صفحه 48 از 101 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    جناب رستمی عزیز سلام
    من یکی واقعا ازخوندن مطالب خوب شما به وجد میام
    واقعا ازتون ممنون
    یه سوال
    این دوزی که برای ویتامین b6 فرمودید هرچند وقت یه بار باید تجدید بشه؟
    روزانه 7قطره؟ با هر سیفون 7 قطره یا 7 قطره در هر ماه؟

پاینده باشید
    ممنون از احساس شما نسبت به بنده.
    فقط انجام وظيفه ست عزيزم.
    دقت كرده باشيد ويتامينه ها يك مقدار حالت سنگيني و غلظت دارن و تا زماني توي آب هستند.
    مولكولهاي ويتامين در بدن ما هم اينطوري نيستن كه بعد از 6 ساعت مثلا بپرن، هستند تا مصرف شن.
    پس شما با سيفون استفاده كنيد هم سري ب كمك به آرامش بيشتر ماهيهاتون مي كنه كه نتيجتا مقاوم مقاومت بيشتري در برابر بيماريها نشون ميده و هم باعث كنترل سيستم متابوليسم بدنشون ميشه كه در رشد و رنگ ماهي نقش بسزايي داره.
    من شما رو از فروم ديگه مي شناسم و همراهي و همگامي شما رو در اين فروم ارج مي نهم.
    شما دوست خوبي هستيد. پارسي پت انتظار پست هاي بيشتري رو از شما داره.
    ویرایش توسط siavashr : 11th February 2011 در ساعت 12:10 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    شيكراجان خسته نباشي.
    ببخشيد، گفتم اينجا جواب بدم شايد بدرد دوستان هم بخوره.
    كانامايسين هر 250 ميليگرم براي 30 ليتر و ويتامين ب6 هر 7 قطره براي 100 ليتر آب.
    كه كانامايسن طي 10 روز روزانه و دوز ب6 بمدت 30 روز.
    هر دو در داروخانه ها موجوده.
    ببين عزيز اونطوري كه فكر مي كني جلوي ميكروبها و باكتريها رو نميشه گرفت.
    آب تميز و سيفون مرتب خيلي مسائل رو حل مي كنه.
    ما توي آكواريوم سيستم يووي رو دارم كه در فواصل زماني مشخص ازش استفاده مي كنيم كه با اون طيف گسترده اي از باكتري هاي مضر، انگل ها و ميكروبها و .... رو از بين ميبريم ولي اين امكان رو فكر نمي كنم داشته باشيد.
    براي شما دوز نمك براي پيشگيري مناسب تره.
    ولي الان فعلا به درمان برسيد.
    نتيجه گزارش شود.
    بنده با 1/93 قد در خدمت شما هستم و براتون خيلي احترام قائلم.
    با گوشيت هم كه شده يك عكس ازش بگذاريد.

سلام آقای رستمي
    این هم یه عکس از ماهی من ، آبش را عوض کردم توی تنگ که بود عکسش خوب نمیشد (حالت ذره بینی داشت ) انداختمش توی یک پارچ که چند ضلعی بود و عکس گرفتم ازش ( با یه دوربین جور کردم ) ، قبلا تمام باله های بالا و پایین و یک لکه از روی تنش سفید شده بود متاسفانه از اون شرایطش نشد که عکس بگیرم ، اما الان سعی کردم توضیح روش بذارم و بگم که کجاها قبلا سفید شده بود بقیه رنگها از اول بوده ،
    دارو ها را هم گرفتم فقط تنظیم کردن دوز مصرفش برای سه لیتر آب کمی سخته ، حجم تنگش سه لیتر است کمی دقت کار میاد پایین ، توی تنگش یک گیاه مصنوعی و ماسه داشت که حسابی شستمشون ( با آب نمک هم شستم و آب کشیدم ولی گفتم شاید بهتر باشه که فعلا براش نذارم )
    سپاس از توجه و راهنمایی تون

