صفحه 29 از 101 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCBOYSIR نمایش پست ها
    سلام جناب آژیده
    ممنون بابت وفتی که گذاشتید و راهنمایی فوق العاده تون فقط یک مورد آیا بجای داروهای سرا که معرفی فرمودین معادل دیگه ای هست ترجیحا در تترا آخه من تمام مشهد و گشتم سرا پیدا نکردم بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم باز هم ممنون و سپاس

یک سوال دیگه فلاور من 5 روزه غذا نمی خوره و میلی هم به غذا نداره من مینونم تو آبش تترا ویتال بریزم که کمی تقویت بشه ممنون میشم در این مورد هم کمکم کنید
    من یک عکس هم اضافه کردم که اگه ممکنه دقیقتر بررسی بفرمایید
    بيماري سوراخ در سر اصلي ترين عاملش بي كيفيت بودن آب و يا سن بالاي ماهيه.
    توي ماهي شما اصلي ترين مشكل همون كيفيت آبه. باعث كمبود ويتامين ث، ويتامين د، كلسيم و فسفر موجبات اصلي اين بيماري هستند.
    توي مشكل از بين رفتن درپوش آبشش هم Gill Rot يا Gill Lide Removed موقعي كيفيت آب پايين باشه ماهي بعد از بستن آبشش و كشيدن آب در دهان، موقع باز كردن اينقدر فشار و زور پشت درپوش هست كه با ضعيف شدن تارها و بافت آبشش فضا مهياست براي اينكه باكتريها و قارچها اين محدوده رو مورد هجوم قرار بدن و بافت ليد آبشش پوسيده و از بين ميره.
    پس گام اول استفاده از داروها و واتر كانديشنرهايي مثل توكسيوكه كه فاكتورهاي آبت رو اول درست كنه. در غير اينصورت درمان فايده اي نداره.
    اگر امنيپور رو پيدا نكردي لاجرم از جنرال تونيك + اريترو مايسين استفاده كن.
    جنرال تونيك حاوي آكريفلاوين و متيلن بلوئه كه به تنفس ماهي كمك مي كنه.
    اول بايد از حملات باكتريايي جلوگيري كرد كه باعث تلف شدن ماهي نشه بعد هم درمان سوراخ سر رو بابك لطف كرده و گفته.
    همراه درمان سوراخ سر ويتامينها رو به ماهي بده.
    ویرایش توسط siavashr : 22nd December 2010 در ساعت 09:21 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    اگر یک دوره درمان با سرا فلاجلول مشکل مدفوع سفید رنگ(نمی دونم چه نوع انگل داخلی هست) رو حل نکرد میشه مطمئن گفت که هگزامیتا نیست؟ و درمان رو مطمئن عوض کرد و احتمال سستود و تریماتود رو داد؟؟ حقیقتش اینکه همه دیسکس هام با فلاجلول خوب شدن و فقط یکیشون مدفوع سفید داره هنوز و غذا نمی خوره....
    - اگه نظر بر اینکه هگزامیتا نیست بخوام با سرا تریمازول درمان کنم باید چجوری مصرف کنم؟ چون تو بروشور تریمازول خوندم که دونوع درمان برای انگل ابششی و انگل پوستی داره اشاره ای به انگل داخلی نشده(و 6 ساعت درمان به فاصله یک هفته کافیه؟)
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و عروس هلندی
    شماره عضویت
    3491
    سلام جناب siavashr
    ممنون از پاسخ شما ماهی فلاور من تو قرنطینه هست و اونجا هم دارم سعی میکنم فاکتور های آب رو درت کنم اما آقای آژیده فرمده بودند نباید از جنرال تونیک استفاده کنم حالا شما می فرمایید باید استفاده کنم !!!! من چیکار کنم ؟ از صبح دارم طبق دستور آقای آژیده جلو میرم و سوال دوم چون ماهی الان غذا نمی خوره من میتونم از تترا ویتا استفاده کنم ؟ در ثانی اگه قرار باشه دوباره برم سراغ جنرال تونیک چطوری میتونم از تترا ویتال استفاده کنم بازم ممنون بابت وقتی که میذارید و پاسخ میدید

