صفحه 22 از 101 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 1005
    کاربر ساده

شماره عضویت
    1691
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4054 نمایش پست ها
    خب كس ديگه اي خبر نداره.نمي دونه بايد چيكار كنم؟
    سلام

چون مورد مشکوکه، قبل از تشخیص بیماری باید اصول اولیه و موارد بدیهی رو بررسی کرد. اگر اونها نبود از راهنمایی های دارویی که دوستان دادند استفاده کنید.

استفاده از آب کلردار؟
    تعویض کل آب؟
    شوک دمایی؟
    استفاده از دارو یا محصولات نامربوط یا نامناسب؟
    آب لوله کشی با خواص شدیداً پرت و پلا ( سختی، ph ، ... ) ؟
    دکور از جنس مشکوک؟
    سیکل ازت ( نحوه راه اندازی آکواریوم؟ )
    میزان سیفون؟
    سیستم فیلتراسیون؟
    حجم تانک و تعداد و اندازه ماهی ها؟
    غذای نامربوط؟

اگر تشخیص بیماری دادید قبل از وارد کردن سری هفتم ماهی ها!!! علی الحساب آکواریوم و وسایلش رو 2 روز با پرمنگنات پتاسیم ضدعفونی کنید. بعد آب رو کامل تعویض کنید و وسایل رو آب بکشید و با رعایت تمام اصول اولیه، مجدد راه اندازی کنید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    بعد از این که جناب رستمی توجه یکی از دوستان را به خواندن تاپیک انگل های اب ششی جلب کردن من هم تاپیک رو خوندم به نظرم اومد که یکی(شاید هم چند تا) از دیسکس های تانک اصلیم(با توحه به عکسی که از بیماری بود و برخی علائم ذکر شده) این بیماری رو داره .مباحث درمان که به کنار با توجه به این که تانک پر از گیاه هست
    میخواستم بدونم نحوه ی ضد عفونی کردن تانکی که توش گیاه هست چجورییه(برای از بین بردم تخم انگل ها چون میخوام تو قرنطینه درمان کنم)؟ از وقتی فهمیدم این مشکل رو uv رو خاموش نکردم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز فلاورم مخرجش حدودا5میلی متر بیرون زده و تو اکواریومم فلاوری که بزرگ باشه که باش جفت کنه ندارم ولی چند تا فلاور سفید و پرت دارم .به نظر شما بیماریه؟؟؟ یا نشانه ی اماده شدن برای تخم گذاریه؟؟؟لطفا زود جواب بدین
    ممنون
    دوستا من اینی که میگم لوله ی مخرجش مثل اسکار 3میلی متتر نزده بیرون نازک نیست یکمی قطر داره وحدودا 5میلی متره میگم نکنه انتهای رودش باشه؟؟؟؟:smile (39):

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    دوستا من اینی که میگم لوله ی مخرجش مثل اسکار 3میلی متتر نزده بیرون نازک نیست یکمی قطر داره وحدودا 5میلی متره میگم نکنه انتهای رودش باشه؟؟؟؟:smile (39):
    بهتره که یک عکس بزارید تا دوستان بتونن قطعی نظر بدن دوست عزیز
    و خواهشی که از تمام دوستان دارم در مورد مطرح کردن بیماری ماهیشون اینه که حتما یک عکس از ماهی مورد نظرشون بزارن

ارادتمند

کاربر ساده

شماره عضویت
    3247
    سلام من يك جفت انجل مواد دارم باله كنار ابشش ها اونجايي كه بدن وصله قرمز شده چي كار كنم غدا هم نميخورن؟؟؟؟؟
    تترا سايكلين هم به آب اضافه كردم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    بعد از این که جناب رستمی توجه یکی از دوستان را به خواندن تاپیک انگل های اب ششی جلب کردن من هم تاپیک رو خوندم به نظرم اومد که یکی(شاید هم چند تا) از دیسکس های تانک اصلیم(با توحه به عکسی که از بیماری بود و برخی علائم ذکر شده) این بیماری رو داره .مباحث درمان که به کنار با توجه به این که تانک پر از گیاه هست
    میخواستم بدونم نحوه ی ضد عفونی کردن تانکی که توش گیاه هست چجورییه(برای از بین بردم تخم انگل ها چون میخوام تو قرنطینه درمان کنم)؟ از وقتی فهمیدم این مشکل رو uv رو خاموش نکردم.
    من نميدونم اين ضدعفوني رو كي توي دهان بچه ها انداخته!!!!!
    بابا ضد عفوني كردن تانك رو ما فقط براي بيماري هاي عفوني خطرناك و يك سويه خيلي خاص پليگ كه واقعا تقريبا شانس براي درمان خيلي كمه استفاده مي كنيم.
    انگل ها مسئله بسيار حادي نيستند اگر ما بجا و درست گونه اون رو بشناسيم.
    الان انگل كش هاي قوي بسيار خوبي بابك توي مغازه داره كه من توي كمتر مغازه اي ديدم.
    ماها شايد يك موقع هايي ادا در بياريم ولي مسئله انگل براي من و بابك حل شده است.
    تا چند وقت ديگه تاپيك بيماريها از جانب من و بابك كاملا تصحيح ميشه و اين فروم ديگه قابل مقايسه با هيچ جاي ديگري نيست.

