صفحه 71 از 101 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 1005
    کاربر ساده

شماره عضویت
    4152
    ممنون از شما اما از بغل هم که عکس گذاشتم ، ضمن اینکه بالهای بلند پایین رامیرزی یکیشون حالت افتاده پیدا کرده بود و دیگری این حالت رو نداشت رنگش هم که غلیظ شده نسبت به قبل از بیماریش ممکنه در اثر ضربه ماهی کوی که دارم اینطور شده باشه؟ چون جاشون یکم کوچیکه و ماهی کوی من بزرگ شده و بعضی مواقع سریع ازینور به اونور حرکت میکنه

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    سلام
    دوستان 2 شب پیش به پیشنهاد دوستان 30% اب اکواریوم رو تعویض کردم
    اما از همون شب انجل مونوم بیحال شد و تغییر رنگ داد که دیشب هم مرد
    صبحم پا شدم یکی دیگه ار انجل هام مرده بود
    بعد از تویض اب اسکات و بارب حلب خیلی جنب و جوششون زیاد شده اما دالر ها و پنگوسی + انجل هام که مردن خیلی بی حال هستن
    تو ابشون مقداری نمک ریختم و کمی هم از این دارو های به اصطلاح ضد انگل
    دیشب که مونو مرد دوباره 10 سانت اب رو تعویض کردم
    امروز صبح هم رفتم زئولیت خریدم و گذاشتم تو فیلترم
    امکان داره ابی که تعویض کرده بودم سمی بوده باشه ؟
    الان با این تفاسیر چه کاری باید انجام بدم تا این ماهی هایی که هستن چیزیشون نشه ؟
    البته گل سر سبد اکواریومم که مرد

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    سلام
    دوستان 2 شب پیش به پیشنهاد دوستان 30% اب اکواریوم رو تعویض کردم
    اما از همون شب انجل مونوم بیحال شد و تغییر رنگ داد که دیشب هم مرد
    صبحم پا شدم یکی دیگه ار انجل هام مرده بود
    بعد از تویض اب اسکات و بارب حلب خیلی جنب و جوششون زیاد شده اما دالر ها و پنگوسی + انجل هام که مردن خیلی بی حال هستن
    تو ابشون مقداری نمک ریختم و کمی هم از این دارو های به اصطلاح ضد انگل
    دیشب که مونو مرد دوباره 10 سانت اب رو تعویض کردم
    امروز صبح هم رفتم زئولیت خریدم و گذاشتم تو فیلترم
    امکان داره ابی که تعویض کرده بودم سمی بوده باشه ؟
    الان با این تفاسیر چه کاری باید انجام بدم تا این ماهی هایی که هستن چیزیشون نشه ؟
    البته گل سر سبد اکواریومم که مرد
    سلام دوست عزیز
    حتما باید ابی که برای سیفون استفاده می کنید ابی باشه که کلرش رفته و همچنین هم دما اب تانک هست در غیر اینصورت میتونه باعث وارد اومدن شوک به ماهی و حتی مرگ اون بشه.میتونید از مکمل های اب مثل اکو سیف شرکت تترا استفاده کنید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    حتما باید ابی که برای سیفون استفاده می کنید ابی باشه که کلرش رفته و همچنین هم دما اب تانک هست در غیر اینصورت میتونه باعث وارد اومدن شوک به ماهی و حتی مرگ اون بشه.میتونید از مکمل های اب مثل اکو سیف شرکت تترا استفاده کنید.
    سلام
    کلرش رفته بود
    بعدش هم باز ضد کلر زدم ( حداقل چند ساعت اب باید بمونه تا کلرش بره و بعد وارد تانک بشه اون اب ؟ )
    هم دما هم بوده
    نمیدونم چرا یهو انجور شد همه چی درست بود خیلی هم خوب غذا میخورد این اواخر و سر حال بود
    الان دیگه نیاز نیست کاری کنم ؟
    گفتم که دیشب یه مقدار اب رو سیفون کردم و یه مقدار هم نمک با ضد انگل ریختم امروزم که تو فیلترم زئولیت گذاشتم البته اب یه خورده کدر شده الان همه ماهی ها خوبن جز پنگوسی و 2 تا دالر
    صبح غذا دادم خوردن ولی تا فردا قصد دارم غذا هم ندم
    سپاس از پاسختون

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    سلام
    کلرش رفته بود
    بعدش هم باز ضد کلر زدم ( حداقل چند ساعت اب باید بمونه تا کلرش بره و بعد وارد تانک بشه اون اب ؟ )
    هم دما هم بوده
    نمیدونم چرا یهو انجور شد همه چی درست بود خیلی هم خوب غذا میخورد این اواخر و سر حال بود
    الان دیگه نیاز نیست کاری کنم ؟
    گفتم که دیشب یه مقدار اب رو سیفون کردم و یه مقدار هم نمک با ضد انگل ریختم امروزم که تو فیلترم زئولیت گذاشتم البته اب یه خورده کدر شده الان همه ماهی ها خوبن جز پنگوسی و 2 تا دالر
    صبح غذا دادم خوردن ولی تا فردا قصد دارم غذا هم ندم
    سپاس از پاسختون
    با توجه به فاکتورهای اب تانک و مقدار اب سیفون شده در سیفون های قبلی و عادت کردن ماهی هاتون به اب با اون سختی و ph من فکر می کنم این شوک در اثر به هم خوردن نگهانی فاکتورهای اب تانکتون صورت گرفته و به دلیل حساسیت نبست به این گونه شوکها در ماهی های مثل انجل مونو این امر دور از انتظار نیست
    کاش قبل از اینکه سیفون 30 % رو انجام بدید مشورت می گرفتید

