مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سپیده جان متشکر باید بگم از اونجایی که عسل هنوز هم کمی وحشی تشریف داره نمی تونم زیاد از نزدیک باهاش تمرین کنم باید فاصلم رو حداقل تا 2 متر نگه دارم که فکر میکنم به من کم توجه بکنه ولی در روز که مشغول کارهای خودم هستم صداش میکنم و باهاش حرف میزنم ولی صدای خودم رو براش ضبط کردم مواقعی که خونه نیستم عسل تنهاست یا حتی بعد از ظهر ها که خودم استراحت میکنم براش میزارم بیشتر وقتهایی که تنهاست میزارم که چون خونه آرومه و کاری نداره بکنه تمرکز کنه و گوش بده ولی یه چیزی هم هست با سوت گفتنش اونقدر واضح هستش که اگه پیش کسی که تا حالا اون رو ندیده بگه کاملا متوجه میشه که چی گفته البته عسل رو داره سعی میکنه که بدون سوت ادا کنه به همین خاطر باید دقت کرد تا متوجه شد
    یه مطلب دیگه 3 روزی هستش که قفسش رو از روی میز گذاشتم روی زمین خیلی خوب با موضوع برخورد کرد میترسیدم دوباره پرهاش رو بجوه که خدا رو شکر این کار رو نکرد ولی کمی آرومتر و ساکت تر شده سر و صداش نسبت به قبل کمتر شده که امید وارم به همون حالت قبلی برگرده البته این رو هم بگم که فقط میز رو برداشتم جای قفس رو عوض نکردم
    aminvictor از شما هم متشکرم
    سلام .هنوز هم وحشیه ؟؟ یعنی اگه نزدیک تر بشی چه واکنشی نشون می ده ؟؟؟ با دست بهش غذا می دی ؟؟ از قفس بیرون میاریش ؟؟؟ یکم از رابطه ی الانت با عسل بگو .تا چه حد رام شده ؟؟

نه دور بودن شما از طوطی خیلی تاثیر نداره .صداتون رو میشنوه و توجه می کنه حتما .ولی یکم تعجب کردم که هنوز دور میمونی ازش . خب پس خیلی خوبه که اینجوری کار می کنی باهاش مطمئن باش بزودی صداش تغییر می کنه و از حالت سوتی خارج میشه .این اولین مرحله گفتن یه کلمست . بعد سعی می کنه صدای شما رو تقلید کنه و بعد از اون کلمات رو ناواضح میگه و بعدش کامل . حداقل سعی کن در روز 5 ، 6 بار جلوی قفس بشینی ( تو فاصله دو متری که خودت می گی ) و 40 50 بار کلمه رو تکرار کنی .این تاثیرش خیلی بیشتره . واسه کلمات اول بیشتر وقت بذار . چون واسه کلمات بعدی اینقدر تمرین نیازی نیست .:smile (98):

به نظر من کار بسیار اشتباهی کردی چون قبلا پرجوی هم داشته .برخورد الانش هم مهم نیست .تاثیر خوبی روی طوطی نمی ذاره این کار. میشه دلیلش رو بگی چرا قفسش رو زمین گذاشتی؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .هنوز هم وحشیه ؟؟ یعنی اگه نزدیک تر بشی چه واکنشی نشون می ده ؟؟؟ با دست بهش غذا می دی ؟؟ از قفس بیرون میاریش ؟؟؟ یکم از رابطه ی الانت با عسل بگو .تا چه حد رام شده ؟؟

نه دور بودن شما از طوطی خیلی تاثیر نداره .صداتون رو میشنوه و توجه می کنه حتما .ولی یکم تعجب کردم که هنوز دور میمونی ازش . خب پس خیلی خوبه که اینجوری کار می کنی باهاش مطمئن باش بزودی صداش تغییر می کنه و از حالت سوتی خارج میشه .این اولین مرحله گفتن یه کلمست . بعد سعی می کنه صدای شما رو تقلید کنه و بعد از اون کلمات رو ناواضح میگه و بعدش کامل . حداقل سعی کن در روز 5 ، 6 بار جلوی قفس بشینی ( تو فاصله دو متری که خودت می گی ) و 40 50 بار کلمه رو تکرار کنی .این تاثیرش خیلی بیشتره . واسه کلمات اول بیشتر وقت بذار . چون واسه کلمات بعدی اینقدر تمرین نیازی نیست .:smile (98):

