صفحه 28 از 101 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464778 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 1005
    کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    من درمان با استفاده از تترا سايكلين رو پيشنهاد مي كنم چون به نظر من اين ماهي انگل روده اي نداره.
    انتی بیوتیک ها روی انگل ها تاثیری ندارن دوست عزیز
    بهتر قسمت انگل های روده ای رو مطالعه کنید و بعد پیشنهادتون رو مطرح کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    من واسه جوش هاي روي بدنش گفتم.من تجربه كردم موفق هم شدم روده فلاورم از قسمت مقعد كاملا اومده بود بيرون 1 هفته با محلول تترا سايكلين درمانش كردم خوبه خوب شد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    انتی بیوتیک ها روی انگل ها تاثیری ندارن دوست عزیز
    بهتر قسمت انگل های روده ای رو مطالعه کنید و بعد پیشنهادتون رو مطرح کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    من درمان با استفاده از تترا سايكلين رو پيشنهاد مي كنم چون به نظر من اين ماهي انگل روده اي نداره.
    آخه دوست عزيز آخه كي به شما گفته هگزاميتا يعني انگل روده اي.
    قرار شد اطلاعات فروم ديگه رو همينطوري عنوان نكنيم دوست خوبم.
    ببخشيد اينقدر دارو الان شركتهاي معتبر براي انگل هگزاميتا كه تازه شاخه اي از انگلهاي پروتوزواست پس چيه؟
    بگذريم اين حرف ها براي اينه كه شما دوستان بهتر نتيجه و جواب بگيريد نه چيز ديگه. ان شاء ا... كه متوجه باشيد.
    دملها و جوشها بسته به رنگ نوك اون جوش كه سفيد، زرد و كدر، آبي، قرمز يا سياه باشه درماننش فرق مي كنه.
    تتراسايكلين براي دسته اي از باكتريهاي بيشتر گرم منفي استفاده ميشه كه اگر اينطور باشه جوش ظرف 4-6 ساعت حالت عفوني ميگيره.
    انگل هگزاميتا بستگي داره كجا رو بزنه. ولي رو ديسكس بيشتر، نميگم فقط روي روده مانور مي كنه و در ماهيهاي بزرگ و سيچلايدها بيشتر در سر ايجاد مشكل مي كنه و سوراخ سر از اين قبيل بيماريهاست.
    هگزاميتا رو اسكين و پوست بدن هم بصورت جوشهاي كوچكي نشون ميده كه اگر بمونه بعدها بصورت بيماريهاي پوستي ديگه زخمها رو ايجاد مي كنه.
    مهدي جان تا جايي كه مي تونيد از تتراسايكلين استفاده نكنيد چون واقعا ضضرهاي بعديش بدتره. تا جايي كه ميشه جايگزين استفاده كن.
    در اين مورد بايد عرض كنم جوشهاي منشاء باكتريايي باعث غذا نخوردن توي اين مرحله نميشه و سريع آب ميكشه و ورم ميكنه و ملتهب ميشه.

اينم قابل توجه مسعود عزيز:
    مسعودجان مي توني رنگ نوك جوش و سايز و روندش رو توضيح بدي؟
    اگر ظرف اين چند ساعت جي ديگه هم زده انگلي و اگر يكي مونده باكتريه.
    اگر نوك جوش طوسي يا كرم رنگه و دورش ملتهب و قرمز منشاء باكترياييه.
    اگر قرمزي دور جوش درحال تخريب بدن و صورتي رنگه سريع باكتاپور يا سيپرونوپور + سيپروفلوكساسين يا باكتاپور دايركت.
    ویرایش توسط siavashr : 17th December 2010 در ساعت 07:38 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    من واسه جوش هاي روي بدنش گفتم.من تجربه كردم موفق هم شدم روده فلاورم از قسمت مقعد كاملا اومده بود بيرون 1 هفته با محلول تترا سايكلين درمانش كردم خوبه خوب شد.
    عزيز اون براي جمع كردن آب ورهاي رده اي بوده. چون تتراسايكلين خيلي زود جذبش مي كنه. حالا شما فكرش رو بكن تتراسايكلين چي كار مي كنه.!!!!!!!!!
    بعد هم اگر جواب گرفتي عفونت لوله يا دستگاه تناسلي يا عفونت دهانه روده و مجاري خروجي بوده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام من تا حالا خودم دیسکس نداشتم و تجربه نکردم
    این ماهی الان دست من تک است و دلم براش سوخت واز فامیل گرفتم تا سالم بشه لطفا راهنماییم کنید
    فایل پیوست 1309

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام من تا حالا خودم دیسکس نداشتم و تجربه نکردم
    این ماهی الان دست من تک است و دلم براش سوخت واز فامیل گرفتم تا سالم بشه لطفا راهنماییم کنید
    فایل پیوست 1309
    من شخصا امنيپور سرا رو در درجه اول پيشنهاد مي كنم.
    اگر هم دستگاه اسمز آب داري 80 درصد آب ro و 20 درصد آب معمولي.
    اگر هم نداري آكواتن سرا رو استفاده كن.
    بعد بعد بعد بعد باز هم تاكيد مي كنم اگر امنيپور نداشتي انتخاب بعدي جنرال تونيك يا مايكاپور سرا.
    اكسيژن دهي زياد فراموش نشه.
    دما رو هم نگذار از 31-32 بالاتر بره.
    ویرایش توسط siavashr : 17th December 2010 در ساعت 10:47 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    سلام دوستان
    آقا گرین ترور من که هگزا داشت با دادن غذای مترونیدازولی یه بار درمان شد
    الان دوباره مدفوع سفید کشدار داره و رنگش هم کمی تیره شده،باله هاش رو نمیبنده و توی تانک میچرخه و غذا هم میخوره و سه روزه که غذای مخلوط با مترونیدازول دادم ولی خوب نشده.غذا رو هم با اشتها میخوره و من تغییری در غذا خوردنش ندیدم

