صفحه 23 از 101 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 1005
    کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط nedaitc نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامي اساتيد عزيز لطفا منو راهنمايي كنيد
    شرايط اورژانسي!

حجم تانک:200لیتر
    فیلتراسیون: فیلتر بیولوژیکی
    غذا دهی: کرم منجمد خونی --- 2 مرتبه در روز
    نور دهی 8 ساعت در روز
    ماهیان: 9 عدد آنجل--- 2 عدد لجن خوار- 8 عدد تترا نئون
    علائم : نفس نفس زدن - بی قراری(دائم به این سو و آنسو تانک می رن)- حرکت های ناگهانی - بی اشتهائی(تا حالا 2 روزه هیچی نخوردن( تا 4 روز پیش می خواستن دستمم بخورن) - قرمز شدن انتهای باله های داخلی (سمت بدن)- اگه درست دیده باشم لب یکشون هم یه طورایی انگار طبیعی نیست.البته فقط آنجلها این علائم رو دارند.

اینم یه دونه عکس:
    منتظر پاسخ شما هستم.
    متشکرم
    عکستون رو در اپلود سنتر سایت دوباره اپلود کنید
    چند احتمال وجود داره دوست عزیز
    1- مسمویت امونیاک و یا نیترات
    2-انگل ابششی

ارادتمند
    ویرایش توسط shellman2008 : 4th November 2010 در ساعت 12:47 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    3247
    با تشكر از راهنماييتون ميشه راههاي درمان اين بيماري هايي رو كه گفتيد بگيد؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    242
    شرايط اورژانسي!

نور دهی 8 ساعت در روز
    علائم : نفس نفس زدن - بی قراری(دائم به این سو و آنسو تانک می رن)- حرکت های ناگهانی - بی اشتهائی(تا حالا 2 روزه هیچی نخوردن( تا 4 روز پیش می خواستن دستمم بخورن) - قرمز شدن انتهای باله های داخلی (سمت بدن)- اگه درست دیده باشم لب یکشون هم یه طورایی انگار طبیعی نیست.البته فقط آنجلها این علائم رو دارند.

اینم یه دونه عکس:
    منتظر پاسخ شما هستم.
    متشکرم
    سلام
    قبل از اینکه بخوای ماهیو قرنطینه کنی و درمانو شروع کنی باید یکسری اقدامات انجام بدی تا شاید اوضاع بهتر بشه.
    1-کرم خونی کامل قطع بشه.این غذا هیچ خاصیتی نداره و بدرد نمیخوره.از دل استفاده کن+سیر و غذاهای تجاری.
    2-اگر گیام طبیعی نداری به ازای هر لیتر نیم گرم نمک بدون ید بریز تواکوواریم به این صورت که نمکو توی یک ظرف دیگه با اب اکواریم حل کن و اضافه کن.
    3-به مدت 1هفته 1 روز در میان 30% ابو سیفون کن و حتما از ضد کلر استفاده کن.دما 28 و هوادهی حداکثر.
    4-اگر اوضاع بدتر شد و علائمی مانند کشیدن ماهی به اجسام قرمز شدن اب شش و یا خوردگی بال دیدی حتما عکس بزار.
    4-

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    شرايط اورژانسي!

نور دهی 8 ساعت در روز

اینم یه دونه عکس:
    منتظر پاسخ شما هستم.
    متشکرم
    راجع به دوست خودم.
    عرض كنم اگه اون فكري كه من مي كنم باشه يا ماهي شما تا حالا بايد مرده باشه يا تا چند روزه ديگه روي سطح آب مياد و خفه ميشه. چرا اينقدر دير مسائل رو عنوان مي كنيد.
    حالا اگر اتفاقي نيفتاده حتما سريع يه عكس بگذار.
    اين حالات هم مي تونه عامل باكتريايي داشته باشه و هم انگلي كه تا نبينم نمي تونم نظر بدم كدومشونه. چون انگل آبششي كه دوستان عنوان كردن نه روي انتهاي باله تاثير مي گذاره و نه روي بدن.
    پس عكس بگذار مخصوصا از آبششها و دهان ماهيتون.
    ویرایش توسط siavashr : 4th November 2010 در ساعت 05:25 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    بازم ممنون از توضیحات کامل و دقیقتون این دارو هم jbl هست تو قسمت داروهای شرکتی نوشته شده(argudol)
    ماده موثرش در 100 میلی لیتر: Diflubenzuron : 130mg
    و نوشته ضد:
    gill flukes (dactylogyrus);skin flukes(gyrodactylus);carp louse(argulus);anchor worms(lernaea); and other parasites
    نحوه مصرفشم برای از بین بردن انگل های تخم گذار :
    هفته اول : دارو + بدون سیفون
    هفته دوم: 30% سیفون بدون دارو
    هفته سوم : دارو بدون سیفون
    هفته جهارم:30% سیفون

