کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    2 روز هست که طوطیم میاد رو پام و از اونجا غذاشو میگیره و تقریبا اکثر جاها میاد و ازم تخمه میگیره
    حالا برای رو دست اوردن خوبه از کجا شروع کنم؟چه جوری؟با توجه به اینکه اگه از دستم بترسه مثلا
    مستقیم و سریع ببرم طرفش اونم پرت میشه پایین اگر در قفس بسته باشه با عجله از رو دستم میپره و ....
    الان یه هفتس که رو دست اومدن رو باش تمرین نکردم و فقط با دست بش غذا دادم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    از چوب قفس استفاده کن من که نتیجه گرفتم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    من 20 روز پیش یک جوجه کاسکو چشم دودی خریدم اسمشو گزاشتم عسل . روزهای اول وقتی نزدیک قفس میشدم به گوشه قفس میرفت و قار میکشید تا 10روز فقط اب و غذاشو عوض میکردم بعد 10روز برق اتاق وخاموش کردم ودستمو داخل قفس کردم وسرشو خاروندم اونم شروع کرد به غار زدن وآروم آروم ساکت شد ولی باز هم غر غر میکرد فردا شب هم این کارو کردم وبه دخترم گفتم چراغ روشن کن عسل با روشن شدن چراغ غار های وحشتناکی میکشید واز داخل قفس به بیرون پرید و در داخل اتاق شروع کرد به قدم زدن من تا 5 دقیقه کار نداشتم بعد آروم چوب بالای قفس رو گرفتم و به پاهاش نزدک کردم و عسل هم اومد روی چوب بعد دو طرف چوبو گرفتم ودستمو به اون نزدیک کردم عسل آروم پاهاشو گزاشت رو دستم اصلا باورم نمیشد آخ نمیدونی چه حالی داد الان 28روز شد تو این مدت از دستم غذا میگیره وهر وقت دستمو جلوش میگیرم ومیگم عسل بیا بالا زود میاد رو دستم ولی سرشو هنوز با اختیار خودش نمیاره به خارونم ویه مشکل دیگه که دارم منقار اون که تو پست دکتر برهانی مطرح کردم منقار بالایی اون شکسته البته مشکل خوردن نداره وسروحالم هست من شبها اون 2ساعت میارم بیرون اشکالی نداره
    سلام دوست عزیز
    مبارکه ... امیدوارم شما و پرنده تون بتونید لحظه های شادی را در کنار هم داشته باشید
    دوست خوبم شما کمی عجله به خرج دادی معمولا بعد از ده الی 15 روز که طوطی به شرایطی خانه و محل جدید عادت کرد باید شروع کنید با دست بهش غذا بدهید آن هم از پشت میله ها ... کاری که شما کردی باعث وحشت کردنش شده درسته که طوطیتون کم سن و سال است ولی ا ین دلیل نمیشه که شما این قدر عجله به خرج بدهید این ماجرا می تونه تاثیر بدی روی طوطیتون بذاره مگرا ینکه شما جز اون دسته از آفرادی باشید که بخواهید برای رام کردن طوطی از زور استفاده کنید
    حالا که میگید بعد از 28 روز از دستتون غذا میگیره و از همه عجولانه تر اینکه روزی دو ساعت میاریدش بیرون معمولا طوطی را بعد از اینکه مراحل رام شدن اولیه طی کرد و بعد از کوتاه کردن پر ها ( دوماه الی سه ماه بعد ا ز ورود به منزل ) ا ز قفس میارند بیرون
    خب شما تمام کارهایی را که نباید میکردید را انجام دادید دیگه چیزی نمیشه گفت :smile (204): روشی که شما برای رام کردن طوطی تون در پیش گرفتید کمی عجولانه بوده به هر حال امیدوارم موفق باشید
    موردی را هم که درباره نوکش گفتید در بخش سوالات با دکتر برهانی کیا دیدم صبر کنید که ایشون به شما جواب بدهند :smile (204):
    سعی کنید از های غذایی که دوستان در بخش تغذیه طوطی خاکستری زحمت کشیدند و آماده کردند برای تغذیه طوطیتون استفاده کنید مشکل ترک خوردن منقار می تونه نشانه کمبود مواد معدنی باشه استفاده از مواد غذایی تازه کلسیم دار و به همراه مکمل های معدنی و ویتامینی می تونه در بهبود این حالت تاثیر به سزایی داشته باشه
    یه سر به بخش تغذیه بزنید می تونید یک غذایی خوب برای طوطی جوان تان پیدا کنید
    شاد باشید :smile (22):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    2 روز هست که طوطیم میاد رو پام و از اونجا غذاشو میگیره و تقریبا اکثر جاها میاد و ازم تخمه میگیره
    حالا برای رو دست اوردن خوبه از کجا شروع کنم؟چه جوری؟با توجه به اینکه اگه از دستم بترسه مثلا
    مستقیم و سریع ببرم طرفش اونم پرت میشه پایین اگر در قفس بسته باشه با عجله از رو دستم میپره و ....
    سلام
    شما در بخش آموزش ، تمرین روی دست آمدن را که آموزش داده شده به همراه عکس و کلیپ مطالعه کردید؟
    این هم لینکش یه نگاهی بندازید بهتون کمک می کنه :
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=5375

