صفحه 82 از 1238 نخستنخست ... 32636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798991001011321825821082 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 811 به 820 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    خواستم بدونم که ماکارونی برای کاسکو خوب هستش یا نه؟
    واگه خوب هستش خام بدم یا پخته؟
    سلام دوست عزیز
    ماکارونی و برنج بد نیست به شرطی که بدونه نمک و روغن باشه و پخته شده ولی دوست عزیز این همه میوه جات و خوراکی های خوب برای کاسکو هست حالا چرا ماکارونی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    من سوته اهنگین بلد نیستم ....اقا گفتن سوت اهنگین براش بزنید....اگه ضبط شدشو بذاریم اشکال نداره؟ جایی در نت هست که بشه از اونجا دانلود کرد؟
    دوست عزيز من فكر مي كنم بكلي منظور من رو متوجه نشديد....من اگر ميگم كه آموزش سخن گويي به طوطي بهتره با يك سوت آهنگين شروع بشه به دليل اين هست كه اولا طوطي ها سوت رو بهتر و سريعتر ياد ميگيرن و دوما شروع تقليد صدا يا به عبارتي شروع تقليد آنچه كه طوطي با گوش خود مي شنوه بهتره با يك سوت انساني باشه چون براش راحت تره ....در واقع طوطي با تقليد صداي سوت شما داره داستان تقليد رو ياد ميگيره و استارت ميكنه و بعد از اون راحت تر صدا ها و حرفها رو تقليد ميكنه.....شما با ياد دادن يك سوت آهنگين بهش در واقع داريد موتور مغزش رو استارت مي زنيد و روشنش مي كنيد تا بعدا صداي انسان رو بتونه تقليد كنه ....اصلا با اين كار داريد فرايند تقليد رو بهش آموزش ميديد منتهي چون اون صدا يك سوت آهنگين هست طوطي هم رغبت بيشتري به تقليد داره و هم براش راحت تره....سوت بايد يك سوت آهنگين ساده باشه نه يك سوت خالي فقط با يك نوت...بايد دقيقا اون مدل سوتي رو كه شما براش مي زنيد رو با همون صدا و نوت تكرار كنه اين ميشه اولين قدم و اولين هنر در تقليد صدا براي طوطي.

یعنی منظور اقا اینه که
    اول 1سوت بزنیم ....1ثانیه سکوت بعد یک کلمه بگیم تا 10مربه.....و بعد کلمه بعدی.......
    یا اینکه یک سوت....یک کلمه......یک سوت.....یک کلمه.......یعنی قبل از گفتن هر کلمه یک سوت بزنم؟یا این که مابیناش سوتو بزنیم؟
    قضيه خيلي ساده تر از اينهاست.....شما به سوت بايد به چشم يك كلمه نگاه كنيد چون فرقي نميكنه قضيه اين هست كه ما سعي مي كنيم تقليد رو به طوطي ياد بديم حالا چه سوت باشه چه سلام و چه كلمات ديگه....از ديد طوطي همگي يكسان هستند فقط تقليد سوت براش راحت تر هست البته در ابتداي كار.....وقتي راه افتاد و وقتي سوت آهنگين شما رو تقليد كرد ، وقتي اولين كلمه مثلا سلام رو گفت ديگه موتورش روشن شده و فقط شما بايد بهش گاز بديد يعني كلمات بيشتري بهش ياد بديد....هر چي در ذهنتون هست رو تا اين لحظه فراموش كنيد و اين تمريني رو كه من الان ميگم بهش دقت كن.....شما يك جمله دو سه كلمه اي مثل ((سلام خوبي)) رو در نظر بگير.....قراره اين رو به كاسكوت ياد بدي....چي كار مي كني؟
    اين كار رو: براي اينكه كاسكوت رو استارت كني و همچنين كاسكوت هم خوشش بياد بايد به غير از ((سلام خوبي)) يك سوت كوتاه آهنگين هم در كنار اين بهش ياد بدي ....اينطور كه دقيقا برخوردت با اون سوت مثل برخوردت با ((سلام خوبي باشه )) من كار زير رو كردم و هميشه جواب گرفتم شما هم اگر دوست داشتي انجام بده:
    زدن سوت...2 ثانيه سكوت......گفتن سلام خوبي.......2 ثانيه سكوت....زدن سوت......2 ثانيه سكوت.....گفتن سلام خوبي ......و...و...و....تا 30-40 بار...اين داستان رو هرچي بيشتر براش تكرار كني بهتره ......در زمانهاي مختلف روز تكرار كن البته نه اينكه زندگيت رو تعطيل كني و بشيني به كاسكوت حرف زدن ياد بدي .....هر وقت خونه بودي انجام بده.....هر وقت سر حال بودي....هر وقت تونستي .....شبها نتيجه بهتري براي كاسكوت داره....اگر هم عادت داري روي قفس رو شبها با كاور بپوشوني ، زماني كه كاور كشيدي و طوطي شما رو نميبينه تمرين باهاش نتيجه بهتري داره.
    من قبلا هم گفتم باز الان هم تكرار مي كنم كه از زماني كه كاسكوي وحشي رو بياريد خونه حد اقل 3-4 ماه طول ميكشه تا اولين كلمه رو بگه و شما از همون روزهاي اول(بعد از 10 روز كه آوردينش خونه) بايد تمرين بالا رو باهاش انجام بدين تا 3-4 ماه ديگه صحبت كنه .....يعني 3 ماه هر روز روزي چند بار تمرين بالا رو تكرار كنيد.....بهتره زمانهايي كه همگي به مهماني يا گردش بيرون ميريد عين تمرين بالا رو روي سي دي ضبط كنيد و بزاريد روي تكرار و براش پخش كنيد.
    خلاصه بهتون بگم كه رمز و كليد و سر سخن گو شدن طوطي اين هست كه كلماتي رو با صداي بلند ..هميشه يك نفر با يك تون صدا.....براش تكرار كنند......خلاصه و چكيده حرف من اين هست:
    ((طوطي هر چيزي رو كه در منزل در طي روز زياد تكرار بشه بعد از مدتي اون رو تقليد ميكنه مثل صداي زنگ تلفن....مثل سوت آهنگيني كه شما براش مي زنيد....مثل ((سلام خوبي)) رو كه بارها براش تكرار ميكنيد.....مثل صداي آيفون در....مثل اسمش رو كه صدا مي كنيد ))
    يه بار من يك جوجه چشم طوسي درجه 1 چند سال پيش براي يكي از همكارام خريدم بعد از چند روز همكارم گفت اين ديگه چيه....اين كه همش جيغ ميزنه.....براش چند بار كلمه كاسكو رو تكرار كردم اما اون تقليد نكرد!!!!!!
    من اينجور موقعها دستام رو بالا مي كنم و نگاهي به آسمان مي اندازم و ميگم : خدايا يه عقلي به اين جوون بده و يه پولي هم به ما !

