صفحه 47 از 48 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 474
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    سلام
    من گیاهانم را پشت پنجره های خیلی نورگیر گذاشته ام . یعنی الان کاملا نیاز نوری شان تامین است.
    اگر جا به جایشان کنم و جایی بگذارم که نورگیر نباشد ، لامپی هست که جای آفتاب را بگیرد؟

یک جا دیدم یک لامپ مخصوص که فقط سی سانت در سی سانت را پوشش میدهد چهل و پنج هزار تومان بود !!!
    راه مقرون به صرفه تری ندارد؟
    این طوری باید یک ملیون خرج لامپ کنم !

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    من تعدادی گل و گیاه تو پارکینگ دارم که دما حدود ۱۰ درجه هست و بعضی روز ها با اسپری رطوبت ایجاد میکنم
    نور هم در حد متوسط هست
    تعدادی حسن یوسف داشتم که پژمرده شدن و تعدادی از ساقه ها سیاه شدن و بعد مدتی پوسیده
    بعضی از حسن یوسف ها شپشک آرد آلو گرفتند که بردوفیکس تو آب ریختم و آبیاری کردم
    الان یک سری گلدان دارم که گل پتوس و گل یخی و... کاشتم
    اکثرا بعد مدتی یا لکه قهوه ای میگیره یا زرد میشه و یا بعضی گیاه هایی که دارم قطر ساقه اون ها خیلی نازک شده و برگ اون ها خشک شده
    حالا من هر موقع سطح خاک خشک و سفت بشه آبیاری میکنم ولی بعضی ها گفتند دلیل این ها آبیاری زیاد از حد بعضی ها گفتند آبیاری کمه
    لطفا راهنمایی کنید
    در مورد تکثیر آگلونما هم راهنمایی میخوام که چطوری هر ساقه را تو آب ریشه دار کنم چون بعد یکی دوماه ریشه که نمیده بعد هم میگنده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    اما به نظر من حسن یوسف هایت به دلیل نور متوسط یا کم از بین رفته و این علائم که گفتی برای نور نسبتا کم و دما کم است و در مورد اگلونما مادر بزرگ من در اب اون قند یا یکم شیر می ریزه تا ریشه بزنه نمی دانم چرا ولی می کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    آیا میشه از ال ای دی های معمولی موجود در بازار برای گیاه استفاده کرد حتی آدنیوم ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    26621
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    آیا میشه از ال ای دی های معمولی موجود در بازار برای گیاه استفاده کرد حتی آدنیوم ؟
    ال ای دی برای گیاه بدرد نمیخوره،چون هفت رنگ منشوری رو نداره،میتونید از یه لامپ کم مصرف سفید استفاده کنید،اونم بستگی به اندازه گلتون داره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    26621
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    من تعدادی گل و گیاه تو پارکینگ دارم که دما حدود ۱۰ درجه هست و بعضی روز ها با اسپری رطوبت ایجاد میکنم
    نور هم در حد متوسط هست
    تعدادی حسن یوسف داشتم که پژمرده شدن و تعدادی از ساقه ها سیاه شدن و بعد مدتی پوسیده
    بعضی از حسن یوسف ها شپشک آرد آلو گرفتند که بردوفیکس تو آب ریختم و آبیاری کردم
    الان یک سری گلدان دارم که گل پتوس و گل یخی و... کاشتم
    اکثرا بعد مدتی یا لکه قهوه ای میگیره یا زرد میشه و یا بعضی گیاه هایی که دارم قطر ساقه اون ها خیلی نازک شده و برگ اون ها خشک شده
    حالا من هر موقع سطح خاک خشک و سفت بشه آبیاری میکنم ولی بعضی ها گفتند دلیل این ها آبیاری زیاد از حد بعضی ها گفتند آبیاری کمه
    لطفا راهنمایی کنید
    در مورد تکثیر آگلونما هم راهنمایی میخوام که چطوری هر ساقه را تو آب ریشه دار کنم چون بعد یکی دوماه ریشه که نمیده بعد هم میگنده
    من پتوس پنج ساله دارم،و یه تجربه ی کوچیک اما مفید بدست اوردم،اگر برگ هایی که زرد میشه به سفیدی میزنه بدلیل آبیاری زیاده ولی اگر زرد پر رنگ باشه به دلیل آبیاری کمه،بهترین آبیاری برای پتوس زمامیه که وقتی انگشتتون. رو داخل خاک میکنید فقط یه نم کوچیک رو حس کنه،اون موقع نیاز به آبیاری داره،ولی باز یه عکس از گلدون بگیرید که میزان آب رو بگم.ببخشید زیاد شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد جواد۰۰۱۲ نمایش پست ها
    ال ای دی برای گیاه بدرد نمیخوره،چون هفت رنگ منشوری رو نداره،میتونید از یه لامپ کم مصرف سفید استفاده کنید،اونم بستگی به اندازه گلتون داره
    هفت رنگ منشوری دیگه چیه دوست عزیز!؟ احیانا منظورتون اینه که فول اسپکتروم نیست؟ هر نوری رو میشه با ال ای دی تولید کرد. بستگی داره کارخونه تولید کننده بخواد چه نوری، با چه اسپکترومی، با چه درجه حرارتی، با چه شدتی و برای چه هدفی تولید کنه.

ال ای دی فقط یک تکنولوژی تولید نوره. مثل فلور سنت و مثل HID و غیره.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    یک گلدون آنتوریوم بنفش دارم هر برگ‌ جدیدی در میاد بعد چند روز از وسط قهوه ای و سوراخ میشه و در نهایت میپوسه هرچی تقویت میکنم خوب نمیشه دیگه گل هم نمیده فقط برگ سبز در‌میاد
    دلیلش چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    سلام . احتمالا گیاهتون قارچی شده از محلول قارچ کش استفاده کنید . برای گلدهیشم جایی بزارید که یه مقداری نورش بیشتر باشه ولی نور مستقیم آفتاب نباشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممکنه از موارد زیر باشه:

۱.چرخه نور و فصل. گیاها از مدت زمان تاریکی و روشنایی که دارن در کنار دما و موارد دیگه تشخیص میدن فصل مناسب برای گل دادن کیه! باید مراجعه کنید به اطلاعات مربوط به گیاهتون ببینید در چه فصلی و با چند ساعت تاریکی و روشنایی وارد فاز بلوم میشه.
    ۲. نوشتید که تقویت میکنمش...منظور از تقویت چیه؟ کود میدید؟ چه کودی؟ اورگانیک یا سینتتیک؟ اگر چرخه نور درست باشه و اون علائم پا برجا، ممکنه نشونه کمبود فسفر، پتاسیم، یا حتی کلسیم و بعضی از میکرو نیوتریشن ها باشه. فسفر احتمالش بیشتره به این دلیل که گیاهی که میخواد گل بده بیش از هر چیزی به فسفر نیاز داره.
    ۳.پی اچ خاک اگر خیلی خارج از رنج باشه (بستگی به نوع گیاه داره. بعضی ها خاک اسیدی، خنتثی و یا قلیایی رو دوست دارند) گیاه عملا علائم بی ربط نشون میده مثل گیاه شما.
    ۴.اگر بیش از حد کود بدید باز هم علائم بی ربط مثل کمبود ها و ... رو نشون میده.

موفق باشید

صفحه 47 از 48 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)