شرایط طوطی شما را به خاطر ندارم میشه بگید که چند وقت است طوطی را دارید و دیگه اینکه چند وقت است که با دست ازتون غذا میگیره ؟ و ..... چند وقت است که تمرین روی دست آمدن را باهاش تمرین می کنید ؟ آیا طوطی تون کاملا ترسش از شما ریخته یا هنوز کمی ازتون میترسه ؟
    تمرین روی دست آمدن را در صورتی می تونید انجام بدهید که طوطی تون اصلا از شما نترسه و به بیرون آمدن از قفس عادت کرده باشه ... آیا بالش را کوتاه کردید اگر کوتاه نکرده باشید هنگامی دستتون را می برید طرفش می پره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    سلام .دوست گلم یه صفحه قبل خوندی چی گفتم ؟
    این یه تیکه که قرمز کردم رو بیشتر توضیح بده .من متوجه نشدم چی گفتی .
    اگه بیاد رو دستت و سریع بپره اشکال نداره .فقط سریع بهش جایزه بده .گفتم قفسش رو دور کن ازش .بذار طوطیت رو همون میز که یه صفحه قبل گفتی بمونه بعد باهاش تمرین کن .
    ویرایش توسط sepideh : 17th December 2010 در ساعت 10:36 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان نیکی من دو سه هفته است ساکت ساکت شده ، غذایش خوبه ، اسهال نداره ، پف نمی کنه ، شکر خدا مریض هم نیست ولی هیچی نمی گه چیکار کنم ؟؟؟؟
    قبلا سق می زد ، سوت ، آهنگ ساعت و موبایل و سه کلمه هم می گفت ( باباجون ، شاپور ، بیا) ولی الان هیچی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام
    این یه تیکه از فیلم سیلور که میگه سلام سیلور بابا اگه خواستید دانلود کنید با فرمت 3gp منتظر نظرات دوستان هستم و راه کاری بگین کلمات رو زود تر بگه ممنون
    http://uploadtak.com/images/0000100.3gp

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    عسل من خیلی بی سر و صداست بیشتر به فکر خوردنه اشکالی نداره ؟
    ضمنا از کی آموزش سفایل پیوست 1310خن گفتنو شروع کنم ؟ آخه میگن چشم دودی بین 6 الی 8 ماهشونه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال پای کاسکوی من همیشه یخه یعنی هر وقت میاد روی پام سردی پاشو از روی شلوار حس میکنم میخواستم ببینم این مساله طبیعیه یا نه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال پای کاسکوی من همیشه یخه یعنی هر وقت میاد روی پام سردی پاشو از روی شلوار حس میکنم میخواستم ببینم این مساله طبیعیه یا نه؟
    سلام
    سوالتونو تو بخش سوالات از دكتر برهاني كيا بپرسيد.
    ولي طوطياي من هردوتاشون پاهاشون داغه.
    دماي خونتون چقدره؟دماي مناسب كاسكو 25درجه هست.يكم بالا و پايين اشكالي نداره.

صفحه 235 از 1238 نخستنخست ... 1351852162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532542853357351235 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)