کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    من الان يك هفتست ميشا از دستم غذا ميگيره ولي هنوزم غذارو ميندازه و نميخوره.
    چيكار كنم كه بخوره؟
    در ضمن هرچي درشو باز ميذارم تا بياد بيرون نمياد.اينو چيكار كنم؟
    خيلي ممنون
    میلاد جان شما همینطور به کارت ادامه بده غذایی رو که دوست داره از زنجیره ی غذاییش جدا کن وهمون غذا رو با دست بهش بده ببین از شدت نوک زدن به غذا باید به تدریج کم بشه برای من با این حال که سنش از میشا بیشتره و یه پرسه ی سنی رو رد کرده اما بعد یک ماه شدت نوک زدنش رو کم کرد و بعد سیریش شدن به یه بادوم زمینی که بعد سه بار بهش دادم بار سوم از من گرفت جالبتر اینکه تا از من گرفت و خورد دیگه هر میوه ای رو با سیریشی میخوره و از برادرام هم غذا میگیره به نظر من یکم سمج باش و سیریش و یکم هم صبور کم کم میگیره من دقیقا یک کیلو نیم بادوم زمینی ریختم دور تا بالاخره از این سمجی نتیجه گرفتم:smile (98)::smile (98):
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک تجربه جدید قسمت من شده و آن هم اینکه کاسکو وقتی به کسی اعتماد پیدا کند هم روی دستش می ره هم اجازه می دهد سرش را نوازش کندو هیچ ترسی از آن شخص ندارد.
    مثل کاسکوی خود من 4 ماهه که دارم انواع و اقسام تمرینات را باهاش انجام می دهم و جایزه هم بهش می دهم ولی اصلا به من کاری نداره ولی چون توی این مدت شوهرم کاری بهش نداشته و برایش ایجاد مزاحمت واسترس نکرده کاملا بهش نزدیک می شه و اصلا ازش فرار نمی کنه حتی دیشب داشت می رفت توی بغلش که همسرم چون از حیوانات می ترسه ازش فرار کرد .
    من احساس می کنم کاسکوی خودم را می گویم حمام کردن ، سرش را نوازش کردن ، تمرین روی دست آمدن را نوعی مزاحمت می داند و بخاطر همه اینها از من خاطره خوبی ندارد (من خیلی آرام و مهربان باهاش رفتار می کنم) بخاطر همین هم می خواهم دیگه کاری بکارش نداشته باشم آیا تصمیم درستی گرفته ام ؟
    به نظر من طوطیه خاکستری و بقیه ی طوطی سانان یه فاکتور مهم برا رام کردن داره اونم سمج بودنه البته حد و حدود خودتون رو باید رعایت کنید خوب شما زیاد نباید با اعصاب این بنده خدا بازی کنیئ موقعی که حوصله نداره سراغش نمیرید کار شما درسته اما مثل اینکه به دو دلیل این کار رو طوطی با شما کرده1.زیادی سیریش شدین و موقعی که حال نداره باهاش ور رفتین 2. از جنس زن خوشش نمیاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام.من هر روز با دست کلی غذا بهش میدم بخوره.باهاش تمرین حرف زدن می کنم. روزی سه چهار ساعت باهاش روابط دوستانه دارم. ولی واسه ناز دادنش با انگشت این گاز گرفتن مثل یه عادت قدیمی که تو وجودش مونده از سرش نمیوفته.اگه فکر می کنید من هیچ کاری نکنم واسه بر طرف کردن این عادتش و فقط بهش محبت کنم خودبخود درست میشه من دیگه اصراری بهش نمی کنم.

