صفحه 66 از 101 نخستنخست ... 16474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 651 به 660 از 1005
    همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

شماره عضویت
    453
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    تانکت رو شلوغ تر کن. اصلا برای آنجل و تایگر نمی پسندم. باید ماهیها توی درگیریهاشون جایی برای قائم شدن و از تیرس خارج شدن داشته باشند مگرنه عاقبت خوبی برای تانکت نمی بینم. این امثال تانکها برای ماهیهایی مثل دیسکس خوبه نه برای هر ماهیی.
    ببخشید نور تانکت چیه؟ می ترسم عنوان کنم ولی اگر ، شک دارم ولی فکر کنم لامپ معمولیه. اگه اینطوریه یه فاجعه ست. عزیز آکواریوم نور با کلوین و فرکانس خودش رو می خواد. نه هر نوری.
    وای وای وای. فکر کنم تاپیک نور رو هم باید تکمیل کنم.
    ممنون
    دکور تانک با ورود تازه واردها به طور کل عوض میشه
    این تانک یه تانک گیاهی بود که درپوش و نور مربوط به گیاهی داشت که احساس میکردم این نور شدتش زیاد هست بخصوص وقتی دیدم این بیچاره از ترس سیاه میشه به همین علت درپوش تانک و برداشتم و از یک چراغ مطالعه با یک لامپ کم مصرف استفاده کردم چون تانک تو اتاق خوابم هست نور گیر کمی هم داره (ما آماتوریم آقای رستمی )

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.wish نمایش پست ها
    ممنون
    دکور تانک با ورود تازه واردها به طور کل عوض میشه
    این تانک یه تانک گیاهی بود که درپوش و نور مربوط به گیاهی داشت که احساس میکردم این نور شدتش زیاد هست بخصوص وقتی دیدم این بیچاره از ترس سیاه میشه به همین علت درپوش تانک و برداشتم و از یک چراغ مطالعه با یک لامپ کم مصرف استفاده کردم چون تانک تو اتاق خوابم هست نور گیر کمی هم داره (ما آماتوریم آقای رستمی )
    عزیز زود نور تانک رو تغییر بده.
    هم برای جلبک زدن اذیتت میکنه و هم برای تانکت از یه سفید یخی + یه نور قرمز آرکادیا یا جی بی ال استفاده کن.
    سفید یخی رو برای مونوهات و قرمز رو برای ماهیهای رنگ قرمز و تسکین ماهیهای کف خوارت.
    البته استفاده همزمان رو زیاد توصیه نمی کنم. برای حجم نور بالاش ولی این رو بدونید که رنگ نور قرمز برای آرامش و بدون استرس نگهداشتن ماهی خیلی تاثیر گذاره. راستی طول تانکت چقدره؟

همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

شماره عضویت
    453
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    عزیز زود نور تانک رو تغییر بده.
    هم برای جلبک زدن اذیتت میکنه و هم برای تانکت از یه سفید یخی + یه نور قرمز آرکادیا یا جی بی ال استفاده کن.
    سفید یخی رو برای مونوهات و قرمز رو برای ماهیهای رنگ قرمز و تسکین ماهیهای کف خوارت.
    البته استفاده همزمان رو زیاد توصیه نمی کنم. برای حجم نور بالاش ولی این رو بدونید که رنگ نور قرمز برای آرامش و بدون استرس نگهداشتن ماهی خیلی تاثیر گذاره. راستی طول تانکت چقدره؟
    ممنونم آقای رستمی
    در مورد نظرتون در مورد نور تانک و کامل کردن تاپیک نور کاملا موافقم
    مشکلی که هست دوز نمک تو تانک بالاست به همین علت موندم برای تمیز کاری تانک از چه کفخواری استفاده کنم (این اولین تجربه ی من در زمینه لب شورها هست)
    ابعاد تانک 100*40*45 هست
    ویرایش توسط Mr.wish : 26th August 2011 در ساعت 02:50 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام
    امروز صبح دیدم فلاورم بصورت ناگهانی اوضاعش به هم ریخته ! دمای آب و کلا شرایط تانک با 2.3 ماه اخیر تفاوتی نداشته اما هد ماهی یه جورایی انگار پنچر شده ! رنگش هم کمی سیاه شده اما عوارض دیگه ای نداره
    یعنی غذا خوب میخوره و با اینکه وقت دفع هنوز ندیدمش اما مدفوع سفید یا غیر طبیعی کف تانک نریخته بود . قابل توجه حمید خان گل و آقا بابک
    لطفا شدیدا راهنماییم کنید که قیافه ی ماهی بدجوری به هم ریخته

