صفحه 76 از 101 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 751 به 760 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط rockman1988 نمایش پست ها
    ممنون بازم اما این مینرال به صورت غذا هست یا محلول و نمیشه بجاش از ویتامینهای موجود در بازار مثل جی بی ال یا فیشتامین استفاده کرد اگه نه که حتما میگیرم براش و الان مدفوع ماهیم درست شده این نشانه این هست که خوب شده انگلش؟ چون تا صبح هم مدفوعش سفید بود اگه هم اون مینرال غذا هست همراه با غذاهای دیگه بهش بدم؟ اینم راهنمایی کنین لطف کردی بهم بابک جان
    عزیز فرقی نمی کنه. مینرال مد نظر شما هم جواب میده. ولی اگه از امروز رنگ مدفوع تغییر کرده توصیه ما اینه که یه دوز دیگه استفاده بشه تا طول درمان تکمیل بشه.
    استفاده از ویتامینه ها و مینرال ها جزو درمان نیست. برای تقویت ماهی توی دوران نقاهتشه.
    این کمپلکس های ویتامینه کمک می کنه تا ضعفی که ماهی چه در دوران استفاده از داروهای شمیایی و چه در مدت بیماری دچارش شده رو رد می کنه و کمک می تونه تا متابولیست بدن ماهی تسریع بشه ماهی به روز اول برگرده.
    بعد هم منظور شما از فیشتامین مگه همون مینرال شرکت سرا نیست؟
    ویرایش توسط siavashr : 24th December 2011 در ساعت 01:38 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    عزیز فرقی نمی کنه. مینرال مد نظر شما هم جواب میده. ولی اگه از امروز رنگ مدفوع تغییر کرده توصیه ما اینه که یه دوز دیگه استفاده بشه تا طول درمان تکمیل بشه.
    استفاده از ویتامینه ها و مینرال ها جزو درمان نیست. برای تقویت ماهی توی دوران نقاهتشه.
    این کمپلکس های ویتامینه کمک می کنه تا ضعفی که ماهی چه در دوران استفاده از داروهای شمیایی و چه در مدت بیماری دچارش شده رو رد می کنه و کمک می تونه تا متابولیست بدن ماهی تسریع بشه ماهی به روز اول برگرده.
    بعد هم منظور شما از فیشتامین مگه همون مینرال شرکت سرا نیست؟
    سلام آقای رستمی نه منظور این نیست چون من تو گوگل سرچ کردم عکسهای که برا مینرال سرا میاره کاملا متفاوت هست نسبت به فیشتامین و مینرال سرا به شکل گرانول هست؟ من 3شنبه اولین بار از سرا فلاجلول استفاده کردم امروز سیفون کردم تقریبا 70% بعد باز همون دوز رو تکرار کردم 2شنبه باید 80 درصد رو سیفون کنم؟ کلا دوره درمان 2شنبه تموم میشه؟ اون جوش رو صورت دق دقه منه کلا من تا حالا این مشکل رو نداشتم به نظرتون برای استفاده از میگو هست یا مگاهد؟ چون فقط این 2تا رو اضافه کردم جدیدا وعلا قبلا از هیکاری و محصولات اوشن فری و جی بیال و ان ال اس استفاده میکردم...در هر صورت ممنون از لطفتون آقای رستمی.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام آقای رستمی نه منظور این نیست چون من تو گوگل سرچ کردم عکسهای که برا مینرال سرا میاره کاملا متفاوت هست نسبت به فیشتامین و مینرال سرا به شکل گرانول هست؟ من 3شنبه اولین بار از سرا فلاجلول استفاده کردم امروز سیفون کردم تقریبا 70% بعد باز همون دوز رو تکرار کردم 2شنبه باید 80 درصد رو سیفون کنم؟ کلا دوره درمان 2شنبه تموم میشه؟ اون جوش رو صورت دق دقه منه کلا من تا حالا این مشکل رو نداشتم به نظرتون برای استفاده از میگو هست یا مگاهد؟ چون فقط این 2تا رو اضافه کردم جدیدا وعلا قبلا از هیکاری و محصولات اوشن فری و جی بیال و ان ال اس استفاده میکردم...در هر صورت ممنون از لطفتون آقای رستمی.
    من مطلعم ولی من باشم یه دوز دیگه برای اینکه خیالم راحت شه میزنم. چون معمولا فلاجلول توی همون دوز اول باید جواب بده! ولی مال شما توی دومین دوز جواب قطعی داده.
    این نظر منه.:smile (229):
    نه عزیز مشکل از هیچ کدوم از این غذاها نیست.
    ما اگه میگیم غذاهای فریز مثل میگو یا دل استفاده نشه چون ماهی های هیبرید واکنش نشون میدن و مدتی سنگین میشن.
