صفحه 77 از 101 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 1005
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    ببین عزیز نمک سرا مینرال برای غنی کردن آب مثل آب ro ویا آ که بیس فاکتورهاش به هم خورده و به اصطلاح آب فقیره استفاده میشه و در اصل جزو کاندیشنرهای آبه. تا به آب طبیعی برسه.

Sera "mineral salt"
    na - 4.4 ppm
    k - 1.4 ppm
    mg - 1.5 ppm
    ca - 7.8 ppm
    cl - 15 ppm
    hco3 - 13.6 ppm
    so4 - 5.9 ppm
    دقت می کنی میزان نمک ها، فلزات و یا عناصری که نقصانش هست استفاده میشه، که من شخصا برای آب شیرین ترجیح میدم از سیفونهای مرتب استفاده کنم.
    خود جایگزینی با آب شیر مایحتاج ماهی هایی مثل دیسکس یا فلاور رو تامین می کنه.
    ولی در مورد تانک های آب شور اصلا اینطور نیست هر چند وقت به چند وقت با کیت ها باید تست شه. این از این.
    راجع به فیشتامین هم باید عرض کنم:
    فیشتامین مولتی ویتامین تهیه شده برای ماهیهای آکواریومیه که برای تقویت ماهی چه در زمان درمان و چه بعد از درمان استفاده میشه که ما به شما پیشنهاد کردیم.
    که بعد از معرفی ماهی شما به تانک اصلی معرفی کردیم.
    سلام

آب شیر میزان کلسیم و منیزیمش همواره ثابته و سیفون پی در پی تاثیری در کم یا زیاد شدنش نداره

به نظرم بعد از درمان بیماری سوراخ در سر یا بیماری های مربوط به کمبود کلسیم و منیزیم و سایر مواد و فلزات معدنی با کمک این مینرال های مخصوص آکواریوم میتونیم سطح این مواد رو به شکل قابل ملاحظه ای در آب آکواریوم بالا ببریم و کمک کنیم به ترمیم ضایعات حاصل از این کمبود ها

اگر بروشور و کاتالوگ های این نمک ها رو نگاه کنیم روشون به 2 مورد اصلی استفاده از این محصول اشاره شده

اولی همین بیماری سوراخ در سره و دومی برای بالا بردن سطح املاح آب دستگاه r.o

با تشکر
    ویرایش توسط بابک آژیده : 25th December 2011 در ساعت 10:00 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    ممنون از اطلاعات خوب و جامعتون و فقط 3تا ابهام وجود داره 1.اینکه چه مدتی یا اینکه چند روز در میان این مینرال باید استفاده بشه آقی رتمس ضمنا من هر 3 روز یا نهایت 4روز یکبار سیفون دارم 2.اینکه بعد از این بیماری این تنها چیز لازمی هست که استفاده بشه یعنی محلول یا غذای خاصی نمیخواد؟ 3.بعد درمان بازم مقداری از این فلاجلول تو آب هست سیفون کردم استفاده کنم از مینرال یا بزارم کلا از آب خارج شه یعنی تقریبا بعد 5 6 روز

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    1.به مدت 1 هفته الی 10 روز داخل ب تانکتون باشه...میزانش ثابت باشه و بعد از هر سیفون همون مقدار که خارج شده رو به آب برگردونید
    2.بعد از درمان با دارو این تنها کاریه که باید انجام بدید.به هر حال نیازی به گفتن نداره که ماهی بیمار رو هر چقدر تقویت کنید بهتره...بنا بر این غذایی مناسب و عدم وجود استرس هم کمک زیادی به درمان و ترمیم خواهد کرد
    3.شما اگر 70% از آب رو سیفون کنید بخش اعظم دارو خارج شده....در این حالت میتونید از نمک سرا استفاده کنید و مشکلی نخواهد بود

با تشکر
    آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    ممنون از لطفتون اینم از عکس اولی مربوط به مدفوه سفید ماهی هست بقیشم خود ماهی که جوشم معلومه
    http://myup.ir/images/94359888870411864409.jpg
    http://myup.ir/images/25881600351579540025.jpg
    http://myup.ir/images/95499580129235032525.jpg
    http://myup.ir/images/28045528825050618710.jpg

