صفحه 9 از 101 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 1005
    همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

شماره عضویت
    453
    درود بر دوستان عزیز و عرض خسته نباشید
    من یه رد کاپ و 2 تا کویی داشتم که به خاطر مسافرتی چند روزه اجباری که پیش اومد مجبور شدم در کنار 2 تا بارب رزی و 3 تا لوچ بندازمشون از مسافرت که برگشتم دیدم تمام هد ردکاپم خورده شده و روی سرش حباب حباب سفید شده سریع جداش کردم و دمارو بالا بردم و 2 روز از آنتی بیوتیک و نمک استفاده کردم تا حباب روی سرش رفت و با بیومار تقویتش کردم دیگه کم کم داشت خوب میشد که امروز متوجه خون مردگیهایی روی بالهاش شدم دوباره از آنتی بیوتیک استفاده کردم میخواستم راهنمایییم کنید که چیکار کنم؟ و آیا هدش قابل ترمیم هست؟
    از تمام دوستان ممنونم
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid pr نمایش پست ها
    **ابتدا این مطلب رو عنوان کنم و نظر دوستان رو جویا بشم که:
    طبق مطالب ذکر شده توسط استاد ب.اژیده ، در صورت رعایت مسایل امنیتی و بهداشتی حساسیت بیماری پلیگ در این حد نیست و تجربه شخصی حرف استاد گرامی ب.اژیده رو تایید می کنه و عملا تجربه کردم که احتمال ابتلای ماهی به این ویروس پایینه و با رعایت نکات ایمنی اصلا جای نگرانی نیست
    شخصا اعتقاد دارم اینقدر که انگل هگزامیتا در دیسکس اهمیت داره پلیگ اهمیت نداره و اگر تحقیقی هم در وب و سایتهای انگلیسی زبان(بخصوص انهایی که تخصصی در مورد دیسکس هستند)داشته باشید انگشت شمار در مورد پلیگ و بیماری های ویروسی بحث کرده اند اما در مقابل هگزامیتا شایعترین بیماری شناخته شده و باعث تضعیف ماهی و ایجاد پیش زمینه انواع و اقسام بیماری می شود
    لطفا دوستان نظرات مخالف و موافق خودشون رو بگن تا به نتیجه مناسبی برسیم

**در انتها و با کمال احترام خدمت شما پیشکسوت و توضیح پیشاپیش اینکه اصلا قصد تخریب ندارم و فقط جهت رسیدن به یک مکان ایده ال و متفاوت جسارت میکنم و صمیمانه پوزشم را پزیرا باشید
    اما توجه شما را به قوانین انجمن پارسی پت بند 6 و 25 که توسط شخص استاد ب.اژیده نوشته شده جلب میکنم

***پاینده ایران ، جاوید ایران زمن
    بدون جهت گيري
    عزيز ما و بابك كلي هزينه داريم مي كنيم تا شما، هم ماهي هاي طراز يكي داشته باشيد هم پشتيباني خوب براي دوستان براي تامين و نگهداري تانكهاي شما باشه.
    يك قسمتي قبلا طرح ريزي شده و در حال آماده سازي براي اجراست كه فروشگاه آنلاين پارسي پت هست كه هم خدمتي از پارسي پته و هم اينكه صرفه جويي در زمان و هزينه شماست.
    براي شما هم هدفي در نظر گرفتيم كه با يك هزينه كم شما مي توانيد حيوانات خود را تبليغ و يا اسپانسر و آگهي در بخش پارسي پت شاپ باشيد.
    با تمام اين احوال شما با خدمات و اهداف فروشگاه پارسي پت مشكلي داريد و يا موافقيد.

در جواب شما از بابت پليگ و هگزاميتا
    متاسفانه اطلاع داريم كه خارجيها در درمان پليگ بسيار ناشي هستند كه بابك خودش بعد از برگشت از تايلند مهر تاييد خودش رو روي صحت اين صحبت مي گذاره.
    بعد هم عزيز پس از ورود ديسكس اول شما بايد پليگ رو رد كني بعد بيماريهاي پوستي و قارچي و باكتريايي و آخر از همه انگلهاي داخلي رو پس شما حالا قضاوت كن كه ماهي شما در پليگ و بيماريهاي عفوني و باكتزيايي و ... زودتر مي ميره يا مجموعه انگلهاي داخلي.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    اقا پست 78 رانگاه کنید بگید ماهیم مریضیش انگل روده است یا چیزه دیگه؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    با سلام
    من امروز توی یک ماهی فروشی یه دیسکس مریض رو دیدم.4 اینچ بود و به بهلو خوابیده بود و ارام نفس میکشید و انتهای دمش دم خوره گرفته بود .رنگش هم شفاف بود.ابشش هاش هم حالت طبیعی نداشت.فروشنده از درمانش نامید شده بود و انداختش تو سطل اشغال.منم خیلی دلم سوخت!
    حالا میخوام بدونم اسم این بیماری چیه؟و راه درمان اون اسون؟
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    کسی نیست پست منو جواب بده؟!!!شماره 79
    اریترومایسین برایه رد کردن پلیگ خوبه؟؟؟؟ یا بهترشم هست؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

سلام به همه دوستان

همونوطور که جناب رستمی بهش اشاره کرد ویروس پلیگ در صورت وجود در تانک معمولا دیسکس رو آلوده میکنه و جدی ترین و مهلک ترین بیماری است که دیسکس به آن دچار میشود

شدت و میزان آن بستگه به سیستم ایمنی بدن ماهی و کیفیت آب دارد

بابک

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    عکس راکه برای تشخیص بیماری گفتید گرفتم وگذاشتم عکس سوم از شکم ماهی است .زودتر راهنماییم کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    اقا پست 78 رانگاه کنید بگید ماهیم مریضیش انگل روده است یا چیزه دیگه؟
    عزيز توي عكس كامل ديد ندارم.
    ولي اگر ورم رو به پيشرفت و آب آوردن عفونته و دوز تتراسايكلين + اريترومايسين رو استفاده كن. و بعد بابل رو طبق هر 20 ليتر يك كپسول دوباره انجام بده.

