کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    ممنون

از اینکه به سوالام جواب دادید باز هم ممنون

تو ظرف غذاش یکم تخم ریختم ولی* اصلا نخورد.شاید در حد ۳ تا دونه خودش برداشته و ۳ تا دونه هم از دستم گرفت.نخوردن غذا از ظرف رو چیکار کنم؟حتا آب هم نمی*خوره؟

تو دستم هر چی* بذارم همون دفعه اول بر میدار ولی* بعدش سریع فرار می*کنه

امروز در قفس رو باز گذشتم و اومد رو قفس نشست بهش ۱/۴ سیب دادم با پست خورد ولی* بعدش دیدم که مدفش آبکی* شده؟حالا باید چیکار کنم؟

اسباب بزیش رو هم از بیرون آماده گرفتم.بهم گفتش که اینا هر رنگش یه نوع ویتامین هست. حالا باز لازمه که بشورمش؟وقتی* که شستم بذارم خشک بشه یا همون*جوری خیس بذارم تو قفس؟فلان لازم هست اسباب بعضی* رو بذارم؟

لازم هستش که ببرمش همام؟تمیز بشه؟
    سلام دوست عزیزم

به پارسی پت خوش آمدید

پیشنهاد میکنم صفحات قبلی این تاپیک رو دقیق مطالعه کنید
    شما نباید کاسکوتون رو فعلا تحت هیچ عنوانی از قفس خارج کنید(به خاطر خودش)
    باید از هر گونه عاملی که باعث تحمیل استرس و اضطراب به پرنده میشه خود داری کنید
    2 هفته اول فقط براش آب و غذا بزارید و تمام...

هر شل شدن مدفوعی اسهال و بیماری قلمداد نمیشه.عکسی از وضعیت مدفوعش در اینجا بزارید.عکس باید واضح و از فاصله نزدیک باشه.برای آپلود عکس از آپلود سنتر خود فروم استفاده کنید :
    آپلود سنتر اختصاصی مجموعه سایت های پارسی پت

شبا تا صبح برای طوطی یک شب خواب ملایم روشن کنید و ظرف تخمش پر باشه...اگر به دلیل خجالتی بودن و استرس غذا نخوره شب به دلیل تنها بودن حتما غذا خواهد خورد
    جاش رو حتما گرم نگه دارید و به هیچ وجهی پنجره ای رو در کنارش و یا نزدیکش باز نکیند.الان فصل بدیه و هوا حساب و کتاب نداره

طوطی شما فعلا نیازی به اسباب بازی نداره

موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    ممنون از این سایت خوبتون

چند تا سوال دیگه

۱-فلان غذا بهش چی* بدم؟

۲-لازم هستش که به همام ببرمش؟

۳-اشکال نداره که هی* جاش عوض می*شه؟(مثلا شب*ها تو اتاق هستش و صبح*ها میارمش تو پذیرایی پیش خودمون)

۴-تو قفسش چند تا چوب بذارم؟الان یه دونه چوب داره که پائین هستش ولی* احساس می*کنم وقتی می*خواد از قفس بالا بره سختش هستش و نمیتونه رو سقف قفس بره.بهتر نیست ۲ تا چوب براش بذارم یکی* بالا و یکی* پائین؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون از این سایت خوبتون

چند تا سوال دیگه

۱-فلان غذا بهش چی* بدم؟

۲-لازم هستش که به همام ببرمش؟

۳-اشکال نداره که هی* جاش عوض می*شه؟(مثلا شب*ها تو اتاق هستش و صبح*ها میارمش تو پذیرایی پیش خودمون)

۴-تو قفسش چند تا چوب بذارم؟الان یه دونه چوب داره که پائین هستش ولی* احساس می*کنم وقتی می*خواد از قفس بالا بره سختش هستش و نمیتونه رو سقف قفس بره.بهتر نیست ۲ تا چوب براش بذارم یکی* بالا و یکی* پائین؟
    سلام .

1. فعلا همون تخمه. اگه 3 تا ظرف دارید می تونید براش میوه هم بذارید . مثل سیب . بعد ها باید تخمه رو از غذاییش حذف کنی .

2. نه هنوز زوده

3. اشکال داره . نباید اینقدر جاشو تغییر بدید . چون استرس بهش وارد میشه . یه جا رو انتخاب کنید که رفت و آمد هاتون رو ببینه ولی طوری نباشه که استرس بهش وارد شه.

4. یه دونه کافیه فعلا. طوطی بلده چجوری از قفس بالا بره . سختش نیست چرا باید بره روی سقف وقتی شما در بالای قفس رو هنوز نباید باز کنید ؟؟

فعلا به این جزئیات توجه نکنید. سعی کنبد استرسش رو کم کنید با کارهایی که آقای آزیده گفتن .

