صفحه 2 از 48 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 474
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری , بلدرچین
    شماره عضویت
    3968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این محیطی که برای گلخانه دارید خیلی خوبه فقط باید دید که چرا اون گیاهی که میگید خشک شده ... چون اگر مثلا خاکی خریدید خوب نبوده این اتفاق ممکنه باز هم پیش بیاد ...آیا این پیچ آپارتمانی را که میگید در آب و هوای اهواز رشد می کنه و مشکلی براش پیش نمیاد؟ ... قبل از خرید هر گیاهی باید دید که شرایط محیطی که شما دارید چگونه است .. بعد هم باید گیاهانی را انتخاب کنید که به آب و هوای منطقه شما سازگار باشه ... برای انتخاب گیاه دقت کنید ببیند دوستان و آشنایانتان معمولا چه گیاهی را نگهداری کرده اند ... سایتهای مختلفی درباره گیاهان وجود داره اما بیشتر این سایتها گیاهان را فقط معرفی می کنند.. اینکه آیا اون گیاه برای منطقه اهواز مناسب هست یا خیر هم مهمه ... از طرفی من هم می تونم تعدادی گیاه مناسب با شرایط آب وهوای گرمسیری بهتون معرفی کنم ولی معلوم نیست که توی اهواز باشه یا نباشه ... اگر واقعا دوست دارید گیاهی را داشته باشید به دور و بر خودتون دقت کنید حتی اگر گیاهی بود که دوستش داشتید با موبایل ازش عکس بگیرید و اینجا بذارید تا شاید بشه نحوه نگهداریش را بهتون توضیح داد و شما هم شرایطش را فراهم کنید ... با اینحال من هم می گردم گیاهانی را که فکر می کنم برای منطقه شما مناسب باشه پیدا کرده و بهتون معرفی می کنم ...
    سلام واقعا ازت متشکرم یه دنیا ممنون
    اسم اون پیچک اپارتمانی رو فهمیدم پوتوس بود
    در مورد هوای اهواز به حول و قوه ایرکاندشن ها هوای داخل خونه تابستون هم مثل زمستون 20-25 درجه ست در مورد گیاهان که اطرافیانمون دارن فقط اینو میتونم بگم که همه مصنوعی دارن و کسی نمیره سراغ طبیعی
    ولی چند روز پیش که خونه یکی همسایه ها بودم یه بنجامین و یه کاج مطبق و یه دیفن باخیا داشتن (اسماشونو یاد گرفتم ) دیدن گیاهان اپارتمانی این جرقه رو تو ذهنم زد که منم میتونم یه بهشت درست کنم پر از گیاهان و پرنده ها
    دیروز که رفتم گلفروشی اونایی که دیدم رو ازش پرسیدم گفتش
    کاج مطبق 80 هزار تومن به بالا
    بنجامین (که سفید و سبزه برگاش) 60 هزار تومن به بالا
    و دیفن باخیا که میترسم اگه یه روز قناریا رو ازاد کنم تو گل خونه یا پرنده جدید بخرم مسموم شه بمیره 25 تومن به بالا
    حسن یوسف هم داشت 5 هزار تومن دیگه یه چند تا اسم خارجی گفت هنگ کردم اومدم بیرون ولی یکیش شبیه نخل بود میگفت 500 هزار تومن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    من یه گیاه رو معرفی می کنم و اونم گیاه عبایی هست.

این جا تو خود پارسی پت لینکش هست

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=1246&page=1

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری , بلدرچین
    شماره عضویت
    3968

گیاه اپارتمانی وجود دارد که با بذر تکثیر شود؟

سلام دوستان عزیز شما گیاه اپارتمانی سراغ دارید که با بذر تکثیر شه ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_bird نمایش پست ها
    سلام واقعا ازت متشکرم یه دنیا ممنون
    اسم اون پیچک اپارتمانی رو فهمیدم پوتوس بود
    در مورد هوای اهواز به حول و قوه ایرکاندشن ها هوای داخل خونه تابستون هم مثل زمستون 20-25 درجه ست در مورد گیاهان که اطرافیانمون دارن فقط اینو میتونم بگم که همه مصنوعی دارن و کسی نمیره سراغ طبیعی
    ولی چند روز پیش که خونه یکی همسایه ها بودم یه بنجامین و یه کاج مطبق و یه دیفن باخیا داشتن (اسماشونو یاد گرفتم ) دیدن گیاهان اپارتمانی این جرقه رو تو ذهنم زد که منم میتونم یه بهشت درست کنم پر از گیاهان و پرنده ها
    دیروز که رفتم گلفروشی اونایی که دیدم رو ازش پرسیدم گفتش
    کاج مطبق 80 هزار تومن به بالا
    بنجامین (که سفید و سبزه برگاش) 60 هزار تومن به بالا
    و دیفن باخیا که میترسم اگه یه روز قناریا رو ازاد کنم تو گل خونه یا پرنده جدید بخرم مسموم شه بمیره 25 تومن به بالا
    حسن یوسف هم داشت 5 هزار تومن دیگه یه چند تا اسم خارجی گفت هنگ کردم اومدم بیرون ولی یکیش شبیه نخل بود میگفت 500 هزار تومن
    سلام
    خب کاج مطبق یا همون کاج آروکاریا یک کاج گران هست ... تهران از این هم گران تر هست و هر چه اندازه اش بزرگ باشه گران تر میشه ... ولی بنجامین را خیلی گرون بهتون گفتند
    من همچنان در حال گشتن هستم چندتا گیاه خوب پیدا کردم یکی اش هست گل کاغذی ... توی جنوب کشور بسیار خوب رشد می کنه و عاشق هوای گرم و شرجی است
    این هم شکلش