شما فرمودین
    ( اول بايد از حملات باكتريايي جلوگيري كرد كه باعث تلف شدن ماهي نشه بعد هم درمان سوراخ سر رو بابك لطف كرده و گفته.
    همراه درمان سوراخ سر ويتامينها رو به ماهي بده. )

در صورتی که جناب آژیده هر دو درمان رو همزمان تجویز کردن یعنی با وجود تترا جنرال تونیک و درمان سوراخ سر و باکتری طبق دستور جناب آژیده همراه اونا از تترا ویتال هم استفاده کنم ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام دوستان
    من نمیدونم فلاورم مریضه یا نه
    2 تا فلاور دارم که تقریبا یکماهه تو یه تانک 310 لیتری با شیشه جدا شدن و هر هفته 30 در صد سیفون میکنم
    2 تا تاپ فیلتر دارم ( برای هر طرف شیشه یک عدد )
    در مورد ماهی هام ..... خوب غذا میخورن .... صاف و تیز و فرز شنا میکنن ...... شدیدا یازیگوش هستند و شبانه روز از پشت شیشه با هم بازی میکنن و مدفوعشون طبیعیه ( بسته به رنگ غذای مصرفی قرمز یا قهوه ای ) و رو حباب های هوا هم نمی ایستن
    روزی 3 مزتبه غذا میدم
    طی هفته یکوعده میگو خشک .... یک وعده میکس میگو تازه و ......
    و مابقی : مگاهد . هامپی هد ... سوپر رد سین .... هیکاری بیوگلد .... غذای هد شرکت چینی کای فیش ...و گاهی هم غذا هایی مثل سرا آروانا و بیومار و تترا سچیلاید و ..... ( شاید در هر دو هفته یکوعده )
    مشکل اینه که مدتیه حاشیه ی دور باله ی ماهی ها و قسمت سفید تنشون کمی تیره شده .....
    خواستم بدونم مشکل چیه و چجوری میتونم رفعش کنم
    این هم عکس یکی از فلاورا
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2 تا فلاور دارم که تقریبا یکماهه تو یه تانک 310 لیتری با شیشه جدا شدن و هر هفته 30 در صد سیفون میکنم
    در مورد ماهی هام ..... خوب غذا میخورن .... صاف و تیز و فرز شنا میکنن ...... شدیدا یازیگوش هستند و شبانه روز از پشت شیشه با هم بازی میکنن و مدفوعشون طبیعیه ( بسته به رنگ غذای مصرفی قرمز یا قهوه ای ) و رو حباب های هوا هم نمی ایستن
    روزی 3 مزتبه غذا میدم
    و مابقی : مگاهد . هامپی هد ... سوپر رد سین .... هیکاری بیوگلد .... غذای هد شرکت چینی کای فیش ...و گاهی هم غذا هایی مثل سرا آروانا و بیومار و تترا سچیلاید و ..... ( شاید در هر دو هفته یکوعده )
    مشکل اینه که مدتیه حاشیه ی دور باله ی ماهی ها و قسمت سفید تنشون کمی تیره شده .....
    این هم عکس یکی از فلاورا

سلام
    اساتید و مدیران جسارت بنده رو ببخشید که جواب میدم

دوست عزیز به نظر من ماهی شما بیماری حادی رو نشون نمیده ، ممکنه هنوز نهفته باشه
    برای اطمینان شزایط قزنتینه رو برای ماهیهاتون رعایت کنید

دما 2 درجه اضافه ، نمک به ازای هر 30 لیتر 1 قاشق ، قطع کردن غذای دست ساز و میگو در طول درمان
    استفاده از یک دوره درمانی
    سرا امینپور
    سرا فلاجلول

