صفحه 18 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 474
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    يكي از بامبوهام از قسمتي كه ساقه پيچ ميخوره حالت افتادگي پيدا كرده بود و داشت خراب ميشد. منم از همون قسمت بريدمش و گذاشتم توي آب.روزهاي اول خيلي خوب بود ولي به هفته اي هست كه از ته ساقه انگار داره ميگنده و باعث ميشه آب بدبو بشه.
    اين بامبو رو از بقيه جدا كردم و هر روز هم آبش رو با آب جوشيده سرد شده عوض ميكنم. يك روز درميون هم يه قطره تقويتي ميريزم تو آبش ولي ديگه نميدونم چكارش كنم. برگ هاي بالاييشو خوبه ولي يكي از برگ هاي پاييني اش زرده شده.
    چكارش كنم تا خراب تر از اين نشده ؟
    من 4تا بامبو داشتم و هر 4تاشو به صورت کاملا حرفه ای نابود کردم!
    یکی از دوستانم تمام بامبوهاشو از ساقه برید و گذاشت هر کدوم یه گیاه تازه شدن بدون اینکه کاری خاصی انجام بده.
    ولی در کل چیزی که میدونم اینه که وقتی ساقه گیاه زرد و حالت لهیدگی پیدا میکنه دیگه اونجا آوند از بین رفته پس نمیتونه فعالیتشو درست انجام بده.باید از بالاتر از اون قسمت تا جایی که کاملا سطح سالم و محکم و سفید باشه برش زد.ظرفی که استفاده میشه باید ضدعفونی شه .
    راستی..اریب برش زدین دیگه؟
    (یه مورد دیگه...من الان سرچ هم کردم توی یه جا یکی مشکل شما رو داشته..نمیدونم میشه لینک بزارم یا نه واسه همین اون سوالو جواب رو کپی میکنم..فکر کنم مشکل شما اینه:

:

با سلام
    ممنون از مطالب خوبتون
    در مورد بیماریهای بامبو می خواستم بگم
    بامبویی که من دارم انتهای ساقه اش حالت له شدگی و زرد داره
    هر چقدر هم که انتهاش رو برش می دم تا به قسمت سفید می رسه باز هم بعد یه مدت حالت گندیدگی و زرد بودن رو داره
    لطفا راه نماییم کنین
    منتظرم ممنون

• متاسفانه بامبو شما بیماری قارچی یا باکتریایی پیشرفته*ای دارد و بهتر است از سایز شاخه*ها جدا کرده یا معدوم کنید.)

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    من 4تا بامبو داشتم و هر 4تاشو به صورت کاملا حرفه ای نابود کردم!
    یکی از دوستانم تمام بامبوهاشو از ساقه برید و گذاشت هر کدوم یه گیاه تازه شدن بدون اینکه کاری خاصی انجام بده.
    ولی در کل چیزی که میدونم اینه که وقتی ساقه گیاه زرد و حالت لهیدگی پیدا میکنه دیگه اونجا آوند از بین رفته پس نمیتونه فعالیتشو درست انجام بده.باید از بالاتر از اون قسمت تا جایی که کاملا سطح سالم و محکم و سفید باشه برش زد.ظرفی که استفاده میشه باید ضدعفونی شه .
    راستی..اریب برش زدین دیگه؟
    (یه مورد دیگه...من الان سرچ هم کردم توی یه جا یکی مشکل شما رو داشته..نمیدونم میشه لینک بزارم یا نه واسه همین اون سوالو جواب رو کپی میکنم..فکر کنم مشکل شما اینه:

:

با سلام
    ممنون از مطالب خوبتون
    در مورد بیماریهای بامبو می خواستم بگم
    بامبویی که من دارم انتهای ساقه اش حالت له شدگی و زرد داره
    هر چقدر هم که انتهاش رو برش می دم تا به قسمت سفید می رسه باز هم بعد یه مدت حالت گندیدگی و زرد بودن رو داره
    لطفا راه نماییم کنین
    منتظرم ممنون

• متاسفانه بامبو شما بیماری قارچی یا باکتریایی پیشرفته*ای دارد و بهتر است از سایز شاخه*ها جدا کرده یا معدوم کنید.)
    ممنون عزيزم
    ولي من اين بامبوم رو دوستش دارم دوساله باهامون داره زندگي ميكنه. چطوري معدومش كنم

روز اول كه برش زدم اوريب برش زدم ولي بعدش ديگه اصلا حواسم نبود. چطوري ظرف رو ضدعفوني كنم؟ با مايع سفيد كننده و مايع ظرفشويي بشورمش؟
    بعدشم من هي اون قسمت كه له ميشه رو كوتاه ميكنم ولي ديگه الان نميشه. آخه اگه بخوام بازم كوتاه كنم كه ديگه چيزي ار بامبو نميمونه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    من یدونه نخل ماداگاسکار کوچولو گرفتم.ممنون میشم یکم راهنمایی کنین شرایط نگهداریش چجوریه.افتاب .اب وغیره .راستی کود هم باید داد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    من یدونه نخل ماداگاسکار کوچولو گرفتم.ممنون میشم یکم راهنمایی کنین شرایط نگهداریش چجوریه.افتاب .اب وغیره .راستی کود هم باید داد؟
    http://www.parsipet.ir/thread15641.html

این تایپک در مورد نخل ماداگاسکار توضیح داده شده امیدوارم کمکتون کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون عزيزم
    ولي من اين بامبوم رو دوستش دارم دوساله باهامون داره زندگي ميكنه. چطوري معدومش كنم

روز اول كه برش زدم اوريب برش زدم ولي بعدش ديگه اصلا حواسم نبود. چطوري ظرف رو ضدعفوني كنم؟ با مايع سفيد كننده و مايع ظرفشويي بشورمش؟
    بعدشم من هي اون قسمت كه له ميشه رو كوتاه ميكنم ولي ديگه الان نميشه. آخه اگه بخوام بازم كوتاه كنم كه ديگه چيزي ار بامبو نميمونه
    خواهش میکنم..آره واقعا آدم دلش نمیاد گیاهاشو خودش از بین ببره..جدا از بقیه بزارید تا بعدا خودش چی بشه..واسه ضدعفونی کردن ظرف هم میشه از نمک و آب جوش استفاده کرد..سفیدکننده هم میشه..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    دوستان من یک لیندا دارم که خیلی هم دوسش دارم ولی متاسفانه از روی چارپایش افتاد و برگهای بالاییش همونا که تازه درمیان شکست ولی به ساقش اسیبی نرسید.حالا این دیگه رشد میکنه و درست میشه یا نه؟کاری هست بتونم بکنم براش؟ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    دوستان اسم این گل (گیاه) چیه؟
    ممنونم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    نزدیک به 1 ساله این کاج را خریدم ولی اصلا رشد نکرده دلیلش چی میتونه باشه؟
    آیا بهتر نیست شاخه های پایینی را ببرم تا باعث رشد طبقات بالا بشه؟
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    قسمت سمت راست گیاهی که عکسشو گذاشتم (همون قسمتی که به آکواریوم تکیه داده ام) به طور نافرمی رشد کرده آیا میتونم این فسمت را جدا کنم و به چند قسمت ببرم و هر قسمت را داخل آب بزارم تا ریشه کنه؟
    از کجاها باید ببرم؟
    سپاس

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    کسی از دوستان به این قسمت سایت سر نمیزنه؟
    الان 3 هفته شده من چند تا سوال پرسیدم ی نفر جواب نداده!
    ای روزگار!
    سپاس.

صفحه 18 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)