کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    من چون ظرف آب و غذای استیل گیر نیاوردم آلومینیومی گرفتم اما هنوز استفاده نکردم چون نمی دونم ضرر داره یا نه شما تجربه ای در این مورد دارید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMINN نمایش پست ها
    سلام
    از وقتی که کاسکو خریدم روزای اول کم سوت میزد اما حالا که 1 ماه از اومدنش گذشته بعضی وقت ها 1 سوت میزنه
    به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :smile (250)::smile (99):
    سلام دوست عزیز
    لطفا مطالب سایت رو از اول بخونید خیلی بهتون کمک میکنه . خاکستریها وقتی احساس آرامش میکنند سوت میزنند و حداقل سه ماه لازمه تا این کوچولوهای خوشگل از ما نترسن . پس صبر کنید و با آرامش و محبت باهاش برخورد کنید.
    نگفتید که پرنده تون از اول رام بوده و شما خریدید یا اینکه خودتون باهاش کار کردید ؟

درضمن خاکستریها اخلاقیاتشون با هم فرق میکنه پس مثل روزهای اول من پرنده تون رو با پرنده دیگران مقایسه نکنید تا دلسرد نشید. :smile (204):

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چون ظرف آب و غذای استیل گیر نیاوردم آلومینیومی گرفتم اما هنوز استفاده نکردم چون نمی دونم ضرر داره یا نه شما تجربه ای در این مورد دارید؟
    سلام . ببین من خودم اصلا ظرف نخریدم واسه طوطیم . نمی دونم که واسه طوطی چه ظرفایی هست تو پرنده فوشی ها .ولی خوب چون عادت دارم درباره یه چیزی که نمی دونم برگردم تو نت . چندتا سایت ایرانی و خارجی درباره ظروف آلومینیومی نظرشون این بوده که ظرف آلومینیومی واسه ما هم جز ظروف خطرناکه . تو سایتای ایرانی درباره خطرناک بودن این ظرف می گه که :

استفاده از ظروف آلومینیومی ( من اضافه کنم که نگهداری غذا تو ظروف آلومینیومی ) باعث ورود مقادیر زیادی آلومینیوم در هر وعده غذایی می شود و افزايش نامطلوب ميزان آلومينيوم در رژيم غذايي باعث بروز اختلال در سيستم عصبي، کم خونی، افزايش خطر ابتلابه آلزايمر، اختلال در متابوليسم استخوان، مسموميت کليه، کبد و التهاب مفاصل مي شود.

اما درباره طوطی : بعضی ها می گن آلومینیوم جز فلزاتیه که برای پرنده ها امنه .ولی یه سری تحقیقات نشون داده که پرنده هایی که تو قفسای آلومینیومی نگه داری میشدن روی فرایند تخم گذاریشون تاثیر گذاشته و پوسته تخم ها تغییر شکل پیدا کرده علاوه بر آسیبی که به خود پرنده وارد شده .

بهتره که ظروف غذا برای طوطی استیل ، سرامیکی و یا پلاستیکی باشه که خیلی راحت تر از ظروف آلومینیومی تمیز میشن. اگه ظرفش آلومینیومیه بهتره که استفاده نکنید .

از کجا خریدی ؟ فکر کنم رشت هستی . دو جا هست که پرنده فروشی زیاد داره . به هر دو جا سر زدی ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره
    سلام . از بینیش عکس بذارید .هم اینجا و هم برای دکتر برهانی کیا . اینجا هم نحوه گذاشتن عکس رو ببینید اگه نمی دونید . بدون عکس نمیشه چیزی گفت .

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...2340#post22340

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    من بعد از حدود 3 هفته غیبت بازم اودم ولی در این مدت با سیلور خیلی کار کردم وخداروشکر هم جواب داد الان سیلور داره به مرحله ی یه طوطی کاملا رام میرسه ولی با یه مشکل کوچولو هم مواجه شدم اونم پرهای قیچی شده اش بود که با یه بار تولک رفتن همه ی اونارو ریخت و پر های کاملی در اورده بود چند بار هم از سر قفس پر زد و به دیوار برخورد کرد ولی خوشبختانه مشکلی پیش نیومد منم خودم مجبور شدم پرای بالش رو قیچی کنم یکم بعدش پر کند ولی بعدش از دلش در اوردم
    اینم یه عکس از من و سیلور که نشون میده که چه قدر رام شده:

