نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    31272

علت بزرگ نکردن جوجه ها و نجوه اضافه کردن فنچ ماده جدید به یک جفت(یک نر با دو ماده)

با سلام به همگی.من دوتا فنچ دارم که ناحالا 4یا 5 بار تخم میزارن هربار6تخم و 4تا جوجه میشود که به ترتیب هر روز به دنیا میان اما هر بار ماده به جوجه غذانمیدهد یا نوک میزند تا میمیرن و حدیدا هم روزی یکی به دنیا میاد و غروب که به خانه بر میگردم میبینم بیرون پرت شده و فرداش یکی دیگه به دنیا میاد و همان اتفاق تکرار میشود .جاشون خلوته واسترس ندارن.پاکسازی عفونت با تریکوپلاس قبل از جفت شدن رو هم انجام دادم غذا هم دو هفته که تخم دارن فقط ارزن میدم اما باز هم...جالبه هربار که آخرین تتخم جوجه شد و به بیرون پرت شد 2 یا3روز بعد ماده دوباره تخم میزاره که مجبور میشم لانه را بردارم تا ماده ضعیف نشه..(یک روز تحت نظر گرفتم دیدم ماده که رو تخم نشسته نر به داخل لانه میره و ماده رو نوک میزنه و از رو تخم بلندش میکنه و با هم میان بیرون)گفتم شاید بعلت مستی زیاد نر باشه که نمیزاره ماده کارشو بکنه برا همین یک ماده جدید گرفتم .روز اولی که خریدم آزمایشی انداختم پیش آن دوتا اول دو ماده با هم خوب بودند اما بعد از چند ساعت دو ماده شروع به دعوا کردن و ماده جدید که جوانتر و بزرگ جثه تر است ماده قدیمی را میزد و نر هم کاری نمیکرد و تو حال خودش بودکه دوباره ماده جدید را جدا کردم و در قفس جدا کنار آن دو قرار دادم..حالا 2تا سوال دارم.1:بکسی علت بزرگ نکردن جوجه را میدونه و برای حل مشکل راه حلی داره . دوم اینکه ماده جدید را چطور به اون دوتا اضافه کنم که مشکلی پیش نیاد.. لطفا راهنمایی کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ عروس هلندی
    شماره عضویت
    31323
    سلام من یک جفت فنچ دارم که چند بار تخم دادن دوبار ۳تا و یک بار ۴تا اما هر دفعه جوجه تا زمان بیرون آمدن از لانه بزرگ می شن اما مقعد پرنده بند می شه و می میره چی کار کنم که این اتفاق نیفتد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده سان
    شماره عضویت
    31542
    فنچ شما جوجه بزرگ نیست باید زمان که تخم میزاره بلافاصله تخم برداری بزاری زیر فنچ پرستار که بهش بنگالی میگن این فنچ هم جوجه دوست هم جوجه بزرگ کن هست تو سالن های پرنده فروش هم برای تکثیر فنچ های نژاد دار مثل نرگسی و گلدین و... این کارو می‌کن البته یه سری اطلاع هم میخواد که باید از پرنده فروش های معتبر بپرسی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده سان
    شماره عضویت
    31542
    لطفا برای دریافت پاسخ خودتون مشکلت نو بیشتر باز گو کنید متوجه نشدم اگه پرنده نمیتونه مدفوع کنه بدونید که تغزیه ای که میدی مناسب نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)