و یک سواله دیگه این که اگه سوت یاد بگیره اونو موقعه تکرار کلمات می زنه؟ مثلا سوت بزنه بگه سلام......باز یک سوت بزنه بگه آرام...
    ممنون از راهنمایی هاتون
    به همون ترتيبي كه شما براش تكرار مي كنيد به همون ترتيب هم تحويل شما ميده و براتون تكرار ميكنه اما يك نكته مهم بهتون بگم كه گاهي اوقات هم در هم و برهم كلمات رو ميگه نه با اون ترتيبي كه شما بهش ياد دادين اما اكثر مواقع ترتيبش رو حفظ مي كنه.

نمی شه که باید سوتش قشنگ باشه من یک سوت ساده می زدم برای آرام الان چند روزی هست یاد گرفته می زنه خیلی جالبه....ولی اگه همین سوت قشنگ باشه خیلی با جذبه تر می شه....

پس 1سوت........1کلمه..........1سوت ..........1کلمه ...... همن رو هی تکرار کنیم. ؟
    دقيقا...شما داري داستان رو مي فهمي.....در مورد كلماتي هم كه بهش ياد ميدي يادت باشه چيزي بهش ياد بده تا فردا كه تكرارش مي كنه براي شما خوشايند باشه.

منقار آرام کمی خش خشی شده چه کار باید بکنم؟
    چيزي نيست همه كاسكو ها منقارشون گاهي دو پله ميشه و گاهي انگار دو پوست شده....اون خطهاي سفيدي رو هم كه روي منقارش ميبينيد در واقع پودر تنش هست كه لاي شيارهاي روي منقارش رفته.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من هر موقع که میخوام سر کاسکومو بخارونم سرشو اینور و اونور میکنه و نمیزاره این کارو بکنم ولی دست به سرش میزنم وبالاخره دو.سه دفعه میخارونم اصلا غار نمیزنه به نظرتون هم این جوری ادامه بدم یا نه؟
    داستان از اين قرار:
    در ابتدا كه اصلا نميزاره دست به سرش بزنيد.....گازتون هم ميگيره.....يه مدتي كه گذشت گازت نميگيره ولي باز از انگشت شما كه قصد سرش رو كرده فرار ميكنه....باز يه مدت كه گذشت فرار نميكنه و ميزاره شما سرش رو بخارونيد...باز يه مدت كه گذشت زماني كه شما سرش رو مي خارونيد سرش رو پف ميده و چرت هم ميزنه درست مثل زماني كه كسي سر و گردن شما رو ماساژ ميده و شما لذت مي بريد و كمي خوابتون ميگيره....باز يه مدتي كه گذشت تا ميريد كنار قفس كلش رو مي چسبونه به قفس و پر هاي سرش رو پف ميده و به شما مي فهمونه كه خاروندن مي خواد كه در اين لحظه ديگه ميشه بگيد طوطي داره سر ميده....حالا شما ببين كجاي اين داستان هستي.....در ضمن عجله هم نكن .

نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    دوست عزيز براي همينه كه تاكيد مي كنند كه كاسكوي جوجه بخريد كه چشمش زرد و كرم نشده باشه....چرا شما اين رو نمي فروشيد و به جاي اون يك جوجه نمي خريد؟ چرا وقت و انرژي خودتون رو مصرف راهي مي كنيد كه به مقصد نميرسه؟

می ترسم .خیلی می ترسم
    اگه جوجه خریدم اونم مثل این ساکت باشه چی؟؟؟ اگه سوت نزنه؟؟؟ اگه بعد از 5 ماه هنوز کج خلقی کنه چی؟؟؟؟ من از صبح تا شب با این طوطی سرو کله زدم
    اگه عوضش کردم همین آش وهمین کاسه بود جواب رعیس رو چی بدم؟؟؟؟؟؟
    فقط توی اون سفر یه چند تا سوت زد ودیگر هیچ.....
    حرف هم نزد مهم نیست لا اقل مثل یه پرنده سر وصدا وشیطنت داشته باشه
    كاسكو اگر جوجه باشه و چشمش زرد نشده باشه.....عصبي و پر كن هم نباشه....مريض و چرتي هم نباشه....غذا خور باشه...بنده همينجا انگشت مي زنم و امضا مي كنم كه صد در صد رام ميشه و حرف هم ميزنه به شرطي كه شما اين تاپيك رو بخونيد و دستورات بچه هاي وارد رو اجرا كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    حدود دو ماه است که کف دریا خریدم (مارک دار) و به قفس وصل کردم ولی فقط دو سه هفته اول سراغش رفت و دیگه به آن محل نمی گذارد چکار کنم ؟
    شما هيچ كاري نكن عزيز هر وقت خودش لازم ديد مياد و ميخوره.....كف دريا كه مثل تخمه براش نيست كه هر روز بياد و يه مقداريش رو بخوره و تموم كنه و باز شما بخريد و براش بزاريد و باز بخوره.....گاهگاهي.....هفته اي ماهي شايد هم روزي يك نوكي بهش بزنه....اينه داستان خوردن كف دريا...من الان براي طوطيم 2.5 ماهه كه كف دريا گذاشتم اون هم طعم دار با طعم توت فرنگي مارك تريكس (آرش جان خدا بيامرزت يادت بخير از تو خريدم) شايد هفته اي يك نيم نوككي بهش بزنه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    يعني بايد چه شرايطي داشته باشه؟
    غار بزنه بهتره يا اينكه از قفس بالا بره؟
    من فكر كنم اگه سرجاش وايسته و غار بزنه خيلي بهتر باشه.نظر شما چيه؟
    نه دوست عزيز اينها معيار تفكيك كاسكوي خوب از بد نيستند....نه ساكت نشستن كاسكو....نه جيغ زدن كاسكو...نه از قفس بالا رفتن كاسكو .....گاهي بعضي از فروشنده ها ميگن كه هرچي كاسكو بيشتر جيغ بزنه در آينده بهتر صحبت ميكنه.....من اين رو قبول ندارم چون اولا خودم در گذشته يك كاسكوي دم قرمز داشتم كه زمان خريد كه وحشي بود از اونهايي نبود كه خيلي جيغ بزنه اما چنان به حرف افتاد و چنان شعر مي خوند كه هيچ كاسكوي جيغ جيغويي به پاش نمي رسيد ثانيا ممكنه يك كاسكو قبلا كمي رام شده باشه و ديگه از اون جيغهاي بلند نزنه اين دليل اين هست كه هوشش كمه؟ دوست عزيز من اين مطلب رو قبلا خيلي توضيح دادم چرا شما دوباره سوال مي كنيد؟ معلومه نوشته هاي قبل رو نمي خونيد....اين كاره خوبي نيست.

نقل قول نوشته اصلی توسط EMPEROR نمایش پست ها
    نظر بنده اینه که بهتره دستتونو آروم لمس کنه اما تو اون سن کمتر پرنده ای اینطور رفتار میکنه این رفتار بیشتر مربوط به طوطی های کم سن و سال تره که از انسان ها ترس کمتری دارند
    فقط دقت کن به در دیوار قفس نکوبه خودشو که نشون دهنده خاطرات بده
    با اون رنگ چشم دنبال طوطی خوب باش اولویت با شادابی پرنده سر حالی و فعالیت و شادابی پر ها و سر صورت تمیزه
    دقت کن
    آقا راهنمايي غلط نكنيد.....تمام كاسكو هاي وحشي كه تازه وارد ايران ميشن بسيار بسيار از انسان مي ترسند .....زماني كه جلوي قفسشون ميريد جيغ ميكشن و جلوتر كه ميريد ممكنه خودشون رو به در و ديوار قفس هم بكوبن و بال بال بزنند پس همشون به درد نخورن؟ نه عزيز جان ملاك خوب يا بد بودن كاسكو اين چيزهايي كه شما گفتين نيست بچه ها رو گمراه نكنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ميشه كنفو همين طور ساده به قفس آويزون كرد؟
    آخه طلا خيلي كنف دوست داره.
    خيلي ممنون
    با اينكه در قسمت ساخت اسباب بازي بهتون توضيح دادم باز اينجا هم ميگم كه كنف به تنهايي يك اسباب بازي نيست بلكه چيزي هست كه با اون و قطعات ديگه اسباب بازي مي سازند...كنف بلند و ريش ريش شده خشك و خالي ممكنه به پاي طوطي بپيچه و اذيتش كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط khashayar shah نمایش پست ها
    سلام
    من یه کاسکو 2 ساله حدود 1 ماهه که خریدم که به نظر خودم خیلی باهوشه .سوالی که داشتم اینه که من این کاسکو رو تو مغازه نگه داری میکنم و از صبح ساعت 10 صبح تا 9 شب مغازه هستم و تو 1 ماهه جمعه ها تنها تو مغازه مونده البته براش 1 چراغ کم نور و تهویه مطبوع رو فراهم میکنم. ولی 1 روزایی که 2 یا 3 روز تعطیلی پشت همه مجبورم ببرمش خونه تا خیلی تنها نمونه. بعضی از بچه ها میگفتن نباید جاش زیاد عوض شه ولی یه سری دیگه میگفتن عادتش بده با خودت ببریش ایور اونور بهتره . میخواستم ببینم نظر اساتید این فروم چیه. و کلا نظرتون راجع به این نحو نگهداری در مغتزه چیه. اینم بگم که خیلی سرحاله و سر و صدا زیاد میکنه و کاملا دستی و رام هست و رو دست میاد و سر میده و دو کلمه هم تو گلو صحبت میکنه
    با تشکر
    آقا نظر من رو اگر بخواهيد كاسكو رو هي جابجا كنيد خوب نيست...آب به آب ميشه ....خيلي ها اين كار رو مي كنند اما من مخالفم چون كاسكو رو عصبي ميكنه البته تنها گذاشتن اون هم بيش از يك روز براش خوب نيست..هرچي كاسكو رامتر و با انسان رفيقتر بشه بايد كمتر تنهاش گذاشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    واقعا چرا باید ما این موجودات را بخریم؟؟ همین ما هستیم که با خریدمون باعث تشویق این بیرحما میشیم من شخصا با خرید کاسکوی غیر قانونی و بدون شناسنامه موافق نیستم.
    جهت اطلاع شما بگم كه تمامي كاسكوهايي كه به ايران ميان بصورت قاچاق و غير قانوني از مرز پاكستان وارد ميشن و همشون هم شكار شده از قاره آفريقا هستند هيچكدومشون هم شناسنامه ندارن.....اونهايي كه ميگن كاسكومون شناسنامه داره در همين ايران شناسنامه گرفتن .....شما هر نوع طوطي كه الان داريد بياريد بنده خيلي راحت با 20-30 هزار تومن از اكثر دامپزشكهاي تهران ميتونم براش شناسنامه بگيرم.....به همين سادگي.
    اون طوطي هايي كه شناسنامه كشور مولد دارن و در همون كشور توليد شدن در پاهاشون بايد يك حلقه بدون چاك باشه كه از جوجگي توليد كنندش پاش كرده و روي اون حتما بايد مشخصات زير حك شده باشه:

1-تاريخ تولد
    2-نام شخص يا كمپاني توليد كنندش(به اين محلهاي توليد پرنده كه خودشون مولد دارن و جوجه كشي مي كنند ميگن farm يا همون مزرعه)
    3-جنسيت

اين حلقه ها به گونه اي هست كه نميشه اون رو از پاي طوطي خارج كرد .

