صفحه 20 از 101 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 1005
    کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    با سلام
    دوستان دیشب که داشتم به بچه انجلا غذا میدادم حس کردم یه مقدار کسلن (قبلا هر وقت من رو از دور هم میدیدن میمودن بالا برای غذا)یه مقدار که دقت کردم دیدم ابشش بعضی هاشون نصفش (یا همش)نیست .به نظر شما انگل ابشش گرفتن؟خوب میشن؟تقریبا بیشتر اکواریوم هایی که من توی شهرمون دیدم که انجل 3 سانتی دارن تقریبا به همین عارضه دچارن.

کاربر ساده

شماره عضویت
    1691
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان دیشب که داشتم به بچه انجلا غذا میدادم حس کردم یه مقدار کسلن (قبلا هر وقت من رو از دور هم میدیدن میمودن بالا برای غذا)یه مقدار که دقت کردم دیدم ابشش بعضی هاشون نصفش (یا همش)نیست .به نظر شما انگل ابشش گرفتن؟خوب میشن؟تقریبا بیشتر اکواریوم هایی که من توی شهرمون دیدم که انجل 3 سانتی دارن تقریبا به همین عارضه دچارن.
    سلام

احتمالاً مشکل شما آمونیاک هست نه بیماری. تانک بچه ماهی ها که معمولاً تراکمش چندین برابر نرمال هست نیاز به سیفون شدید و روزانه داره ( بسته به تراکم و حجم آب و نوع غذادهی ) اگر فیلتراسیون بیولوژیک قوی هم داشته باشه مقداری از بار سیفون کم میشه.

موفق باشید.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط ocellatus نمایش پست ها
    سلام

احتمالاً مشکل شما آمونیاک هست نه بیماری. تانک بچه ماهی ها که معمولاً تراکمش چندین برابر نرمال هست نیاز به سیفون شدید و روزانه داره ( بسته به تراکم و حجم آب و نوع غذادهی ) اگر فیلتراسیون بیولوژیک قوی هم داشته باشه مقداری از بار سیفون کم میشه.

موفق باشید.
    درسته من سیفونم خیلی کمه.اما تا یه هفته پیش.از یه هفته پیش تا الان دو بار سیفون 50% داشتم.یعنی بخاطر امونیاک ابششون از بین رفته.فقط قسمت گوشت و استخوان معومه و سرپوش نداره ابشششون.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    برای درمان هگزامیتا با فلاجلول استفاده از سولفات منیزیم(24 ساعت قبل از شروع درمان) توصیه میشه؟
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    درسته من سیفونم خیلی کمه.اما تا یه هفته پیش.از یه هفته پیش تا الان دو بار سیفون 50% داشتم.یعنی بخاطر امونیاک ابششون از بین رفته.فقط قسمت گوشت و استخوان معومه و سرپوش نداره ابشششون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    برای درمان هگزامیتا با فلاجلول استفاده از سولفات منیزیم(24 ساعت قبل از شروع درمان) توصیه میشه؟
    حتما يك عكس بگذار شايد لازم باشه از عفونت آبشش يا نكروز آبشش جلوگيري كنيم.

راجع به مسعود عزيز
    سولفات منيزيم الزامي نيست ما گفتيم بهتره، نگفتيم حتما بايد استفاده كرد. من خودم در خيلي موارد استفاده نميكنم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    1691
    بله مسمومیت شدید آمونیاک علاوه بر آسیب های جدی داخلی علامت ظاهریش میتونه سوختن آبشش باشه. سیفونتون هم که کمه و این فرضیه رو تقویت میکنه. ( هرچند تراکم رو مشخص نکردید )

نکاتی هم در مورد مسمومیت آمونیاک:
    هرچه دما و ph پایین تر باشه تأثیر آمونیاک کمتر میشه.
    متیلن بلو در بهبود اکسیژن رسانی بافت های آسیب دیده آبشش تأثیر مثبت داره.
    هر روز سیفون کنید و غذا کمتر بدید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3247
    سلام ببخشيد دوباره اين موضوع رو مطرح ميكنم اما مشكل اين انجل چيه ???
    در ضمن غذا هم نميخوره
    [IMG]http://up.********.com/Files73/3d564917f7c64d668ee9.bmp[/IMG]
    اين قرمزي رنگ بالا و باله زيري مال چي هست؟
    دارم تلفات ميدم لطفا كمك كنيد
    لينك عكس
    ویرایش توسط nedaitc : 19th October 2010 در ساعت 12:50 AM دلیل: ادرس عكس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    عكس ديده نميشه.
    دوباره عكس رو آپ كن تا بررسي بشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    سلام
    دیسکس های قرنطینه من پوسیدگی دم و باله + ترشح موکوس و دورنگی پوست فراوان داشتند. انتی بیوتیک رو اضافه کردم و رفتم پیش اقا بابک پودری به نام اکواریوم 2 رو دادند و گفتن انتی بیوتیک(اریترو مایسین) رو ادامه بدم بهمراه پودر و هر روز سیفون به مدت 1 هفته ....بیماری در پایان درمان کاملا خوب شده بود تا این که 3 روز بعد از اتمام درمان دوباره علائم پوسیدگی دوم و باله برگشته!!! اشتها خوب تنفس منظم و روزی 50% سیفون....
    چی کار کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    دیسکس های قرنطینه من پوسیدگی دم و باله + ترشح موکوس و دورنگی پوست فراوان داشتند. انتی بیوتیک رو اضافه کردم و رفتم پیش اقا بابک پودری به نام اکواریوم 2 رو دادند و گفتن انتی بیوتیک(اریترو مایسین) رو ادامه بدم بهمراه پودر و هر روز سیفون به مدت 1 هفته ....بیماری در پایان درمان کاملا خوب شده بود تا این که 3 روز بعد از اتمام درمان دوباره علائم پوسیدگی دوم و باله برگشته!!! اشتها خوب تنفس منظم و روزی 50% سیفون....
    چی کار کنم؟
    سريع دوز سرا بكتاپور رو شروع كن.
    اگر توي روز اول سريع نشون نداد + يك آنتي بيوتيك استفاده شه.

صفحه 20 از 101 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)