صفحه 44 از 101 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 1005
    کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    از سولفات منيزيم هم مي توني براي تخليه روده و معده استفاده كني نه روغن زيتون.
    توصيه هاي مصطفي رو پيش بگير و گزارش رو بده تا بهتر بشه نتيجه گيري كرد.
    از زدن دارو بدون هماهنگي خودداري كن.

ممنون حمید جان
    سولفات منیزیم رو باید از کجا ها بخرم ؟ !
    بعد هم اینکه روش استفاده کردنش چطوریه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    ممنون حمید جان
    سولفات منیزیم رو باید از کجا ها بخرم ؟ !
    بعد هم اینکه روش استفاده کردنش چطوریه ؟
    يكسري داروخانه ها كه در كار ساخت دارو هستند.
    يا جاهايي كه مواد شيمي بيس داروها رو مي فروشن مثل ناصر خسرو.
    يا از يكسري داروخانه هاي دامي ميشه تهيه كرد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    اين مطلب در پيغام خصوصي سوال شده بود، گفتم براي بچه ها هم خوبه بدونن.
    دوز سولفات منيزيم10 گرم براي 37.8 ليتر آبه.
    يا
    دو قاشق چايخوري براي 37.8 ليتر.

هر قاشق چايخوري = 5 گرم = 5 ميلي ليتر
    هر قاشق مرباخوري = 10 گرم = 10 ميلي ليتر
    هر قاشق سوپ خوري = 15 گرم = 15 ميلي ليتر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و عروس هلندی
    شماره عضویت
    3491
    سلام جناب رستمی
    خسته نباشید میبخشید که دیر پاسخ دادم اخه گرفتار بودم عرض کنم طبق فرمولی که فرموده بودین جلو رفتم و باید بگم حال ماهی عالی شده بود ولی متاسفانه دیشب ماهی من مرد بدون هیچ علامتی از بیماری یا رفتار غیر عادی و اشتهاشم عالی بود:smile (32): به هر شکل بابت تمام زحماتی که برای راهمایی من کشیدید ممنونم و یک سوال من میخوام یه فلاور کوچیک بگیرم تا دوبراه بزرگش کنم اگه در مشهد جایی رو برای این مورد میشناسید خوشحال میشم معرفی کنید و بفرمایید موقع خرید باید به چه عواملی توجه کنم بازم ممنون بابت همه چیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    آثاري از كز كردن و گوشه گيري نداره؟
    اگر مي توني يه عكس ازش بگذار.
    تيرگي و ترسو بودن نشانه استرسه.
    از اونطرف علايم انگل روده اي رو داره.
    ولي براي تشخيص الان زوده.
    چون علايم تكميلي پليگ رو نداره.
    از اونطرف هم ديسكس اگر به غذاخوري نيفته رنگ مدفوعش بيرنگ و سفيد ميشه. پس نسبت به انگل روده اي هم نظر قطعي نميشه داد.
    بخش انگل روده اي رو كامل مطالعه كن.
    نظر من روي انگل داخليه ولي با عكس قاطع تر مي تونم نظر بدم. مخصوصا عكس با مدفوع حيوون.
    اگر دنبال تجويز 100% هستي پيوسته و همراه پست بزن.
    سلام خدمت دوست عزيز
    2بار حمام نمك دادم بهش الان يخورده بهتره تيرگيش كم شده اما بازم ميل به غذا نداره.
    احساس ميكنم استرس شديدي بهش وارد شده چون هر وقت غذا ميريزم براشون سريع ميره زير چوب و تا 1ساعت بيرون نمياد.
    بله اكثرا يه گوشه كز ميكرد( البته قبل از حمام)
    سعي ميكنم ازش عكس بگيرم اگه اجازه بده و نره زير چوب.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط DRP20810 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست عزيز
    2بار حمام نمك دادم بهش الان يخورده بهتره تيرگيش كم شده اما بازم ميل به غذا نداره.
    احساس ميكنم استرس شديدي بهش وارد شده چون هر وقت غذا ميريزم براشون سريع ميره زير چوب و تا 1ساعت بيرون نمياد.
    بله اكثرا يه گوشه كز ميكرد( البته قبل از حمام)
    سعي ميكنم ازش عكس بگيرم اگه اجازه بده و نره زير چوب.
    حمام نمك رو ادامه نده براي ديسكس من نميپسندم.
    پس سعي كن از داروهاي ضد انگل پوستي استفاده كني كه حاوي فرمالين و مالاشيت گرينه مثل كاستاپور يا ....
    هوادهي بالا و دما روي 33-34.
    نتيجه گزارش شود.
    قسمت انگلهاي پوستي مطالعه شود.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    حمام نمك رو ادامه نده براي ديسكس من نميپسندم.
    پس سعي كن از داروهاي ضد انگل پوستي استفاده كني كه حاوي فرمالين و مالاشيت گرينه مثل كاستاپور يا ....
    هوادهي بالا و دما روي 33-34.
    نتيجه گزارش شود.
    قسمت انگلهاي پوستي مطالعه شود.
    با سلام
    الان وضعيت ديسكس بيمار روبه بهبودي اما علائمي چون كم ميلي به غذا و روي سطح آب ماندن كاملا از بين نرفته اما تيرگي ماهي خيلي كم شده