[IMG][/IMG]
    ویرایش توسط siavashr : 11th February 2011 در ساعت 02:09 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام آقای رستمي
    این هم یه عکس از ماهی من ، آبش را عوض کردم توی تنگ که بود عکسش خوب نمیشد (حالت ذره بینی داشت ) انداختمش توی یک پارچ که چند ضلعی بود و عکس گرفتم ازش ( با یه دوربین جور کردم ) ، قبلا تمام باله های بالا و پایین و یک لکه از روی تنش سفید شده بود متاسفانه از اون شرایطش نشد که عکس بگیرم ، اما الان سعی کردم توضیح روش بذارم و بگم که کجاها قبلا سفید شده بود بقیه رنگها از اول بوده ،
    دارو ها را هم گرفتم فقط تنظیم کردن دوز مصرفش برای سه لیتر آب کمی سخته ، حجم تنگش سه لیتر است کمی دقت کار میاد پایین ، توی تنگش یک گیاه مصنوعی و ماسه داشت که حسابی شستمشون ( با آب نمک هم شستم و آب کشیدم ولی گفتم شاید بهتر باشه که فعلا براش نذارم )
    سپاس از توجه و راهنمایی تون

شيكرا عزيز، در بدن تمام موجودات زنده سيستم دفاعي قرار داده شده كه اگر انسان يا حيوانات از نظر جسمي و روحي توانايي لازم رو داشته باشن با پادتن ها و پادزهرهايي كه در خون وارد ميشه قادر به از بين بردن هر ميكروب، انگل يا هر عامل بيماريه ديگه اي رو از بين ببرن.
    شايد برات جالب باشه در مقاله اي خوندم در بدن انسان روزي هزار بار سرطان بوجود مياد و بعد هم ازبين ميره تا اينكه در بدن بعضي خداي نكرده يكي از اون گره ها بسته به عاملي باقي ميمانه و ..............
    ماهي شما هم با نگهداري هايي كه كردي تمام تلاشش رو براي از بين بردن اين ميكروب كرده، پس چيزي كه ما بايد در نظر بگيريم اينه كه باعث ضعيف شدن سيستم ماهي نشيم.

پس
    دوز دارويي تقليل پيدا مي كنه و هر 35-40 ليتر 250 ميليگرم كانامايسين ميشه زمان به 6-7 روز بسته به گزارشات شما كوتاه تر ميشه و ويتامين ب با همون دوز قبلي و براي تقويت سيستم از ويتامين ث و يا عذاهاي ويتامينه حاوي ث استفاده كنيد.
    نمي گم داروهايي مثل فيشتامين چون اگر يادتون باشه كسي كه مريض باشه از اين رو كه خود ويتامينهاي شيميايي باعث تقويت خود ويروس يا ميكروب نشه ميگن استفاده نشه و بجاي اون دكترا ترجيح ميدن از ويتامينهاي طبيعي مثل ميوه جات استفاده باشه.
    نمي دونم چرا ولي اگر دوستان اطلاعاتي در اين زمينه دارن اعلام كنن تا ما هم استفاده كنيم.
    ویرایش توسط siavashr : 11th February 2011 در ساعت 02:24 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    شيكرا عزيز، در بدن تمام موجودات زنده سيستم دفاعي قرار داده شده كه اگر انسان يا حيوانات از نظر جسمي و روحي توانايي لازم رو داشته باشن با پادتن ها و پادزهرهايي كه در خون وارد ميشه قادر به از بين بردن هر ميكروب، انگل يا هر عامل بيماريه ديگه اي رو از بين ببرن.
    شايد برات جالب باشه در مقاله اي خوندم در بدن انسان روزي هزار بار سرطان بوجود مياد و بعد هم ازبين ميره تا اينكه در بدن بعضي خداي نكرده يكي از اون گره ها بسته به عاملي باقي ميمانه و ..............
    ماهي شما هم با نگهداري هايي كه كردي تمام تلاشش رو براي از بين بردن اين ميكروب كرده، پس چيزي كه ما بايد در نظر بگيريم اينه كه باعث ضعيف شدن سيستم ماهي نشيم.