یا

تترا جنرال تونیک
    تترا هگزا اکس

اولویت با محصولات سرا ( اثر بخشی بهتر )

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    سلام

دما 2 درجه اضافه ، نمک به ازای هر 30 لیتر 1 قاشق ، قطع کردن غذای دست ساز و میگو در طول درمان
    سرا امینپور
    سرا فلاجلول

یا

تترا جنرال تونیک
    تترا هگزا اکس

سلام
    ممنون دوست عزیز
    اما مطمئنید قبل از اینکه از بیمار بودن ماهی مطمئن بشیم استفاده از دارو ها کار درستیه ؟؟؟
    به نظر من که استفاده از دارو آخرین مرحله ی درمانه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام مجدد

استفاده از دارو میتونه هدهای مختلفی داشته باشه
    درمان ، پیش گیری ، قرنطینه ( اطمینان از سالم بودن ماهی )

برای شما نوع سوم هست و با توجه به اینکه فرمودید ماهی ها رو یک ماه هست که منطقل کردید ، پیشنهاد من قرنطینه بود
    انشالله برای رفع شبهه شما دوستان دیگه هم نظراتشون رو بیان کنند
    موفق باشید

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    سلام مجدد

استفاده از دارو میتونه هدهای مختلفی داشته باشه
    درمان ، پیش گیری ، قرنطینه ( اطمینان از سالم بودن ماهی )

برای شما نوع سوم هست و با توجه به اینکه فرمودید ماهی ها رو یک ماه هست که منطقل کردید ، پیشنهاد من قرنطینه بود
    انشالله برای رفع شبهه شما دوستان دیگه هم نظراتشون رو بیان کنند
    موفق باشید
    سلام
    ممنون دوست عزیز
    اما مطمئنید قبل از اینکه از بیمار بودن ماهی مطمئن بشیم استفاده از دارو ها کار درستیه ؟؟؟
    به نظر من که استفاده از دارو آخرین مرحله ی درمانه

سلام

سرا امینپور
    سرا فلاجلول

یا

تترا جنرال تونیک
    تترا هگزا اکس

سلام دوستان
    روزی 3 مزتبه غذا میدم
    این هم عکس یکی از فلاورا

[
    این ماهی هیچ مشکل و بیماریی نداره
    سیفون منظم و اضافه کردن نمک به اب تانک مشکل این ماهی رو حل می کنه
    اقا اگر 2 تا از فلاورهای من رو ببینیند چی میگید
    مشکل اصلی کیفیت اب تانک
    دارویی هم لازم نیست بزنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCBOYSIR نمایش پست ها
    سلام جناب siavashr
    ممنون از پاسخ شما ماهی فلاور من تو قرنطینه هست و اونجا هم دارم سعی میکنم فاکتور های آب رو درت کنم اما آقای آژیده فرمده بودند نباید از جنرال تونیک استفاده کنم حالا شما می فرمایید باید استفاده کنم !!!! من چیکار کنم ؟ از صبح دارم طبق دستور آقای آژیده جلو میرم و سوال دوم چون ماهی الان غذا نمی خوره من میتونم از تترا ویتا استفاده کنم ؟ در ثانی اگه قرار باشه دوباره برم سراغ جنرال تونیک چطوری میتونم از تترا ویتال استفاده کنم بازم ممنون بابت وقتی که میذارید و پاسخ میدید

شما فرمودین
    ( اول بايد از حملات باكتريايي جلوگيري كرد كه باعث تلف شدن ماهي نشه بعد هم درمان سوراخ سر رو بابك لطف كرده و گفته.
    همراه درمان سوراخ سر ويتامينها رو به ماهي بده. )

