کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها

چرا گیج شدی؟ تو هنوز به این مرحله نرسیدی پس فعلا براش تصمیمی نگیر .همون کاری که باید انجام بدی رو انجام بده .فعلا غذا دادن با دست .تونستی غذا بدی بهش ؟
    یعنی می خوای بشینی روبروش فقط نگاش کنی؟این میشه خود بخود دوست شدن .میلاد جان هرکی بخواد عجله کنه تو یکی نباید اینکارو انجام بدی چون نباید بهش استرس وارد کنی .از نظر من اولین کار همون غذا دادن با دسته .پس همینو فعلا روش تاکید کن .
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    با من زياد خوب نيست و رفتارش با مادرمو ميگم.
    الان اصلا غار نميزنه ميذاره مامانم نوكشو لمس كنه و با دستش بازي ميكنه و ليس ميزنه.
    جديدا غذارو كامل ميگيره و خيلي آروم ميندازه و مثل قبل نيست و خيلي بهتر شده.
    فكر كنم تا هفته ديگه هم غذا بگيره.
    بيرون هم مياد با ما فيلم ميبينه و عاشق كارتون و تبليغاي انيميشنه و وقتي شروع ميشه مثل يه تيكه چوب خشك تلويزيون ميشه و ذوق ميكنه:smile (4):
    خب حالا بايد چيكار كنم؟:smile (228):
    راستي براي بيرون آوردن و تو بردنش هم هيچ مشكلي ندارم.
    ممنون[/QUOTE]

میلاد به دستت سر انگشتت عسل بزن و وقتی بیرون هست بگیر جلوش معمولا وقتی چیزی دستت هست گاز نمی گیزن حالا از سیب و اینا کوچکتر باشه که بتونی نوکشو لمس کنی خیلی هم عسل دوست دارن در حد نوک انگشت هم هیچ اتفاقی نمی افته و کم کم با نوکش بازی کن یک دستت رو بیار پایین و وقتی نوکش پایین هست که عسل بخوره با اون یکی دستت کم کم به سرش نزدیک کن

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    خیلی بده میلاد جان چیکارش کنی که پنجره هاتون رو طوری چیزی بکش یا کاری کن کبوترها برن نه تنها کنه همه جور بیماری با خودشون منتقل می کنن نیوکاسل هم که گل سر سبدشون هست با باد هم منتقل می شه
    همه پنجره ها طوري دارن.10-20تا كبوترن چيكارشون كنم؟
    اصلا نميدونم از كجا ميان.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    با من زياد خوب نيست و رفتارش با مادرمو ميگم.
    الان اصلا غار نميزنه ميذاره مامانم نوكشو لمس كنه و با دستش بازي ميكنه و ليس ميزنه.
    جديدا غذارو كامل ميگيره و خيلي آروم ميندازه و مثل قبل نيست و خيلي بهتر شده.
    فكر كنم تا هفته ديگه هم غذا بگيره.
    بيرون هم مياد با ما فيلم ميبينه و عاشق كارتون و تبليغاي انيميشنه و وقتي شروع ميشه مثل يه تيكه چوب خشك تلويزيون ميشه و ذوق ميكنه:smile (4):
    خب حالا بايد چيكار كنم؟:smile (228):
    راستي براي بيرون آوردن و تو بردنش هم هيچ مشكلي ندارم.
    ممنون

میلاد به دستت سر انگشتت عسل بزن و وقتی بیرون هست بگیر جلوش معمولا وقتی چیزی دستت هست گاز نمی گیزن حالا از سیب و اینا کوچکتر باشه که بتونی نوکشو لمس کنی خیلی هم عسل دوست دارن در حد نوک انگشت هم هیچ اتفاقی نمی افته و کم کم با نوکش بازی کن یک دستت رو بیار پایین و وقتی نوکش پایین هست که عسل بخوره با اون یکی دستت کم کم به سرش نزدیک کن[/quote]

نه اصلا اهل گاز گرفتن نيست.
    پس الان بايد سعي كنم سرشو بخارونم درسته؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    همه پنجره ها طوري دارن.10-20تا كبوترن چيكارشون كنم؟
    اصلا نميدونم از كجا ميان.

