سلام، من یه آکواریوم گیاهی کوچک (20 لیتری) دارم با فیلتر هنگان و بخاری
که داخلش دو تا گوپی، پنج تا نئون، یک لجن خوار، و یک حلزون شاخدار کوچک هست.
الان نزدیک چهار ماهه که این ترکیب، بدون بیماری و آسیب بودن، هم گیاه ها به خوبی رشد کردن هم نئون ها که موقع خرید خیلی کوچک بودند، الان تقریبا دو برابر شدن.
امروز مشاهده کردم که دم یکی از گوپی ها از وسط دو نیم شده و پاره شده. نمی دونم بیماره یا بر اثر حادثه اینجوری شده. به جز این مورد، تغییر ظاهری یا رفتاری دیگه ای ندیدم.
اگر بر اثر حادثه باشه، دو تا حدس دارم: باله اش به حلزون شاخدار گیر کرده/ یا به یدون گیاه مصنوعی کوچولو که وسط گیاهای طبیعی دارم که البته در ظاهر تیز نیست.
به جز این ها، اخیرا دو تا اتفاق جدید افتاده که نمی دونم می تونن عامل بیماری باشن یا نه:
۱) بخاری آکواریوم یک روز و نصفی خاموش شده بود و من متوجه نشده بودم (از برق کشیده شده بود) و چون مدام کولر روشنه، دمای آب به ۲۱ درجه رسیده بود در حالی که معمولا روی ۲۶ هست.
۲) دیروز برای اولین بار به ماهی ها کرم خونی خیلی ریز منجمد دادم و خیلی هم استقبال کردن ولی میگم شاید باعث بیماری شده؟! هر کدوم تقریبا چهار تا دونه کرم کوچولو خوردن

حالا به جز اینکه لطفا راهنماییم کنید که این حادثه بوده یا بیماریه، لطفا بگید آیا باله اش دوباره جوش می خوره و درست می شه؟!

ببخشید که خیلی توضیحاتم طولانی شد. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید