صفحه 80 از 101 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 791 به 800 از 1005
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شيرين و طوطي آمازون
    شماره عضویت
    4124
    با سلام و عرض ادب و احترام
    خواستم نكاتي رو با اجازه آقاي آژيده عنوان كنم

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام جناب فائقی نژاد

اختیار دارید... لطف دارید شما...

والا از نظر علمی و دقیق نمیتونم توضیح بدم چون برق در تخصص من نیست...خیلی کلی و عامیانه سعی میکنم توضیح بدم

اگر دمپایی پلاستیکی پاتون کنید و رویه یک 4 پایه بایستید و سیم لخت فاز لوستر رو با دست لمس کنید برق شما رو نمیگیره...چون جریان نداره و نمیتونه از بدن شما عبور کنه و دمپایی پلاستیکی مانع از رد شدنش از بدن شما میشه.تو همین وضعیت اگر فازمتر به سیم فاز بزنید میبینید که چراغ فازمتر روشن میشه
    (با عرض پوزش از جناب آقاي آژيده لازم به ذكر ميدونم كه اين نكته رو گوشزد بشم كه تا جرياني از بدن رد نشه لامپ روشن نميشه به علت مقاومت داخل فازمتر جريان ضعيفي از طريق بدن به زمين انتقال پيدا ميكنه و اين جريان ضعيف به بدن آسيبي نميرسونه )......اگر تو این حالت (تماس مستقیم دست با سیم لخت فاز در حالی که دمپایی پلاستیکی پاتونه) فازمتر رو به بدنتون هم بزنید مبیبیند که بدن شما فازمتر رو رشن میکنه!!!!!!!!!!!!!!! ولی باز هم برقی شما رو نمیگیره.

اگر در زمانی که دستتون روی سیم لخت فاز قرار داره و برق هم شما رو نمیگیره یک نفر که دمپایی پاش نیست و روی زمین ایستاده هر قسمتی از بدن شما رو لمس کنه در جا جفتتون دچار برق گرفتگی میشید.برق مسیر خودش رو از بدن شما به بدن نفر دوم و سپس به زمین پیدا میکنه و برق گرفتگی درست در همین حالت اتفاق میفته

برق زمانی آسیب میرسونه که از بدن رد بشه...جریان داشته باشه

این حالت دقیقا مثل وضعیت تانک شماست.برق وجود داشته و فازمتر وجودش رو اثبات کرده.ولی به دلیل اینکه شما بدنتون با سطحی رسانا در تماس نبوده برق شما رو نگرفته.همونطور که خودتون هم تجربه این موضوع رو داشتید با ورود دستتون به آب فقط یک حالت گز گز روی بدنتون احساس کرید.اگر برق شما رو میگرفت ماهی هم در جا میمرد

یک اتفاق جالبی برای یکی از دوستان من چند سال پیش افتاد.بخاری تانک ایشون شکسته بود و المنت 300 واتی بخاری در تماس مستقیم با آب آکواریوم بود ولی ماهی ها سالم بودن.درست مثل این میمونه که سیم برق رو مستقیم وارد آب کنید.ایشون دستشو تو آب کرده بود و میگفت یه لرزه خفیف رو بدنم احساس میکنم ... ولی برق نمیگرفتش و ماهی ها هم سالم بودند.(کفش پاش بود)
    تو همین حالت پدرش دستش رو میزاره رو شانه این بنده خدا در جا جفتشون رو برق میگیره ... چند لحظه که میگذره و به خودشون میان میبینن ماهی ها هم مردن!!!

دلیل اینکه پرنده ها روی سیم لخت فشار قوی برق میشینن و برقی نمیگیرتشون هم همینه...چون با جایی اتصالی ندارن و برق تو بدنشون میاد ولی از بدنشون رد نمیشه
    اگر اون زمانی که بخاری تانک شما شکسته بود یک سیم داخل تانک مینداختید و سر دیگه سیم رو به زمین وصل میکردید در جا همه ماهی ها میمردن...تو یک لحظه