دوست عزیز تربیت طوطی خاکستری اصلا چیز پیچیده و مرحله به اون صورتی نیست فقط چند فاکتور خیلی مهم نیاز داره و دلیل شکست اکثریت هم همین هست (صبر+ پشتکار+ علاقه)من نه به طوطیم آموزش رو دست اومدن دادم نه رو شونه اومدن نه ناز کردن همه این مراحل خودبه خود با گذشت زمان بوجو اومده باور کن همینجور نشستم یکهو می بینم یک چیزی داره مبل رو می گیره می یاد بالا می ره می شینه رو شونه. یا جایی باشه دستمو ببرم جلوش می یاد رو دست. این حس که همیشه مواظبش هستین و دوستش دارین رو بهش بدین خیلی مهم هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک تجربه جدید قسمت من شده و آن هم اینکه کاسکو وقتی به کسی اعتماد پیدا کند هم روی دستش می ره هم اجازه می دهد سرش را نوازش کندو هیچ ترسی از آن شخص ندارد.
    مثل کاسکوی خود من 4 ماهه که دارم انواع و اقسام تمرینات را باهاش انجام می دهم و جایزه هم بهش می دهم ولی اصلا به من کاری نداره ولی چون توی این مدت شوهرم کاری بهش نداشته و برایش ایجاد مزاحمت واسترس نکرده کاملا بهش نزدیک می شه و اصلا ازش فرار نمی کنه حتی دیشب داشت می رفت توی بغلش که همسرم چون از حیوانات می ترسه ازش فرار کرد .
    من احساس می کنم کاسکوی خودم را می گویم حمام کردن ، سرش را نوازش کردن ، تمرین روی دست آمدن را نوعی مزاحمت می داند و بخاطر همه اینها از من خاطره خوبی ندارد (من خیلی آرام و مهربان باهاش رفتار می کنم) بخاطر همین هم می خواهم دیگه کاری بکارش نداشته باشم آیا تصمیم درستی گرفته ام ؟

شما که نمی تونی کاری به کارش نداشته باشی نمی تونی حموم نبریشو زیرشو عوض نکنی و خیلی چیزای دیگه. طوطی منم مثل طوطی شماست با برادرم و کلا آقایون خیلی خوبه با من خیلی بد بود همیشه گازاش برای من بود ولی من اینقدر ادامه دادم که الان حسابی باهام جور هست.با من که جور شده با مادرم و خانومهای دیگه هم بهتر است. بعضی ها می گن شاید مربوط به جنسیت باشه بضی ها هم می گن تجربه از صاحب یا انسان قبلی و جنسیتی که داشته.

تمرین رو دست اومدن و ناز کردن رو کمتر کن کلا رو آموزشی ها زیاد گیر نده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من الان يك هفتست ميشا از دستم غذا ميگيره ولي هنوزم غذارو ميندازه و نميخوره.
    چيكار كنم كه بخوره؟
    خيلي ممنون

میشا هنوز به شما اعتماد کافی نداره خوب طبیعی هم هست فکر کنم هنوز 1 ماه نشده.یک سوال در بالایی رو با چوب باز می زارید باشه؟بعضی طوطیها از اون چوب بالای قفس می ترسن اگر می تونین با طنابی یا چیز دیگه در قفس رو باز نگه دارین اگر در جلویی رو باز می زارین قفس رو بزار جای مثل میز و چند تا خوراکی که دوست داره براش بزارین خدتون از دور قفس دور شین البته با نظارت ولی زل نزنین تا کی می یاد. شده چندین ساعت بزارین در باز باشه. یا می یای پای کامپیوتر بیارش درشو باز بزار خودت کاراتو کن جوری هم باش که انگار نمی بینیش می بینی می یاد بیرون.

ولی نظر من رو بخای 1 ماه برای بیرون اوردن زود هست چون در تو کردنش ممکنه به مشکل بخورین. به نظر من 3ماه بعد بیرون اوردن خیلی بهتره.