این تاپیک رو هم حتما بخونید لطفا

هنگامی که طوطی را به خانه می آوریم چگونه با او رفتار کنیم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    ممنون سپیده خانوم که جواب ددیید

شب*ها چون ما دییر می*خوابیم می*ذارمش تو اتاق ولی* صبح*ها چون می*خوام که رفت و آمد رو ببین میارمش تو پزیرییی.یه سوال.شب ساعت چند باید بخوابه؟

بلده از قفس بالا بره.من هم داره بالای قفس رو باز نکردم.ولی* دوست داره که دور بزنه.یعنی* از بغل قفس بره بالا بعدش بره رو سقف و بعدش دوباره بید پائین.چند بر که نگاه کردم دیدم نمیتونه پاشو ببره از سقف آویزون بشه.تلاش می*کنه ولی* نمیتونه.واسه این گفتم ۲ تا چوب چون از جائی* که گرفتم خودش ۲ تا چوب گذشته بود

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون سپیده خانوم که جواب ددیید

شب*ها چون ما دییر می*خوابیم می*ذارمش تو اتاق ولی* صبح*ها چون می*خوام که رفت و آمد رو ببین میارمش تو پزیرییی.یه سوال.شب ساعت چند باید بخوابه؟

بلده از قفس بالا بره.من هم داره بالای قفس رو باز نکردم.ولی* دوست داره که دور بزنه.یعنی* از بغل قفس بره بالا بعدش بره رو سقف و بعدش دوباره بید پائین.چند بر که نگاه کردم دیدم نمیتونه پاشو ببره از سقف آویزون بشه.تلاش می*کنه ولی* نمیتونه.واسه این گفتم ۲ تا چوب چون از جائی* که گرفتم خودش ۲ تا چوب گذشته بود
    شبا می تونید از کاور استفاده کنید تا بتونه وقتی شما بیدارید بخوابه .

مگه پاش مشکل داره ؟؟ دو تا انگشت به سمت جلو باید باشه . 2 تا انگشت به سمت عقب . اینجوری نیست ؟؟

الان بر ای گذاشتن چوب نشیمن جدید زوده . حتی اگه نمی تونه بره بالا .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    ببینید دوست من

شما باید وقتتان را برای تربیت طوطی تقسیم کنید بصورتیکه بتونه تشخیص بده الان زمان بازی هست یا یاد گیری کلام . خوب شما وقتی با ان بازی میکنید ان هم به شما جواب مثبت میده و بازی میکنه این درست ترین رفلکس هست . اما در زمان یاد گیری کلام بازی باید تعطیل بشه و با استفاده از جایزه ان را به یاد گیری تشویق کنید . هر طوطی در طول شبانه روز ساعت یاد گیری دارد و شما باید آن زمان را پیدا کنید .
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    منظورتون از ساعت یادگیری اینه که با توجه به حالت مردمک چشماش و یا حالت توجهی که با جلو کشیدن گردنش نشون میده این ساعت رو پیدا کنم ؟ یا اینکه در طول شبانه روز یه ساعتهای مخصوصی بهتره؟
    ببخشید یه سئوال دیگه هم داشتم : آیا جوانه ماش باعث هیجان و سروصدای بیشتر کاسکوها میشه ؟ من دو سه روزه براش میزارم خیلی هم دوست داره و بیشترش روهم میخوره ولی دو سه روزه که خونه رو گذاشته رو سرش ؟
    باز هم از راهنمایی و توجهتون واقعا تشکر میکنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    نه پاهاش مشکل نداره.همین*جوری که میگید هستش ولی* نمیدونم سعی* می*کنه که سقف رو بگیر ولی* احساس می*کنم که یه لحظه میترسه یا نمیدونم چی* می*شه ولش می*کنه.دوباره سعی* می*کنه ولی* میبینه نمیرسه دوباره بر میگرد.فعلا چوب جدید رو نمیزارم

جاشو فعلا گذشتم تو یه اتاق که صدا زیاد نیستش ولی* مارو میبینه که هی* میریم و میایم

۱-در مورد کاور هم می*خواستم سوال کنم که مشکلی* نداره شب*ها بندازم و صبح*ها بردارم؟خفه نشه یه موقع :د

۲-به کاور عادت نمی*کنه؟منظورم اینه که بدن اگه کاور نندازم نمی*خوابه؟

۳-تو اون تاپیک که معرفی* کرده بودید گفت بود قبل از انداختن کاور بهش بگید شب بخیر و صبح که بر میدارید بهش بگید صبح بخیر که عادت می*کنه هر موقع اینرو گفتیم مثلا میدون موقع خواب هستش یا موقع بیدار شدن.می*خواستم بدونم تاثیر داره؟