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    اینم عکس ممنون ازتون اولی مدفوع سفید ماهی بقیشم خود ماهی جوش روی صورتشم معلومه
    http://myup.ir/images/94359888870411864409.jpg
    http://myup.ir/images/25881600351579540025.jpg
    http://myup.ir/images/95499580129235032525.jpg
    http://myup.ir/images/28045528825050618710.jpg

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    اینم عکسا اولی مدفوع سفید ماهی بقیشم خود ماهی جوش صورتشم معلومه در ضمن همچنان مشتاق غذا هست اما من روزی 4 5تا دونه اونم هیکاری میدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    من چرا پستم رفت بالاتر از پست شما عکس رو گذاشتم میشه اون 2تا پست رو حذف کنین ممنون ازتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    من همیشه اعتقادم توی فروم پارسی پت این بوده که باید مثل یک کلاس درس و دانشکاه در بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات دوستان تاثیر مثبت داشته باشه.
    سلطان ما هم اومدیم چیز یاد بگیریم، مگه فقط باید کاربرهای ساده سوال کنند.
    ما هم می خواهیم یاد بگیریم.:smile (133):
    بابک ترکیبات سرا مینرال رو که زدم.
    اینم ترکیبات فیشتامین :
    Sera Composition:
    1,000 ml of sera fishtamin® contain: vit. A 500,000 IU, vit. D3 100,000 IU, vit. E 5,000 IU, vit. K3 1,000 mg,
    vit. C 55,000 mg, vit. B1 2,000 mg, vit. B2 2,000 mg, vit. B6 2,000 mg, vit. B12 2 mg, nicotinic acid 10,000 mg,
    calcium pantothenate 5,000 mg, folic acid 500 mg, aqua purificata

حالا بسته به ریفرنس پیوست شده از یه سایت معتبر:
    اگر عامل اصلی سوراخ در سر رو نقصان ویتامینهای ث، ویتامین د ، کلسیم و فسفر بدونیم که فیشتامین تامین میکنه و بقیه اش دیگه فقط بالا بردن کیفیت آبه که سیفون میشه تقویت کرد.
    راجع به آب شیرین دارم بحث می کنما، نه آب شور فکر نمیکنید که سرا مینرال فرقی نمیکنه.
    ما به بقیه عناصر و فلزات نیازی نداریم.
    مطلبی هم که توی کاتالوگ دارویی سرا هست، آب شور و شیرین رو ذکر نکرده که من فکر می کنم برای آب شور توصیه شده.
    سلطان ، شاگرد خوبی هستم یا نه؟ :smile (159):

Miscellaneous
    Head and Lateral Line Erosion Disease (HLLD or HLLE) - Hole-in-the-Head Disease
    Symptoms: Begins as small pits on the head and face, usually just above the eye. If untreated, these turn into large cavities and then the disease progresses along the lateral line.
    Head and Lateral Line Disease is also known as Hole-in-the-Head Disease, Lateral Line Erosion (LLE), and Lateral Line Disease (LLD). It is attributed to a nutritional deficiency of one or more of: Vitamin C, Vitamin D, calcium, and phosphorus. Though its cause is not definitively determined, it is thought to be caused by a poor diet or lack of variety, lack of partial water changes, or over filtration with chemical media such as activated carbon.

سلام

اختیار دارید شما سرورید

از بیمارستان آنلاین جی بی ال شروع میکنم که بهش ارادت دارید...
    http://www.jbl.de

The mineral deficiency which is one cause of this illness can be simply and effectively remedied by the addition of JBL AquaDur plus
    ترجمه فارسی :

کمبود مواد معدنی یکی از دلائل بروز این بیماری محسوب میشود.محصول آکوادور پلاس جی بی ال (JBL AquaDur Plus) درمانی موثر برای این بیماری است.
    مشخصات این محصول در سایت رسمی جی بی ال :
    JBL AquaDur plus Osmosis Salt at zooplus

Ion Distribution in % (w/w):
    Cations:
    Calcium 45%
    Sodium 31%
    Potassium 13.4%
    Magnesium 10.6%

Anions:
    Hydrogen carbonate 45.4%
    Sulphate 32.6%
    Chloride 22%

همان طور که ملاحظه میکنید ترکیبات این محصول چیزی نیست جز کلسیم و منیزیم و سایر مواد و فلزات معدنی که خود جی بی ال این ترکیب رو یکی از راه های درمان این بیماری میدونه...