توجه كنيد كه اين حلقه با اون حلقه هايي كه در دروازه قار(باغ پرنده هاي شوش) مي فروشند و روي اون فقط يك عدد حك شده از زمين تا آسمون فرق ميكنه.
    من خودم از اين حلقه هاي آلومنيومي در سايزهاي مختلف در منزل دارم و براي دل خودم هر وقت طوطي مي خرم اگر به پاش بخوره ، مي اندازم به پاش فقط براي قشنگي و يك نشون.
    پا كردن حلقه هم خيلي سخته و قلق خاصي داره (حلقه بدون چاك رو ميگم) .
    اگر دوست داشتين حلقه پاي طوطيتون كنيد حتما بايد حلقه آلومنيومي باشه چون هم سبكه و هم مواد سمي نداره در ضمن بهتره با تيغ اره يك چاك به حلقه بدين و بعد بازش كنيد و حتما با سمباده قسمتها و لبه هاي تيز رو نرم كنيد و بعد بندازيد به پاي طوطي و بعد با دست حلقه رو فشار بدين تا چاكش بسته بشه....مراقب باشيد تا به پاي طوطي فشار نياره.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    براي طوطي شناسنامه بگيريم خوبه؟
    من يه جارو ميدونم كه شناسنامه ميده.اصلا فايده داره؟
    شناسنامه گرفتن براي طوطي بيشترين فاييدش اين هست كه خود آدم يه جورايي خوشش مياد و باهاش حال ميكنه....زمان فروختن هم اگر به مغازه دار نفروشيد و به مصرف كننده بفروشيد شايد داشتن شناسنامه كمي بازارش رو گرمتر كنه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    شناسنامه گرفتن براي طوطي بيشترين فاييدش اين هست كه خود آدم يه جورايي خوشش مياد و باهاش حال ميكنه....زمان فروختن هم اگر به مغازه دار نفروشيد و به مصرف كننده بفروشيد شايد داشتن شناسنامه كمي بازارش رو گرمتر كنه.
    پس شما ميگيد اگه شناسنامه بگيريم همچين بي فايده هم نيست؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من الان 14 روز هست خاکستری پیشم هست.
    اما هنوز میرم پیش قفسش غر غر میکنه و سریع از قفس میره بالا و میچسبه به سقف قفس!!!
    با این همه محبتی که بهش میکنم اما هنوز یکم هم رام نشده!!
    تمیدونم چیکار کنم که بهم عادت کنه.
    در ضمن وقت بیرون اوردنش کی هست؟
    وچجوری این کارو کنم؟
    من قفس خاکستریم از این ها نیست که درش از بالا باز میشه
    اشکالی نداره یا برم از اون قفس ها واسش بگیرم؟
    منظورم مدل 1033 هست.
    ممنون
    دوست عزيز مشكل فقط يك چيز هست.....عجله شما.....شما انتظار داريد بعد از 14 روز كاسكوتون رامه رام بشه؟
    اگر شما روزها براش وقت بزاريد و باهاش كار كنيد حد اقل 3-4 ماهه ديگه اونطور كه شما دلتون مي خواد رام ميشه و باهاتون رفيق ميشه....شما صفحات قبل اين تاپيك رو نخوندين اگر بخونيد خيلي مسائل هست كه بايد ياد بگيريد....توصيه من به شما اين هست كه بشينيد سر فرصت از صفحه 1 اين تاپيك مطالعه كنيد.....جواب سوالاتتون رو بارها خودم قبلا به دوستان ديگه عرض كردم اجازه بدين كه ديگه تكرارش نكنم .

[quote=f&p77;4530]
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    شناسنامه در ایران تقریبا به هیچ دردی نمیخوره!!!!
    شما میری پول میدی و یه شناسنامه میدن دستت که نه سن دقیق پرندتون توش هست و نه واکسن به در بخوری بهش زدند!!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام
    اونجا هم تا همه واكسنا رو نزني شناسنامه نميده.ما يكي از دوستامون اين كارو كرد و طوطيش فرداي روزي كه آخرين واكسنو زد و شناسنامه گرفت اولين كلمشو گفت.
    دوست عزيز واكسن زدن يا نزدن هيچ ارتباطي به حرف زدن طوطي نداره .

