صفحه 47 از 101 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 1005
    همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام جناب رستمي
    براي دوران پليگ در اين فروم جنرال تونيك همراه با داكسي سايكلين تجويز شده.ميخواستم بدونم اگر شما بخواي استفاده كني چطور استفاده ميكنيد؟(دوز مصرفي و مقدار سيفون و مدت درمان).البته ميدونم چند نوع پليگ داريم و فقط ميخواستم نحوه استفاده از انتي بيوتيك ها رو بدونم.و سوال دوم اينكه به شخصه زياد از جنرال تونيك بهري نبردم و ميتونم در مورد پليگ ها از يك انتي بيوتيك قويتر از داكسي سايكلين مثل *** سايكلين استفاده كنم و از جنرال استفاده نكنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام جناب رستمي
    براي دوران پليگ در اين فروم جنرال تونيك همراه با داكسي سايكلين تجويز شده.ميخواستم بدونم اگر شما بخواي استفاده كني چطور استفاده ميكنيد؟(دوز مصرفي و مقدار سيفون و مدت درمان).البته ميدونم چند نوع پليگ داريم و فقط ميخواستم نحوه استفاده از انتي بيوتيك ها رو بدونم.و سوال دوم اينكه به شخصه زياد از جنرال تونيك بهري نبردم و ميتونم در مورد پليگ ها از يك انتي بيوتيك قويتر از داكسي سايكلين مثل *** سايكلين استفاده كنم و از جنرال استفاده نكنم.

عزيز باز هم همه چي رو با هم قاطي كردي.
    موقعي كه دارو رو به جا استفاده نمي كني نتيجه همين ميشه كه ميگي.
    كي گفته از جنرال تونيك بجاي آنتي بيوتيك مي توني استفاده كني.
    در بخش داروها جنرال تونيك مطالعه شود.
    و اما دوز جنرال تونيك :
    5/1 میلی لیتر در هر 20 لیتر (در شرايط بيماري)
    5/1 میلی لیتر در هر 10 لیتر(در شرایط سخت گیرانه)
    5/1 میلی لیتر در هر 40 لیتر (هر 8 هفنه پيشگيري)
    و داكسي سايكلين هر 35 ليتر 250 ميليگرم.
    جنرال تونيك يه دارو با بيس سموم هستش كه من شخصا براي ضد قارچ و زخم و عفونتها بيشتر استفاده مي كنم، اون هم بصورت مكمل و در درمانهاي ديگه قبولش ندارم. داد نزنيد نظر شخصي من اينه. مشابه و تخصصي رو بيشتر مي پسندم تا داروهاي جنرال.
    تتراسايكلين رو هم تا خيلي مجبور نشم استفاده نمي كنم. به خاطر مشكلات كبديه بعدش كه ماهي رو كلا نابود مي كنه و در رشد ايده آل تاثير منفي مي گذاره.
    دقت كنيد همين علمايي كه تو فروم ديگه ابراز فضل مي كنن، عمرا توي سايز كردن نمي تونن شرط ببندن و با اون تجويزها ديسكس دو اينچ رو سايز ديسكسهاي اورسايز مالزي كنن. هيچ موقع هم نپرسيدن چرا.
    حرف هم كه مي زني جوابهاي صد من يه غاز تحويل ميدن و با كلمات بازي مي كنن.
    يه چيزي ميگم ولي تو رو خدا اذيت نكنيد. من و بابك خودمون از اين داروهاي عمومي استفاده نمي كنيم و از داروهاي بيس يا داروهاي دست ساز استفاده مي كنيم. ولي نمي تونيم به كسي پيشنهاد كنيم.
    چون اگر طرف حرفه اي نباشه و بيس و اطلاعات داروييه تكميلي نداشته باشه، ماهي بوم.
    ولي شما يواشكي ميگم از اكسي تتراسايكلين استفاده كن، فعلا.
