صفحه 40 از 101 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 1005
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام به دوستان خوبم
    من یک ماهی فایتر دارم ( یکسالی هست که دارمش ) رنگش سورمه ای تیره است و نر هم هست
    چهار روزی هست که رنگ باله بالاش داره سفید میشه ، هر روز هم پیشروی می کنه اینکه میگم سفید میشه یعنی اینکه انگار رنگش داره می پره .... نگران شدم نکنه بیماری است و من نمی دونم .. حالش خوبه ، غذا هم می خوره و سرحاله .... ( من غذای مخصوص فایتر مارک هیکاری بهش میدادم در این مدت یکسال)
    وضعیت نگهداریش تغییر نکرده ... در جای کم نور هم نگهداری نمیشه که بگم به خاطر نور ممکنه رنگش پریده باشه و این رنگ پریدگی موضعی است یعنی فقط باله اش بیرنگ شده .... البته من دقیقا نمی دونم که آیا باید سوالم را اینجا می پرسیدم یا خیر ... به هر حال براش نگرانم می ترسم یه طوریش شده باشه و من دیر فهمیده باشم اگر کسی می دونه من را راهنمایی کنه
    سپاس

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام به دوستان خوبم
    من یک ماهی فایتر دارم ( یکسالی هست که دارمش ) رنگش سورمه ای تیره است و نر هم هست
    چهار روزی هست که رنگ باله بالاش داره سفید میشه ، هر روز هم پیشروی می کنه اینکه میگم سفید میشه یعنی اینکه انگار رنگش داره می پره .... نگران شدم نکنه بیماری است و من نمی دونم .. حالش خوبه ، غذا هم می خوره و سرحاله .... ( من غذای مخصوص فایتر مارک هیکاری بهش میدادم در این مدت یکسال)
    وضعیت نگهداریش تغییر نکرده ... در جای کم نور هم نگهداری نمیشه که بگم به خاطر نور ممکنه رنگش پریده باشه و این رنگ پریدگی موضعی است یعنی فقط باله اش بیرنگ شده .... البته من دقیقا نمی دونم که آیا باید سوالم را اینجا می پرسیدم یا خیر ... به هر حال براش نگرانم می ترسم یه طوریش شده باشه و من دیر فهمیده باشم اگر کسی می دونه من را راهنمایی کنه
    سپاس

معمولا وقتی سن فایتر بالا میره این نشانه ها پدیدار میشه
    میشه گفت یک جور پیر شدن هستش
    باز یک عکس بزارید
    احتمال خیلی کم هم وجود داره که قارچ پوستی باشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    معمولا وقتی سن فایتر بالا میره این نشانه ها پدیدار میشه
    میشه گفت یک جور پیر شدن هستش
    باز یک عکس بزارید
    احتمال خیلی کم هم وجود داره که قارچ پوستی باشه
    سلام
    ممنون که جواب دادین ...از نگرانی در آمدم ... نه قارچ پوستی نیست ( قارچ را میشناسم یعنی دیدم ماهی که قارچ میگیره چه شکلی میشه ) باله اش کاملا بیرنگ شده بیرنگ که یعنی سفید شده ولی معلومه که رنگش رفته دقیقا انگار رنگدانه ها را حذف کرده باشی
    خودمم هم حدس زدم که ممکنه سنش زیاد باشه وقتی گرفتمش هم بزرگ بود ...با این حال گفتم بپرسم نکنه که در موردش کوتاهی کرده باشم
    کلا ماهی های فایتر چند سال عمر می کنند و من الان چه کار می تونم براش انجام بدم .....؟