به نظر من کار بسیار اشتباهی کردی چون قبلا پرجوی هم داشته .برخورد الانش هم مهم نیست .تاثیر خوبی روی طوطی نمی ذاره این کار. میشه دلیلش رو بگی چرا قفسش رو زمین گذاشتی؟؟؟

وحشی به اون شکل اول نه ولی بعضی روزها که میرم نزدیک قفسش قر قر میکنه ولی همسرم اگه حتی تصادفی کنارش بایسته شدیدا قار میزنه از قفس بیرون میارمش هفته ای 1 بار با دست بهش غدا میدم گذاشتمش زمین دیگه وقتی از کنارش رد میشیم قار نمیزنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    5064
    سلام خسته نباشید
    آیا کاسکوها حافظه خوبی دارن؟و در صورت طرد شده و سپرده شدن به کس دیگه ناراحت می شن یا نه براشون مهم نیست و زود عادت می کنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو کونگو،سنجای،آکواریوم
    شماره عضویت
    4958
    نقل قول نوشته اصلی توسط tala نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    آیا کاسکوها حافظه خوبی دارن؟و در صورت طرد شده و سپرده شدن به کس دیگه ناراحت می شن یا نه براشون مهم نیست و زود عادت می کنن
    کاسکو ها بین طوطی ها دارای بیشترین هوش و استعداد هستند اما واگزاری طوطی با بی احتیاطی باعث بیماری های روحی و افسردگی و در حالت حاد به پرکنی می انجامد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط tala نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    سلام
    ورودتون رو تبریک میگم
    بستگی داره که به صاحب قبلیش چقدر وابستگی پیدا کرده باشه و اگر وابستگی زیاد باشه بله سخت هست ولی یواش یواش عادت میکنه به محیط جدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    بچه ها 1 سوال داشتم این داود ما وقتی از قفس درش میارم و باهاش بازی میکنم از خوشحالی انگشتامو گاز میگره نه از روی وحشی بازی ولی گازش محکم هست طوری که امروز از انگشتم خون اومد راهی هست که گاز نگیره و بشه جلو این کارشو بگیرم ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو کونگو،سنجای،آکواریوم
    شماره عضویت
    4958
    سلامد
    دادزدن باعث می شه که کاسکو بیشتر اینکار رو بکنه و فکر کنه که این یه بازیه.
    سعی کن وقتی این کارو می کنه بلافاصله بکنیش توی قفس و روی قفسو با یه پارچه کامل بپوشونی چند بار که این کارو بکنی از سرش می افته.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط artemis نمایش پست ها
    سلامد
    دادزدن باعث می شه که کاسکو بیشتر اینکار رو بکنه و فکر کنه که این یه بازیه.
    سعی کن وقتی این کارو می کنه بلافاصله بکنیش توی قفس و روی قفسو با یه پارچه کامل بپوشونی چند بار که این کارو بکنی از سرش می افته.
    ممنون از پاسختون ولی مطمئا هستی که این کار جواب میده شما تا حالا امتحان کردی این حیونکی از روی بازی این کارو میکنه ها

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    غذاشم سلام
    1 چیز دیگه که از داود دیدم اینه که وقتی میخاد دستشویی کنه به سختی هست و 1 جیغ هم میکشه اگر میشه کمک کنین که مشکلش سریع بر طرف بشه غذاشم کم شده
    ممنون از پاسخی که دادین
    از صبح غذا نخورده ولی کاملا سر حال هست ولی 2 الی 3 روز میشه که یک صدای عجیب در میاره مثل مرغ از قفسم که میاد بیرون بازم همون صدا رو میده و منو که میبینه بیشتر میشه و اینم بگم که فضلش خیلی کوچیک شده و کم اگر میشه راههنمایی کنین اگر لازمه تا همین حالا ببرم دکتر میدونم اگر بردم دکتر میگه بیا واکسنشم بزنم اگر گفت بدم بزنه؟
    سلام.فضله طوطی از 3 بخش تشکیل شده که بعضی وقتا بودن میوه ها و سبزیجات تو غذای روزانه طوطی باعث میشه فضله آبکی یا با ادرار زیاد باشه .آبی هم که طوطی در طول روز می خوره حتما دفع میشه پس نمیشه فضله در کل یک روز کلا بدون ادرار باشه .اگه تو غذای طوطی غذاهای آبدار مثل میوه و سبزیجات نباشه و یا فقط تخمه می خوره مدفوعش ادرار کمتری داره و حتی تو چند نوبت فضلش خشک به نظر می رسه ولی آبی که در طول روز می خوره رو هم دفع می کنه . پس نمیشه تو یه روز هیچ ادراری دفع نشه مگه اینکه اصلا آب نخوره که اینم نمیشه. ولی این موضوع رو اصلا نباید بهش بی توجه باشی چون کم شدن شدن ادرار یا قطع شدنش ممکنه به خاطر از دست دادن آب بدن باشه که این باعث مرگ طوطی میشه پس حتما مطمئن شو از این موضوع و کاری که باید بکنی اینه که یک روز کامل فضله طوطیت رو چک کنی و حتما درباره این موضوع با دکتر مشورت کن .چون طوطیت سن کمی داره و باید خیلی مراقبش باشی و تغییرات غذایی و تغییرات فضله طوطیت رو همیشه بهش توجه کن .