با توجه به اینکه با مترونیدازول خوب نشده انگل کرمی باید باشه؟درمان با پرازیکوانتل هم با غذا میشه؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و عروس هلندی
    شماره عضویت
    3491
    با سلام به دوستان
    من یه فلاور دارم که چند وقت پیش چند سوراخ خیلی کوچیک رو سرش پیدا شد و بعد از اونجا یه رشته سفید رنگ مثل نخ خارج میشد کمی تحقیق کردم و به این نتجیه رسیدم که هگزامیتا گرفته درمان رو با تترا هگزا اکس بعلاوه جنرال تونیک شروع کردم حالا بعد از گذشت نزدیک به 4 روز یکی از چشماش کمی برون زدن شده و همون سمت روی آبشش یه زخم بزرگ ایجاد شده که خونی نیست و شبیه فساده انگار داره متلاشی میشه و احساس میکنم موقع تنفسش آب از توی این زخم هم رد میشه حالا من چیکار کنم اگه ممکنه دوستان منو راهنمایی کنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEIN نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آقا گرین ترور من که هگزا داشت با دادن غذای مترونیدازولی یه بار درمان شد
    الان دوباره مدفوع سفید کشدار داره و رنگش هم کمی تیره شده،باله هاش رو نمیبنده و توی تانک میچرخه و غذا هم میخوره و سه روزه که غذای مخلوط با مترونیدازول دادم ولی خوب نشده.غذا رو هم با اشتها میخوره و من تغییری در غذا خوردنش ندیدم

با توجه به اینکه با مترونیدازول خوب نشده انگل کرمی باید باشه؟درمان با پرازیکوانتل هم با غذا میشه؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز

شما میتونید 80-120 میلیگرم پرازیکوانتل رو در هر کیلوگرم غذای خالص ماهی مخلوط کنید....
    متاسفانه گرین ترور حساس ترین ماهی نسبت به انگل های روده ایه .... با توجه به اینکه ماهی شما یک بار با مترونیدازول(طبق گفته خودتون) درمان شده به احتمال فراوان مشکل همون تک یاخته های روده است و شخصا پیشنهاد میکنم دوز مترونیدازول رو افزایش بدید و مجددا به صورت خوراکی به خور ماهی بدید
    گرین ترور تا زمانی که غذا میخوره امیدی به درمانش هست...پس سریعا اقدام کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط PCBOYSIR نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    من یه فلاور دارم که چند وقت پیش چند سوراخ خیلی کوچیک رو سرش پیدا شد و بعد از اونجا یه رشته سفید رنگ مثل نخ خارج میشد کمی تحقیق کردم و به این نتجیه رسیدم که هگزامیتا گرفته درمان رو با تترا هگزا اکس بعلاوه جنرال تونیک شروع کردم حالا بعد از گذشت نزدیک به 4 روز یکی از چشماش کمی برون زدن شده و همون سمت روی آبشش یه زخم بزرگ ایجاد شده که خونی نیست و شبیه فساده انگار داره متلاشی میشه و احساس میکنم موقع تنفسش آب از توی این زخم هم رد میشه حالا من چیکار کنم اگه ممکنه دوستان منو راهنمایی کنن
    هیچ دلیلی برای اضافه کردن جنرال تونیک وجود نداشته!!!متاسفانه تجویز جنرال تونیک اصلی ترین دلیل بیرون زدن چشم ماهی شماست.شما میتونید با یک دوره کامل مترونیدازول بیماری سوراخ در سر رو به سادگی درمان کنید
    اما وضعیت فعلی ماهی شما...

بیرون زدگی چشم و زخمی که روی آبشش ماهی وجود داره نشان دهنده وجود عفونت های باکتریایی است

متسفانه مجبورید 2 یا 3 بیماری رو همزمان درمان کنید که همین کار رو کمی سخت میکنه
    اگر درمان زیر رو مو به مو انجام بدید 70% شانس زنده ماندن ماهی شما وجود داره

1.سیپروفلوکساسین با دوز 250 میلگرم به ازای هر 35 لیتر
    2.اریترو مایسین با دوز 250 میلیگرم به ازای هر 35 لیتر
    3.مترونیدازول با دوز 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر
    4.سرا مایکپور یا سرا امنیپور با دوز 1 قطره به ازای هر 1 لیتر

درمان باید 7 روز پیاپی ادامه داشته باشد
    هر 24 ساعت سیفون 90 درصدی با آب حد اقل 24 ساعت مانده و بدون کلر و همدما و تجدید دوز هر 4 دارو با دوز اولیه

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و عروس هلندی
    شماره عضویت
    3491
    سلام جناب آژیده
    ممنون بابت وفتی که گذاشتید و راهنمایی فوق العاده تون فقط یک مورد آیا بجای داروهای سرا که معرفی فرمودین معادل دیگه ای هست ترجیحا در تترا آخه من تمام مشهد و گشتم سرا پیدا نکردم بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم باز هم ممنون و سپاس

یک سوال دیگه فلاور من 5 روزه غذا نمی خوره و میلی هم به غذا نداره من مینونم تو آبش تترا ویتال بریزم که کمی تقویت بشه ممنون میشم در این مورد هم کمکم کنید
    من یک عکس هم اضافه کردم که اگه ممکنه دقیقتر بررسی بفرمایید

صفحه 28 از 101 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464778 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)