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام بر دوستان طوطی بازم
    دوستان من بعد 1 ماه تمام الان دو روز که می تونم به طوطیم با دستم غذا بدم:smile (181): اما چه جوریش رو می گم : اول اینکه یه بار توی یه دوره ی 4 روز برا غذا دادن سعی کرده بودم که نشده بود و قطع کرده بودم . این بار با یه ترفندایی رفتم جلو که بد نیست شمام بدونین اول اینکه واسه غذا دادن آوردمش بیرون چون از پشت میله ها نمی شد و دستمم نبردم تو که استرسزا نشه و اجازه دادم بیدا رو قفس و بعد کمی شروع کردم بکار البته 6 ساعت اینا کار کردم( البته فرصت استراحت اینا می دادم و دوباره تلاش میکردم اولش میگرفت می انداخت بعد تودستم تیکه پاره می کرد اما بعدخورد ):smile (234):و اما دوم اینکه تمرین رو با پسته و گردو انجام می دادم و الا اگر با تخمه انجام می دادم فکر نکنم حالا حالاها جواب میداد. و بعد اینکه غذا رو تو دوانگشتم نگهش می داشتم و مهمتر اینکه تا اون غذایی که دهنش بود رو نخورده یود دستم رو حرکت نمی دادم .این تجربه غذا دادن با دست من امیدوارم که واساتون مفید باشه.
    اما حالا یه مشکل ، اشکال یا هرچی که اسمش رو بزاریم : اونم اینکه تو این دور روز طوطیه من فقط وقتی بیرونه از دستم غذا می گیره و وقتی داخل قفسه ازم بدجور فرار می کنه می خواستم نظرات و راهنمائی هاتون رو در این مورد بدونم . ممنون از محبت شما.
    ویرایش توسط maloos : 24th August 2010 در ساعت 03:39 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام بر دوستان طوطی بازم
    دوستان من بعد 1 ماه تمام الان دو روز که می تونم به طوطیم با دستم غذا بدم:smile (181): اما چه جوریش رو می گم : اول اینکه یه بار توی یه دوره ی 4 روز برا غذا دادن سعی کرده بودم که نشده بود و قطع کرده بودم . این بار با یه ترفندایی رفتم جلو که بد نیست شمام بدونین اول اینکه واسه غذا دادن آوردمش بیرون چون از پشت میله ها نمی شد و دستمم نبردم تو که استرسزا نشه و اجازه دادم بیدا رو قفس و بعد کمی شروع کردم بکار البته 6 ساعت اینا کار کردم( البته فرصت استراحت اینا می دادم و دوباره تلاش میکردم اولش میگرفت می انداخت بعد تودستم تیکه پاره می کرد اما بعدخورد ):smile (234):و اما دوم اینکه تمرین رو با پسته و گردو انجام می دادم و الا اگر با تخمه انجام می دادم فکر نکنم حالا حالاها جواب میداد. و بعد اینکه غذا رو تو دوانگشتم نگهش می داشتم و مهمتر اینکه تا اون غذایی که دهنش بود رو نخورده یود دستم رو حرکت نمی دادم .این تجربه غذا دادن با دست من امیدوارم که واساتون مفید باشه.
    اما حالا یه مشکل ، اشکال یا هرچی که اسمش رو بزاریم : اونم اینکه تو این دور روز طوطیه من فقط وقتی بیرونه از دستم غذا می گیره و وقتی داخل قفسه ازم بدجور فرار می کنه می خواستم نظرات و راهنمائی هاتون رو در این مورد بدونم . ممنون از محبت شما.

ملوس جان رفتار طوطیت کاملا طبیعی هست چون در واقع قفس پرنده حریمش هست بطور غریزی هم پرنده ها از لانه و حریمشون دفاع می کنن.شما وقتی دستت رو می کنی تو قفس این حس بهش داده می شه که وارد حریمش شدی و حالت دفاعی می گیره به مرور و هر چی اعتمادش بیشتر شه این دفاع کردن کمتر می شه من خودم وقتی کار دارم با تو قفس دستمو می کنم تو تمام مدتم این طوطیم 4چشمی نگاه می کنه که چیکار دارم می کنم یا حتی به اسباب بازیهاش دست می زنم بیرون قفسم هست بدو بدو می یاد ببینه چه افاقی داره می افته. بهتره بیش از اندازه وقتی خودش هم هست دستتو داخل قفس نکنی جوری که نصف فضای قفس رو دست گرفته چون خودتم جاش بزاری طوطی که 1 ماه هست اومده می بینه نصف قفسش یک دست گرفته خوشایندش نیست.
    آموزشهاتو بیشترشو بیرون قفس دنبال کن خیلی هم بهتره