پس
    دوز دارويي تقليل پيدا مي كنه و هر 35-40 ليتر 250 ميليگرم كانامايسين ميشه زمان به 6-7 روز بسته به گزارشات شما كوتاه تر ميشه و ويتامين ب با همون دوز قبلي و براي تقويت سيستم از ويتامين ث و يا عذاهاي ويتامينه حاوي ث استفاده كنيد.
    نمي گم داروهايي مثل فيشتامين چون اگر يادتون باشه كسي كه مريض باشه از اين رو كه خود ويتامينهاي شيميايي باعث تقويت خود ويروس يا ميكروب نشه ميگن استفاده نشه و بجاي اون دكترا ترجيح ميدن از ويتامينهاي طبيعي مثل ميوه جات استفاده باشه.
    نمي دونم چرا ولي اگر دوستان اطلاعاتي در اين زمينه دارن اعلام كنن تا ما هم استفاده كنيم.

سلام
    ممنون از توضیحتون ... فقط یک چیزی را درمورد دارویی که گفتم گرفتم ، یادم رفت بگم ، دارویی که من گرفتم فقط ویتامین ب 6 هست ، اون یکی دارو را پیدا نکردم ، 4 تا داروخانه رفتم ، گفتند که این دارو خیلی وقته که جمع شده ( گفتند یه ده سالی میشه که دیگه تولید نشده)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام
    ممنون از توضیحتون ... فقط یک چیزی را درمورد دارویی که گفتم گرفتم ، یادم رفت بگم ، دارویی که من گرفتم فقط ویتامین ب 6 هست ، اون یکی دارو را پیدا نکردم ، 4 تا داروخانه رفتم ، گفتند که این دارو خیلی وقته که جمع شده ( گفتند یه ده سالی میشه که دیگه تولید نشده)

شيكراجان غلط زيادي كرده.
    يكسري از آنتي بيوتيك هاي تخصصي همه جا نيست مثل ماينوسايكلين يا سفاتوكسين كه فقط داروخانه هايي مثل هلال احمر و 13 آبان دارن.
    بهترين جايگزين براي آنتي بيوتيكت، استرپتومايسينه.
    اگر اين رو هم پيدا نكردي : ماينوسايكلين و اگر باز هم پيدا نكردي در درجه آخر اكسي تتراسايكلين.
    فقط تو رو خدا تتراسايكلين رو نزن كه هميشه ضررش بيشتر از سودشه.
    راستي اگر ماراسين 2 يا بكتاپور دايركت سرا رو هم بگيري خوبه.
    ویرایش توسط siavashr : 11th February 2011 در ساعت 05:53 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

نظر شخصی من اینه که اگر سل بود حد اکثر و در خوش بینانه ترین حالت ممکن بعد از 3-4 روز مرده بود
    توبرکلوزیس تو ماهی خیلی خیلی وحشتنناک عمل میکنه.بیماری سل آنجل ظرف 1 یا 2 روز تمام ماهی های یک سالن تکثیر رو نابود میکنه.بار ها دیدم که بالای 10000 قطعه انجل تو یک روز در اثر این بیماری تو سالن پرورش دهندگان این ماهی از بین رفتن

رفتن رنگ ماهی بتا یا فایتر بسیار بسیار شایعه و معمولا ربطی به بیماری نداره

1.بالا رفتن سن
    2.مستی زیاد فایتر نر(باید جایی کوچک و دنج و کم نور براش در نظر بگیرید تا کاملا احساس تنهایی کنه و حتی عکس خودش رو نتونه تو شیشه تنگ یا ظرف ببینه)
    3.استفاده از غذایی غیر از غذای مخصوص فایتر(تو همه منابع تاکید شده که غذای این ماهی باید مخصوص باشد و از غذای هیچ ماهی دیگه ای برای این ماهی استفاده نکنید)
    4.تغییر ناگهانی غذا
    5.دمای خیلی بالا و کم شدن اکسیژن محلول در آب
    6.دمای خیلی پایین و سرد شدن آب

