صفحه 89 از 101 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 890 از 1005
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط splitter نمایش پست ها
    fبخشید من ماهیام سفیدک گرفتن باله هاشونم دار از بین میر انگار دازن تجزیه میشن دمای ابو 30 کردم قطره ضد سفیدک ریختم نمک اضافه کردم ولی دارن بدتر میشن امروز یکیشون مرد میخوام امکسی سیلین بریزم تو اب لطفا کممک کنین ماهیام گوشتخوارن
    سلام

اینکه هی سوالات رو در تاپیک های مختلف میپرسید باعث نمیشه افراد جدیدی جوابتون رو بدن!
    لطفا تو همون تاپیک قبلی پیگیری کنید . در ضمن شما درمان رو اصلا انجام دادید؟!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط fashistking نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من 2 تا لجن خوار براي اكواريومم گرفتم و رفتم مسافرت بعد 4 روز كه اومدم ديدم كف اكواريوم پر از يك سري رشته هاي قهوه اي روشن كوتاه و بلند شده و بعد از دقيق شدن ديدم كه از شكم همين لجن خوار هام مياد بيرون و وقتي يكي از اين رشته ها كه گاها حتي به 10 سانت هم مي رسه رشته بعدي بلافاصله توليد ميشه با اينكه از مسافرت برگشتم سريع با كف كش تمام اين مواد رو جمع كردم در عرض 24 ساعت كف اكواريوم پر از اين مواد شده دوباره،اينا چيه كه از مخرجشون خارج ميشه و اينقدر بلند و زياد؟
    سلام دوست عزیز
    این حالت معمولا در شرایطی ایجاد میشه که به این ماهی ها غذای بیش از اندازه داده بشه و مشکل یا بیماری خاصی نیست و شما تنها باید در مقدار غذایی که بهشون میدید افراط نکنید .
    با تشکر mohammad reza 137017

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

اینکه هی سوالات رو در تاپیک های مختلف میپرسید باعث نمیشه افراد جدیدی جوابتون رو بدن!
    لطفا تو همون تاپیک قبلی پیگیری کنید . در ضمن شما درمان رو اصلا انجام دادید؟!
    اخه یکی میگه از کنترا اسپوت استفاده کن یکی میگه از نمک شما میگی سرا مایکاپور یا سرا امنیپور یکی میگه ایک شما میگی طاعون کدومش درسته؟ این وسط تکلیف ماهیای سالم چی میشه؟ بعد قرص نیتروفورانتوئین از دارو خونه بگیرم؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    اخه یکی میگه از کنترا اسپوت استفاده کن یکی میگه از نمک شما میگی سرا مایکاپور یا سرا امنیپور یکی میگه ایک شما میگی طاعون کدومش درسته؟ این وسط تکلیف ماهیای سالم چی میشه؟ بعد قرص نیتروفورانتوئین از دارو خونه بگیرم؟
    دوست عزیز با سلام
    با اجازه بابک عزیز
    من این پستتون رو که دیدم و صحبت بابک آژیده گشتم تو تاپیکها و دیدم هم تو قسمت 1 بیماری ها پست گذاشتید و هم قسمت دوم :
    من اول چندتا نکته رو خدمتتون عرض خواهم کرد و بعد درمان بیماری رو خدمتتون عرض می کنم:
    ببیند بابک جان قضیه طاعون و انگلهای پوستی و ... رو
    قبل از اینکه عکس بذارید گفتن و بعد شما عکس گذاشتید!!!درسته؟معذرت می خوام اینو به دیده اینکه شما اطلاعاتتون کمه نذارید!خیلی از دوستان طبق شنیده هاشون از سایر فرومها و آکواریوم دارن بی تجربه مریضی رو بیان می کنن و اینکه همه می گوئیم اول مطابق تاپیک http://www.parsipet.ir/thread617.html شرح بیماری رو با عکس بذارن تا دوستان اشتباهی در روش درمان انجام ندهند چون هدف همه اینجا کمک به دوستانی مانند شماست
    2-بابک جان زمانیکه در مورد سرا امنیپور+نمک یا سرا مایکاپور صحبت می کنن دلیلش اینکه داروهای مذکور طیف بسیاری از مریضی های انگلی خارجی رو میتونن درمان کنن و نیتروفورانتوئین نیز آنتی بیوتیکی وسیع الطیف در خصوص عفونتهای داخلی که میتونه دلیلش پوسیدگی باله های ماهیتون باشه،عمل می کنه
    3-اینکه ایشون مستقیماً نمیگه از کنترا اسپات تترا استفاده کنید دلیلش وجود فرمالین در این دارو هست که اگه ماهیتون کوچکترین زخمی چه قابل دیده شدن باشه یا نباشه باعث از بین رفتن ماهیتون خواهد شد
    4-شما برای رفع انگل ایک از داروی ضد ایک استفاده کردید؟اما چه دارویی؟اگه اینی هست که ایرانیه دو زار نمی ارزه!!!!
    5-شما درمان رو تو تانک اصلی انجام دادید؟؟؟؟یا قرنطینه؟؟؟؟