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها

خيلي ممنون
    آقا یه راهی هست که من این کار رو طی این هفته رو طوطیم انجام دادم تا اومد رو چوبی که براش درست کردم اول میترسید ولی گوش کن:
    اولش که من رفتم برا آزاد کردنش در بالایی بهتر بگم قسمت بالایی قفس رو بطور کلی جدا کردم و به فار طوطی اهمیتی ندادم تا در رو باز کردم اومد بالا بعدشم برا جا کردنش از سر قفس مسافرتیش استفاده میکردم که میزاشتم زیر پاش بعد میومد رو در قفس بعد سر قفس رو نصب کردم در رو هم با یه قفل کوچیک نگه میداشتم سریع طوطی رو میبردم دم در بعد یه طوری با نشیمنگاه نزدیک که میشد خودش میرفت تو
    بعد یه ماه یعنی الان براش اسباب بازی که گذاشتم سر قفس سنگین میشد بلند میکردم طوطی میترسید
    چیکار کردم یه نشیمنگاه با چوب براش درست کردم گذاشتم رو سر قفس البته میترسید در قفس رو باز میکردم یه دو بار طوطی رو با سر قفس مسافرتی میکشیدم بیرون بهشم میگفتم مکسی بیا بیرون بعد تا در قفس رو میدید سوار میشد منم سریع نشیمنگاه رو براش گذاشتم با در قفس طوطی رو روی نشیمنگاهی که ساخته بودم گذاشتم اون روز هم گشنش شده بود راه ورود به قفس رو نمیدونست با در قفس مسافرتی اون رو بلند کردم کردمش تو قفس روز دوم گشنش شد خودش رفت از اون روز تا به امروز که یه هفته میشه در رو باز میکنم با قفل نگهش میدارم بعد بهش میگم مکسی بیا بیرون بعد خودش میاد بیرن رو نشیمنگاه میشینه گشنش که بشه خودش میره تو اگه نرفت با همون سر قفس میزارمش داخل اینم بدون من قبلا تا هفته ی پیش میاوردمش بیرون یه 5-6 ساعنی بیرون بود که الان باز دلم نمیاد که بزارمش داخل کردمش 2-3 ساعتن همین تغییر زمان خیلی خوب بود طوطی متوجه میه که تو یه پرسه ی دیگه وارد شده