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره ببخشید عکس یکم بی کیفیته اخه هنوز رام نمیست هماهنگی نمیکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام
    من یه کاسکو دارم 20 روزه خریدمش از روز اول یکی از سوراخهای دماغش گرفته بود من اشتباهی که کردم روز اول دقت نکردم الان احساس میکنم سوراخ دماغش گشادتر شده مشکلش چیه؟ من نگرانم از نظر جسمانی مشکلی نداره ببخشید عکس یکم بی کیفیته اخه هنوز رام نمیست هماهنگی نمیکنه
    سلام .دوست عزیز بهتره هر چه سریعتر ببریدش دکتر . درباره این مسایل بهتره دکتر نظر بده .اندازه سوراخ بینی اگه تغییر کنه می تونه نشونه بیماری باشه .اگه تهران باشید می تونید ببریدش پیش دکتر برهانی کیا . امیدوارم که مشکل خاصی نداشته باشه .

خدا رو شکر دکتر برهانی کیا خودش جواب شما رو داد .پس دیگه حتما باید ببریدش دکتر .
    ویرایش توسط sepideh : 5th March 2011 در ساعت 09:10 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام سپیده جان ببخشید من زیاد سوال میکنم تقصیر خودتون سایت خوبی دارین من الان کاسکومو 20 روزه گرفتم 25 همین ماه میخام برم مسافرت تا اخر عیدم میمونم اونجا که میرم خونه داریم از این نظر مشکلی نداریم.به نظرتون ببرمش مشکلی پیش نمیاد؟ راستی پیشاپیش عیدتون مبارک:smile (253):
    ویرایش توسط sepideh : 6th March 2011 در ساعت 01:30 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    [سلام . ببین من خودم اصلا ظرف نخریدم واسه طوطیم . نمی دونم که واسه طوطی چه ظرفایی هست تو پرنده فوشی ها .ولی خوب چون عادت دارم درباره یه چیزی که نمی دونم برگردم تو نت . چندتا سایت ایرانی و خارجی درباره ظروف آلومینیومی نظرشون این بوده که ظرف آلومینیومی واسه ما هم جز ظروف خطرناکه . تو سایتای ایرانی درباره خطرناک بودن این ظرف می گه که :

استفاده از ظروف آلومینیومی ( من اضافه کنم که نگهداری غذا تو ظروف آلومینیومی ) باعث ورود مقادیر زیادی آلومینیوم در هر وعده غذایی می شود و افزايش نامطلوب ميزان آلومينيوم در رژيم غذايي باعث بروز اختلال در سيستم عصبي، کم خونی، افزايش خطر ابتلابه آلزايمر، اختلال در متابوليسم استخوان، مسموميت کليه، کبد و التهاب مفاصل مي شود.

اما درباره طوطی : بعضی ها می گن آلومینیوم جز فلزاتیه که برای پرنده ها امنه .ولی یه سری تحقیقات نشون داده که پرنده هایی که تو قفسای آلومینیومی نگه داری میشدن روی فرایند تخم گذاریشون تاثیر گذاشته و پوسته تخم ها تغییر شکل پیدا کرده علاوه بر آسیبی که به خود پرنده وارد شده .

بهتره که ظروف غذا برای طوطی استیل ، سرامیکی و یا پلاستیکی باشه که خیلی راحت تر از ظروف آلومینیومی تمیز میشن. اگه ظرفش آلومینیومیه بهتره که استفاده نکنید .

از کجا خریدی ؟ فکر کنم رشت هستی . دو جا هست که پرنده فروشی زیاد داره . به هر دو جا سر زدی ؟[/size][/color][/qu

سلام سپیده جان من بعد زدن اون پست یه چرخی تو نت زدم و فهمیدم که ممکنه خطرناک باشه بیخیال شدم اما ممنون که وقت میذاری و کامل جواب میدی.. آره من رشت هستمو تقریبا تمام پرنده فروشیا رو رفتم که شامل پیرسرا.لب آب و ساغرسازان بود اما مخصوص پرنده یا قفس پیدا نکردم. امروز رفتم وسط بازار و کاسه استیل خریدم
    بازم ممنون

صفحه 290 از 1238 نخستنخست ... 190240271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309340390790 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)