صفحه 32 از 48 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 474
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    سلام
    این کار رو انجام دادم. اشکالی نداره برگ هایی که خیلی زیاد شپشک داره رو بکنم؟؟!
    چقدر احتمال داره گلم خوب بشه و باز سرحال بشه؟؟!
    فقط برگهایی که دارن از بین میرن رو جدا کنید.ولی از ظاهر گیاه معلومه که خیلی آلودست و فکر نمیکنم خوب بشه.احتمال قوی بزودی فاسد میشه و از بین میره.من از این مورد داشتم و به سرعت گیاه از بین رفت.این نوع حسن یوسف خوب نیست.اینها قلمه ای هستن و کیفیت بسیار پایین دارند.شما باید حسن یوسف بذری خارجی بگیرید که با بذر F1 مرغوب پرورش پیدا کردن.من توی نمایشگاه گل و گیاه تعداد زیادی فروختم.برگهای بسیار پهن و بزرگ دارند و ساقه کوتاه و پربرگ و در رنگ های خیلی زیبا.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام.دوست داشتم اطلاعات جامعی در مورد نگه داری کاج آبیس بخونم.ممنون میشم دوستان لطف کنند.

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.دوست داشتم اطلاعات جامعی در مورد نگه داری کاج آبیس بخونم.ممنون میشم دوستان لطف کنند.

آبیس گونه ی مهم آن یعنی نراد قفقاز: ۱:نرادقفقاز(Abies nordmanniana) : نام انگلیسی:Caucasian fir, Nordmann firبومی قفقاز و جنوب شرقی دریای سیاه است . اولین بار در سال ۱۸۳۸ توسط گیاهشناسی به شناسایی ومعرفی(Kura) در قسمتهای بالادست رودخانه کورا(Nordmann) نام نردمان شد.بلند قامت است. نیاز فراوانی به رطوبت محیط دارد . به عناصر غذایی خاک کم توقع است ، ولی بهترین نتیجه را در خاکهای رسی می دهد. سیستم ریشه ای قوی دارد و به راحتی توسعه می یابد . در برابر باد و یخبندان مقاوم است و تا ۲۵ – را به راحتی تحمل می کند . بهترین رشد را در نواحی سرد دارد.خصوصیات گیاهی: ارتفاع تا ۶۰ متر و قطر تا ۲ متر گزارش شده است.شاخه ها و تاج :شاخه های اصلی تنه منظم و به صورت شعاعی با زاویه ۷۵ تا ۸۰ درجه به اطراف و جوانب گسترده شده اند. شاخه های فرعی متقابل و عمود بر محور اصلی تنه هستند. تاج درختان جوان و میانسال هرمی و خوش فرم، ولی بعدا تقریبا کروی می شود.برگها: سوزنها نواری در قسمت قاعده پهن تر و نوک آنها گرد ۱ تا ۳ سانتیمتر، سطح روی / یا فرورفتگی کوچکی دارد . به طول ۵ آن سبز تیره و صاف و زیر آن ۲ نوار پهن به رنگ نقره ای تا سفید وجود دارد. سوزنها به صورت کمانی دور تا دور شاخه های جوان ردیف شده اند.مخروط :استوانه ای و بر افراشته، ۱۷ تا ۲۲ سانتیمتر طول و ۵ سانتیمتر پهنا دارد. دارای پایکی کوتاه استنراد موارد استفاده:درختی صنعتی است و استفاده های متعددی از آن در صنایع چوب و صنایع سلولزی می شود. یک گونه زینتی مناسب است و به طرز جالبی آراسته و شکل می گیرد و به همین خاطر در پارکها و باغها کاشته می شود. هنگامی که تنها رشد کند تاج هرمی زیبایی با شاخه های گسترده رو به پایین ایجاد می کند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    آبیس گونه ی مهم آن یعنی نراد قفقاز: ۱:نرادقفقاز(Abies nordmanniana) : نام انگلیسی:Caucasian fir, Nordmann firبومی قفقاز و جنوب شرقی دریای سیاه است . اولین بار در سال ۱۸۳۸ توسط گیاهشناسی به شناسایی ومعرفی(Kura) در قسمتهای بالادست رودخانه کورا(Nordmann) نام نردمان شد.بلند قامت است. نیاز فراوانی به رطوبت محیط دارد . به عناصر غذایی خاک کم توقع است ، ولی بهترین نتیجه را در خاکهای رسی می دهد. سیستم ریشه ای قوی دارد و به راحتی توسعه می یابد . در برابر باد و یخبندان مقاوم است و تا ۲۵ – را به راحتی تحمل می کند . بهترین رشد را در نواحی سرد دارد.خصوصیات گیاهی: ارتفاع تا ۶۰ متر و قطر تا ۲ متر گزارش شده است.شاخه ها و تاج :شاخه های اصلی تنه منظم و به صورت شعاعی با زاویه ۷۵ تا ۸۰ درجه به اطراف و جوانب گسترده شده اند. شاخه های فرعی متقابل و عمود بر محور اصلی تنه هستند. تاج درختان جوان و میانسال هرمی و خوش فرم، ولی بعدا تقریبا کروی می شود.برگها: سوزنها نواری در قسمت قاعده پهن تر و نوک آنها گرد ۱ تا ۳ سانتیمتر، سطح روی / یا فرورفتگی کوچکی دارد . به طول ۵ آن سبز تیره و صاف و زیر آن ۲ نوار پهن به رنگ نقره ای تا سفید وجود دارد. سوزنها به صورت کمانی دور تا دور شاخه های جوان ردیف شده اند.مخروط :استوانه ای و بر افراشته، ۱۷ تا ۲۲ سانتیمتر طول و ۵ سانتیمتر پهنا دارد. دارای پایکی کوتاه استنراد موارد استفاده:درختی صنعتی است و استفاده های متعددی از آن در صنایع چوب و صنایع سلولزی می شود. یک گونه زینتی مناسب است و به طرز جالبی آراسته و شکل می گیرد و به همین خاطر در پارکها و باغها کاشته می شود. هنگامی که تنها رشد کند تاج هرمی زیبایی با شاخه های گسترده رو به پایین ایجاد می کند.
    خیلی ممنون بابت مطلب اموزندتون.
    اما من خونده بودم که تو خاک سبک خیلی خوب رشد میکنه.بیشتر من منظورم شرایط نگه داری در منزل بود.ما حیاط داریم و اسیو میخواستم ببینم تو کدومش بهتر رشد میکنه.حیاط شایه دار خوبی داری و قسمت افابی هم داره.پاسیو رو هم که میشه نورشو تنظیم کرد.
    والا قراره انشالله این هفته انشالله یه 130 سانتیش رو بخرم و خواستم بدونم چه کنم که خوب رشد کنه.
    در مورد کاج نویل شنیدم نگه داریش سخته ولی خیلی دوست داشتم بدونم چیش سخته که دوستای گیاه پزشکم میگن اصفهان ندیدم خیلی خوب رشد کنه
    ویرایش توسط arman sourani : 5th October 2014 در ساعت 10:15 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    خیلی ممنون بابت مطلب اموزندتون.
    اما من خونده بودم که تو خاک سبک خیلی خوب رشد میکنه.بیشتر من منظورم شرایط نگه داری در منزل بود.ما حیاط داریم و اسیو میخواستم ببینم تو کدومش بهتر رشد میکنه.حیاط شایه دار خوبی داری و قسمت افابی هم داره.پاسیو رو هم که میشه نورشو تنظیم کرد.
    والا قراره انشالله این هفته انشالله یه 130 سانتیش رو بخرم و خواستم بدونم چه کنم که خوب رشد کنه.