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    سلام
    امکان داره جوجه چشم دودی یا چشم طوسی پر کنی داشته باشد من یه جوجه دیدم یه مقدار روی هر دو ران پراش کم بود مغازه داره میگفت چون پاهای اینها رو چسب میزند تا تکون نخرون تو راه ی مقدار پراش ریخته میشه یا جوجه میتونه پر کنی داشته باشه
    مغازه دار درست گفته .....معمولا بار كاسكو كه از مرز مياد چيزي در حدود 60-70 درصدشون پاهاشون پر هاش كم پشت و يا حتي حالت گر شدگي داره كه هيچ ارتباطي به پر كني نداره و به زودي پرهاش در مياد و صاف ميشه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    دوستان مسلما همتون صدای کاسکو رو توی طبیعت شنیدید همونی که شبیه صوت هست و 1 غار کوچیک هم میزنه!!
    اما خاکستری من اصلا از خودش هیچ صدایی در نمیاره و کلا خیلی ساکت هست!!
    فقط غرغر میکنه که اونم اگر کسی بره پیشش.
    مشکلی نداره؟
    و ایا در تابستان و یا زمستان لازم هست که خاکستری رو ببریم زیر نور مستقیم افتاب؟
    ایا لازم هست یا نه؟
    ممنون
    دوست عزيز يه چند هفته اي طول ميكشه تا كاسكوت به منزل عادت كنه و وقتي عادت كرد و استرس و ترسش كم شد و احساس امنيت كرد يواش يواش شروع ميكنه به صدا در آوردن.
    در مورد اينكه تابپ نور مستقيم آفتاب براي طوطي ها لازم هست يا نه بايد بگم كه بدن طوطي ها نياز فراوان به كلسيم دارن و آنچه كه باعث جذب كلسيم ميشه ويتامين d هست ......تابش نور مستقيم خورشيد به بدن انسان و تمامي حيوانات باعث ايجاد ويتامين d در بدن ميشه و ويتامين d هم باعث جذب كلسيم.....از طرفي اگر طوطي ها مخصوصا كاسكو بيش از 15 دقيقه زير نور مستقيم خورشيد تابستاني باشن گرمازده ميشن و حتي ممكنه بميرن(يك موردش رو خودم ديدم) من خودم وقتي طوطيم رو در تابستان حمام مي كنم بعد از حمام حدود 6-7 دقيقه ميزارمش جلوي نور مستقيم خورشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    بچه ها من کاسکومو فروختم.دلم براش تنگ شده ..................
    الان یه دم قرمز انتخاب کردم چشماش طوسی روشنه رفتم جلوش وایسادم اومد انگشتمو نوک زد رفت عقب قار کشید این خوبه ؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم مثل اون یکی نباشه قیمت 450 خوبهههههه؟؟؟؟
    لطفا کمک کنید .. Sos
    عزيز جان اينطوري كه نميشه كاسكو انتخاب كرد......خيلي آيتمها هست كه شما بايد بهش دقت كنيد و بعد كاسكو رو بخريد....به هنگام خريد كاسكو به نكات زير دقت كنيد:

1-روزنامه كف قفس رو ببينيد ....مدفوع بايد زياد آبكي و اسهالي نباشه.

2-وجود مدفوع سالم علامت غذا خور بودن طوطي هست.....طوطي كه مدفوع ميكنه يعني غذا خورده و اين خيلي خوبه.

3-اگر كف قفس پوست تخمه زياد و يا ذره هاي خرد شده بلال باشه باز نشونه خوبيه...اين طوطي به غذا خوردن افتاده و غذا خوره.

4-جناغ سينه طوطي رو نگاه كنيد كه تيغه نكرده باشه اگر تيغه كرده باشه يعني ضعيفه و به درد نمي خوره.

5-سينه و سر كتها(بالها) و پرهاي دم رو نگاه كنيد كه پر هاش كنده شده يا جويده شده نباشه چون نشونه پر كني هست....از خريدن كاسكويي كه نرمه پرهاي سفيد سينش زده بيرون به شدت دوري كنيد چون صد در صد پركنه.

6-افتادگي پلك و عفونت چشم نداشته باشه.

7-اطراف بينيش خيس نباشه كه نشونه سرماخوردگيه.

8-به مقعدش مدفوع نچسبيده باشه.

9-منقارش بد فرم و زيادي دراز نباشه.

10-تمامي هشت انگشت پاش با ناخونهاش سر جاش باشه.

11-اگر پرهاش ژوليده يا چيده بود اشكالي نداره چون تمامي كاسكوهايي كه بصورت قاچاق از مرز پاكستان وارد ايران ميشن پرهاشون خيلي صاف و يكدست نيست.....اما مراقب باشيد كه پر كن نباشه.

12-از قيافه كاسكو خوشتون بياد چون در آينده معشوقه شما خواهد بود و بايد بهش عشق بورزيد.....كاسكو ها قيافه هاشون و صورتشون كمي با هم فرق داره بايد اوني كه مي خريد به دلتون بشينه وگرنه براش وقت نمي زاريد.

13-وقتي شما نزديك ميشيد اگر حالت چرت داشت و چشمش رو باز نكرد مريضه نخريد.

14 كاسكو هاي پف كرده كه كف قفس چرت مي زنن مريض هستند نخريد.

15-مراقب باشيد بالهاش و پاهاش نشكسته باشن.

16-كاسكو هايي كه زياد كف قفس ميرن و اين پا و اون پا مي كنن و بريده بريده جيغ ميزنن استرسي هستند نخريد.(تجربه شخصي خود من)

17-ملاك هوش كاسكو قار كشيدن و جيغ زدنش نيست اشتباه نكنيد.

18-مراقب باشيد كه كاسكو نيوكاسل رد كرده نباشه....گاهي طوطي ها نيوكاسل ميگيرن و بعد خوب ميشن و نمي ميرن اما آثار فلجي در اونها مي مونه .