    ولي در مصرف آنتي بيوتيك، شرايط تقويت و نگهداري ديسكس خيلي سخت تر از درمان ماهيه. ان شاء ا... كه متوجه باشي.
    ولي چاره اي جز اين تجويز براي شما ندارم.
    دقت كردي آدم مريض ميشه و ميره دكتر و درمان ميشه. ولي دوره نقاهت بعدش تا انسان مثل روز اول بشه شرايطي داره.
    اگر هم پير باشه كه عمرا آدم اوليه نميشه.
    اين اطلاعات در حد كلانش مبحثي ميشه كه با بابك بسطش ميديم.

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    عزيز باز هم همه چي رو با هم قاطي كردي.
    موقعي كه دارو رو به جا استفاده نمي كني نتيجه همين ميشه كه ميگي.
    كي گفته از جنرال تونيك بجاي آنتي بيوتيك مي توني استفاده كني.
    در بخش داروها جنرال تونيك مطالعه شود.
    و اما دوز جنرال تونيك :
    5/1 میلی لیتر در هر 20 لیتر (در شرايط بيماري)
    5/1 میلی لیتر در هر 10 لیتر(در شرایط سخت گیرانه)
    5/1 میلی لیتر در هر 40 لیتر (هر 8 هفنه پيشگيري)
    و داكسي سايكلين هر 35 ليتر 250 ميليگرم.
    جنرال تونيك يه دارو با بيس سموم هستش كه من شخصا براي ضد قارچ و زخم و عفونتها بيشتر استفاده مي كنم، اون هم بصورت مكمل و در درمانهاي ديگه قبولش ندارم. داد نزنيد نظر شخصي من اينه. مشابه و تخصصي رو بيشتر مي پسندم تا داروهاي جنرال.
    تتراسايكلين رو هم تا خيلي مجبور نشم استفاده نمي كنم. به خاطر مشكلات كبديه بعدش كه ماهي رو كلا نابود مي كنه و در رشد ايده آل تاثير منفي مي گذاره.
    دقت كنيد همين علمايي كه تو فروم ديگه ابراز فضل مي كنن، عمرا توي سايز كردن نمي تونن شرط ببندن و با اون تجويزها ديسكس دو اينچ رو سايز ديسكسهاي اورسايز مالزي كنن. هيچ موقع هم نپرسيدن چرا.
    حرف هم كه مي زني جوابهاي صد من يه غاز تحويل ميدن و با كلمات بازي مي كنن.
    يه چيزي ميگم ولي تو رو خدا اذيت نكنيد. من و بابك خودمون از اين داروهاي عمومي استفاده نمي كنيم و از داروهاي بيس يا داروهاي دست ساز استفاده مي كنيم. ولي نمي تونيم به كسي پيشنهاد كنيم.
    چون اگر طرف حرفه اي نباشه و بيس و اطلاعات داروييه تكميلي نداشته باشه، ماهي بوم.
    ولي شما يواشكي ميگم از اكسي تتراسايكلين استفاده كن، فعلا.
    ولي در مصرف آنتي بيوتيك، شرايط تقويت و نگهداري ديسكس خيلي سخت تر از درمان ماهيه. ان شاء ا... كه متوجه باشي.
    ولي چاره اي جز اين تجويز براي شما ندارم.
    دقت كردي آدم مريض ميشه و ميره دكتر و درمان ميشه. ولي دوره نقاهت بعدش تا انسان مثل روز اول بشه شرايطي داره.
    اگر هم پير باشه كه عمرا آدم اوليه نميشه.
    اين اطلاعات در حد كلانش مبحثي ميشه كه با بابك بسطش ميديم.