خدمتي ديگر از سوي پارسي پت

حالا جواب شما:
    گياهان رو يكمدت با مراقبت كامل در قرنطينه بمدت 7 تا 10 روز بدون هيچ ماهي و موجود زنده نگهداريد. انگل ها در زماني كه ميزباني وجود نداره بعد از اين تايم از بين ميرن.
    درتانك اصلي هم از داروهاي معرفي شده در روزهاي 1-3-5-7 استفاده بشه روز هفتم دليلش نابود كردن تخمهاست كه تازه هچ شدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط nedaitc نمایش پست ها
    سلام من يك جفت انجل مواد دارم باله كنار ابشش ها اونجايي كه بدن وصله قرمز شده چي كار كنم غدا هم نميخورن؟؟؟؟؟
    تترا سايكلين هم به آب اضافه كردم
    اگر اون قرمزي هموني باشه كه من فكر مي كنم دليلش يا gh يا سختي كل بالاست يا نيترات و آمونياك بالا كه يك فشار و سنگيني روي بافت بدن و مخاط ماهي درست ميكنه. عين اينك در بدن انسان از زير پوست مويرگي پاره بشه.
    اگر مشكلت اين نبود و سيفون آبت مرتبه و نيترات و آمونياك آبت بالا نيست درمان رو با دوز نمك فقط انجام بده.
    هر 20 ليتر يك قاشق غذاخوري.
    بنده قبلا هم تاكيد كردم الكي آنتي بيوتيك استفاده نشه.
    اگر باز هم نگرانيد يك عكس بگذاريد. چون اگر انگلي هم باشه درمانش با داروهاي ديگر بهبود پيدا ميكنه نه با تتراسايكلين.
    ویرایش توسط siavashr : 29th October 2010 در ساعت 03:07 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    برای درمان انگل ابششی به اکواریوم ابی اکباتان رفتم تا گریدل تهیه کنم اما گویا نبود بجاش ارگودل دادن بهم . الان روز سوم درمان هست. چند تا ماهی هام مدفوعشون کاملا سفید شده ...
    حالا 2 تا سوال برام ایجاد شده
    ایا به دارو مرتبط میشه؟ یا انگل روده هست؟
    اگر فرض کنیم که انگل روده هست ایا ارگودل قابلیت کشتن انگل های داخلی کرمی ترماتود وسستود را داره(مثل گریدل)؟ یعنی در واقع میتونم در پایان دوره درمان(4 روز دیگه) خیالم از این انگل ها راحت باشه و به فکر درمان هگزامیتا یا نماتود باشم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    برای درمان انگل ابششی به اکواریوم ابی اکباتان رفتم تا گریدل تهیه کنم اما گویا نبود بجاش ارگودل دادن بهم . الان روز سوم درمان هست. چند تا ماهی هام مدفوعشون کاملا سفید شده ...
    حالا 2 تا سوال برام ایجاد شده
    ایا به دارو مرتبط میشه؟ یا انگل روده هست؟
    اگر فرض کنیم که انگل روده هست ایا ارگودل قابلیت کشتن انگل های داخلی کرمی ترماتود وسستود را داره(مثل گریدل)؟ یعنی در واقع میتونم در پایان دوره درمان(4 روز دیگه) خیالم از این انگل ها راحت باشه و به فکر درمان هگزامیتا یا نماتود باشم؟
    اين دارو رو كي بهت پيشنهاد داده؟ مي توني مواد متشكلش رو بنويسي؟
    توي بازار خيلي دارو با برندهاي مختلف و متفرقه هست، مي دوني چرا ما فقط يكسريه خاص دارويي رو به دوستان معرفي مي كنيم؟
    توي سايت و كاتالوگ خود جي بي ال كه براي انگل آبششي انتخاب اولش روي جي بي ال گريدول هستش.
    ولي در كل براي انگل آبششي من نمي پسندم. من گزينه اول داروهايي مثل كاستاپوره كه فرمالين داره و گزينه بعديم هم داروهايي مثل تريمازوله يا خود پرازي كوانتل شركت ميكروب ليفته.
    اما تجويز خود من سرا مايكپور + يك آنتي بيوتيكه.
    بايد راجع به علايم توضيح بدي و عكسش رو بگذاري بعد بگم كدوم رو انتخاب كن.
    حواست باشه درمان انگلها و كرمهاي تيغه آبشش بسيار سخته پس الكي حركت نكن حرف هر كسي رو گوش نكن.
    90 درصد آقايان فروشنده براي خودشون حرف مي زنند ولي اگر بگي خودتون درمان كنيد شونه خالي مي كنند.
    اگر مشتاق به درماني پيگيري كن و هم توضيح كافي بده و هم عكس بگذار، در غير اينصورت هزينه مالي و وقتي در مورد اون ماهي مي كني.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    اين دارو رو كي بهت پيشنهاد داده؟ مي توني مواد متشكلش رو بنويسي؟
    توي بازار خيلي دارو با برندهاي مختلف و متفرقه هست، مي دوني چرا ما فقط يكسريه خاص دارويي رو به دوستان معرفي مي كنيم؟
    توي سايت و كاتالوگ خود جي بي ال كه براي انگل آبششي انتخاب اولش روي جي بي ال گريدول هستش.
    ولي در كل براي انگل آبششي من نمي پسندم. من گزينه اول داروهايي مثل كاستاپوره كه فرمالين داره و گزينه بعديم هم داروهايي مثل تريمازوله يا خود پرازي كوانتل شركت ميكروب ليفته.
    اما تجويز خود من سرا مايكپور + يك آنتي بيوتيكه.
    بايد راجع به علايم توضيح بدي و عكسش رو بگذاري بعد بگم كدوم رو انتخاب كن.
    حواست باشه درمان انگلها و كرمهاي تيغه آبشش بسيار سخته پس الكي حركت نكن حرف هر كسي رو گوش نكن.
    90 درصد آقايان فروشنده براي خودشون حرف مي زنند ولي اگر بگي خودتون درمان كنيد شونه خالي مي كنند.
    اگر مشتاق به درماني پيگيري كن و هم توضيح كافي بده و هم عكس بگذار، در غير اينصورت هزينه مالي و وقتي در مورد اون ماهي مي كني.
    سلام
    بازم ممنون از توضیحات کامل و دقیقتون این دارو هم jbl هست تو قسمت داروهای شرکتی نوشته شده(Argudol)
    ماده موثرش در 100 میلی لیتر: diflubenzuron : 130mg
    و نوشته ضد:
    gill flukes (dactylogyrus);skin flukes(gyrodactylus);carp louse(argulus);anchor worms(lernaea); and other parasites
    نحوه مصرفشم برای از بین بردن انگل های تخم گذار :
    هفته اول : دارو + بدون سیفون
    هفته دوم: 30% سیفون بدون دارو
    هفته سوم : دارو بدون سیفون
    هفته جهارم:30% سیفون