    در مورد کاج نویل شنیدم نگه داریش سخته ولی خیلی دوست داشتم بدونم چیش سخته که دوستای گیاه پزشکم میگن اصفهان ندیدم خیلی خوب رشد کنه

سلام
    دوست عزیز کاج نویل در 2 سال اول کاشت به آبیاری منظم نیاز داره بعد از 2 سال هفته ای یک بار آبیاری عمیق نیاز داره
    نور باید 6 ساعت بهش بتابه
    آب روی برگ های سوزنیش نباید پاشیده بشه باعث رشد قارچ میشه
    کند رشده در هرفصل رشد 20 سانت رشد میکنه
    بیماری های باکتریایی زیاد میگیره. گرون قیمته سوزن ریزی زیادی هم داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ارسلان ابراهیمی نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز کاج نویل در 2 سال اول کاشت به آبیاری منظم نیاز داره بعد از 2 سال هفته ای یک بار آبیاری عمیق نیاز داره
    نور باید 6 ساعت بهش بتابه
    آب روی برگ های سوزنیش نباید پاشیده بشه باعث رشد قارچ میشه
    کند رشده در هرفصل رشد 20 سانت رشد میکنه
    بیماری های باکتریایی زیاد میگیره. گرون قیمته سوزن ریزی زیادی هم داره
    درود و سپاس از شما امیر ارسلان عزیز.
    پس برا همینه کمتر کسی به طرف نویل میره....اصلا تو بازار هم نیست ولی خب درختش رو که پیدا کردم اگه میدونستم چطوری باید قلمه بگیرم ازش خیلی خوب میشد.دوستم میگفت تو گلخونهای 150 سانت ارتفاع و تو گرما و دمای بالا قلمه هاش رو میذارند تا ریشه بده.مدتی هم اونجا بوده برای کار.اگه شمام پیشنادی دارید با تمام وجود میشنوم!
    بعد 1 مسله ای دو نوع ما آبیس داریم. Abies koreana &Abies normandina حالا میخواستم ببینم تو بازار کدوم نوعش هست چون نورماندینا(قفقازی)خیلی زیبا تره به نظرم.
    ویرایش توسط arman sourani : 5th October 2014 در ساعت 01:53 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    درود و سپاس از شما امیر ارسلان عزیز.
    پس برا همینه کمتر کسی به طرف نویل میره....اصلا تو بازار هم نیست ولی خب درختش رو که پیدا کردم اگه میدونستم چطوری باید قلمه بگیرم ازش خیلی خوب میشد.دوستم میگفت تو گلخونهای 150 سانت ارتفاع و تو گرما و دمای بالا قلمه هاش رو میذارند تا ریشه بده.مدتی هم اونجا بوده برای کار.اگه شمام پیشنادی دارید با تمام وجود میشنوم!
    بعد 1 مسله ای دو نوع ما آبیس داریم. Abies koreana &Abies normandina حالا میخواستم ببینم تو بازار کدوم نوعش هست چون نورماندینا(قفقازی)خیلی زیبا تره به نظرم.
    خواهش میکنم دوست عزیز
    قلمه زدنش از طریق قلمه چوب سخت تو محیط مرطوب با هورمون ریشه زایی هستش(دوستی میگفت قلمه گرفتن از کاج ها خیلی سخته به طوری که از هر 100قلمه فقط یکی ریشه دار میشه)
    شما اگر درختشو پیدا کردین از بذرش استفاده کنید خیلی راحت تره.(اگر قلمه گرفتید از شاخه های عمودی استفاده کنید)
    کاج آبیس هم هر دو نوعش تو ایران هست ولی باید گشت چون هر کسی نمیاره
    ویرایش توسط امیر ارسلان ابراهیمی : 5th October 2014 در ساعت 06:44 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    اره دوستم دقیقا همینو میگفت.ایشون وقتی تهران گیاه پزشکی میخوند میرفت این گلخونه ها و کارگری میکرد تا یاد بگیره و خداییش هم خیلی موفقه الان!خودم هم میرم برخی موارد کمکش غرفه فروشش!