ارادتمند

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    با توجه به فاکتورهای اب تانک و مقدار اب سیفون شده در سیفون های قبلی و عادت کردن ماهی هاتون به اب با اون سختی و ph من فکر می کنم این شوک در اثر به هم خوردن نگهانی فاکتورهای اب تانکتون صورت گرفته و به دلیل حساسیت نبست به این گونه شوکها در ماهی های مثل انجل مونو این امر دور از انتظار نیست
    کاش قبل از اینکه سیفون 30 % رو انجام بدید مشورت می گرفتید

ارادتمند
    شما خودتون گفتید 30% اب رو سیفون کنید
    خودتون هم در جریان نژآد های ماهی های تانک و تعدادشون و اینکه هر چند وقت چه مقدار از ابم تانکم رو سیفون میکنم بودید
    من گفتم هر 20 روز 10 تا 20 سانت از اب رو سیفون میکنم که شما گفتید هر 20 روز خیلی زمان زیادیه و هفته ای 30% رو سیفون کن
    انجل مونوم خیلی درشت بود حیف شد

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    شما خودتون گفتید 30% اب رو سیفون کنید
    خودتون هم در جریان نژآد های ماهی های تانک و تعدادشون و اینکه هر چند وقت چه مقدار از ابم تانکم رو سیفون میکنم بودید
    من گفتم هر 20 روز 10 تا 20 سانت از اب رو سیفون میکنم که شما گفتید هر 20 روز خیلی زمان زیادیه و هفته ای 30% رو سیفون کن
    انجل مونوم خیلی درشت بود حیف شد
    بله من گفتم . من برای تانک هم سیفون هفتگی 50 % انجام میدم -چه زمانی که انجل یا دیسکس داشتم چه الان فلاور دارم-
    بنده گفتم سیفون هفتگی و 30% مناسب ترین سیفون برای ماهی های شما هستش
    فقط باید عرض می کردم خدمت تون که این کار در مدت زمان طولانی انجام بدید که ماهی دچار این گونه شوک ناشی از تغییر ناگهانی فاکتورهای اب نشند
    شما نپرسیدی من هم یادم نبود که عرض کنم

ارادتمند

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    بله من گفتم . من برای تانک هم سیفون هفتگی 50 % انجام میدم -چه زمانی که انجل یا دیسکس داشتم چه الان فلاور دارم-
    بنده گفتم سیفون هفتگی و 30% مناسب ترین سیفون برای ماهی های شما هستش
    فقط باید عرض می کردم خدمت تون که این کار در مدت زمان طولانی انجام بدید که ماهی دچار این گونه شوک ناشی از تغییر ناگهانی فاکتورهای اب نشند
    شما نپرسیدی من هم یادم نبود که عرض کنم

ارادتمند
    حالا عیبی نداره من که کلا نمیدونستم شما هم یادت رفت بگی تموم شد رفت ;
    خداروشکر بعد ار قرار دادن زئولیت تو فیلترم الان اب خیلی شفاف شده ماهی هام جز پنگوسی خیلی سر حالند و پنگوسی هم فکر کنم از شدت پمپاژ فیلتر میترسه که اینجوری شده
    از این به بعد به مرور برسونم به 30% دیگه ؟
    باله های دالرام یه کم زده شده , فکر کنم بارب حلب میزده قبلا الان کاری نمداره
    چیزی هست که بشه این مشکل رفع شه زودتر یا همون گذشت زمان کافیه ؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    حالا عیبی نداره من که کلا نمیدونستم شما هم یادت رفت بگی تموم شد رفت ;
    خداروشکر بعد ار قرار دادن زئولیت تو فیلترم الان اب خیلی شفاف شده ماهی هام جز پنگوسی خیلی سر حالند و پنگوسی هم فکر کنم از شدت پمپاژ فیلتر میترسه که اینجوری شده
    از این به بعد به مرور برسونم به 30% دیگه ؟
    باله های دالرام یه کم زده شده , فکر کنم بارب حلب میزده قبلا الان کاری نمداره
    چیزی هست که بشه این مشکل رفع شه زودتر یا همون گذشت زمان کافیه ؟
    نه دیگه سیفون 30 % رو هر هفته انجام بدید
    این زرد شدن باله ها هم می تونه ناشی از همین شوک باشه
    ولی اگر مطمئنی کار بارب حلب بهتر ردش کنی

کاربر ساده

شماره عضویت
    3000
    سلام یکی از دیسکسای من که حدود 6 اینچ میشه از دیروز 1 دونه روی تنش جوش سفید زده بود اما امروز که آمدم خونه دیدم بیشتر شده تانکو من 2 هفته است راه اندازی کردم و از دنیترول جی بی ال هم استفاده کردم برای تسریع سیکل . 21 عدد تترا دارم که از روز سوم تو تانک ریختم و 1 عدد پوزه خرگوشی دیسکسامم که 4 تا هستنو هفته پیش اضافه کردم دمای آب 28 . حجم تانک 400 لیتر غذا به تتراها 2 بار روزی پولکی تترا میدم و دیسکساهم گرانول تترا و سرا مخلوط روزی 2 بار فیلتر هم فعلاً 2217 .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

صفحه 71 از 101 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)