اینم عکس از مقعد ماهی که به توصیه ی مصطفی جان اینجا قرار میدم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    از اونجایی که بیماری فلاورتون ممکنه انگل روده باشه
    و هنوز پیشرفت نکرده باشه میتونید از مترو نیدازول استفاده کنید
    و مقداری هم نمک بدون ید به اب اضافه ککنید
    هر 50 لیتر 1 قاشق چای خوری

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام.دوستان عزیز ماهیام همگی دیسکس هستند.بدنشون رو گاهی اوقات می لرزونن و باله های پائین(دستهاشون هم بعضی اوقات می لرزه)گاهی اوقات هم خودشون رو به اشیای داخل تانک می مالن.یکی از دوستان محترمم فرمود انگل آبششی یا قلابدار آبششی گرفتن.با توجه به اینکه سرا تریمازول اصلاً تو بازار نیست پرزیکوانتول رو با چه دوزی و تا چند روز به ماهیام بدم(آلفا سان نیست و فقط داملران تو بازاره)سیفون چطوری باشه؟آیا مریضی چیزی دیگه هست؟ماهی ها عالی غذا می خورن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام.دوستان عزیز ماهیام همگی دیسکس هستند.بدنشون رو گاهی اوقات می لرزونن و باله های پائین(دستهاشون هم بعضی اوقات می لرزه)گاهی اوقات هم خودشون رو به اشیای داخل تانک می مالن.یکی از دوستان محترمم فرمود انگل آبششی یا قلابدار آبششی گرفتن.با توجه به اینکه سرا تریمازول اصلاً تو بازار نیست پرزیکوانتول رو با چه دوزی و تا چند روز به ماهیام بدم(آلفا سان نیست و فقط داملران تو بازاره)سیفون چطوری باشه؟آیا مریضی چیزی دیگه هست؟ماهی ها عالی غذا می خورن

سلام پیشنهاد میکنم ابتدا به درمان انگل پوستی بپردازید . دما 32 نمک 1 قاشق غذاخوری هر 20 لیتر اگر اکریفلاوین دارید اگر نه سرا امینوپود یا جنرال تونیک طبق دوز بروشور اگر جواب نگرفتید برید سراغ انگل ابششی پریزیکوانتل داملران خوبه من مصرف کردم و نتیجه گرفتم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    محمدرضا عزیز منون از پاسخت .بعضی اوقات یکیشون (فقط یکی و البته منم یک بار دیدم) به یک آبشش نفس میکشه.بازم جنرال تونیک رو پیشنهاد می کنید.عزیز فکر کنم جنرال تونیک هم رو باکتری های مفید اثر سو داره.اینکارو تو تانک قرنطینه انجام بدم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    محمدرضا عزیز منون از پاسخت .بعضی اوقات یکیشون (فقط یکی و البته منم یک بار دیدم) به یک آبشش نفس میکشه.بازم جنرال تونیک رو پیشنهاد می کنید.عزیز فکر کنم جنرال تونیک هم رو باکتری های مفید اثر سو داره.اینکارو تو تانک قرنطینه انجام بدم؟
    اگر تک ابششی تنفس میکنند که پی برید سراغ درمان انگل ابششی و حتما در قرنطینه هر چه سیفون بیشتر باشه بهتر من برای سیفون 80% انجام میدم در قرنطینه

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    محمدرضا جان معذرت.دوز درمان همون 2 میلی گرم به ازای هر لیتر باشه؟دوره درمان را 2بابک عزیز تا 5 روز گفتند و برای از بین رفتن تخم انگل 7 روز بعد مجدداً تکرار درمان.شما چطوری عمل کردید؟

صفحه 66 از 101 نخستنخست ... 16474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)