر 6ماه ، چشم دودی و قرنطینه شده وجود داره ، اکلکتوس رو زده 1.5 و آمازون رو زده 1 ، نکته مهم اینه که من نهایت میتونم 1.5 خرج کنم و توانایی خرید بالاتر از این رو ندارم (البته 1.5 با قفس و سایر امکانات ولی اگه طوطیه خوبی پیدا بشه تا 1.5 هم باید باهاش کنار بیام)
    خوشحال میشم بنده رو راهنمایی کنید و خواهش میکنم در مورد قفس و سایر امکانات هم توضیح بدین
    با تشکر
    سلام

به سایت ما خوش آمدید

اکلکتوس الان گرون شده و در حدود 2 و 200 به بالا قیمتشه
    کاسکو هم 950....
    برای اطلاع از آخرین قیمت ها سایت www.parrot.ir رو مطالعه کنید
    کلا اگر سخنگویی براتون مهمه اول کاسکو ....هیچ طوطی حتی 30 درصد کاسکو توان تقلید صدا و سخنگویی رو نداره
    آمازون تاج زرد منظور Yellow Crowned یا Panama Amazon هست که قابل مقایسه با کاسکو نیست
    انواعی مثل Blue Fronted هست که خیلی گرونه ولی از تاج زرد خیلی بهتر حرف میزنن

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    9763
    سلام
    ببخشید من نمیدونم از کدوم قسمت باید سوالمو ارسال کنم واسه همین همینجا تو قسمت پاسخ سریع مطرحش میکنم. بازم شرمنده. میتو(کاسکوی من) دیروز تا حالا یک چشمش مشکل پیدا کرده
    همش میخاروندش و داعم میبنده! داخل عنبیه چشمش انگار یه حباب روش باشه غیر این هیچ علامت دیگه ای توی چشمش نیست به غیر این که 4.5 روزم هست که گهگاهی سرشو اینور اونور تکون میده قبلا اینجوری نمیکرد. راستی مدفوعشم چندروزه کف داره چند وقت پیش(2ماه)ام یبار ک روی دستم بود از دهنش یه لخته خون اومد ولی دیگه تکرار نشده. راستی اینم بگم چندبارم تصادفی دستم خورده توی همین چشمش. میشه لطفا کمکم کنید نمیدونم چش شده ممکنه مال ضربه باشه یا...؟
    راه درمانشو لطفا بهم بگید؟ میشه از همین قطره های استریل خودمون واسش استفاده کرد؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryami نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من نمیدونم از کدوم قسمت باید سوالمو ارسال کنم واسه همین همینجا تو قسمت پاسخ سریع مطرحش میکنم. بازم شرمنده. میتو(کاسکوی من) دیروز تا حالا یک چشمش مشکل پیدا کرده
    همش میخاروندش و داعم میبنده! داخل عنبیه چشمش انگار یه حباب روش باشه غیر این هیچ علامت دیگه ای توی چشمش نیست به غیر این که 4.5 روزم هست که گهگاهی سرشو اینور اونور تکون میده قبلا اینجوری نمیکرد. راستی مدفوعشم چندروزه کف داره چند وقت پیش(2ماه)ام یبار ک روی دستم بود از دهنش یه لخته خون اومد ولی دیگه تکرار نشده. راستی اینم بگم چندبارم تصادفی دستم خورده توی همین چشمش. میشه لطفا کمکم کنید نمیدونم چش شده ممکنه مال ضربه باشه یا...؟
    راه درمانشو لطفا بهم بگید؟ میشه از همین قطره های استریل خودمون واسش استفاده کرد؟
    ممکنه چیزی وارد چشمش شده باشه . خودسر هیچ دارویی مصرف نکن . ببرش دکتر حتما .

تکون دادن سر بیشتر در کاکتیل ها و کاسکو ها اتفاق میوفته . بعضی وقتا نسبت به یه حرف واکنششون تکون دادن سر هست ولی اگه این تکون دادن سر زیاد باشه نشونه عفونت گوش یا سینوس ها می تونه باشه . دقت کن که این تکون دادن سر چه موقع هایی اتفاق میوفته بعد از شنیدن یه صدای خاص یا صحبت کردن شما .... . اگه بدون دلیل سرش رو زیاد تکون میده این مورد هم با دکترش درمیون بذار .

3 تا از علتهای کف آلود بودن مدفوع طوطی که من می دونم .خوردن غذاهای نفخ آور ، باکتری کلستریدیوم (عفونت باکتریایی ) و انگل . اگه تو هر مدفوعش این حباب ها رو میبینی بهتره به دکتر بگی و یکی از مدفوع هاش رو واسه نمونه ببری برای دکتر .
    این مقاله رو بخونه :

http://www.parsipet.ir/thread10385.html

غذاهای نفخ آور نده بهش فعلا .

درباره لخته خون هم واقعا نمی دونم

بهتره ببریش دکتر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    برای پرسیدن سوالات خود بر روی تاپیکهای پرسش و پاسخ زیر کلیک کنید

...................

...................

...................

...................

....................

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)