امیدوارم توضیحاتم به دردتون خورده باشه

ارادتمند
    آژیده

سلام دوست گلم

من عکسی ندیدم

مجددا آپ کنید

آژیده
    ارادتمندم جناب آقاي آژيده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    از بعد از ظهر جوش رو صورتش داره کم کم کوچک میشه یعنی خوب داره میشه به نظرتون؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rockman1988 نمایش پست ها
    سفید هست رنگش و راه درمان داره؟ آیا ب رنگ مدفوعش هم ربطی داره یعنی یه نوع بیماری هست؟
    از بعد از ظهر جوش رو صورتش داره کم کم کوچک میشه یعنی خوب داره میشه به نظرتون؟

سلام

دوست گرامی این یه چیزی مثل غده هست که دلیل اصلیش رو به هیچ عنوان نمیشه گفت .... نیاز به کار آزمایشگاهی و پزشکی داره که برای من و شما مقدور نیست
    ولی احتمال اینکه در اثر تغذیه اشتباه و آب آلوده و ضعف سیستم ایمنی پیش آمده باشه خیلی زیاده

ماهی شما هم بیماری روده ای داشته که که مستقیما سیستم ایمنی بدن ماهی رو تضعیف میکنه و این علائم ثانویه پدیدار میشه

اولین قدم درمان بیماری روده ایه که ظاهرا دارید با موفقیت انجامش میدید

تا درمان کامل بیماری روده ای پیش برید و نتیجه رو اینجا اعلام کنید

با تشکر
    بابک آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    ممنون از شما امروز دوره درمان تموم میشه یه سیفون 80 درصد خواهم داشت بعدش تا 1هفته هر روز سیفون 30 درصد انجام میدم و از مینرال استفاده میکنم اما هنوزم مدفوعش سفیده که فکر کنم خوب میشه اونم اما بزرگترین سوالم اینه که تو این 10روزه که مریضه به غیر این علائم نه علائم استرس داشت غذا هم میخورد و بازیگوش بود مثل همیشه دست رو میزد و... اما باید بر عککس باشه البته خوب خدا رو شکر که برعکس نبوده جریان :دی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ممنون از شما امروز دوره درمان تموم میشه یه سیفون 80 درصد خواهم داشت بعدش تا 1هفته هر روز سیفون 30 درصد انجام میدم و از مینرال استفاده میکنم اما هنوزم مدفوعش سفیده که فکر کنم خوب میشه اونم اما بزرگترین سوالم اینه که تو این 10روزه که مریضه به غیر این علائم نه علائم استرس داشت غذا هم میخورد و بازیگوش بود مثل همیشه دست رو میزد و... اما باید بر عککس باشه البته خوب خدا رو شکر که برعکس نبوده جریان :دی
    ما همیشه تاکید می کنیم که عکس بگذارید. اگر این کار رو کرده بودید ما این مریضی رو با سوراخ سر اشتباه نمی گرفتیم و نه اینکه بد باشه ولی روش اصلا عوض میشد.
    من نظرم اینه که یه چند روزی آب رو اوکی نگهدارو ماهی از این داروهای مختلف یه ذره آزاد بشه، شاید به قول آقا مسطفی از این حالت برگشت.
    هی دارو تو دارو هم بخدا نمیشه زد.
    گزارشات روزانه رو بدی خیلی کمک می کنه، تا چند روز دیگه ببینیم چی پیش میاد.
    ان شاء ا... همین داروهایی بنده و دوست خوبمون آقای آزیده فرمودن و زدید جواب بده.
    کاشکی از غذاهات و دفعات غذاییت و مقدارش یه چیزی می گفتی ببینیم ایرادی نداره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    ممنو از زحمات شما آقای رستمی... اما وضعیت هدش چروکش زیاد شده و افت کرده که طبیعی هست جوش روی صورتش خیلی کوچکتر شده مدفوعش داره کم کم طبیعی میشه و الان که بهش فقط ان ال اس ترا آ میدم و هیکاری بیو گلد اما قبلا بهش همین 2تارو میدادم هامپی هد اور رد سوپر رد سین استاری هیکاری پرت و جی بی ال روزی هم 3وعده میدادم به این شکل هم که 1هفته غذای رنگ 1هفته غذای هد هر هفته هم 1روز گشنگی و 1 روز در هفته هم هیکاری و ان ال اس میدادم سیفون هر 4روز 1بار و از ویتامین هم اسفاده میکردم براش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    سلام به همه دوستان که واقعا لطفشون شامل حال من و ماهیم شد ماهیم تقریبا خوب شده و جوشش خوب شد مدفوعش هم تا حد زیادی خوب شد هدشم برگشته سر جاش واقعا جا داره از بابک خان عزیز و آقا مصطفی گل و جناب رستمی بزرگوار تشکر کنم که من رو تو این بیماری تنها نزاشتن و ماهیمم داره تشکر میکنه :smile (91):فقط سوالی دارم که البته میدونم جاش اینجا نیست آیا برای یه آکواریوم 110 لیتر یه فیلتر اسفنجی کفایت میکنه؟ اکسترنال و اینترنال و تاپ فیلتر نه نمیتونم بزارم اما نظرتون راجع به گپ چیه که اینترنال هم حساب میشه لازمه بزارم؟ بازم ممنون.