    سلام آقای رستمی
    اتفاقا من هم از اکسی تتراسایکلین استفاده میکنم،از داروخانه های دامی میگیرم و تا الان مشکلی بابت قرنطینه نداشتم.البته فقط اکسی *** نیست.علامت * بالا هم میخواستم اکسی بنویسم گفتم شاید شما هم مثل بقیه مخالفت کننید و جای اکسی * گذاشتم. ولی هر چی تو فروم سایتهای مختلف گشتم فقط گفته داکسی سایکلین و جنرال تونیک،در صورتی به نظرم عوارضی که جنرال به خاطر موادش استفاده میکنه خیلی برای ماهی مضره.بالاخره از شما پرسیدم و خیالم راحت شد و یه سوال دیگه برای این دارو چه دوز و چه مدتی رو پیشنهاد میکنید و به نظر شما میشه این دارو رو با سایر انتی بیوتیک ها به صورت ترکیبی بکار برد؟با مترو چه طور؟و به نظر شما اگر در تانک اصلی ماهی ها پلیگ شدند درمان رو تو تانک اصلی انجام میدید یا دیسکس ها رو به قرنطینه انتقال میدید؟(حجم تانک زیاد باشه مثلا بالای 300 لیتر)
    در ضمن ازتون ممنونم که اطلاعاتتون رو با ما سهیم میکنید.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام دوستان
    من چند وقت پیش در مورد رفتن رنگ فایترم و دلیلش اینجا سوال پرسیدم ، دوستان لطف کردند و پاسخ دادند ، الان رنگش داره دوباره بر میگرده ، رنگش رفته بود باله اش و یه قسمت از تنش سفید شده بود یعنی انگار که سفید شده بود ، بعد از یه مدت آبی کم رنگ شد الان داره آبی تیره میشه ، ( رنگ اولش هم آبی تیره بود) فقط خواستم بگم کسی تا به حال ماهیش اینطوری شده ؟ یا تجربه ای مشابه این داشته ، الان به نظر نمیاد که مشکلی داشته باشه ... سرحاله ، غذا میخوره و رفتارش طبیعی است
    دفعه قبل آقا بابک ازمن خواستند که عکس ازش بذارم ولی در حال حاضر دوربین ندارم ، وگرنه عکس میذاشتم ازش
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام آقای رستمی
    اتفاقا من هم از اکسی تتراسایکلین استفاده میکنم،از داروخانه های دامی میگیرم و تا الان مشکلی بابت قرنطینه نداشتم.البته فقط اکسی *** نیست.علامت * بالا هم میخواستم اکسی بنویسم گفتم شاید شما هم مثل بقیه مخالفت کننید و جای اکسی * گذاشتم. ولی هر چی تو فروم سایتهای مختلف گشتم فقط گفته داکسی سایکلین و جنرال تونیک،در صورتی به نظرم عوارضی که جنرال به خاطر موادش استفاده میکنه خیلی برای ماهی مضره.بالاخره از شما پرسیدم و خیالم راحت شد و یه سوال دیگه برای این دارو چه دوز و چه مدتی رو پیشنهاد میکنید و به نظر شما میشه این دارو رو با سایر انتی بیوتیک ها به صورت ترکیبی بکار برد؟با مترو چه طور؟و به نظر شما اگر در تانک اصلی ماهی ها پلیگ شدند درمان رو تو تانک اصلی انجام میدید یا دیسکس ها رو به قرنطینه انتقال میدید؟(حجم تانک زیاد باشه مثلا بالای 300 لیتر)
    در ضمن ازتون ممنونم که اطلاعاتتون رو با ما سهیم میکنید.
    دقت كنيد موقع كه دارويي مثل محصولات سرا يا تترا يا ... مي خواد توليد كنه شرايط و نوع ماهي و فاكتورها رو در نظر ميگيره.
    مثلا سرا ادنيپور يا ادينول جي بي ال بيسش با سولفات مس بسته شده ولي اگر جرات داري با همون پارامترهاي روش شما سولفات مس رو خالص توي آب بزن. اگر واقعا روي اطلاعاتش سوار نباشي ماهيت .............