ببخشید که اینقدر سوال می*کنم.اصلا تو این کار وارد نیستم.تاپیک هم زیاد خوندم ولی* باز واسه اینکه خیالم راحت بشه می*پرسم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه پاهاش مشکل نداره.همین*جوری که میگید هستش ولی* نمیدونم سعی* می*کنه که سقف رو بگیر ولی* احساس می*کنم که یه لحظه میترسه یا نمیدونم چی* می*شه ولش می*کنه.دوباره سعی* می*کنه ولی* میبینه نمیرسه دوباره بر میگرد.فعلا چوب جدید رو نمیزارم

جاشو فعلا گذشتم تو یه اتاق که صدا زیاد نیستش ولی* مارو میبینه که هی* میریم و میایم

۱-در مورد کاور هم می*خواستم سوال کنم که مشکلی* نداره شب*ها بندازم و صبح*ها بردارم؟خفه نشه یه موقع :د

۲-به کاور عادت نمی*کنه؟منظورم اینه که بدن اگه کاور نندازم نمی*خوابه؟

۳-تو اون تاپیک که معرفی* کرده بودید گفت بود قبل از انداختن کاور بهش بگید شب بخیر و صبح که بر میدارید بهش بگید صبح بخیر که عادت می*کنه هر موقع اینرو گفتیم مثلا میدون موقع خواب هستش یا موقع بیدار شدن.می*خواستم بدونم تاثیر داره؟

ببخشید که اینقدر سوال می*کنم.اصلا تو این کار وارد نیستم.تاپیک هم زیاد خوندم ولی* باز واسه اینکه خیالم راحت بشه می*پرسم
    خب پس مشکلی نیست .

فقط باید شبا کاور بذارید . 3 طرف قفس رو با کاور بپوشونید . پشت قفس رو که رو به دیواره باز بذارید . خفه نمیشه .

بله عادت می کنه . باید عادت کنه . اگه از کاور استفاده می کنید باید تا آخر استفاده کنید . این تاپیک رو بخونید :

پوشاندن قفس طوطی با کاور

بله تاثیر داره . ولی الان چون تازه وارده زیاد گیر این مسایل که بهش بگید شب بخیر یا بای بای و اینا نباشید . تاثیر داره و بعدها طوطی یاد می گیره وقتی میره تو قفس این کلمات رو بگه .

قبل از انجام هر کاری بهتره سوال کنید .هر سوالی داشتید بپرسید خوشحال میشیم کمک کنیم .
    ویرایش توسط sepideh : 6th April 2012 در ساعت 10:35 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    ممنون از لطفتون سپیده خانوم

چند تا سوال دیگه هم دارم

۱-کلا سعی* می*کنم که جای گرمی* نگهش دارم.مخصوصاّ شب*ها براش بخاری روشن می*کنم و دمای اتاق رو گرم نگاه میدارم.می*خواستم بدونم کارم درسته یا نه؟

۲-غذا بهش چی* بدم؟همون تخم براش کفییی هستش یه چیز دیگه هم باید بهش بدم؟

۳-چوبش باید دقیقا کجا باشه؟چوبش الان وسعت هستش.و یکم سختشش هست می*خواد غذا بخور.لازم هستش که بیارمش جلوو؟یه ذره بیرم جلو؟

۴-نوکش یه رگه*های ترک توش هست.این آدی هستش؟چون تا بحال طوطی نداشتم دارم می*پرسم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از لطفتون سپیده خانوم

چند تا سوال دیگه هم دارم

۱-کلا سعی* می*کنم که جای گرمی* نگهش دارم.مخصوصاّ شب*ها براش بخاری روشن می*کنم و دمای اتاق رو گرم نگاه میدارم.می*خواستم بدونم کارم درسته یا نه؟

۲-غذا بهش چی* بدم؟همون تخم براش کفییی هستش یه چیز دیگه هم باید بهش بدم؟

۳-چوبش باید دقیقا کجا باشه؟چوبش الان وسعت هستش.و یکم سختشش هست می*خواد غذا بخور.لازم هستش که بیارمش جلوو؟یه ذره بیرم جلو؟

۴-نوکش یه رگه*های ترک توش هست.این آدی هستش؟چون تا بحال طوطی نداشتم دارم می*پرسم
    دمای اتاق نمیخواد خیلی خیلی هم گرم باشه...اونقدری که شما با آستین کوتاه اصلا احساس خنکی نکنید کافیه.مهم اینه که هی نوسان نباشه تو دما
    تخمه فعلا که جوجست زیاد بزارید جلوش و در کنارش از انواع میوه ها و سبزیجات و جوانه حبوبات استفاده کنید.شکلات و الکل و آووکادو براش کشندست
    محل چوبش خوبه ولی اگر دوست دارید میتونید یه کم بیارید جلو تر
    خیر ایراد نمیشه بهش گفت ولی بهش کلسیم برسونید(کلسیم مایع یا پودری ورسل لاگا یا تابرنیل بخرید)

موفق باشید

صفحه 485 از 1238 نخستنخست ... 385435466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504535585985 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)