19-سعي كنيد بار جديد كاسكو كه مياد همون موقع خريد نكنيد يه چند روزي صبر كنيد تا تلفاتش و مرگ و ميرش رو رد كنه بعد بخريد...كاسكويي كه چند هفته در مغازه مونده بهتر از كاسكويي هست كه همون روز از مرز وارد شده چون كاسكوي تازه وارد احتمال داره بيمار باشه و يا غذا خور نشده باشه اما اوني كه در مغازه چند هفته بوده به شرطي كه ظاهرش نشونه بيماري نداشته باشه عاليه چون غذا خور شده و مرگ و ميرش رد شده بهتره.

20-اگر آدم عجولي هستيد ....صبر نداريد....حوصله مطالعه نداريد....تشنه ياد گيري نيستيد كاسكوي وحشي رام نشده نخريد...يك كاسكوي رام به حرف امده هي و حاظر بخريد.

21-از خريدن كاسكوي وحشي با رنگ چشم كرم و زرد به شدت دوري كنيد اما كاسكوي رام به حرف افتاده اشكالي نداره.

22-مارو هم دعا كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه کاسکو چشم سفید گرفتم که 20 کلمه صحبت میکنه(فعلا که ما 2کلمه رو شنیدیم) و رو دست میاد و کاملا رامه اما بعضی اوقات میخوام بیارم رو دستم گاز میگیره به نظر شما این طبیعی که هنوز به ما عادت نکرده این کارو میکنه؟
    علت نيومدنش روي دست شما 2 چيز هست:

1-مدتي طول ميكشه تا شا رو صاحب خودش بدونه پس صبر كنيد.

2-صاحب قبليش بهش آموزش نداده كه روي دست بياد بنابر اين شما بايد اين كاررو بكنيد....يادتون باشه طوطي هر چقدر هم كه رام باشه اگر آموزش روي دست آمدن نديده باشه محاله بياد روي دست شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    قيمتش زياده.اين طوطي بيشتر از 400تومن نميارزه.
    اميد وارم انتخاب اينبارتون هموني باشه كه ميخواهيد.
    دوست عزيز طوطي مثل طلا و نيست كه قيمتش همه جا يكسان باشه الان قيمت يك جوجه كاسكوي دم قرمز در تهران از 400 تا 500 هزار هست...آقا بستگي به رنگ چشمش...سلامتيش.....درشتيش.....ك يدگي گردنش.....صاف بودن پر هاش.....روشن بودن رنگش داره...خيلي آيتمها هست كه از 400 تا 500 هزار قيمت رو بالا پايين ميكنه.
    كاسكوي دم شكلاتي هم از 200 تا 300 هزار جوجه چشم دودي تا جوجه چشم طوسي هست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خاکستریم بردم دامپزشکی کامرانیه دکتر گفت هیچ مشکلی ندارد 2.3 روز دیگه بیارش واکسن بهش بزنم تزریقی گفتم سوزن بخوره پر کن میشه خندید گفت اون هایی که میگن این حرف ها بلد نیستن بزن میزن پرنده میکشن برای این میگن از روزی از اون جا اوردمش زیاد چرت میزنه پاش فکر میکنم درد میکنه شاید موقعه که می خواستن بگیردش زیاد خودش زد به این ور اون ور بعضی وقت ها چشم چپش می بندد...........ایا کاسکو سرش بکنه تو پرش مثلا روزی 10یا 15 دقیقه ایراد دارد.........ایا واکسن بزنم دکترش برهانی کیا
    خوب عزيزان در اين چند روزي كه من نبودم بحث واكسن و سوزن زدن يا نزدن انگار خيلي داغ بوده بد نيست 2 كلمه هم از مادر عروس بشنويد:

1-من بسيار بسيار بسيار دكتر برهاني كيا رو قبول دارم ....هر چيزي كه ايشون بگه بنده چشم بسته قبول مي كنم چون من دامپزشك نيستم و ايشون به غير از داشتن داكتري دامپزشكي از كلي***هاي تخصصي پرنده ها در چند كشور خارجي مدرك تخصصي تكميلي دارن....اما بهتون بگم كه دكترهاي ديگه رو قبول ندارم چون به چشمم ديدم كه حاليشون نيست....يكي از دامپزشكان خوب و با سواد آينده ما همين آقاي سرمدي خواهند شد ....دكتر جان بجنب واحد هارو زودتر پاس كن كه طوطي هاي بيمار تو صف هستند.

2-به قول بابك طوطي كه مريض ميشه و داروي خوراكي نميشه بهش داد يا نميزاره بريزي تو حلقش هيچ راهي نداره بجز تزريق...البته سوزن تزريق بايد مخصوص پرنده باشه و نحوه تزريق از ناحيه خاصي از سينه با زاويه خاصي كه به سوزن ميديم....به نظر من استادش فقط برهاني كيا هست و بس.