این هم مطلبی از سایت معروف و معتبر سیمپلی دیسکس...(Simply Discus Forum) :

کاربر Eddie با درجه
    Homesteader and University staff در انجمن سیمپلی نظرش رو به این صورت ارائه داده :

Here is my take on the matter and believe me, there are no definitive answers as to what causes HITH. My theory is that it is a combination of both internal parasites, combined with an environment/diet that is nutrient/mineral deficient. I myself experienced HITH with a group of fish one time and it was when I left on vacation for a several weeks. The fish were not fed and my water is extremely low in mineral/nutrient content (low TDS like RO). Anyways, once I started the fish back on a mineral rich diet, the pitting stopped. Since that point, my fish have never had it occur again. I just recently went on vacation for 3 weeks and before I left, I bombarded the water with minerals. The exact same fish showed no signs of progressing pits. Its simply a theory but I have a gut feeling its related to nutrient/mineral deficiencies. If some fish have internal parasites, they are being robbed of nutrients as well. So in your case, I would look into feeding a diet high in mineral content first, then move to water supplementation.

Take care,

Eddie
    خلاصه و چکیده پست به زبان فارسی :

به نظر ایشان نمیشه دلیل بروز این بیماری رو به صورت قطعی و 100% بیان کرد.به عقیده آقای Eddie ترکیبی از عوامل تک یاخته ای و کمبود مواد غنی و به صورت برجسته مینرال و مواد معدنی دلیل اصلی بروز این بیماری است.در واقع غذایی فقیر و عاری میزان مورد نیاز مواد معدنی عامل اصلی بروز این مشکل است

آقای ادی این موضوع رو به صورت تجربی و در یک بازه زمانی یک ماهه روی تعدادی ماهی بیمار (سوراخ در سر) آزمایش کرده که نتیجه آزمایشات ایشان به شرح زیر است :

به مدت 3 هفته آب رو از نظر مواد معدنی و مینرال غنی سازی کرده که نتیجه آن باز سازی و درمان بیماری سوراخ در سر بوده.تاکید ایشان به صورت پر رنگ فقط روی مینرال بوده...

تعدادی دیگه از منابع بسیار معتبر که این بیماری رو ناشی از کمبود مواد معدنی و مینرال میدونن :
    Treatment
    Because there may be multiple causes of this disease, the treatment usually consists of taking a multi-faceted approach. The goal is to rid the fish of Hexamita, improve water quality, and improve vitamin/mineral supplementation and nutrition.
    A common treatment for infection with Hexamita includes the addition of the antibiotic metronidazole to the treatment tank housing the infected fish. Water quality must be closely watched, and the water quality adjusted to the exact standards required for the fish. Improving nutrition by adding fresh or frozen meaty foods or vegetables in the form of seaweed strips or lightly steamed broccoli may help. Make sure to target the nutrition to the species you are treating. For example, some cichlids are primarily vegetarians, whereas oscars are carnivores. In cases where secondary bacterial infections are present, additional antibiotics such as Maracyn, Kanacyn, or Furan may be needed. When treating this or any disease, try to use a separate treatment tank and treat as soon as the first symptoms appear.

Freshwater Hole in the Head Disease Symptoms, Causes, and Treatment

Treatments

Today the most common treatments propounded are 'vitamins and minerals - that is all you need this will cure everything�, 'heat treatment - crank the temps and kill all bugs', 'metronidazole the fish - chuck it in the tank and in 3 days your fish will be breeding babies by the millions and be laughing and smiling', or 'it's a wire, it's a wire, your fish has eaten halfway through the heater cable and is being blasted by stray voltage', and finally I suspect that there are those that think S. vortens is in fact a killer bug devised by some discus super power (which happens to be the only person with a cure) and is simply one step in global discus domination.
    Therefore I will try to treat this section fairly and rationally in the hope that people will see that 1 factor in isolation - does not a cure make and that the problem often needs a more holistic approach.