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    ملوس جان رفتار طوطیت کاملا طبیعی هست چون در واقع قفس پرنده حریمش هست بطور غریزی هم پرنده ها از لانه و حریمشون دفاع می کنن.شما وقتی دستت رو می کنی تو قفس این حس بهش داده می شه که وارد حریمش شدی و حالت دفاعی می گیره به مرور و هر چی اعتمادش بیشتر شه این دفاع کردن کمتر می شه من خودم وقتی کار دارم با تو قفس دستمو می کنم تو تمام مدتم این طوطیم 4چشمی نگاه می کنه که چیکار دارم می کنم یا حتی به اسباب بازیهاش دست می زنم بیرون قفسم هست بدو بدو می یاد ببینه چه افاقی داره می افته. بهتره بیش از اندازه وقتی خودش هم هست دستتو داخل قفس نکنی جوری که نصف فضای قفس رو دست گرفته چون خودتم جاش بزاری طوطی که 1 ماه هست اومده می بینه نصف قفسش یک دست گرفته خوشایندش نیست.
    آموزشهاتو بیشترشو بیرون قفس دنبال کن خیلی هم بهتره
    سلام عسل جان
    ممنون که محبت کردی و جواب دادی ، یعنی به نظر شما اینکه حنا فقط بیرون از غذا میگره و وقتی داخل قفس هستش و من از بیرون بهش غذا تارف می کنم اون فرار می کنه و از میله ها بالا میره این عادی؟ خاگستری دوستانمون همینطوری بوده ؟ همین شکلی شروع کردن ؟ من می ترسم بد عادت شه و فقط زما***ه بیرونه ازم غذا بگیره وترسش وقتی تو قفسه همینطوری بمونه.
    ممنون از راهنمائی هاتون.
    ویرایش توسط maloos : 25th August 2010 در ساعت 12:23 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام عسل جان
    ممنون که محبت کردی و جواب دادی ، یعنی به نظر شما اینکه حنا فقط بیرون از غذا میگره و وقتی داخل قفس هستش و من از بیرون بهش غذا تارف می کنم اون فرار می کنه و از میله ها بالا میره این عادی؟ خاگستری دوستانمون همینطوری بوده ؟ همین شکلی شروع کردن ؟ من می ترسم بد عادت شه و فقط زما***ه بیرونه ازم غذا بگیره وترسش وقتی تو قفسه همینطوری بمونه.
    ممنون از راهنمائی هاتون.
    بله ملوس جان حنا فرار می کنه چون هنوز اعتمادش کامل نشده و فرار می کنه . وقتی طوطی با شما دوست بشه امکان نداره ترس بهش بمونه .حدود 1 ماه دیگه می بینی دستتو می کنی قفس اینجور نمی ره بالای میله ها نگات کنه . وقتی دیدی ترس ریخته و فرار نیست دادن تشویقی ها رو وقتی تو قفس هست شروع کن.

و یک چیزی شما بعد 1 ماه پیشرفتت عالی بوده یعنی شیوه ای که داری داره خوب جواب می ده
    ویرایش توسط Shahrzad : 25th August 2010 در ساعت 01:09 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    بله ملوس جان حنا فرار می کنه چون هنوز اعتمادش کامل نشده و فرار می کنه . وقتی طوطی با شما دوست بشه امکان نداره ترس بهش بمونه .حدود 1 ماه دیگه می بینی دستتو می کنی قفس اینجور نمی ره بالای میله ها نگات کنه . وقتی دیدی ترس ریخته و فرار نیست دادن تشویقی ها رو وقتی تو قفس هست شروع کن.

و یک چیزی شما بعد 1 ماه پیشرفتت عالی بوده یعنی شیوه ای که داری داره خوب جواب می ده
    مرسي عسل جان واقعا بهم روحيه دادي. اما در مورد شيوه ي كارم بگم كه روش خاصي نيست شاخصه ي اصلي اينكه واسه تمرين اجازه مي دم بياد بيرون چون همونطور كه گفتم داخل قفس بودني متفاريه ... اما توصيه اي كه واسه دوستان تازه كار مثله خودم دارم اينكه سعي كنن از قطعات كوچيك و تقريبا ريز گردو و پسته استفاده كنن روزاي بعدي مي تونن از تخمه استفاده كنن و همچنين غذا رو بين دو انگشت نگه دارن و تا غذايي كه دهن پرنده اس خورده نشده دستشون رو تكون ندن .
    اما حالا راهنمايي كه من از استادكارش دارم اينكه : همونطور كه توضيح من واسه غذا دادن با دست اجازه مي دم طوطي بياد رو قفس و واسه اينكه راحت باشم قفس رو از اونجايكه هست ميارم پايين و دوم اينكه واسه اينكه خاگستري بره داخل قفس ،سقف قفس رو مي برم داخل روريكه طوطي وارد شه و من بتونم سقف رو سرجاش بزارم . حالا مي خواستم ببينم اين جابجاي قفس و نحوه ي بردن به داخل طوطيم موردي داره و احتما لا اكه آره راهنمايي كنين . من با شوق منتظر جواب دوستان هستم .تشكر.
    ویرایش توسط maloos : 25th August 2010 در ساعت 03:55 PM

صفحه 121 از 1238 نخستنخست ... 21711021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401712216211121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)