در صورتی که جناب آژیده هر دو درمان رو همزمان تجویز کردن یعنی با وجود تترا جنرال تونیک و درمان سوراخ سر و باکتری طبق دستور جناب آژیده همراه اونا از تترا ویتال هم استفاده کنم ؟

General Tonik: Ethacridine lactate-Methylene blue-Acriflavic -aminoacridine
    Mycopur - Acriflavine, copper chloride, and copper sulphate
    Omnipur - amino acridine hydrochloride, acriflavine chloride, ethacridine lactate, malachite green oxalate

من فكر مي كنم بهترين شاگرد جناب آژيده باشم. (اينطور كه خودشون ميگن)
    اما من تجويز ايشون رو كه ديدم، شرط اول تجويزشون روي باكتريها بود.
    كه گزينه اول ما هردو امنيپور سراست كه هم توانايي ضد باكتريايي داره و هم ضدعفوني و هم قارچي.
    شما فرموديد پيدا نمي كنم.
    موقعي كه به دوستان ميگيم توضيح با عكس، خيلي ها اصلا توجهي نمي كنن و شوخي مي گيرن.
    طبق تعريف شما من خودم هم با بابك هم نظر هستم.
    ولي عكسي كه شما گذاشتيد خيلي حادتر بود و فكر كنم بابك هم اول مي ديد جا مي خورد و تجويزها شدت مي گرفت.
    موقعي كه شما صحبت از زخم مي كنيد و غذا نخوردن اصلا عمق زخم اصلا مشخص نيست تا حتي جاي زخم هم خيلي مهمه.
    تركيبات دارويي رو گذاشتم تا شما تطبيق بديد و ببينيد عوامل ضد باكتريايي جابجا شده ولي اصل تغييري نكرده.
    جنرال تونيك رو بنده انتخاب سوم گذاشتم كه هم خاصيت ضدباكتريايي داره و هم بسبب متيلن بلو هم ضدعفوني آب، هم تنفس راحتتر و هم ضد عفونتهاي خوني و خواب بدن باشه.
    بهر حال دوست عزيزم آقاي آژيده حكم استادي بنده رو داره و من مطلب ايشون رو تكميل كردم.
    استفاده ويتامينه ها با داروها مشكلي نداره.
    ویرایش توسط siavashr : 23rd December 2010 در ساعت 03:14 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    اگر یک دوره درمان با سرا فلاجلول مشکل مدفوع سفید رنگ(نمی دونم چه نوع انگل داخلی هست) رو حل نکرد میشه مطمئن گفت که هگزامیتا نیست؟ و درمان رو مطمئن عوض کرد و احتمال سستود و تریماتود رو داد؟؟ حقیقتش اینکه همه دیسکس هام با فلاجلول خوب شدن و فقط یکیشون مدفوع سفید داره هنوز و غذا نمی خوره....
    - اگه نظر بر اینکه هگزامیتا نیست بخوام با سرا تریمازول درمان کنم باید چجوری مصرف کنم؟ چون تو بروشور تریمازول خوندم که دونوع درمان برای انگل ابششی و انگل پوستی داره اشاره ای به انگل داخلی نشده(و 6 ساعت درمان به فاصله یک هفته کافیه؟)
    ممنون
    عزيز اساس داروهاي انگل كش روي درمان و ربطي به اين نداره كه كجا رو مورد هجوم قرار ميده. مثل يك پستي كه من زده بودم سريع تا اسم هگزاميتا رو آورده بودم، سريع يكي از دوستان گفته بود : انگل داخلي.
    قرار نيست هي اشتباهات رو تكرار كنيم.
    پس خارجي و داخلي نداره.
    بحث انگل آبششي يه مبحث كليه. كه پس از اصلاح قسمت بيماريها، مطالب رو با بابك باز مي كنيم كه بعضي ها راحت تر و آبرومندانه تر بتونن با نام خودشون كپي كنن.:smile (230):
    شما درمان انگل خارجي رو انجام بده.

صفحه 29 از 101 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)