3-اگر طوطي شما در منزل هست و با هيچ پرنده ديگري در تماس نيست و نخواهد بود لازم نيست بهش واكسن نيوكاسل بزنيد....در مورد واكسن آنفلو آنزا بنده نظر خاصي ندارم .

4-با تمام اينها كار رو بايد سپرد به كاردان.....كاردان اين داستان هم برهاني كيا هست و دكترهايي كه مثل اون دوره هاي تكميلي پرنده رو در كشورهاي ديگه گذروندن و مدرك دارن...اين هم نظر ايلخاني....و السلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان محترم جوانه گندم ، جو و یا ماش که بصورت آماده در فروشگاهها موجود است خوبه یا نه ؟
    بله عزيز خوبه من خودم بارها و بارها اين كار رو كردم.....فقط مراقب باش بوي كپك و گنديدگي نده.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام دوستان
    ایا بلوک معدنی با سنگ مینرال فرق داره؟
    و ایا تاریخ مصرف داره؟!
    یعنی بعد از چند ماه که توی قفس نصب میشه باید عوض بشه؟
    چه مینرال و چه کف دریا

امروز خاکستری مو بردم حمام و زیر دوش غرغر میکرد اما معلوم بود خوشش میاد
    اگر اب روی سرش ریخته بشه و اب توی سوراخ بینیش بره اشکال داره؟؟!!
    احساس میکنم امروز اینجوری شد.
    اگه اب رفت توی بینیش چیکار کنم؟؟
    باتشکر.
    شما فقط يك چيز براش بزار اون هم كف دريا ....كف دريايي كه داخل جعبه هست و سيمي بهش هست كه توسط اون مي تونيد به قفس ببندينش.....مارهاي تريكس و ويتاكرافت در بازار هست كه هردوشون خوبه...يه وقت از اين آجرهاي مينرال يا بلوكهاي مينرال دست ساز كه براي كفتر ميزارن رو براش نخريد.
    اگر كمي آب بريزه آروم دور و بر بينيش اشكالي نداره اما اگر اب رو با فشار به سمت بينيش بگيريد ممكنه هنگام دم يا همون نفس كشيدن ، آب از مجاري بينيش وارد ريه بشه....شما الان كاري نمي توني بكني ...اگر خوب بود كه هيچ و اگر خداي نا كرده حالش بد شد بايد ببريش پيش برهاني كيا....اما من فكر نمي كنم طوريش باشه احتمالا يه ذره اب ريخته سمت بينيش و الان شما ترسيدي....هزار بار اين اتفاق براي من افتاده و هيچ مشكلي پيش نيامده.....در گوشتون بگم كه من هر وقت طوطيم رو مي برم حمام يه كمي آب هم ميريزم روي سرش كه بد بخت سرش هم تميز بشه و در اين موقع ممكنه مقدار خيلي كمي اب بره به سمت بينيش كه اصلا اشكالي نداره....اما نه اينكه يكدفعه يك لگن آب رو روي سرش خالي كنم.....خيلي خيلي آروم با اسپري و با دقت مي پاشم بيشتر پشت سرش.

نقل قول نوشته اصلی توسط chiko نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میشه بفرمایید این طناب هایی که آویزان کردی از درختچه ها از کجا میشه تهیه کرد
    ممنون
    اينها كنف هستند و شما مي تونيد از ابزار فروشيها بخريد.....كنف خالي براي طوطي جالب نيست و ممكنه بپيچه به پاش ...از كنف و طناب پنبه اي و قطعات چوب نجاري(نه چوب درخت) استفاده كنيد و براش اسباب بازي چوبي جهت جويدنش بسازيد.....به دليل اينكه ممكنه چوب درخت آلوده به انگل و سمغ سمي باشه نبايد ازش استفاده كرد....اسباب بازيهايي كه خارجي هستند و ميبينيد كه در اونها از چوب درخت حتي با پوستش استفاده شده هزار جور تميز و ضد عفونيش كردن عزيز.

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_wow نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید
    طوطی من چند پر قرمز رنگ در گردن و پشتش داره
    کاملا هم واضحه اینا طبیعی هستن؟
    بله طبيعي هست .....به اين نوع كاسكو ها اصطلا حا ميگن خال قرمز....گاهي از رنگ دم كاسكو تك و توك بين پر هاي كاسكو كه عامل ژنتيكي هم داره پخش ميشه ......اگر تعداد اين خالها زياد باشه قيمت كاسكو ميره بالا...من كاسكويي ديدم كه اينقدر از اين خالها داشت كل تنش قرمز بود.....اين كاسكو چند كلامي هم حرف ميزد و قيمتش 2.5 ميليون بود....در اينترنت سرچ كنيد كلي كاسكوي قرمز با نوك كرم رنگ ميبينيد....اين هم داستانش مثل لوتينو و آلبينو سدن طوطي هست.

صفحه 82 از 1238 نخستنخست ... 32636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798991001011321825821082 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)