    به نظر من با گذشت 10روز بعد از معرفي 14ديسكس به تانك من هيچ علائمي مبني بر انگل پوستي در ساير ديسكس ها مشاهده نشده در صورتي كه (این انگل به راحتی در آب شنا میکند و به دنبال میزبانی برای ادامه زندگی میگردد.در صورت بروز علائم در یک ماهی معمولا بیشتر ماهی های موجود در آن تانک به این انگل آلوده میشوند.کیفیت بد آب اکواریوم روند این بیماری رو تشدید میکند.غذای زنده و ماهی آلوده از اصلی ترین دلایل ورود این انگل به تانک است) با اين حساب بايد حداقل ديسكس هاي ديگه هم دچار اين بيماري شده باشند؟
    قسمت انگلهاي پوستي هم در 2روش اول حمام نمك رو توصيه كرده.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    با سلام
    الان وضعيت ديسكس بيمار روبه بهبودي اما علائمي چون كم ميلي به غذا و روي سطح آب ماندن كاملا از بين نرفته اما تيرگي ماهي خيلي كم شده
    به نظر من با گذشت 10روز بعد از معرفي 14ديسكس به تانك من هيچ علائمي مبني بر انگل پوستي در ساير ديسكس ها مشاهده نشده در صورتي كه (این انگل به راحتی در آب شنا میکند و به دنبال میزبانی برای ادامه زندگی میگردد.در صورت بروز علائم در یک ماهی معمولا بیشتر ماهی های موجود در آن تانک به این انگل آلوده میشوند.کیفیت بد آب اکواریوم روند این بیماری رو تشدید میکند.غذای زنده و ماهی آلوده از اصلی ترین دلایل ورود این انگل به تانک است) با اين حساب بايد حداقل ديسكس هاي ديگه هم دچار اين بيماري شده باشند؟
    ببين عزيز معرفي بنده از بخش انگل هاي پوستي مطالعه علائم و روشهاي درمان عامل بيماريهاست.
    در مورد انگلها بايد عرض كنم 3 نوع اعظم انگلها بستگي داره كجاي بدن رو مورد هجوم قرار بدهند.
    پوست، اندامهاي داخلي و يا آبشش. مثل هگزاميتا كه اگر به سيستم داخلي حمله كنه باعث انگل داخلي و اگر روي جلد خارجي اثر بگذاره باعث سوراخ سر ميشه.
    انگلهاي پروتوزوآ يا تك ياخته ها هم همينطورن و نام بيماري تغيير مي كنه.
    بببين آقا آمدن ماهي روي سطح آب نشانه هاي تنفس ناقص و كاستي جذب اكسيژن در ماهيه.
    ايني كه گفتم همراغه باعكس و گزارش احتمال همين انگل روي آبشش يا برعكس واكنش باكتريها روي بافت و ليد آبششه.
    با توضيحات شما متوجه شدم ريزبيني رو داريد. اگر اطلاعات درماني رو هم داريد:
    اگر احتمال پليگ رو نميديد و فكر مي كنيد عملكرد باكتريهاست......................آكري فلاوين+اكسي تتراسايكلين+سيپروفلوكساسي رو ادامه بديد.
    ولي اگر ديدت رو انگل آبششيه از امنيپور يا فرمالين 37% استفاده كن.
    راجع به حمام نمك هم بايد عرض كنم. اون داره كنترلش مي كنه و نه درمان.
    در صورت ادامه دادن هم اگر كوچكترين اشتباهي بكني شاهد نكروز يا از بين رفتن بافت آبشش و در نهايت مرگ بافت خواهيد بود و ديسكس خفه ميشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    با سلام
    ببين عزيز معرفي بنده از بخش انگل هاي پوستي مطالعه علائم و روشهاي درمان عامل بيماريهاست.
    در مورد انگلها بايد عرض كنم 3 نوع اعظم انگلها بستگي داره كجاي بدن رو مورد هجوم قرار بدهند.
    پوست، اندامهاي داخلي و يا آبشش. مثل هگزاميتا كه اگر به سيستم داخلي حمله كنه باعث انگل داخلي و اگر روي جلد خارجي اثر بگذاره باعث سوراخ سر ميشه.
    انگلهاي پروتوزوآ يا تك ياخته ها هم همينطورن و نام بيماري تغيير مي كنه.
    بببين آقا آمدن ماهي روي سطح آب نشانه هاي تنفس ناقص و كاستي جذب اكسيژن در ماهيه.
    ايني كه گفتم همراغه باعكس و گزارش احتمال همين انگل روي آبشش يا برعكس واكنش باكتريها روي بافت و ليد آبششه.
    با توضيحات شما متوجه شدم ريزبيني رو داريد. اگر اطلاعات درماني رو هم داريد:
    اگر احتمال پليگ رو نميديد و فكر مي كنيد عملكرد باكتريهاست......................آكري فلاوين+اكسي تتراسايكلين+سيپروفلوكساسي رو ادامه بديد.
    ولي اگر ديدت رو انگل آبششيه از امنيپور يا فرمالين 37% استفاده كن.
    راجع به حمام نمك هم بايد عرض كنم. اون داره كنترلش مي كنه و نه درمان.
    در صورت ادامه دادن هم اگر كوچكترين اشتباهي بكني شاهد نكروز يا از بين رفتن بافت آبشش و در نهايت مرگ بافت خواهيد بود و ديسكس خفه ميشه.
    ویرایش توسط siavashr : 3rd February 2011 در ساعت 04:03 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    شايد اين علائم بيشتر كمك كنه :باله و دم ماهي طوري كه بايد باشه نيست (باز و كاملا سلامت)
    يه سوال كه داره مغزمو بازي ميده؟
    اگه انگل باشه نبايد علائم روي ماهي هاي ديگه مشاهده بشه؟؟؟
    اگه جواب سوال نه هستش توضيح كامل لطفا

صفحه 44 از 101 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)