دوم :همونطور که شهروز گفت طوطی ها معمولا موقع دفع یه صدای ریزی از خودشون در میارن که طبیعیه ولی باز خودتی که داری طوطیت و حالت هاشو می بینی اگه میگی با زور دفع می کنه و صداش و هم حالتش موقع دفع عادی به نظر نمیرسه ، حتما با دکتر دربارش صحبت کن .یکی از طوطی های من وقتی یه ماهش بود و سرلاک می خورد ، احساس کردم نمی تونه دستشویی کنه و تو هربار دفع زور میزد و صداش بلندتر از حالت طبیعی بود . همون روزی که متوجه این موضوع شدم به دوست داداشم گفتم و طوطیمو دادم بهش .چون دامپزشکی هم خونده بهتر می دونست باید چی کار کنه . بعد چند روز حالش بهتر شد و دیگه موقع دفع صداش بلند نبود و تا اون حد زور نمی زد . حالا شما اگه باز مطمئنی که زور می زنه و طبیعی نیست اول باید با دکتر صحبت کنی و بعد دقت کن ببین در طول روز چند نوبت آب می خوره .اصلا از ظرفی که براش آب ریختی آب می خوره ؟؟

سوم: حجم فضله که بستگی داره به اینکه طوطی هر نوبت دفع رو تو چه فاصله زمانی انجام میده .بعضی از طوطی ها تو فاصله کمی دستشویی می کنن که حجم فضله کمه معمولا ،ولی اونایی که تو فاصله های طولانی تر دستشویی می کنن حجمش بیشتره این بستگی به خود طوطی داره .یکی دیگه از عواملی که رو حجم فضله تاثیر میذاره مقدار غذاییه که می خوره .که شما گفتی از صبح تا فکر کنم نزدیکای 7 8 بود هیچی نخورده بود پس کم بودن حجمش عادیه .

کل این حرفا نظرات منه و شاید هیچکدوم شرایطی نباشه که طوطی شما داره به خاطر همین قبل اینکه جواب بدم پرسیدم در طول روز چی می خوره یا بهتر بگم غذای روزانش از چه غذاهایی تشکیل شده که شما توضیحی ندادی. شاید الان هم که این جوابو دادم دیگه مشکلی نداره .معمولا روزای اول به طوطی نباید سخت گرفت تو دادن غذا. چون روزای اول ترسش از محیط و آدمای دور و برش ممکنه رو غذا خوردن و دستشویی کردنش تاثیر بذاره . با توجه به عکسایی که تو تاپیکش گذاشتی انگار که خیلی زود داره عادت می کنه ولی شما عجله نکن و بذار کم کم خودش به محیط اعتماد کنه .
    و بازم می گم هر نوع تغییرغذایی دیدی ( کم شدن اشتها یا کلا نخوردن غذا ) و هر نوع تغییری تو فضله طوطی دیدی حتما حتما با دکتر مشورت کن .نگرانت نمی کنم ولی شما باید بیشتر به تغییرات توجه کنی .