خودم هم دلم میخواست که ازش عکس بگیرم ولی در حال حاضر دوربین ندارم اگر تونستم جور کم ازش عکس میذارم براتون
    باز هم ممنون از اینکه جواب دادید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام اق مصطفی و اقا سیلوش تقاضا دارم شماره تماس بگذاری د تا بچه ها در صورت شرایط اضطراری تماس بگیرند
    ممنوووون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    اقا دوز دارو رو نگفتی؟
    تترا سایک لین از کجا بگیرم؟
    مریضی ماهی من چیه
    وقتی بابل دادم هم خوب نشد چه برسه به حالا که با مترو خوب بشه
    توی اب ماهیم سولفات منیزیم+جنرال تونیک+مترواست
    گزارش روز اول
    كي بهتون گفته سولفات منيزيم رو مترو استفاده كني. اي بابا.
    دوز بابل رو چطور زدي؟
    انگل روده اي بوده كه حالا با تجويزهايي مثل سولفات منيزيم و مترو روده رو تركونده و همراه با يه بيماري مثل شكم روي شده.
    داروهاي پشت سر هم و وارد كردن سموم متعدد به بدن ماهي رو آنقدر ضعيف كرده كه ديگه خودش نميتونه كمكي به درمان بكنه و جواب نميده.
    يا شما اون كاري كه ميگم مي كني يا نظرات شخصي و بقيه دوستان از در و ديوار رو گوش مي كنيد و سكوت مي كنم.
    جنرال تونيك هر 20 ليتر 1.5 ميل+مترونيدازول هر 20 ليتر+تتراسايكلين هر 25 تا 30 ليتر.
    تتراسايكلين رو هم از داروخانه بگير.
    دارو هر روز سيفون و تكرار.
    گزارش شرح حال.
    ویرایش توسط siavashr : 20th January 2011 در ساعت 04:49 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    ممنون قبلی ها رو اقا بابک در قسمت انگل روده زده بود
    الا به گفته شما
    6 ساعت که جنرال تونیک+مترو+تترا رو زدم
    فردا ساعت 9 گزارش بعدی رو میدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام به دوستان خوبم
    سپاس
    سلام
    ممنون که جواب دادین ...از نگرانی در آمدم ... نه قارچ پوستی نیست ( قارچ را میشناسم یعنی دیدم ماهی که قارچ میگیره چه شکلی میشه ) باله اش کاملا بیرنگ شده بیرنگ که یعنی سفید شده ولی معلومه که رنگش رفته دقیقا انگار رنگدانه ها را حذف کرده باشی
    خودمم هم حدس زدم که ممکنه سنش زیاد باشه وقتی گرفتمش هم بزرگ بود ...با این حال گفتم بپرسم نکنه که در موردش کوتاهی کرده باشم
    کلا ماهی های فایتر چند سال عمر می کنند و من الان چه کار می تونم براش انجام بدم .....؟

خودم هم دلم میخواست که ازش عکس بگیرم ولی در حال حاضر دوربین ندارم اگر تونستم جور کم ازش عکس میذارم براتون

سلام

فایتر در شرایط ایده آل میتونه تا 5 سال هم زندگی کنه ولی معمولا به صورت میانگین عمرش بین 2 تا 3 ساله
    باید عکس ماهی شما رو دید و بعد قضاوت کرد...
    یکی از علائم شروع بیماری پوسدگی و باله دم ماهی(Columnaris) شیشه ای رنگ شدن سر باله هاست...معمولا در مراحل اولیه بیماری سر دم و باله های ماهی کم رنگ و شیشه ای مانند میشه و به مرور و با پیشروی بیماری باله ها شروع به خورده شدن میکنند

در بعضی از موارد هم رنگ ماهی خود به خود در قسمت هایی از بدن از بین میره...یه چیزی مثل بیماری آلبینیسم
    اگر بتونید عکسی از ماهی بزارید راحت تر میشه نظر داد

سلام اق مصطفی و اقا سیلوش تقاضا دارم شماره تماس بگذاری د تا بچه ها در صورت شرایط اضطراری تماس بگیرند
    ممنوووون
    ممنون قبلی ها رو اقا بابک در قسمت انگل روده زده بود
    الا به گفته شما
    6 ساعت که جنرال تونیک+مترو+تترا رو زدم
    فردا ساعت 9 گزارش بعدی رو میدم