و اگر ورم ثابته دليلش صد در صد انگل داخلي به نظر من مترونيدازول + لورنسيت (پرازي كوانتل) رو طبق دستورالعملهاي ذكر شده در پست بيماريها انجام بده.

نتيجه گزارش شود.

ببخشيد من كار داشتم ولي نمي دونم چرا مديران آبزيان در بخش بيماريها كم كارند. ان شاءالله كه خيره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام و عرض ارادت خدمت دوستان
    اقا نمیدونم چیه که ویره قرنطینه کردن داره اذیتم میکنه و اگه یاد نگیرم میمیرم همه بیماریارو خوندم و خلاصه بر داری کردم.....
    سیاوش جان حدست درست بود افرین داره به این همه تجربه و اینکه خالصانه به دوستان منتقل میکنی ...ممنونتم
    اقا فردایه اون روز که گفتم سالمن یکی از 3تا دیسکس (رد پیژنه) انتهایه دمش و یکی از بالهاش سفید شد و اون بالرو کمتر تکون میداد(دیروز میشه) ..فورا 60 ابو سیفون کردم و اریترومایسین با دوز ذکر شده اضافه کردم امروز دوباره 70 % سیفون و تجدید دارو , گویا درمان موقتن درست بود چون سفیدیه دم و باله رد پیژن خوب شد
    اما گویا دارن با پلیگ دستو پنجه نرم میکنن چون 3تا یی یه جا جم میشن و باله هاشون بستس و تیره تر شدن و گاهی بی تعادل میشن(بیشتر نزدیک سطح اب هستن)
    اول اینکه راهنماییم کنید دوم اینکه دعا کنید که پلیگ و رد کنن
    اینم عکسا شون(ماله امروزه).
    اولی
    دومیسومی و اخریش
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    کسی نیست پست منو جواب بده؟!!!شماره 79
    اریترومایسین برایه رد کردن پلیگ خوبه؟؟؟؟ یا بهترشم هست؟؟؟؟؟
    آرزوي بهبودي براي ماهيهاتون و بهروزي براي شما داريم.
    ضمنا بنده رستمي هستم.
    ؤ اما مشكل شما
    1- وضعيت مدفوعشون و حالت تنفسشون رو بنويسيد.
    2 - جنرال تونيك + داكسي سايلكين
    در صورت وخيم شدن اوضاع حتما كزارش نماييد.
    ویرایش توسط siavashr : 8th September 2010 در ساعت 11:17 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    با سلام
    من امروز توی یک ماهی فروشی یه دیسکس مریض رو دیدم.4 اینچ بود و به بهلو خوابیده بود و ارام نفس میکشید و انتهای دمش دم خوره گرفته بود .رنگش هم شفاف بود.ابشش هاش هم حالت طبیعی نداشت.فروشنده از درمانش نامید شده بود و انداختش تو سطل اشغال.منم خیلی دلم سوخت!
    حالا میخوام بدونم اسم این بیماری چیه؟و راه درمان اون اسون؟
    ممنون
    عموما شيوع يك بيماريه ثانويه بعد از دوره پليگ بوده چون در برخي نژادها مثل قمرزها (ردملونها) و سفيدها و .... ما تيرگي رنگ رو نداريم.
    اما تعجب من در تنفس كند اون ماهي بوده كه واقعا با يك تكست چند جمله اي نمي شود با قاطعيت تشخيص داد و نياز به عكس يا ديدن جزييات داره.
    كار ما اينجا بدون ديدن خيلي سخته. حتي پزشكان هم بدون ديدن و آزمايشات تمي تواننند اينقدر قاطع نظر بدهند.
    علي الحال آن مغازه بسيار كار اشتباهي كرده، چون بديد من قابل برگشت بوده.
    در مورد آن دم خوره اي كه فرموديد:
    پوسیدگی باله و دم و شیوه های درمان(Columnaris)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.wish نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز و عرض خسته نباشید
    من یه رد کاپ و 2 تا کویی داشتم که به خاطر مسافرتی چند روزه اجباری که پیش اومد مجبور شدم در کنار 2 تا بارب رزی و 3 تا لوچ بندازمشون از مسافرت که برگشتم دیدم تمام هد ردکاپم خورده شده و روی سرش حباب حباب سفید شده سریع جداش کردم و دمارو بالا بردم و 2 روز از آنتی بیوتیک و نمک استفاده کردم تا حباب روی سرش رفت و با بیومار تقویتش کردم دیگه کم کم داشت خوب میشد که امروز متوجه خون مردگیهایی روی بالهاش شدم دوباره از آنتی بیوتیک استفاده کردم میخواستم راهنمایییم کنید که چیکار کنم؟ و آیا هدش قابل ترمیم هست؟
    از تمام دوستان ممنونم
    موفق باشید
    دوست عزيز
    آكريفلاوين + سيپروفلوكساسين
    جنرال تونيك مقادير بسياري در خود آكريفلاوين دارد.

صفحه 9 از 101 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)