    ولی مثل آقا مصطفی دارن استفاده می کنن و مشکلی هم ندارن، ولی نظر شخصی خود من اینه که ماهی مثل آدمهای چاق میشه و اون شیپ دلخواه من رو دیگه ندارن.
    ببین دوست من بابک سوال کرده بود که جوش چه رنگیه و شما جواب دادید.
    این واکنش توی ماهی شما که جواب داده(با فلاجلول) اصلا یه انگل تک یاخته ست که هیچ کدوم از غذاهای خشک نمی تونن حاملش باشن. چون انگل ها برای زندگی همیشه به یه میزبان نیاز دارن که توی مگاهد و جی بی ال نمیتونه تامین بشه.
    ولی کلا به خاطر غذادهی نامناسب ماهی ها مخصوصا ماهیهای هیبریدی می تونن مستعد درگیر شدن با بیماری ها رو داشته باش. مثل آدمهای چاق که دیدید آسیب پذیر ترن.
    اینم شما نشنوید: دقت کنید ماهیی مثل فلاور موقعی که کامل بزرگ میشه بیشتر با بیماریها دست و گنجه نرم میکنه. که یکی از دلایلش اینه که دوستان بیشتر فکر می کنن غذا نیاز داره و پر خور میشه.
    یکی از دلایلی که بابک خود من رو دعوا می کنه، همیشه میگه به فلاورهای بزرگت کمتر غذا بده تا سالم تر بمونن.
    من شخصا هم همیشه قدر شناسش هستم ولی گوش نمی کنم.:78:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    من مطلعم ولی من باشم یه دوز دیگه برای اینکه خیالم راحت شه میزنم. چون معمولا فلاجلول توی همون دوز اول باید جواب بده! ولی مال شما توی دومین دوز جواب قطعی داده.
    این نظر منه.:smile (229):
    نه عزیز مشکل از هیچ کدوم از این غذاها نیست.
    ما اگه میگیم غذاهای فریز مثل میگو یا دل استفاده نشه چون ماهی های هیبرید واکنش نشون میدن و مدتی سنگین میشن.
    ولی مثل آقا مصطفی دارن استفاده می کنن و مشکلی هم ندارن، ولی نظر شخصی خود من اینه که ماهی مثل آدمهای چاق میشه و اون شیپ دلخواه من رو دیگه ندارن.
    ببین دوست من بابک سوال کرده بود که جوش چه رنگیه و شما جواب دادید.
    این واکنش توی ماهی شما که جواب داده(با فلاجلول) اصلا یه انگل تک یاخته ست که هیچ کدوم از غذاهای خشک نمی تونن حاملش باشن. چون انگل ها برای زندگی همیشه به یه میزبان نیاز دارن که توی مگاهد و جی بی ال نمیتونه تامین بشه.
    ولی کلا به خاطر غذادهی نامناسب ماهی ها مخصوصا ماهیهای هیبریدی می تونن مستعد درگیر شدن با بیماری ها رو داشته باش. مثل آدمهای چاق که دیدید آسیب پذیر ترن.
    اینم شما نشنوید: دقت کنید ماهیی مثل فلاور موقعی که کامل بزرگ میشه بیشتر با بیماریها دست و گنجه نرم میکنه. که یکی از دلایلش اینه که دوستان بیشتر فکر می کنن غذا نیاز داره و پر خور میشه.
    یکی از دلایلی که بابک خود من رو دعوا می کنه، همیشه میگه به فلاورهای بزرگت کمتر غذا بده تا سالم تر بمونن.
    من شخصا هم همیشه قدر شناسش هستم ولی گوش نمی کنم.:78:
    ممنون از پاسختون و چشم 2شنبه یه بار دیگه هم دوز رو تکرار میکنم و اما فقط میمونه سرا مینرال من آخر نفهمیدم غذا هست یا محلوله :smile (51): در مورد اون هم اگه میشه یه راهنمایی بکنین که فردا برم بگیرم در ضمن سرا از همه بهتره مینرالش؟ فقط بگین غذا هست یا محلول و اینکه با این دوز استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد؟ اما کلا به شخصه دیگه به فلاورام غذای تازه نخواهم داد فقط شرکتی ماهیم هم زبون نداره وعلا تا همینجاشم از شما آقای آژیده و مصطفی عزیز تشکر بود در هر صورت بقول مجریهای تلوزیون دستتون رو میفشاریم :41:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون بازم اما این مینرال به صورت غذا هست یا محلول و نمیشه بجاش از ویتامینهای موجود در بازار مثل جی بی ال یا فیشتامین استفاده کرد اگه نه که حتما میگیرم براش و الان مدفوع ماهیم درست شده این نشانه این هست که خوب شده انگلش؟ چون تا صبح هم مدفوعش سفید بود اگه هم اون مینرال غذا هست همراه با غذاهای دیگه بهش بدم؟ اینم راهنمایی کنین لطف کردی بهم بابک جان