البته کمی شک دارم چون ترجمش کار خودم بود برا همین انگلیسیشو مینویسم شاید اشتباه کرده باشم:
    10ml to 40 l water. Length of time in water:1week thereafter change 30% of water

for skin flukes ,live bearing gill flukes,carp louse and anchor worms, one application is normally
    for egg laying gill flukes treatment should be repeated twice at intervals of 1 week after the end of each treatment.
    حالا به نظر شما انگل داخلی رو هم شامل میشه؟
    و کلا این درمان موثر هست؟ یا بیخیال این روش 4 هفته ای بشم؟
    خوب ترجمه ات كه غلطه
    كلا اين رو يادتون باشه روش درمان انگهايي مثل انگلهاي كرمي تريماتود و سستود و ... روزهاي 1 و 3 و 5 هردفعه همرا با سيفونه.
    انگل ها از بين ميرن ولي تخمها ازبين نميرن. براي همين روز 7 دوز رو تجديد ميكنيم تا تخمهايي كه تازه هچ شدن و به مولد تبديل نشدن از بين برن تا انگل كلا ريشه كن شه.
    بعد هم بنده عرض نكرد مال كمپاني جي بي ال نيست، من دارو رو ميشناسم.
    توي داروها معمولا ميزان تركيبات خود مواد و يكسري افزودني هاي ديگه ماهيت درمان رو تغيير ميده مثل بكتاپور و اادنياپور و مايكاپور سرا كه تقريبا مواد متشكه يكجوري دارن، ولي تغييراتي در مقياسها و ميزان تركيبات وجود داره كه اينها رو از هم مستثني ميكنه.
    پس عجول نباش. تا عكس نگذاري تشخيص درستي نميتوني داشته باشي، همرا با علايم ماهي.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام دارو بیرون زدگی چم چیه؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام دارو بیرون زدگی چم چیه؟
    به بخش بیماری مربط در اینجا مراجعه کنید
    http://parsipet.ir/forum/showthread.php?t=618

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    خوب ترجمه ات كه غلطه
    كلا اين رو يادتون باشه روش درمان انگهايي مثل انگلهاي كرمي تريماتود و سستود و ... روزهاي 1 و 3 و 5 هردفعه همرا با سيفونه.
    انگل ها از بين ميرن ولي تخمها ازبين نميرن. براي همين روز 7 دوز رو تجديد ميكنيم تا تخمهايي كه تازه هچ شدن و به مولد تبديل نشدن از بين برن تا انگل كلا ريشه كن شه.
    بعد هم بنده عرض نكرد مال كمپاني جي بي ال نيست، من دارو رو ميشناسم.
    توي داروها معمولا ميزان تركيبات خود مواد و يكسري افزودني هاي ديگه ماهيت درمان رو تغيير ميده مثل بكتاپور و اادنياپور و مايكاپور سرا كه تقريبا مواد متشكه يكجوري دارن، ولي تغييراتي در مقياسها و ميزان تركيبات وجود داره كه اينها رو از هم مستثني ميكنه.
    پس عجول نباش. تا عكس نگذاري تشخيص درستي نميتوني داشته باشي، همرا با علايم ماهي.
    سلام
    ممنون جناب رستمی ! دیگه دارم خجالت میکشم فک کنم نصف مریضی های این بخش مربوط به ماهی های من بوده....
    راستش جدا از بیرون زدگی محسوس اب شش بعضی از ماهیها مالیدن صورت (روی ابشش) به اجسام ویزگی مشخصه این ها هست. بعضی موقع ها 1 اب شش بی حرکت میشه در کل روز 5 ام درمان هست بهتر شدن تا حدی....
    اما نمیدونم به خاطر دارین یا نه من وقتی متوجه این بیماری شدم که یک سری ماهی تو قرنطینه روز چهارم درمان با بکتاپور را سپری میکردن که همون موقع ماهی های تانک اصلی بهشون اضافه شدن و درمان تا روز 10 هم برای قدیمی ها و6 جدید ها ادامه پیدا کرد
    و اما عکس :