میلاد به دستت سر انگشتت عسل بزن و وقتی بیرون هست بگیر جلوش معمولا وقتی چیزی دستت هست گاز نمی گیزن حالا از سیب و اینا کوچکتر باشه که بتونی نوکشو لمس کنی خیلی هم عسل دوست دارن در حد نوک انگشت هم هیچ اتفاقی نمی افته و کم کم با نوکش بازی کن یک دستت رو بیار پایین و وقتی نوکش پایین هست که عسل بخوره با اون یکی دستت کم کم به سرش نزدیک کن
    نه اصلا اهل گاز گرفتن نيست.
    پس الان بايد سعي كنم سرشو بخارونم درسته؟
    ممنون[/quote]

بله سر رو شروع کن فقط یک موضوعی رو بدون دست به سر که می خوره و ناز کردن سر شروع می شه خیلی جلو می افتی و مدام اینکار رو دوست دارن از همین الان به اندازه ای محبت کن و بیرون بیارش و سرشو ناز کن که تا آخر بتونی ادامه بدی. بعد نسرشو خاروندی هم بهش یک چایزه بده.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    ممنون از اينكه اين طور با حوصله جواب بچه ها را ميديد
    اما در مورد كوتاه بودن بال بايد مطئن باشه كه بالش كوتاه است ... راهش هم اهموني است كه خودتون توصيه كرديد نگاه كردن به شاهپرهاش
    تيمنه من هم وحشي بود و از همين وارداتي ها كه ميگيد (*همشون بالهاشون كوتاه شده ) بالش كوتاه نشده بود كاملا تخت بود و دوست گرامي ام آقاي آژيده زحمت كشيدن و در خريدنش بهم كمك كردن بعد هم پرهاش را كوتاه كرديم
    پس همانطور كه خودتون هم گفتيد بهتره تجربه هاي شخصيمون را تعميم نديم
    اينكه با اطمينان ميگيد كه بال همه طوطي هاي وارداتي كوتاه شده است ممكنه براي همه طوطي ها صدق نكنه پس بهتره اين دوستمون مطمئن بشه كه پر پرنده اش كوتاه است و همانطور كه گفتيد به شاهپرش نگاه كنه
    دوست عزیز طوطیه شما یه مورد چی بگم والا عجیب بوده چون من که هر چی دیدم بالش رو زده بودن حتی تو مغازه که دیدم ضمنا این کاسکو ها با قفس و تشریفات حمل و نقل نمیشن اگرم پر داشته باشن در میرن اینا همشون بالاشون رو میزنن میکنن تو جعبه چون موقع غذا دادن به این طوطیا به مشکل بر میخورن اگر یکم عکسای مختلف رو دیده باشید متوجه میشید که چی میگم موقع غذا دادن با دستکش میرن سراغ طوطیها اگه پر داشته باشن تا در باز میشه می پرن الفرار ولی اونا چون پرهاشون رو میزنن این طوطی ها فوقش یه پرش میکنن بعد دوباره با دستکش میگیرنشون اصلا همچین فکری نکنید که طوطی با پر و شاه پر وارد بشه شما بگید من باور نمیکنم اگر هم بوده یه مورد استثنایی بوده و اگرنه اون صادر کننده ها بیچاره میشن که اونهمه کاسکو سر راه ول کنن یا بیفتن دنبال کاسکو ها:smile (89):
    بفرما اینم چند تا عکس که حرفام رو ثابت میکنه
    اینجا وایسادن تا نوبتشون بشه)

اینجا اعمال مزخرفشون رو دارن با اون بی چاره ها انجام میدن

در صادرات...............

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    دوست عزیز طوطیه شما یه مورد چی بگم والا عجیب بوده چون من که هر چی دیدم بالش رو زده بودن حتی تو مغازه که دیدم ضمنا این کاسکو ها با قفس و تشریفات حمل و نقل نمیشن اگرم پر داشته باشن در میرن اینا همشون بالاشون رو میزنن میکنن تو جعبه چون موقع غذا دادن به این طوطیا به مشکل بر میخورن اگر یکم عکسای مختلف رو دیده باشید متوجه میشید که چی میگم موقع غذا دادن با دستکش میرن سراغ طوطیها اگه پر داشته باشن تا در باز میشه می پرن الفرار ولی اونا چون پرهاشون رو میزنن این طوطی ها فوقش یه پرش میکنن بعد دوباره با دستکش میگیرنشون اصلا همچین فکری نکنید که طوطی با پر و شاه پر وارد بشه شما بگید من باور نمیکنم اگر هم بوده یه مورد استثنایی بوده و اگرنه اون صادر کننده ها بیچاره میشن که اونهمه کاسکو سر راه ول کنن یا بیفتن دنبال کاسکو ها:smile (89):

در صادرات...............

با سلام

دوست عزیز در مطلبی که فرمودید (و حتی عکسهایی که گذاشتید) یه نکته هست که باعث اختلاف نظر شما شده...

پر پرنده ها رو برای حمل ونقل کوتاه نمیکنند و متاسفانه شاهپر اونها رو میکشند،اون هم به بدترین راه (دلیل باز موندن کت پرنده ها هم برای همین مسئله است) ...

پرهایی که بنظر شما بریده شده مید ،پرهایی است که تو جابجایی شکسته میشن...