اما درمان:
    همونی که بابک عزیز گفتن :
    1-بردن ماهی بیمار تو قرنطینه
    2-دما 32+سرا مایکاپور به ازای هر 1 لیتر 1 قطره و اگر امنیپور دارید هر 20 لیتر 22 قطره یا 1 میلی لیتر+نمک بدون ید هر 20 لیتر 1 قاشق غذا خوری
    3-نیتروفورانتوئین(داروخانه انسانی داره) هر 30 لیتر 1 عدد قرص 250 میلی گرمی
    4-هر 24 ساعت سیفون کامل و تجدید داروها+نمک(آب همدما شده با تانک اصلی و کلرزدایی شده)
    ضمناً مواردیکه بابک جان گفتن مطالب بیشتری هم داره اما از حوصله بحث خارجه
    اما دوتا پیشنهاد:بعد از 2 الی 3 روز نتیجه درمان را گزارش کنید+سریع معالجه رو آغاز کنید،انگل ایک سریعاً میتونه ماهی رو از بین ببره

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    ممنون از راهنماییتون من از ضد سفیدک ایرانی استفاده کردم
    قرصو تو اب حل کنم یا همینحوری کامل بدازم تو اب؟
    اخه من یه تانک بیشتر ندارم بخاریمم یکیه چطوری ابو هم دما کنم؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    ممنون از راهنماییتون من از ضد سفیدک ایرانی استفاده کردم
    قرصو تو اب حل کنم یا همینحوری کامل بدازم تو اب؟
    اخه من یه تانک بیشتر ندارم بخاریمم یکیه چطوری ابو هم دما کنم؟
    با سلام:
    قرص رو بریزید تو این هاونهای کوچک خوب بکوبیدش تا پودر بشه بعد بریزید تو یه کاسه با آب ولرم حسابی هم بزنید تا قرص تو آب حل بشه بعد بریزیدش تو تانک.
    در خصوص تانک قرنطینه،پمپ هوا و بخاری دوتا ،یکی برای تانک قرنطینه و یکی هم برای دپوی آّب،چاره ای نیست باید هزینه کنید.(برای تانک قرنطینه اجالتاً می تونید اونو توی یک قابلمه تفلون اونم تمیز و استفاده نشده گرم کنید البته طوریکه در زمان مخلوطش با تانک قرنطینه دما 32 بشه)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    دستت درد نکنه یه سوال دیگه هم داشتم احساس میکنم یکی از ماهیای تگزاسم که بیشترم از بقیه ماهیام غذا میخوره و همرم میزنه زیر شکمش نسبت به اونیکی بزرگتر شده باید چیکار کنم؟ هرچی مریضی بود افتاده تو اکواریوم ما انگار

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    دستت درد نکنه یه سوال دیگه هم داشتم احساس میکنم یکی از ماهیای تگزاسم که بیشترم از بقیه ماهیام غذا میخوره و همرم میزنه زیر شکمش نسبت به اونیکی بزرگتر شده باید چیکار کنم؟ هرچی مریضی بود افتاده تو اکواریوم ما انگار
    سلام :
    مشکلی نیست و بخودتون اصلاً ناراحتی رو راه ندید طبیعیه، اما برای جلوگیری از ورم شکمی در آینده تاپیک http://www.parsipet.ir/thread376.html رو بدقت مطالعه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام :
    مشکلی نیست و بخودتون اصلاً ناراحتی رو راه ندید طبیعیه، اما برای جلوگیری از ورم شکمی در آینده تاپیک http://www.parsipet.ir/thread376.html رو بدقت مطالعه کنید
    ماهی منم زیاد میخوره استفاده از مترونیدازول با این قرصها و قطره ای که گفتین مشکلی نداره؟
    استفاده از انتی بیوتیک مثل امکسی سلین یا تتراسایکلین با این قطره ها چی؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    ماهی منم زیاد میخوره استفاده از مترونیدازول با این قرصها و قطره ای که گفتین مشکلی نداره؟
    استفاده از انتی بیوتیک مثل امکسی سلین یا تتراسایکلین با این قطره ها چی؟
    سلام:
    ببینید دوست عزیز در حالت ا.ل تا جائیکه می تونید سعی کنید به ماهیتون دارویی ندهید.عکس ماهیتون بذارید.من خدمتتون عرض کردم احتمالاً مشکلی حادی نیست الکی به ماهی دارو نخورانید.قطره چی؟
    آموکسی سیلین اصلاً برای ماهی کارایی نداره و بدرد ماهی نمی خوره-تترا سایکلین رو برای چه منظوری می خواهید بکار ببرید؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 89 از 101 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)