سومین ماهی تو عکس بالا بدترین وضع رو داره که بعضی مواقع یکی از ابشش ها زیاد بیرون میاد و دیگری خیلی کم در حد بی حرکتی.... مثل عکس پایین

هر چی دستور بفرمایید انجام میدم فقط این نکته شاید بد نباشه که اگه بخوام انتی بیوتیک استفاده کنم میشه دوره 4 ام ....

بازم ممنون از توجهتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    شرايط اورژانسي!

نور دهی 8 ساعت در روز
    منتظر پاسخ شما هستم.
    متشکرم
    متاسفانه دوست عزيز چندين بار توصيه شده كه از كرمهاي خوني استفاده نشه ولي بازهم بچه ها كار خودشون رو ادامه ميدهند. كرم خوني بيشتر مثل پفك مي مونه و تهي از از هر گونه ارزش غذاييه. بدن ماهي شما اينقدر ضعيفه كه خيلي زود با عاملي ويروسي به بيماريهاي باكتريايي مبتلا ميشه.
    مشكل ماهي شما هم همينه ماهي شما داره دچار پوسيدگي آبشش Gill rot ميشه براي شما نظر من جنرال تونيك + نمك طعام هستش. كه گزينه اصلي من براي اين بيماري بكتاپور+سيپرينوپور كه بدليل قيمت بالا براي آنجل مقرون به صرفه نيست.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    ممنون جناب رستمی ! دیگه دارم خجالت میکشم فک کنم نصف مریضی های این بخش مربوط به ماهی های من بوده....
    راستش جدا از بیرون زدگی محسوس اب شش بعضی از ماهیها مالیدن صورت (روی ابشش) به اجسام ویزگی مشخصه این ها هست. بعضی موقع ها 1 اب شش بی حرکت میشه در کل روز 5 ام درمان هست بهتر شدن تا حدی....
    اما نمیدونم به خاطر دارین یا نه من وقتی متوجه این بیماری شدم که یک سری ماهی تو قرنطینه روز چهارم درمان با بکتاپور را سپری میکردن که همون موقع ماهی های تانک اصلی بهشون اضافه شدن و درمان تا روز 10 هم برای قدیمی ها و6 جدید ها ادامه پیدا کرد
    هر چی دستور بفرمایید انجام میدم فقط این نکته شاید بد نباشه که اگه بخوام انتی بیوتیک استفاده کنم میشه دوره 4 ام ....