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    سلام به همه دوستان که واقعا لطفشون شامل حال من و ماهیم شد ماهیم تقریبا خوب شده و جوشش خوب شد مدفوعش هم تا حد زیادی خوب شد هدشم برگشته سر جاش واقعا جا داره از بابک خان عزیز و آقا مصطفی گل و جناب رستمی بزرگوار تشکر کنم که من رو تو این بیماری تنها نزاشتن و ماهیمم داره تشکر میکنه :smile (91):فقط سوالی دارم که البته میدونم جاش اینجا نیست آیا برای یه آکواریوم 110 لیتر یه فیلتر اسفنجی کفایت میکنه؟ اکسترنال و اینترنال و تاپ فیلتر نه نمیتونم بزارم اما نظرتون راجع به گپ چیه که اینترنال هم حساب میشه لازمه بزارم؟ بازم ممنون.

من الان در تانک 80*40*60 (که 160 لیتر ب داره ) از فیلتر اسفنجی استفاده می کنم و اب هم تمیز و مشکلی نداره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ممنو از زحمات شما آقای رستمی... اما وضعیت هدش چروکش زیاد شده و افت کرده که طبیعی هست جوش روی صورتش خیلی کوچکتر شده مدفوعش داره کم کم طبیعی میشه و الان که بهش فقط ان ال اس ترا آ میدم و هیکاری بیو گلد اما قبلا بهش همین 2تارو میدادم هامپی هد اور رد سوپر رد سین استاری هیکاری پرت و جی بی ال روزی هم 3وعده میدادم به این شکل هم که 1هفته غذای رنگ 1هفته غذای هد هر هفته هم 1روز گشنگی و 1 روز در هفته هم هیکاری و ان ال اس میدادم سیفون هر 4روز 1بار و از ویتامین هم اسفاده میکردم براش
    ممنون از توجه و همراهیتون.
    خدا رو شکر می کنم که جواب گرفتی و اگر خدمتی ساخته بود، هستیم عزیز.
    زاجع به غذادهی من مشکلی نمی بینم، فقط توصیه می کنم مقدار کم و دفعات بیشتر.
    راجع به فیلتر هم عزیز باید عرض کنم سیستم این فیلترها همه باهم متفاوته و نمی دونم چجوری همه رو یک دسته کردید.استفاده از فیلترهای اینترنال و اکسترنال و تاپ فیلتر بسته به مواد داخلی که توش میرزن همه بجای سامپ ازش بیشتر استفاده میکنن که فضا رو برای رشد و نمو باکتریهای مفید فراهم کنن.............
    وای اینقدر بحث گستردس که اگه بخوام توضیح بدم چند صفحه میشه، به شما پیشنهاد می کنم که بخش مربوطه رو مطالعه کنید.
    ولی اگر فقط برای گرفتن ذرات معلق توی آب می خوای فیلتری بگذاری که آقا مصطفی جوابتون رو دادن.
    حالا جهتت رو مشخص کن تا بتونیم کمکت کنیم، البته تو بخش فیلتراسیون یا اگر خواستی توی بخش فلاور.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان

چنتا دیسکس 2 اینچی 3روز توی آب 26 درجه بودن و هیچ غذایی نخوردن الان که من دمای آبشون به 32 رسوندم همش ته آبن و بباله هاشون جمع کردن و رنگشون نیمه سیاهه و هیچ غذایی نمیخورن
    مدفوعی ندارن که رنگش معلوم باشه
    اگر میشه منو راهنمایی کنین تا درمانشون کنم
    ممنون

صفحه 80 از 101 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)