[IMG][/IMG]

یک گیاه دیگه که اون هم برای شما مناسب می تونه باشه ناز فروانسوی است این هم شکلش

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

یک سری از گیاهان هم هستند از خانواده کراسولاسه که در گلفروشی ها با نامهای مختلف فروخته می شوند اما اکثرا آنها را به نام کراسولا میشناسند چند مدل مختلف دارند من عکس بعضی هاشون را براتون میذارم ... اینجا این گیاهان ارزون هستند علاوه بر آنکه معمولا به خاطر نامناسب بودن آب و هوا از بین میروند اما برای منطقه شما مناسب هستند این هم عکس هاشون

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری , بلدرچین
    شماره عضویت
    3968
    سلام
    به نظر تون چه گیاه اپارتمانی واسه گلدان دیواری مناسبه هم از نظر سایز و هم تناسب

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    به نظر تون چه گیاه اپارتمانی واسه گلدان دیواری مناسبه هم از نظر سایز و هم تناسب
    سلام
    یه گیاهی هست به اسم گل آویز .... مناسبه
    سجافی با برگ گندمی مناسبه ... برگ بیدی مناسبه ... این گیاههایی که گفتم ساقه هاشون آویزون میشن ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری , بلدرچین
    شماره عضویت
    3968
    با سلام خدمت کاربران محترم پارسی پت مخصوصا مدیر محترم shikkra خانوم :smile (272):که واقعا لطف دارن و جواب ما رو میدن
    راستش من ده روز پیش یه بنجامین ابلق خریدم و سعی کردم با گفته های شما اونو ثابت نگه دارم و کم اب بدم خوشبختانه گیاه سر حالیه و هیچ مورد خاصی تا حالا نداشت فقط اینکه برگاش وقتی خریدمش خیلی سفید بود و نسبتا ریزتر, ولی حالا برگاش دارن کاملا سبز میشن و درشت تر
    خواستم ببینم دلیلش کمبود نوره یا مشکلی دیگه وجود داره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    با سلام خدمت کاربران محترم پارسی پت مخصوصا مدیر محترم shikkra خانوم :smile (272):که واقعا لطف دارن و جواب ما رو میدن
    راستش من ده روز پیش یه بنجامین ابلق خریدم و سعی کردم با گفته های شما اونو ثابت نگه دارم و کم اب بدم خوشبختانه گیاه سر حالیه و هیچ مورد خاصی تا حالا نداشت فقط اینکه برگاش وقتی خریدمش خیلی سفید بود و نسبتا ریزتر, ولی حالا برگاش دارن کاملا سبز میشن و درشت تر
    خواستم ببینم دلیلش کمبود نوره یا مشکلی دیگه وجود داره
    سلام
    بنجامین ابلق تون از اول همه برگهاش ابلق بود؟ این برگهای سبز به جای برگهای ابلق در آمده یا اینکه یک قسمت خاصی از درختچه این حالت را پیدا کرده ... ؟ اگر گیاهتون به جای برگ ابلقش برگ سبز میده نشون دهنده این هست که ابلق واقعی نبود ه....:smile (249):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری , بلدرچین
    شماره عضویت
    3968
    سلام
    همون برگهای ابلق دارن تبدیل به سبز میشن و اکثرا قسمت بالا درختچه اینجوری میشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    همون برگهای ابلق دارن تبدیل به سبز میشن و اکثرا قسمت بالا درختچه اینجوری میشه
    سلام
    خب پس حدس من درست بوده ... بنجامین شما از این بنجامین ابلقهای ویروسی بوده ... می دونید که ویروسهای گیاهی ضعیف می تونند باعث ابلق شدن برگها بشوند ( به زبان ساده بخواهیم بگیم یک گیاه می تونه سالها به یک ویروس ضعیف زندگی کنه از این روش برای ابلق کردن گیاهها استفاده می کنند روش متداولی نیست ولی بعضی ها این کار را انجام می دهند ... ) الان که گیاه شما در شرایط مناسب قرار گرفته داره بیماری را دفع می کنه .. به نظرم بنجامین سبزها خیلی خیلی خیلی زیبا تر از بنجامین ابلق ها هستند .. اگر دقت کنید این بنجامین ابلق ها اکثرشون بعد از یک مدت خشک میشن و از بین میرن .. تک و توک زنده می مونن ..

صفحه 2 از 48 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)