    آنتي بيوتيكها رو دقت كنيد هميشه ضررها و عوارضش رو روش مي نويسن يا توي كتابهاي فارماكولوژي ذكر مي كنند مي دونيد چرا؟
    ببين عزيز خيلي از آنتي بيوتيكها روي كبد و كليه اثرات وحشتناكي مي گذارن كه بايد در نظر گرفت.
    بابا آب مكانيسم بدن انسان رو بهم مي زنن، واي بحال ماهي بدبخت 20 يا 30 گرمي. فكر نكرده بودي نه؟
    ولي نترس دوستان آگاهي مثل بابك و بقيه مديران هستن كه شماها رو همراهي مي كنن، بنده كه كسي نيستم.
    داستان انكل كشها فرق مي كنن و طيقشون روي انگلهاي خاصي كار ميكنن و مثل آنتي بيوتيكها نيستن كه روي يه طيف گسترده حركت كنن.
    يه موقع هايي با يك آنتي بيوتيك خيلي ضعيف ميشه بيماري رو طي كرد، ولي به دليل عدم آگاهي دوستان هميشه اون حرف آخر رو اول مي زنن. من پيشنهاد ميكنم دوستان با قراردادن عكس خيلي بهتر از اطلاعات همراهان استفاده ميبرن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقت پیش در مورد رفتن رنگ فایترم و دلیلش اینجا سوال پرسیدم ، دوستان لطف کردند و پاسخ دادند ، الان رنگش داره دوباره بر میگرده ، رنگش رفته بود باله اش و یه قسمت از تنش سفید شده بود یعنی انگار که سفید شده بود ، بعد از یه مدت آبی کم رنگ شد الان داره آبی تیره میشه ، ( رنگ اولش هم آبی تیره بود) فقط خواستم بگم کسی تا به حال ماهیش اینطوری شده ؟ یا تجربه ای مشابه این داشته ، الان به نظر نمیاد که مشکلی داشته باشه ... سرحاله ، غذا میخوره و رفتارش طبیعی است
    دفعه قبل آقا بابک ازمن خواستند که عکس ازش بذارم ولی در حال حاضر دوربین ندارم ، وگرنه عکس میذاشتم ازش
    ممنون
    شيكراجان خوبي، رستمي هستم.
    همون موقع هم عرض كردم دليلش كهولت سن نيست.
    خوب خدا رو شكر نتيجه حاصل شد.
    الان ديگه با غذاهاي مقوي و ويتامينها از قبيل ويتامين ب و مصرف غذايي آهن و كلسيم ميتوني اون طور كه مي خواي جوابت رو بگيري.
    عزيزم ما هميشه در خدمتت هستيم، اگر كمكي لازم داشتي مديران آبزي در خدمتت هستند.
    راستي خواهر خوبم تولدت كيه؟
    ما يه دوربين خوب براي تولدت با بابك بخريم.:smile (102):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    الان ديگه با غذاهاي مقوي و ويتامينها از قبيل ويتامين ب و مصرف غذايي آهن و كلسيم ميتوني اون طور كه مي خواي جوابت رو بگيري.
    سلام
    ممنون آقای رستمی
    خب تولدم گذشته دیگه نمیشه کاریش کرد من بچه اوایل زمستونم .......:smile (99):..... ، دوربین خوبی داشتم :smile (192): که ازم دزدیدند ......:smile (141):....... به زودی یکی میخرم و شما و آقا بابک را توی خرج نمی ندازم
    درمورد وضعیت ماهی ام پیام دادم بهتون ، پاسخ قبلیتون را دیر دیدم متاسفانه ....
    ویرایش توسط siavashr : 10th February 2011 در ساعت 10:49 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام
    ممنون آقای رستمی
    خب تولدم گذشته دیگه نمیشه کاریش کرد من بچه اوایل زمستونم .......:smile (99):..... ، دوربین خوبی داشتم :smile (192): که ازم دزدیدند ......:smile (141):....... به زودی یکی میخرم و شما و آقا بابک را توی خرج نمی ندازم
    [/QUOTE]

كانامايسين هر 250 تا براي 30 ليتر آبه + ويتامين ب6 هر 100 ليتر 7 قطره.