سلام

مگه میشه به جای مینرال و مواد معدنی از مولتی ویتامین استفاده کرد! 2 تا چیز متفاوتن که وجود هر 2 ضروریه

بله تغییراتی که پیش آمده کاملا مثبته و حاکی از درمان موفق داره

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    بابک جان ممنون از پاسخت اما نگفتی چی هست این مینرال غذا هست محلول هست چی هست؟ و همزمان با فلاجلول استفاده میشه کرد؟ و اینکه من دوره درمانم تموم شد باید وسایل آکواریوم رو بشورم اما بازم مقداری از اون دارو باقی خواهد ماند مصطفی گفت تا 5 6 روز سیفون کنم(فکر کنم 30%) خوب اون وسایل رو بزام تو آکواریوم بازم که مثل قبل در تماس با فلاجلول هستن!!!!!!!! و اینکه آقای رستمی گفت یه بار دیگه هم دوز رو تکرار کنم یعنی 3بار بشه کلا برا اطمینان خاطر اشکال نداره؟ سرا مینرال این محصول هست که عکسشو گذاشتم سراش بهتر از مارکای دیگه هست چون بعد از ظهر دارم میرم بگیرم؟ و اینکه به غیر از مینرال غذا و یا محلولی و یا هر چیز دیگه ای لازم نیست بگیرم؟ این پست آخر بود راجع به مشکلم بازم معزت اگه وقتتونو گرفتم.:smile (89): :smile (177):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بابک جان ممنون از پاسخت اما نگفتی چی هست این مینرال غذا هست محلول هست چی هست؟ و همزمان با فلاجلول استفاده میشه کرد؟ و اینکه من دوره درمانم تموم شد باید وسایل آکواریوم رو بشورم اما بازم مقداری از اون دارو باقی خواهد ماند مصطفی گفت تا 5 6 روز سیفون کنم(فکر کنم 30%) خوب اون وسایل رو بزام تو آکواریوم بازم که مثل قبل در تماس با فلاجلول هستن!!!!!!!! و اینکه آقای رستمی گفت یه بار دیگه هم دوز رو تکرار کنم یعنی 3بار بشه کلا برا اطمینان خاطر اشکال نداره؟ سرا مینرال این محصول هست که عکسشو گذاشتم سراش بهتر از مارکای دیگه هست چون بعد از ظهر دارم میرم بگیرم؟ و اینکه به غیر از مینرال غذا و یا محلولی و یا هر چیز دیگه ای لازم نیست بگیرم؟ این پست آخر بود راجع به مشکلم بازم معزت اگه وقتتونو گرفتم.:smile (89): :smile (177):

سلام

مواد معدنیه...مثل نمکه
    بهتره بعد از اتمام دوره درمان از این نمک استفاده کنید
    در ضمن چرا سوال آخر هر وقت سوالی داشتید اینجا در خدمتیم

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ببین عزیز نمک سرا مینرال برای غنی کردن آب مثل آب Ro ویا آ که بیس فاکتورهاش به هم خورده و به اصطلاح آب فقیره استفاده میشه و در اصل جزو کاندیشنرهای آبه. تا به آب طبیعی برسه.

Sera "Mineral Salt"
    Na - 4.4 ppm
    K - 1.4 ppm
    Mg - 1.5 ppm
    Ca - 7.8 ppm
    Cl - 15 ppm
    HCO3 - 13.6 ppm
    SO4 - 5.9 ppm
    دقت می کنی میزان نمک ها، فلزات و یا عناصری که نقصانش هست استفاده میشه، که من شخصا برای آب شیرین ترجیح میدم از سیفونهای مرتب استفاده کنم.
    خود جایگزینی با آب شیر مایحتاج ماهی هایی مثل دیسکس یا فلاور رو تامین می کنه.
    ولی در مورد تانک های آب شور اصلا اینطور نیست هر چند وقت به چند وقت با کیت ها باید تست شه. این از این.
    راجع به فیشتامین هم باید عرض کنم:
    فیشتامین مولتی ویتامین تهیه شده برای ماهیهای آکواریومیه که برای تقویت ماهی چه در زمان درمان و چه بعد از درمان استفاده میشه که ما به شما پیشنهاد کردیم.
    که بعد از معرفی ماهی شما به تانک اصلی معرفی کردیم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    ممنون ازتون واقعا کمکهای زیادی کردین و فقط هر چند روز بریزم این مینرال رو رفتم خریدم و کلا چه مدت زمانی باید استفاده بشه؟ روشم نوشته 5گرم برای 100لیتر اما بجای 5گرم میشه یه واحد اندازه گیری دیگه ای بگین مثل یه قاشق چایخوری یا غذاخوری و ... ممنون از لطفتون مخلص شما پوریا.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    ممنون ازتون واقعا کمکهای زیادی کردین و فقط هر چند روز بریزم این مینرال رو رفتم خریدم و کلا چه مدت زمانی باید استفاده بشه؟ روشم نوشته 5گرم برای 100لیتر اما بجای 5گرم میشه یه واحد اندازه گیری دیگه ای بگین مثل یه قاشق چایخوری یا غذاخوری و ... ممنون از لطفتون مخلص شما پوریا.
    زمانش که بسته به پر شدن سوراخهای روی پوسته که خودتون می بینید. چند بار بسته به سیفون آبتونه، چون توی محلول آب می مونه.
    هر 3 قاشق چایخوری برابر با 14.3 گرم یعنی هر قاشق چایخوری تقریبا 5 گرمه.

صفحه 76 از 101 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)