بازم ممنون از توجهتون

ولي مسعودجان شما اگر تونستي درمان كني خيلي هنرمندي. من تماما در خدمتم و نتايج درمان رو روزانه گزارش كن.
    متاسفانه توي تمام فرومهاي ايراني تا صحبت از آبشش ميشه همه نظر روي انگل آبششي ميدن كه اين كاملا غلطه و من و بابك صددرصد روي اين قضيه كار خواهيم كرد.
    شما موقعي كه حملات باكتريايي رو داشتيد درمان مي كرديد از اين بار به اون بار كرديد كه من الان دو جور مريضي توي عكسها ديدم. كه به اشتباه شايد دوستان فكر كنند كه پيشرفته انگل آبششيه كه اينطور نيست.
    خيلي نقصان مينرال پس از دوره درمان بيماري قبليه كه بنده توصيه كردم ولي شما به احتمال زياد گوش نداديد باعث فرسايش و فاسد شدن تا حدي بافتها ميشه كه با يك بيماريه باكتريايي عضو بسيار آسيب پذير ميشه كه بافت پليت آبشش بسيار پرخون شده و باعث پوسيدگي آبشش داره ميشه.
    آيا دوز درمان بكتاپور رو براي هم كامل طي كردي؟ جواب رو حتما بده.
    چون اگر درمان طي شده عامل از بين رفته و زمان ميخواد تا التهابها و آسيبها جبران بشه. (باز هم تاكيد ميكنم براي همه طي شده؟)
    مشكل ديگه اي كه ديد انگل آبششيه توي توي چند تاش مشهوده.
    انگل آبششي Gill Flukes اينطور عمل ميكنه كه اول روي درپوش و نزديك دهان تاثير ميگذاره و بعد سراغ خود تيغه و بعد پليت و پرده آبشش.
    حالا فرض اگر دوره بكتاپور طي شده:
    از داروي انگل كشي مثل كاستاپور بايد استفاده كرد كه هم فرمالين داره و هم مالاشيت گرين.
    اگر وقت رو هدر دادي و احساس ميكني دير شده كاستاپور+پرازي كوانتل.

ولي اگر دوره بكتاپور كامل طي نشده:
    بكتاپور متوقف، از بكتاپور+داكسي سايكلين يا پني سيلين استفاده كن.
    بعد وارد درمان انگل آبششي ميشيم. چون Gill rot خيلي زودتر ماهي رو از پا در مياره.
    در صورتي كه ديدي ماهيهايي الان و در حال حاضر بهبود يافته جهت جلوگيري از مسموميت داروي و تضعيف جسمي از قرنطينه منتقل شوند و دوره تقويت رو با مينرالها و سيفون روزانه تا ماهيها دوره عين روز اول بشن.
    مراتب گزارش شود.
    ویرایش توسط siavashr : 4th November 2010 در ساعت 11:10 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    شمارو تو این مدت خیلی زحمت دادم شرمنده
    بقوله یکی از بچه های تالار میگه عوضش داری یاد میگیری!!!!
    من یه دور اتفاقات چند روز اخیر رو مرور میکنم
    -ابتدا پوسیدگی دم و باله گرفتن .... درمان با پودری به نام اکواریوم 2 و اریترومایسین(درمان 1 هفته ای)
    -3روز بعد از بهبودی کامل دوباره علائم برگشت و شما فرمودین 4 دوز کامل از بکتاپور استفاده کنم. برای ماهی های قرنطینه دوره کامل طی شد و برای ماهی های تانک اصلی از دوز دوم (یعنی روز سوم درمان) این اتفاق افتاد.
    -دوره بکتاپور شنبه هفته تمام شد یکشنبه درمان با ارگودل شروع شده تا امروز (کمتر شدن مالیدن تیغه ابشش به اطراف اثر محسوس ارگودل بوده و تا حدی غذا خوردن ماهی)
    -مسئله ای که هست شنبه دوره درمان با ارگودل تموم میشه اگر صلاح میدونید تا شنبه که میشه 36 ساعت دیگه اقدامی نکنم؟!
    -حالا بدیه ماجرا اینکه من هم تمام این اگر ها که می فرمایید برا خودم هم سواله؟!!!
    -چیزی که فکر میکنم شمارو به شک انداخته اینکه وضعیت همه ماهی ها رو یکسان ندیدین(که واقعیت هم همینه)
    -یه سوال برام ایجاد شده مثلا اگر هر دو وضعیت خوب نباشه (که بنظرم در این صورت بین ماهی ها تقسیم بندی میشه مثلا اینا ابشش اوضاع خرابه اونا باکتری)یعنی هم انگل ابشش هم بیماری باکتریایی وجود داشته باشه,, میشه یک درمان وسیع طیف تری شبیه امنیپور + پرازیکوانتل رو داشت؟
    شما اگر جای من بودین چی کار میکردین؟ خودمم هم با شک و تردیدم
    ببخشید خلاصه من دیگه نمیدونم کمی قاطی شده بیماری ها و من هم کمی دلسرد!

صفحه 23 از 101 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)