شما شرایط فوق رو چک کنید و خبرشو از تو همین تاپیک به من بدید

با تشکر
    بابک آژیده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

نظر شخصی من اینه که اگر سل بود حد اکثر و در خوش بینانه ترین حالت ممکن بعد از 3-4 روز مرده بود
    توبرکلوزیس تو ماهی خیلی خیلی وحشتنناک عمل میکنه.بیماری سل آنجل ظرف 1 یا 2 روز تمام ماهی های یک سالن تکثیر رو نابود میکنه.بار ها دیدم که بالای 10000 قطعه انجل تو یک روز در اثر این بیماری تو سالن پرورش دهندگان این ماهی از بین رفتن

رفتن رنگ ماهی بتا یا فایتر بسیار بسیار شایعه و معمولا ربطی به بیماری نداره

1.بالا رفتن سن
    2.مستی زیاد فایتر نر(باید جایی کوچک و دنج و کم نور براش در نظر بگیرید تا کاملا احساس تنهایی کنه و حتی عکس خودش رو نتونه تو شیشه تنگ یا ظرف ببینه)
    3.استفاده از غذایی غیر از غذای مخصوص فایتر(تو همه منابع تاکید شده که غذای این ماهی باید مخصوص باشد و از غذای هیچ ماهی دیگه ای برای این ماهی استفاده نکنید)
    4.تغییر ناگهانی غذا
    5.دمای خیلی بالا و کم شدن اکسیژن محلول در آب
    6.دمای خیلی پایین و سرد شدن آب

شما شرایط فوق رو چک کنید و خبرشو از تو همین تاپیک به من بدید

با تشکر
    بابک آژیده
    سلام آقا بابک
    ممنون از توضیح خوب شما و دوستان ... در میان گزینه هایی که شما گفتید تنها چیزی که شاید اتفاق افتاده باشه اینه که وقتی غذای فایترم داشت تمام میشد از یک مغازه ماهی فروشی توی نواب یه غذا گرفتم از این پولکی ها صاحب مغازه بااطمینان به گفت که میشه از این هم بهش داد حتما نباید مال فایتر باشه .... من یه مدت برای اینکه غذای خودش دیر تر تموم بشه از اون هم بهش میدادم .... شاید مال اون باشه بعد که یه مدت کامل غذاش تموم شد دیگه بیشتر از اون پولکی میدادم الان که دقت می کنم می بینم توی غذای مخصوص خودش ده تا دونه از اون گرانول ها باقی مانده بود که من این روزها بهش دادم یعنی همین روزهایی که رنگش کمی برگشته ، ولی الان اونهاهم تموم شده اند چند تا مغازه را گشتم از اون مارکی که شما داده بودی پیدا نشد ... الان یه غذایی گرفتم که روش نوشته مخصوص فایتر عکس فایتر داره و مارک tetraminاست ولی مثل اون هیکاریه که گرانولی بود نیست پولکی خیلی ریزه ، یک نفر هم بهم گفت که بهش میگو بدم .... میگو هم گرفتم ولی یه بار بیشتر ندادم البته یک تکه کوچک .... حالا الان دیگه کاملا گیج شدم
    ویرایش توسط Shikra : 11th February 2011 در ساعت 10:09 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام آقا بابک
    ممنون از توضیح خوب شما و دوستان ... در میان گزینه هایی که شما گفتید تنها چیزی که شاید اتفاق افتاده باشه اینه که وقتی غذای فایترم داشت تمام میشد از یک مغازه ماهی فروشی توی نواب یه غذا گرفتم از این پولکی ها صاحب مغازه بااطمینان به گفت که میشه از این هم بهش داد حتما نباید مال فایتر باشه .... من یه مدت برای اینکه غذای خودش دیر تر تموم بشه از اون هم بهش میدادم .... شاید مال اون باشه بعد که یه مدت کامل غذاش تموم شد دیگه بیشتر از اون پولکی میدادم الان که دقت می کنم می بینم توی غذای مخصوص خودش ده تا دونه از اون گرانول ها باقی مانده بود که من این روزها بهش دادم یعنی همین روزهایی که رنگش کمی برگشته ، ولی الان اونهاهم تموم شده اند چند تا مغازه را گشتم از اون مارکی که شما داده بودی پیدا نشد ... الان یه غذایی گرفتم که روش نوشته مخصوص فایتر عکس فایتر داره و مارک tetraminاست ولی مثل اون هیکاریه که گرانولی بود نیست پولکی خیلی ریزه ، یک نفر هم بهم گفت که بهش میگو بدم .... میگو هم گرفتم ولی یه بار بیشتر ندادم البته یک تکه کوچک .... حالا الان دیگه کاملا گیج شدم
    سلام

