صفحه 85 از 101 نخستنخست ... 3566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 841 به 850 از 1005
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اگر اون 9 تای دیگه مشکل نداشتن و شرایط دقیقا برای هر 10 تا یکسان بوده نه ربطی نداره به پی اچ

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام.
    آقا بابک ممنون از پاسخگوئیتون.
    طبق مواردی که فرمودین بنظرتون اگر یک دوره 7 روزه جنرال تونیک+سیپروفلوکساسین برم خوبه؟؟؟؟(دوزش هم 250 میلیگرم سیپرو به ازای هر 40 لیتر +به ازای هر 40 لیتر 5 میل جنرال تونیک یا باکتاپور (کدوم تداخل دارویی ندارن؟؟؟)+به ازای هر 20 لیتر 1 ق ق غ نمک و هر روز سیفون 90%؟؟؟؟).
    ارادتمندم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیل جنرال تونیک استفاده نکنید بهتره چون به شدت استرس آوره

آکریفلاوین + سیپرو بهتره و فشار کمتری رو ماهی وارد میکنه
    دما 32 + نمک یک قاشق هر 20 لیتر فراموش نشه
    چراغ و نور مستقیم هم خاموش

موفق باشی

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام جناب آژیده
    ماهی های من از حدود 4 روز پیش دارای مشکلاتی شدند عجیب ترینش مربوط به گورامی دارف آبی بود که در بازه زمانی کمتر از 24 ساعت رنگ دور دهان تا ناحیه چشماش سیاه شد و در چند جای بدنش لکه های خاکستری ایجاد شد و مرد و یک گورامی دارف عسلی هم در همون مدت رنگ اطراف سرش از بین رفت و چند تا از پولکاش ریخت و یکی دوبار بصورت head standing گوشه آکواریوم بود الان خیلی بهتر شده البته اون ناحیهای که رنگش رفته هنوزم داره پیشرفت میکنه
    پارامترهای آب رو چک کردم مشکلی به لحاظ نیتریت و نیترات و ph و آمونیاک نبود در همون بازه رامیرزی ها هم خودشون رو به چوب میمالوندن باله هاشون جمع شده بود و ترشحات روی بدنشون زیاد بود و در بعضی نواحی هاله ای سفید رنگ اطراف بدنشون رو پوشونده بود و نکته بارز تغییر رنگ سر حد فاصل دهان تا چشمهاشونه که تیره شده و جوشهای با رنگ روشن پدیدار شده و آبشش دو تاشونم رنگی بین قرمز و قهوه ای داره یکیشون که علائم از اون شروع شده بود بعد از 48 ساعت مرد
    چهار روزه که دما رو تدریجی بردم بالا حدود ( قبلا 26 بود)30 و هر روز 50 درصد سیفون میکنم چون گیاه دارم نمیتونم از نمک استفاده کنم
    غذا میخورن به دست واکنش نشون میدن حس قلمرو طلبیشون برقراره هنوز خودشونو میمالونند ولی کمتر مدفوع یکیشون شفاف و دارزه (حدود 5 سانتی متر) آبششهای دو تاشون رنگی بین قرمز و قهوه ای داره و سرعت تنفسشون بالاست
    موندم چه جور انگلی روده ای یا پوستی یا آبششی(بیشتر از ناحیه درپوش آبشش خودشونو میمالونند)
    فیلتراسیونم قوی هست سیکل کامل یوده چه دارویی استفاده کنم (گیاه حساس ندارم) و آیا لازمه نوردهی رو قطع کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    سلام جناب آژیده
    ماهی های من از حدود 4 روز پیش دارای مشکلاتی شدند عجیب ترینش مربوط به گورامی دارف آبی بود که در بازه زمانی کمتر از 24 ساعت رنگ دور دهان تا ناحیه چشماش سیاه شد و در چند جای بدنش لکه های خاکستری ایجاد شد و مرد و یک گورامی دارف عسلی هم در همون مدت رنگ اطراف سرش از بین رفت و چند تا از پولکاش ریخت و یکی دوبار بصورت head standing گوشه آکواریوم بود الان خیلی بهتر شده
    پارامترهای آب رو چک کردم مشکلی به لحاظ نیتریت و نیترات و ph و آمونیاک نبود در همون بازه رامیرزی ها هم خودشون رو به چوب میمالوندن باله هاشون جمع شده بود و ترشحات روی بدنشون زیاد بود و در بعضی نواحی هاله ای خاکستری رنگ اطراف بدنشون رو پوشونده بود و نکته بارز تغییر رنگ سر حد فاصل دهان تا چشمهاشونه که تیره و خاکستری شده
    چهار روزه که دما رو بردم بالا حدود 30 و هر روز 50 درصد سیفون میکنم چون گیاه دارم نمیتونم از نمک استفاده کنم
    غذا میخورن به دست واکنش نشون میدن حس قلمرو طلبیشون برقراره هنوز خودشونو میمالونند ولی کمتر مدفوع یکیشون شفاف و دارزه (حدود 5 سانتی متر)
    موندم چه جور انگلی رودهای یا پوستی یا آبششی(بیشتر از ناحیه درپوش آبشش خودشونو میمالونند)
    فیلتراسیونم قوی هست سیکل کامل یوده چه دارویی استفاده کنم (گیاه حساس ندارم)
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش آمدید