Spironucleus - Hole In The Head, Head and Lateral Line Disease

کمبود در درجه اول مینرال و مواد معدنی و در درجه درم مولتی ویتامین به نظر اکثر کارشناسان اصلی ترین دلایل بروز این بیماری است

صرف استناد به یک یا چند سایت و مقاله نمیتونه دلیلی بر عدم تاثیر مینرال بر این بیماری باشه...مخصوصا در حضور بزرگانی مثل Jbl Hospital که عمری رو صرف تحقیق و آزمایش بر روی بیماری های آبزیان کرده

با تشکر
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th December 2011 در ساعت 07:13 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ماشاءا... به این اطلاعات.
    ولی جناب آژیده خوب شد که مبحث باز شد.
    بگذار یه بحثی رو بازکنم راجع به سوراخ سر که متاسفانه همه با هگزامیتای انگل روده ای اشتباه می گیرند.
    دقت کنیم توی این مقالات راجع به درمان انگل ها صحبت نشده و توی پاراگراف دیگه توضیح داده.
    بابک توی آب شور کم و زیاد شدن مواد معدنی و عناصر آسیب مخرب تری داره تا آب شیرین.
    سوراخ توی سر هم یکی از همانهاست. که یکی در اثر همان مواد معدنی در ترکیب آبه و دیگری که در سیچلایدهای بزرگ آب شیرین بیشتر شایعه ناشی از اینه ماهی زودتر جای میزبان رو برای انگل فراهم می کنه و ماهی رو به انگل داخلی و مدفوع سفید و ... میره و از داخل بدن شروع می کنه به مواد معدنی و مغذی داخل کالبد ماهی و این ضعف و نقصان باعث حالتهای دیگه مثل به زوال رفتن، حرکت های وارون، عقب عقب رفتن و ناتوانی در اعتدال بدن صد در صد ، از دست دادن وزن، قایم شدن در جاهای تاریک و خم شدن سر رو به پایین و .... بقیه موارد که شخص خود شما سلطان این شناختها هستید و من واقفم.
    حالا به نظر خود شما حالا که سوراخ در سر دوشاخه شد. یکی فقدان ترکیبات آب و شاخه دیگر سوراخ در سر ناشی از هجوم هگزامیتا و انگل داخلی کدوم درمان صحیح تره:
    1- مترو یا داروهای انگل کش و سپس دارویی که کلی ویتامین به علاوه کلسیم و فسفر. یا
    2- استفاده از مینرالی که :

Ion Distribution in % (w/w):
    Cations:
    Calcium 45%
    Sodium 31%
    Potassium 13.4%
    Magnesium 10.6%

Anions:
    Hydrogen carbonate 45.4%
    Sulphate 32.6%
    Chloride 22%
    به نظر شما توی بخش آب شیرین که ماهی های مخاطب دیسکس و فلاور و ... هستند کدوم موثر تره.
    بدبختی میدونید چیه؟
    دقت کردید توی سایتهای ایرانی 99 درصد پستهای درمانی کپی بابک آژیده ست، توی سایتهای انگلیسی زبان هم درمان ها تقریبا کپیه. من فکر می کنم با اون گیری که خبر دارید من به مطالب میدم استفاده از مطالب سایتهای تجاری به نسبت مقاله های علمی -تحقیقاتی یه پله عقب تره.
    شما احترام من رو نسبت به این اطلاعات ارزشمند میدونید ولی با عرض تعظیم فکر نمی کنم اگر طبق کاتالوگ دارویی جی بی ال و کاتالوگ دارویی سرا عمل کنیم درمان موفقی داشته باشیم.
    من شخصه ترکیبات دارویی شما رو (شخص بابک آزیده) رو تحسین می کنم و اعتقاد دارم که خیلی بهتر از دارو ذکر شده شما از جی بی ال و یا سرا مینرال جواب میده.
    آرزو دارم روزی داروی ترکیبی و دست ساز شما وارد بازار شه و مطمئنم خدمتی بزرگ به صنعت آکواریوم کشور میشه.
    اخلاص و ارادت من رو پذیرا باشید.
    آرزو دارم بار علمی مطالب در بخش اختصاصی بیماریها در تاپیک خودش با حضور بیشتر اعضاء امکان پذیر باشه و عملی بشه. چون جای این باز کردن ها اینجا نیست.
    بنده و آقای آزیده نمونه از بحث و تحقیقات شخصی مون رو اینجا باز کردیم.
    مرسی عزیزم در اینجا پایان بحث.
    :smile (228)::smile (228)::smile (228)::smile (228)::smile (228)::smile (228)::smile (228)::smile (228)::smile (228):
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th December 2011 در ساعت 08:01 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    امروز باز بعد چند روز ماهیم مدفوعش سفید شد امروز بار سوم بود که از دارو استفاده کردم و جوش رو صورتش داره شل میشه مثل اینکه داره از صورتش جدا بشه موقع شنا تکون میخوره اما سایز جوشش تغییر نکرده :smile (131):

صفحه 77 از 101 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)