سلام

قبل از هر چیز باید خدمتتون عرض کنم ماهیتون شدیدا تحلیل رفته و احتمال مرگش بسیار بسیار زیاده
    من شخصا پیشنهاد میکنم قبل از هر کاری یک روز از بابل استفاده کنید(جهت کنترل انگل های روده ای) .... روز دوم 90% سیفون و درمان زیر :

تتراسایکلین 250 میلیگرم به ازای هر 35 لیتر
    سیپروفلوکساسین 250 میلیگرم به ازای هر 35 لیتر
    مترونیدازول 250 میلیگرم به ازای هر 35 لیتر

درمان رو به مدت 7 روز ادامه بدید و روزانه وضعیت ماهی رو همراه با عکس های جدید اینجا گزارش کنید

با تشکر
    آژیده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

فایتر در شرایط ایده آل میتونه تا 5 سال هم زندگی کنه ولی معمولا به صورت میانگین عمرش بین 2 تا 3 ساله
    باید عکس ماهی شما رو دید و بعد قضاوت کرد...
    یکی از علائم شروع بیماری پوسدگی و باله دم ماهی(Columnaris) شیشه ای رنگ شدن سر باله هاست...معمولا در مراحل اولیه بیماری سر دم و باله های ماهی کم رنگ و شیشه ای مانند میشه و به مرور و با پیشروی بیماری باله ها شروع به خورده شدن میکنند

در بعضی از موارد هم رنگ ماهی خود به خود در قسمت هایی از بدن از بین میره...یه چیزی مثل بیماری آلبینیسم
    اگر بتونید عکسی از ماهی بزارید راحت تر میشه نظر داد

با تشکر
    آژیده
    سلام
    رنگ باله اش سفید شده البته یک قسمت کوچک ازش سفید شده اگه بخوام دقیق تر بگم باید اینطوری بگم که آبی کمرنگ شده (سفید خالص هم نیست ) دقیقا انگار رنگش رفته باشه (حالت شیشه ای نداره.. حالت خورده شدن هم نداره ) .... این مشکلی که میگید مثل آلبینیسم هست هم یک نوع بیماری است ؟
    سعی می کنم یه دوربین گیر بیارم و ازش عکس بندازم
    ممنون از پاسخ و راهنماییتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام
    رنگ باله اش سفید شده البته یک قسمت کوچک ازش سفید شده اگه بخوام دقیق تر بگم باید اینطوری بگم که آبی کمرنگ شده (سفید خالص هم نیست ) دقیقا انگار رنگش رفته باشه (حالت شیشه ای نداره.. حالت خورده شدن هم نداره ) .... این مشکلی که میگید مثل آلبینیسم هست هم یک نوع بیماری است ؟
    سعی می کنم یه دوربین گیر بیارم و ازش عکس بندازم
    ممنون از پاسخ و راهنماییتون
    سلام به دوستان خوبم
    سپاس
    سلام

با اجازه بابك
    فكر كنم بابك از شاگردي مثل من ....................
    شيكرا جان من نظرم راجع به اين ماهي با اساتيد فرق مي كنه. (اصل آزادي مطلب و نظر در فروم)
    من نظرم روي بيماري Tuberculos - Mycobacteriosis كه همون مرض سل كه عاملش ميكروبي بنام مايكوباكترويوم توبركلوزيس هستش.
    اين بيماري در Paradise Fish. Others include Neon Tetras, Discus و Ram Cichlid شايع هست.
    اگر قابل بحث بود بگيد منبع رو براي دوستان بگذارم.

من نظرم روي درمان استفاده از كانامايسين هر 250 تا براي 30 ليتر آبه + ويتامين ب6 يك قطره براي 20 ليتر.
    كه كانامايسن طي 10 روز روزانه و دوز ب6 بمدت 30 روز.
    اميدوارم بتونم كمكت كنم.
    علايمي مثل پيري رو شما گزارش نكرديد كه نظر روي سن بالاي فايترت باشه.
    اگر سوالي بود در خدمتم.
    ویرایش توسط siavashr : 21st January 2011 در ساعت 11:30 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    من دو روز یه بار یا هر روز 90 در صد سیفون کنم؟

صفحه 40 از 101 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)