    هورمونش فک کنم اکسین بود ولی خب اره دونه که خیلی بهتره!تک پایست گیاهش دیگه نه؟کی کمین کنم اری دونه ها؟پاییز؟
    راستی این درخت 6 متری هستا!چطوری برم از نوکش قلمه بگیرم امیر!
    نه اتفاقا اینجا اصفهان نمایشگاه دایم گل و گیاه دوستانم که غرفه دارند و صاحب سیلو ها هستند دیدم داشتند ولی دقت نکردم کدوم نژاد رو داشتند..حیف!نویل نبود!)ولی یه 20 تایی ابیس داشتند.کونیکا هم 10 تایی بود.یه نوع کاج هم بود پیوندی که جانیپروس رو روی پایه سرو شیراز زده بودند.امیرجن نظرت در مورد این کاج پیوندی جانیپروس رو سرو شیراز چیه؟دیدی؟شاخ گوزنی بش میگفتند
    ویرایش توسط arman sourani : 5th October 2014 در ساعت 11:12 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    اره دوستم دقیقا همینو میگفت.ایشون وقتی تهران گیاه پزشکی میخوند میرفت این گلخونه ها و کارگری میکرد تا یاد بگیره و خداییش هم خیلی موفقه الان!خودم هم میرم برخی موارد کمکش غرفه فروشش!
    هورمونش فک کنم اکسین بود ولی خب اره دونه که خیلی بهتره!تک پایست گیاهش دیگه نه؟کی کمین کنم اری دونه ها؟پاییز؟
    راستی این درخت 6 متری هستا!چطوری برم از نوکش قلمه بگیرم امیر!
    نه اتفاقا اینجا اصفهان نمایشگاه دایم گل و گیاه دوستانم که غرفه دارند و صاحب سیلو ها هستند دیدم داشتند ولی دقت نکردم کدوم نژاد رو داشتند..حیف!نویل نبود!)ولی یه 20 تایی ابیس داشتند.کونیکا هم 10 تایی بود.یه نوع کاج هم بود پیوندی که جانیپروس رو روی پایه سرو شیراز زده بودند.امیرجن نظرت در مورد این کاج پیوندی جانیپروس رو سرو شیراز چیه؟دیدی؟شاخ گوزنی بش میگفتند
    اگر بذرش رو خاستی تو سایتا بگردی پیدا میکنی برات بفرستن .بله تک پایه است.فکر کنم توپاییز میتونی بگیری .
    کاج نویل یه حالتی که اگر از شاخه های عمودی بگیرید گیاه عمودی بزرگ میشه و اگر از افقی ها بگیرید به صورت افقی رشد میکنه.
    آرمان جان اگر میتونی یه عکس از این کاج پیوندی بزار ببینیم چه شکلی .والا گیاهی داریم به نام شاخ گوزنی ولی یه نوع سرخس.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    خب اون وقت این دونه ها درصد تفریخش چقدره؟قیمتی چیزی دارید ازش؟یکمی هم در این مورد توضیح بدید دیگه من رسما 6 دنگ در خدمت شمام من بعد!
    امیییر گفتم که درخت نویله 6-7 متر بلندی داره!چطوری برم اون بالا نوک درخت؟پسر!!!میمیرم!!
    تزون گیاه هم حتما عکس میگیرم.شما یه ساقه سرو شیراز رو در نظر بگیر روش جانیپروس با برگهای ابی بچسبون!خیلی خوشکل میره بالا!ولی نمیدونم این پیوندی ها دوومشون چطوره...قیمتشم حدود 300 هست برا من!
    ویرایش توسط arman sourani : 6th October 2014 در ساعت 01:09 AM

صفحه 32 از 48 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)