عامل بیماری گورامی های شما نوعی بیماری ویروسی مختص خانواده ای خاص از ماهیان زینتی و مخصوصا کوی با نام DGIV مخفف koi herpes virus می باشد.

به دلیل ویروسی بودن عامل بیماری گورامی های شما درمان قطعی وجود ندارد ولی میتوانید از درمان های جانبی استفاده کنید

پیشنهاد من به شما :

1.سرا امنیپور یا سرا مایکاپور یک قطره به ازای هر 1 لیتر
    2.استفاده از یک آنتی بیوتیک جنرال مانند نئو مایسین یا سیپروفلوکساسین با دوز 250 میلیگرم به ازای هر 35 لیتر
    3.بالا بردن دمای آب
    4.اضافه کردن نمک با میزان یک قاشق غذا خوری به ازای هر 40 لیتر

به مدت 7 روز این دارو ها رو هر 24 ساعت یک بار دقیق و سر ساعت به آب اضافه کنید و قبل از هر بار 50 % از آب تانک رو با آب تازه و بدون کلر و هم دما تعویض کنید

توجه داشته باشید که دارو های شماره 1 یعنی سرا امنیپور یا مایکپور رو فقط به میزنی که از آب خارج شده(اگر 50% سیفون میکنید یعنی 50% از کل دارو) به آب اضافه کنید و در غیر این صورت دوز سمی دارو باعث مرگ ماهی خواهد شد

در نهایت باید خدمتتون بگم برای درمان شدنشون علاوه بر این کارایی که گفتم به کمی شانس هم نیاز دارید چون معمولا باعث مرگ ماهی میشه این ویروس و به ندرت درمان میش
    موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    شب بخیر و خیلی ممنون از پاسخگوییتون و با امید موفقیت در تمام مراحل زندگی
    یه سوالی که داشتم بنظرتون عامل بیماری همراه با ماهی وارد آب شده یا ممکنه شرایط آب آکواریوم محیط فعالیت ویروس رو فراهم کرده باشه برا این پرسیدم که دیگه تا حد امکان بتونم از موارد مشابه جلوگیری کنم و دیگه اینکه میتونم از تترا سایکلین استفاده کنم و آیا بعد از درمان با داروهایی که عرض کردید سیکل به هم میخوره؟
    اگر درمان کارساز نبود برای ریشه کن کردن بیماری جهت جلوگیری از سرایت به سایر ماهی چیکار کنم (نئون مشکی جلبک خوار طلایی زبرا دکتر فیش دم شمشری همگی سرحالند بدون هیچ مشکلی ظاهرا ویروس بهشون اثر نمیکنه درسته؟)
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    شب بخیر و خیلی ممنون از پاسخگوییتون و با امید موفقیت در تمام مراحل زندگی
    یه سوالی که داشتم بنظرتون عامل بیماری همراه با ماهی وارد آب شده یا ممکنه شرایط آب آکواریوم محیط فعالیت ویروس رو فراهم کرده باشه برا این پرسیدم که دیگه تا حد امکان بتونم از موارد مشابه جلوگیری کنم و دیگه اینکه میتونم از تترا سایکلین استفاده کنم و آیا بعد از درمان با داروهایی که عرض کردید سیکل به هم میخوره؟
    اگر درمان کارساز نبود برای ریشه کن کردن بیماری جهت جلوگیری از سرایت به سایر ماهی چیکار کنم (نئون مشکی جلبک خوار طلایی زبرا دکتر فیش دم شمشری همگی سرحالند بدون هیچ مشکلی ظاهرا ویروس بهشون اثر نمیکنه درسته؟)
    با تشکر
    سلام
    بیماری ممکنه به هر طریقی وارد شده باشه...ورود ماهی جدید حتی اگر گورامی نبوده باشه
    در ضمن ویروس همانطور که خودتون اشاره کردید دوره کمون داره...ممکنه حتی 1 ماه باشه بدون علائم و زمانی که سیستم ایمنی بدن ماهی شما دچار ضعف شد (به دلایل گوناگون مثل اسرس ، یک بیماری دیگه ، نوسان دما و ....) ماهی تازه علائم بیماری رو نشان میده