البته کمی شک دارم چون ترجمش کار خودم بود برا همین انگلیسیشو مینویسم شاید اشتباه کرده باشم:
    10ml to 40 l water. length of time in water:1week thereafter change 30% of water

for skin flukes ,live bearing gill flukes,carp louse and anchor worms, one application is normally
    for egg laying gill flukes treatment should be repeated twice at intervals of 1 week after the end of each treatment.
    حالا به نظر شما انگل داخلی رو هم شامل میشه؟
    و کلا این درمان موثر هست؟ یا بیخیال این روش 4 هفته ای بشم؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    3247
    سلام خدمت تمامي اساتيد عزيز لطفا منو راهنمايي كنيد
    شرايط اورژانسي!

حجم تانک:200لیتر
    فیلتراسیون: فیلتر بیولوژیکی
    غذا دهی: کرم منجمد خونی --- 2 مرتبه در روز
    نور دهی 8 ساعت در روز
    ماهیان: 9 عدد آنجل--- 2 عدد لجن خوار- 8 عدد تترا نئون
    علائم : نفس نفس زدن - بی قراری(دائم به این سو و آنسو تانک می رن)- حرکت های ناگهانی - بی اشتهائی(تا حالا 2 روزه هیچی نخوردن( تا 4 روز پیش می خواستن دستمم بخورن) - قرمز شدن انتهای باله های داخلی (سمت بدن)- اگه درست دیده باشم لب یکشون هم یه طورایی انگار طبیعی نیست.البته فقط آنجلها این علائم رو دارند.

اینم یه دونه عکس:
    منتظر پاسخ شما هستم.
    متشکرم
    ویرایش توسط nedaitc : 4th November 2010 در ساعت 12:18 AM دلیل: تكميل سوال

صفحه 22 از 101 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)