پرهای کشیده شده و یا افتاده خیلی سریع در میان و اگر در موقع خرید هم پرهای کاسکو کنده شده باشه بعد از مدت کوتاهی ترمیم میشه ...

بهمین خاطر بهتره که دوستان تازه کار بعد از مدت کوتاهی از خرید کاسکوشون پرهای پرندشون رو به روش درست و زیر نظر افراد آگاه و مجرب کوتاه کنند...

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز در مطلبی که فرمودید (و حتی عکسهایی که گذاشتید) یه نکته هست که باعث اختلاف نظر شما شده...

پر پرنده ها رو برای حمل ونقل کوتاه نمیکنند و متاسفانه شاهپر اونها رو میکشند،اون هم به بدترین راه (دلیل باز موندن کت پرنده ها هم برای همین مسئله است) ...

پرهایی که بنظر شما بریده شده مید ،پرهایی است که تو جابجایی شکسته میشن...

پرهای کشیده شده و یا افتاده خیلی سریع در میان و اگر در موقع خرید هم پرهای کاسکو کنده شده باشه بعد از مدت کوتاهی ترمیم میشه ...

بهمین خاطر بهتره که دوستان تازه کار بعد از مدت کوتاهی از خرید کاسکوشون پرهای پرندشون رو به روش درست و زیر نظر افراد آگاه و مجرب کوتاه کنند...

موفق باشید
    آره دیگه حق با خودته حتی من موقعی که رفتم پرشو کوتاه کنم قشنگ این قضیه رو دیدم و متوجه شدم پرهاش آخه منظم برش خورده بود من به خاطر اون گفتم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها

در صادرات...............

سلام

باور كردن شما يا باور نكردنتون تاثيري توي ماجرا نداره من بر خلاف شما اين مورد را زياد ديدم
    به نظرم كه بهتره آدم روي حرفي كه ميزنه تعصب نداشته باشه و تجربه خودش را به عنوان يك قانون صد در صدي تعميم نده
    توصيه شما براي اينكه افراد به وضعيت بال پرنده شون توجه كنند و بعد اقدام به كوتاه كردن يا نكردن بكنند خيلي خوب و عالي است اما اصرارتون بر باورهاتون كمي دور از منشي است كه هميشه از شما در پاسخ هاي خوبي كه به افراد مي دهيد ، ديده ايم
    موفق باشيد دوست عزيز

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    با سلام خدمت دوستان
    میشه لطف کنید در روز چه مقدار کنجد برای کاسکو خوب هست و هر چند وقت بهش بدیم.
    و کنجد خام خوبه که سفید رنگ هست.
    یا کنجد زرد رنگ که بو داده هست.کدومشون خوبه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    من دیروز طوطیم رو اوردم بیرون و بالش رو هم کوتاه نکردم اخه گفتم بزار کمی پرواز کنه اعتمادش بیشتر شه به محیط...
    نزدیک 2 دقیقه طول کشید تا بیاد بیرون و تا امد بیرون یک کار زشت کرد و بعدش رفت زیره یک میز قایم شد و بیرون نمیومد منم که دیدم بعد یک مدت بیرون نمیاد رفتم نزدیکش و قفسش رو بهش نزدیک کردم تا بره تو اما تکون نخورد حتی با بادام زمینی که براش غش می کنه تکون نخورد..
    بعدش میز رو برداشتم ولی اون رفت بالای قفس و پرید رو تخت من و من هم اونجا با هزار زحمت بردمش تو قفس { بدون اینکه دست بهش بزنم }
    حالا خواستم بپرسم که بیا این حال بازم بیارمش بیرون یا نه ؟؟؟
    برای بالهاش هم رفتم یکجا ولی مرده گفت من رو بکشی کوتاش نمی کنم { چون میگفت نوکش خیلی قویه } حالا من موندم و کاسکو...
    من هم کسی را نداشتم که بالهای کاسکو را کوتاه کنه ولی با روشی که دوستان آموش داده بوند خودم اقدام به اینکار کردم روزی که قرار بود ببرمش حمام از این حوله های کلاهی گذاشتم روی سرش تا من را نبیند ، به غیر از دوتا شاهپر اصلی ، حدود شش هفتا از پرهاش را به اندازه 5 سانت کوتاه کردم . ناخنهایش را هم همینطور کوتاه می کنم البته فقط چند میلی از ناخنش را می گیرم . اساتید محترم امیدوارم روشم غلط نباشه .
    البته بعد از کوتاهی چون من را ندیده بود اصلا از من ناراحت نشد.

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    سلام خدمت دوستان
    اگه نصف یه انار متوسط را به کاسکو بدیم اشکالی داره؟
    ممنون میشم مقدار که برای کاسکو لازمه را توضیح بدین؟

صفحه 144 از 1238 نخستنخست ... 44941251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631942446441144 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)