سلام
    بچه ها 1 سوال داشتم این داود ما وقتی از قفس درش میارم و باهاش بازی میکنم از خوشحالی انگشتامو گاز میگره نه از روی وحشی بازی ولی گازش محکم هست طوری که امروز از انگشتم خون اومد راهی هست که گاز نگیره و بشه جلو این کارشو بگیرم ؟
    سلام . این گاز از خوشحالی نیست .از روی عصبانیت هم نیست .از کنجکاویه . طوطی ها دوست دارن با منقارشون همه چی رو کشف کنن .واسه همین از روی کنجکاوی اشیا یا هرچیزی که به نظرشون جالب باشه گاز می گیرن .برای اینکه میزان سختیشو بسنجن تا جایی که می تونن محکم گاز می گیرن . کاری که شما باید بکنی اینه که این عادت رو درش بوجود نیاری چون بچست و رفتارهاش داره شکل می گیره . نباید دستت رو در اختیارش بذاری . می تونی برای اینکه این نیازش برای کنجکاوی تامین بشه اسباب بازی در اختیارش بذاری . با دستت می تونی باهاش بازی کنی ولی هیچوقت دستت رو جوری جلوی منقارش نگه ندار که بخواد گاز بگیره . اینو حتما گوش کن اگه دوست نداری وقتی بزرگتر میشه گاز بگیره .اگه یه بار هم اتفاقی فرصتی براش پیش اومد که گازت بگیره واکنشی نشون نده . حتی اگه خیلی دردت گرفت اصلا نه قیافت تغییر کنه نه صدایی مثل آخ یا وای ازت شنیده بشه .اینا همه به نظرش جالبه و ممکنه باعث بشه این رفتارو تقویت کنه . فقط خیلی خونسرد دستت رو از منقارش جدا کن.

یه چیزه دیگه اینکه مراقبش باش .هر وسیله ای رو نزدیکش نذار . اگه بیرون میاد حواست باشه کاملا که سمت اشیایی که براش خطر داره نره .:smile (248):
    مثلا یه نمونه از چیزایی که جوجه ها یاد می گیرن زمانی که خیلی کوچیکن و نمی تونن روی چوب بمونن اینه که دنباله چیزایی که زیادی نظرشون رو جلب می کنه می رن .مثلا انگشت پا .اگه این رفتار رو نشه کنترل کرد وقتی بزرگ میشن خیلی سخت میشه ترکشون داد .الان طوطی خودم اینجوریه :71:. البته طوطی شما اونقدر کوچیک نیست ولی هنوز رفتارش کامل شکل نگرفته .پس بهتره دقت کنی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    سلام
    ممنون از پاسختون ولی مطمئا هستی که این کار جواب میده شما تا حالا امتحان کردی این حیونکی از روی بازی این کارو میکنه ها
    دوست من بهترین کاری که به نظر من شما میتونی بکنی اینه که هیچ کاری نکنی! منظورم اینه که اگر اون گاز بگیره و شما مثلا دستتو بکشی یا چیزی بگی،ممکنه با اون حرق یا با اون دست کشیدن شرطی شه و باز هم این کار رو بکنه
    خاکسنری باید بفهمه که اجازه ی هر کاری رو نداره و حق نداره هر کاری دلش میخواد بکنه،بهترین کار هایی که شما میتونی بکنی اینه که :
    -به هیچ عنوان دستتو نکشی از جلوش تا احساس فدرت نکنه،حتی اگه این گاز باعث بشه از دست شما خون بیاد ( آدم وقتی خربزه میخوره،بعدش میلرزه دیگه مگه نه ؟ )
    -قسمتی از انگشتتو بهش بدی که اگه گار بگیره درد نداشته باشه،اگه مثلا نوک انگشتتو ببری سمتش،مطمئنا اگه دور ناخن رو گاز بگیره دردش بالاس وخون هم میاد،باید اولا با پشت دست بری سمت خاکستری نه رو و اینکه با بند آخر انگشت اشاره بری سمتش،اونجا رو اگه گاز بگیره درد نداره
    -مدت کمی بهش بی محلی کن و حتی اخم کن تا بفهمه با این کار بد میتونه محبت شما رو نبینه،ولی ترجیحا حرفی نزن تا به حرفت شرطی نشه
    بودن خاکستری هایی که شزطی شدن و هی دست صاحبشون رو گاز میگرفتن و هی خودشون میگفتن : نکن بده ! و بعد دویاره گاز میگرفتن !
    موفق باشید
    شهروز

صفحه 409 از 1238 نخستنخست ... 309359390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428459509909 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)