خوب میشه نتیجه گرفت که به خاطر تغییر غذا اینجوری شده.اگر ماهیتون بیمار بود باید علائمی از خودش نشون میداد که ظاهرا هیچ علامتی نداره
    من خودمم امروز متوجه این موضوع شدم که غذای فایتر فقط باید مخصوص خودش باشه...احتمالا ترکیباتی داره که تو غذایی این ماهی تو طبیعت هست و سایر ماهیان نیازی به اون ندارن و کمپانی های سازنده هم تو غذای مخصوص فایتر اون ترکیبات رو اضافه میکنن
    موفق باشید
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 11th February 2011 در ساعت 10:13 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

خوب میشه نتیجه گرفت که به خاطر تغییر غذا اینجوری شده.اگر ماهیتون بیمار بود باید علائمی از خودش نشون میداد که ظاهرا هیچ علامتی نداره
    من خودمم امروز متوجه این موضوع شدم که غذای فایتر فقط باید مخصوص خودش باشه...احتمالا ترکیباتی داره که تو غذایی این ماهی تو طبیعت هست و سایر ماهیان نیازی به اون ندارن و کمپانی های سازنده هم تو غذای مخصوص فایتر اون ترکیبات رو اضافه میکنن
    موفق باشید
    آژیده
    سلام
    ممنون .... یعنی شما میگی این غذایی که پولکی است و مخصوص فایتر مشکلی نداره؟ توی اون مغاز ه ای که این را ازش گرفتم یک مدل غذای فایتر گرانولی داشت مثل همون هیکاری که دادید ولی ایرانی بود، ترسیدم بگیرم ، روش هم نوشته بود مخصوص فایتر ، ولی این یکی که الان میدم بهش خارجی بود، ... البته می دونم ترکیب مهمه نه شکل غذا ولی من متوجه شدم که اون را با اشتیاق بیشتر می خورد ، حتی وقتی دستم را می بردم بالای تنگش ، می پرید بیرون ولی برای این غذای جدید که مخصوص فایتر هست و پولکی است این کار را نمی کنه میگو را هم خیلی خوب میخوره ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    این فلاور من دیگه دهنش را نمیتواند ببندد خیلی متورم شده و دیگه غذا نمیخوره و گوشه گیر شده در قسمت لب بالایی و پایینی
    قسمت های سفید دیده میشه الان نمک ریختم 3تا کپسول امو کسیسیلین اضافه کردم درضمن از وقتی که تخم ریخته خیلی
    هدش افت کرده و رنگشم به تیره میزنه
    لطفا زود راهنماییم کنید ممنون

صفحه 48 از 101 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666798 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)