كانامايسين و آمپول ب 6 در داروخانه ها موجوده.
    جلوي باكتريها و ميكروب رو اونطوري كه فكر مي كني واقعا نميشه گرفت و تنها راهش آب تميز و سيفون مرتبه.
    البته در آكواريوم ما سيستم يووي رو دارم كه در فواصل زماني مشخصي استفاده مي كنيم.
    ولي براي شما دوز نمك رو براي تزكيه آب و پيشگيري پيشنهاد مي كنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام
    ممنون آقای رستمی
    شيكراجان خسته نباشي.
    ببخشيد، گفتم اينجا جواب بدم شايد بدرد دوستان هم بخوره.
    كانامايسين هر 250 ميليگرم براي 30 ليتر و ويتامين ب6 هر 7 قطره براي 100 ليتر آب.
    كه كانامايسن طي 10 روز روزانه و دوز ب6 بمدت 30 روز.
    هر دو در داروخانه ها موجوده.
    ببين عزيز اونطوري كه فكر مي كني جلوي ميكروبها و باكتريها رو نميشه گرفت.
    آب تميز و سيفون مرتب خيلي مسائل رو حل مي كنه.
    ما توي آكواريوم سيستم يووي رو دارم كه در فواصل زماني مشخص ازش استفاده مي كنيم كه با اون طيف گسترده اي از باكتري هاي مضر، انگل ها و ميكروبها و .... رو از بين ميبريم ولي اين امكان رو فكر نمي كنم داشته باشيد.
    براي شما دوز نمك براي پيشگيري مناسب تره.
    ولي الان فعلا به درمان برسيد.
    نتيجه گزارش شود.
    بنده با 1/93 قد در خدمت شما هستم و براتون خيلي احترام قائلم.
    با گوشيت هم كه شده يك عكس ازش بگذاريد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    شيكراجان خسته نباشي.
    250 ميليگرم براي 30 ليتر و ويتامين ب6 هر 7 قطره براي 100 ليتر آب.
    جناب رستمی عزیز سلام
    من یکی واقعا ازخوندن مطالب خوب شما به وجد میام
    واقعا ازتون ممنون
    یه سوال
    این دوزی که برای ویتامین b6 فرمودید هرچند وقت یه بار باید تجدید بشه؟
    روزانه 7قطره؟ با هر سیفون 7 قطره یا 7 قطره در هر ماه؟

پاینده باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    شيكراجان خسته نباشي.
    ببخشيد، گفتم اينجا جواب بدم شايد بدرد دوستان هم بخوره.
    كانامايسين هر 250 ميليگرم براي 30 ليتر و ويتامين ب6 هر 7 قطره براي 100 ليتر آب.
    هر دو در داروخانه ها موجوده.
    ببين عزيز اونطوري كه فكر مي كني جلوي ميكروبها و باكتريها رو نميشه گرفت.
    آب تميز و سيفون مرتب خيلي مسائل رو حل مي كنه.
    ما توي آكواريوم سيستم يووي رو دارم كه در فواصل زماني مشخص ازش استفاده مي كنيم كه با اون طيف گسترده اي از باكتري هاي مضر، انگل ها و ميكروبها و .... رو از بين ميبريم ولي اين امكان رو فكر نمي كنم داشته باشيد.
    براي شما دوز نمك براي پيشگيري مناسب تره.
    ولي الان فعلا به درمان برسيد.
    نتيجه گزارش شود.
    بنده با 1/93 قد در خدمت شما هستم و براتون خيلي احترام قائلم.
    با گوشيت هم كه شده يك عكس ازش بگذاريد.
    سلام
    بی نهایت سپاس ،
    همین امروز این کاری را که گفتید انجام میدم

صفحه 47 از 101 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)