دارو هایی که گفتم سیکل رو نابود میکنه!!!در همون 1 ساعت نخست سیکل کاملا از بین میره ولی چاره ای نست
    اگر درمان کار ساز نبود تنها راه خروج ویروس صبر کردن به مدت 6 ماه بدون وارد کردن حتی یک ماهی جدید یا خالی کردن تانک و قرار دادنش به مدت یک هفته در هوای آزاد و به صورت خشک خشک است

اکسید کننده هایی مثل پرمنگنات پتاسیم هم به روایتی میتونن این کارو بکنه که توصیه نمیکنم به شما

موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام آقای آژیده
    الان یه سرچ زدم تازه فهمیدم با چی روبرو شدم فکرش رو هم نمیکردم
    Aquarium Fish: Fish Viral Disease
    اینجا نوشته که 22 درصد گورامی هایی که از سنگاپور اومدن ناقل این بیماری بودند

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام خدمت اساتید گرامی
    ببخشید من زیاد سوال می پرسم امیدوارم از دستم خسته نشید
    با توجه باینکه منشا بیماری ویروس هست آیا داروی sera cyprinopur و یا پک داروی پلیگ دیسکس که تو سایت خودتون موجوده و مخصوص مقابله با ویروس هاست میتونه مفیدتر باشه؟
    آیا جواب گرفتن از دارو به معنای ریشه کن شدن ویروس در تانک است و میتوان بعد از درمان موفقیت آمیز ماهی اضافه کرد یا فقط این داروها به مبارزه با علائم می پردازن و باز هم ماهی ها طی همون 6 ماه ناقل این ویروس هستند ( آیا شباهتی بین این ویروس و پلیگ وجود داره؟)
    آخه تو قسمت داروهای مربوط به پلیگ نوشته تو سایت نوشته : فروش داروی درمان سیاه کردن دیسکس/سیاه شدن دیسکس/بیماری دیسکس/پلیگ/بیماری پلیگ/ویروس پلیگ/زخم بدن دیسکس/طاعون دیسکس/دیسکس سیاه
    توجه داشته باشید دیسکس بعد از طی طول درمان و پس از بهبودی تا 6 ماه ناقل این ویروس خطرناک خواهد بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

من جواب این سوال رو یک بار دادم نمیدونم چرا الان نیست!!!

ویروس درمان نداره اون دارو هم برای درمان جانبی و در واقع ایزوله نگه داشتن ماهی برای مدت زمانی که ویروس ماهی رو بیمار نگه داشته...اگر تو اون مدت از عفونت ها و بیماری های ثانویه جلوگیری کنیم ، بدن ماهی علیه ویروس آنتی بادی میسازه و خوب میشه...
    پیشنهادی که من به شما برای گورامیتون دادم هم در واقع همین بود وگرنه ویروس یا باید دورش طی بشه یا اینکه قبل از اینکه کار به اینجا بکشه باید واکسینه کنید که در مورد ماهی ها معمولا واکسی وجود نداره

صفحه 85 از 101 نخستنخست ... 3566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)